Evrende iste olsun!

Ms.Owl

Kayıtlı Üye
Bu teknikte tabi ki olumlu ve pozitif düşünce hâkim. Tek bir fark var. O da evrene sorular yöneltmek. Örnek vermek gerekirse, (Bu örnekleri hayatın her alanında kullanabilir ve uyarlayabilirsiniz.) Çarşıda gezerken vitrinde bir şey beğendiniz ama almak için yeterli paraya sahip değilsiniz. Bu durumda evrene soracağınız soru şu şekilde olmalıdır. “Vitrinde gördüğüm ... 'ya sahip olabilmem için sonsuz olasılıklar nelerdir?” Buradaki sonsuz kelimesi çok önemlidir. Çünkü evren sizin aklınıza bile gelmeyecek türlü türlü olasılıklar yaratabilir. O nedenle evrene sorulan soruların içerisinde sonsuz olasılık kavramı yer almalıdır. Bu teknikte tek sınırınız sadece olumlu ve pozitif düşünmek olmalı. Evrene soru sormaktan çekinmeyin. Sorduğunuz sorular için notlar tutun ve takibini yapın. Sorularınıza inanın ve alışkanlık haline getirin evren cevabını muhakkak verecektir.

Alıntı

Arkadaşlar bu tekniği birkaç gün önce başka bir sitede okudum ve uyguluyorum. İnanılmaz sonuçlar alıyorum. Evrenden derhal cevap geliyor bu yüzden burada paylaşmak istedim. Sitede arama yaptım böyle bir konu bulamadım. Eğer zaten varsa ve ben göremediysem özür dilerim. Ben yazarak uyguluyorum ve hemen bir işaret geliyor. Umarım işinize yarar.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bildiğim kadarı ile bu konu hakkında açılmış konular var ama bu konu hoşuma gitti. Teşekkür ederim. Her şey gönlüne göre olsun. :nopity:

ipek su

Kayıtlı Üye
Ben de deneyeceğim, güzel. Paylaşım için teşekkürler.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
evrene sorular sormak soruyorsun cevap yine kendinde..daha doğrusu soruyu kendine soruyorsun aklına ve mantığına...cevabı yine birkaç olasılıkla kendin buluyorsun...ya çaresizssin yada çarelerlden çare bulamıyorsun...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
peki olumsuz olunca da olumsuz cevap alıyor muyuz?

Hepimiz iki dünya arasında yaşarız. Bu yaşadığımız dünya bir de duygusal dünyamız vardır. Kimimiz bu dünyaya bağlıyız, kimimiz de duygusal dünyamızda yaşarız. Duygularımızla hareket ederiz. Bazılarımız da her iki dünyada yaşarız. Bu dünyada bir şeylerin değişmesini istiyorsak, hayal dünyamızda o konuya pozitif odaklanmamız gerekir. Mesela “ben seneye başarılı olacak mıyım acaba” dersen acabada takılır kalırsın ama “ben seneye başarılı olacağım” dersen başarılı olmaman için önünde engel kalmaz. Hep yapacağım, olacak veya o gelecek şeklinde isteklerinin tereddütsüz ve pozitif olması lazım. Çünkü unutma üniversuma nasıl bir düşünce gönderirsek bize o şekilde geri gelir. Umarım başınızı ağrıtmadım, her şey gönlünüzce olsun. :nopity:

manifold

Kayıtlı Üye
Sonsuz üzeri sonsuz üzeri sonsuz... Buraya sığmayan ne? Burası, evren ne evreni? Evrenler ötesi Rab’bimin hikmeti varken niye yalnız sonsuz olan evrenden isteyeyim belki anlatımım da bozukluk olabilir ama Rab’bimin yarattığı şu mini minnacık evren ne ki ondan ne isteyeyim. Yine de teşekkürler, Rab’bimin büyüklüğünü tekrardan bana hatırlattığın için.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Yüce Rabbimizin büyüklüğünden zaten kimsenin şüphesi yok ki. Yoksa siz unuttuğunuz için mi tekrar hatırladınız acaba? O zaman ne mutlu bizlere hatırlamana vesile olabildiğimiz için. Cumamız mübarek olsun. :beta1:

manifold

Kayıtlı Üye
onutmadım hatırladım yad ettim saol sizlerinde cuması mubarek olsun

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
evrene sorular sormak soruyorsun cevap yine kendinde..daha doğrusu soruyu kendine soruyorsun aklına ve mantığına...cevabı yine birkaç olasılıkla kendin buluyorsun...ya çaresizssin yada çarelerlden çare bulamıyorsun...

Sayın Göçmenoğlu ve Manifold, bu teknikte kişi kendisine değil, sadece soru soruyor. Zaten yaradan her yerde, her şeyde yok mudur? Aslında evrene sorum olacak şeklinde yapmıyorsunuz ki! Sadece soru soruyorsunuz. Dua ederken evrene mi, ya da kendi kendinize mi yapıyorsunuz. Dışardan kendi kendine gibi görünse bile, niyet öyle değildir. İster Allah'a ister boşluğa sorun, zaten O heryerdedir! İnanan için.
Ayrıca üyemizin geliştirdiği bir yöntem değil, sitede zaten mevcut olan ve bilinen bir tekniktir. Hatta istediğiniz şeye dokunursanız enerjinizi de yüklemiş olursunuz. Sonsuz olasılık derken de seçenekler çoğaltılır ve belki de istediğiniz şey arkadaşınızdan hediye olarak gelir.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın embriyonun yazdıklarına aynen katılıyorum. Kendimce eklemek isterim ki kavramları ve durumları karıştırma sorunu yaşıyoruz gibi.

Birincisi, herkes bizimle ya da bir başkasıyla, aynı inanca sahip olmak zorunda değil. Sonrasında, en büyük yanılgı da burada başlıyor, ne kuantum fiziğini, ne enerjinin varlığını dışlayan bir dine sahip değilken, bunu niyeyse dini yaşayan kimseler, rağbet etmemeli gibi bir yargıya varıyoruz.

Rabbin, hiç bir şeyle zaten kıyası olmaz ne mümkün!! Yalnız bizim evrenle kıyasımızı yapmamız da alakasız olacak. Evren, bizim niyetlerimiz için hiç de küçük olmayan bir birim öyle değil mi? Şunu şu gözle görebildiğimizde, sorun da kalmayacaktır sanırım. Rabbim sınırsız olanaklar sunmuştur bize, hayvanlar, nebatatlar su, hava her şey bizim hayrımız için (şükürler olsun). Evren de bu geniş olanaklarıyla, bize sunduğu armağanlardan birisi. Onun işleyişini algıladığımız zaman, anlayabiliriz ki ortada şirk koşulan bir durum yok, sınırsız sunduğu armağanlardan birisi daha var. Kullanalım diye sunduğu, her bir özel armağan gibi.

Konuyu çok uzatmayayım, yazsam çok uzun zamanlar alabilecek geniş bir konu ancak özeti şudur ki; Nasıl her bir canlıdan, maddeden faydalanıyorsak, kendi hem gelişimimiz, hem mutlu kişi olmamız için evrenin işleyişinden de faydalanmamız kadar doğal bir şey olamaz. Müslümansınız ve ilk emri oku olan bir dine sahipsiniz, bunun anlamı benim için çok büyük. Her öğretisinden faydalanmak ama bize bahşedilen akılla, tüm olanakları da kullanmak en doğrusu gibi görünüyor.
Sevgiyle...

manifold

Kayıtlı Üye
Unutmamak gerekir ki küşük hatalar büyük hatalara yol açar .Burada insanların inançlarını sorgulamak değil amaç birde olaylara bizim penceremizden bakın demek yoksa ne hatimiz var.nede ilmimiz yeter insaları sorgulamaya işin özü şu bizim penceremizden yaşanacaklar yaşanır vesiller farklıdır.Vesilere takılmak gerek yani evren vesiledir bizde

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
tamam çözdüm galiba mesela nasıl Tanrı susadığımızda , acıktığımızda eliyle ağzımıza yedirip içirmiyorsa bize verdiği akılla dünyadaki nimetlerinden faydalanıyorsak et süt meyve sebze gibi, evrenden de sorularımıza karşılık böyle besleniyorz.Mesela bir restorana gideriz bize garsonlar hizmet eder restoranın sahibi değil.O zaman bu durumda haşa şirk koşmak söz konusu değil tam aksine Rabbimin bize verdiği evrenden de faydalanıyoruz.Buna böyle inanadım şimdi yapıyorum çok güzel işliyor arkadaşlar tavsiye ederim.

damned

Kayıtlı Üye
tamam çözdüm galiba mesela nasıl Tanrı susadığımızda , acıktığımızda eliyle ağzımıza yedirip içirmiyorsa bize verdiği akılla dünyadaki nimetlerinden faydalanıyorsak et süt meyve sebze gibi, evrenden de sorularımıza karşılık böyle besleniyorz.Mesela bir restorana gideriz bize garsonlar hizmet eder restoranın sahibi değil.O zaman bu durumda haşa şirk koşmak söz konusu değil tam aksine Rabbimin bize verdiği evrenden de faydalanıyoruz.Buna böyle inanadım şimdi yapıyorum çok güzel işliyor arkadaşlar tavsiye ederim.

Siz yazarak mı belirtiyorsunuz isteklerini sevgili özlem..? bakış açınızı çok beğendim konuya:) sevgiler..

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
evet sevgili briitney önceden Allaha şirk koşmakmış gibi geliyordu evren de neymiş inançsızların işi diyordum ama yorumları okudukça bu kanım değişti aslında bu bakış açısını buradaki yorumcu arkadaşlara borçluyum sağolsunlar. Ben bazen yazarak ortam müsait değil ve vakitte yoksa kalpten düşünerek isteyerek gerçekleştiriyorum faydasını da görüyorum.Tavsiye ederim sevgili Britney benden de sevgi ve selamlar.

damned

Kayıtlı Üye
evet sevgili briitney önceden Allaha şirk koşmakmış gibi geliyordu evren de neymiş inançsızların işi diyordum ama yorumları okudukça bu kanım değişti aslında bu bakış açısını buradaki yorumcu arkadaşlara borçluyum sağolsunlar. Ben bazen yazarak ortam müsait değil ve vakitte yoksa kalpten düşünerek isteyerek gerçekleştiriyorum faydasını da görüyorum.Tavsiye ederim sevgili Britney benden de sevgi ve selamlar.

Önceden bende aynen senin gibi düşünüyordum bu konuda...senin yazdıklarını okuyunca bakış açım değişti şimdi farklı bir yerden bakıyorum:) teşekkür ederim..sevgiyle kal:)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Siz yazarak mı belirtiyorsunuz isteklerini sevgili özlem..? bakış açınızı çok beğendim konuya:) sevgiler..

Müsaade edersen bu soruyu ben cevaplayayim.evrenden istemenin belirli bir sekli yoktur,ister yazarak,cizerek veya ulu bir agaca ellerini degdirerek.topraga yazdiklarini yada cizdigin sekli gömerekte istekte bulunulur.hic fark etmez,yeterki inanarak ve tereddütsüz olsun,kisaca yani,ister otobüsle,yada taxi ile,gidecegi kapi evrenin kapisidir.Insallah dilekleriniz kisa zamanda olur,:party::party:

alin

Kayıtlı Üye
Evet sayın Özlemi özled, tam anladığınız gibi. Dinler insanları geriletmek için var olmamışlardır ama kimileri "miş gibi" yaparak, maalesef dönemin çıkarlarına göre kullanabiliyorlar. Tüm semavi dinler, Yaradanı anlamak, kendimizin onun değerli bir parçası olduğunu görmek ve onun bize olan sevgisini, sınırsız kaynaklarla bize sunduğunu göstermek içindir. Toplumların düzeni, ahengi ve bütünlüğünü göstermek içindir. Ancak biz kalkar, sanki sadece yasaklayan, sadece yakan, sadece cezalayan bir olguymuş gibi algılarsak, en büyük yanlışı da burada yapmış olmaz mıyız?

Yarattığını seven, ona bilinç, enerji, koca evreni sunan Yaradanı, ne kadar anlayabiliyoruz, her sunulana aykırı gözle bakınca, dışlayınca?

Sadece bu yöntem de değil, işleyişini anladıkça, çok geniş bir yelpaze gözlemleyebilir kişi. Zaten kuantum, farkındalık konusudur, farkındalıkta şükür vardır, değerlendirme vardır, anlamak vardır. "Fark etmek" hem ruhsal yolculuğumuza, hem de mutluluğumuza dokunuştur fark etmeli. Bizi, dimağımızın bile almayacağı denli seven bir Yaratıcıya sahibiz. Bunun mutluluğunu ve sunduklarını, doyasıya yaşamak dururken, şahsım adına görmezden gelmeyi, red etmeyi, hakkımız olmayan bir durum olarak görüyorum.
Sevgiyle...

Morwenath

Banlı Kullanıcı
istemek ile istediğini bilmek arasında fark vardır... insanın eline şu masallardaki sihirli lamba pat diye düşse ve 3 tane dilek dile deseler 3 ünde de saçmalayacaktır... Yıldırım Bayezid in hocası Emir Sultan Haz. Simyacılığı biliyordu. Hundi hatun u isteme hikayesi işte bu:

Çok geçmez. Bir gün Emir Sultan dünür yollar saraya. Valide sultan dudak büker. Açıktan açığa 'olmaz!' demez; ama öyle demeye getirir. 'Söyleyin ona' der, 'kırk deve yükü altın getirsin, alsın kızımı!'
Emir Sultan sakindir, 'Öyleyse!' der, 'göndersin develeri!'
Mübarek, devecibaşını karanlıkta karşılar, onları hiç dolandırmadan Nilüfer çayına götürür. Su yatağındaki çakılları göstererek 'Doldurun!' der, 'Hatta kendi keselerinizi de.'
Devecilerden bazıları 'bunda bir hikmet olmalı' der, bazısı güler geçer. Hele içlerinden biri 'n'olacak bunlar' deyip aldığı çakılları geri döker.
Muhammed Buhari Hazretleri Valide Sultan'ın huzuruna çıkar. Heybeler ters yüz edilir. Zemini kıpkızıl altın kaplar. Valide sultan şaşırmanın ötesinde korkar. Şimdi diyecek tek sözü vardır: 'Nasıl istiyorsan öyle olsun!'

insan sadece bu şekilde nefsine hizmet etmiş olur. he nefsi köreltmekten bahsetmiyorum, ama 1. safa atıp onu kızgınlaştırmak da asla iyi değildir.zaten yüce rabbim kuluna der:

iste vereyim...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
UYARI!!

Başka sitelerin linkini vermek yasaktır, alıntı yapmanız yeterlidir!!