Evleneceğimiz Kişiyi Rüyada Görmek İçin

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Öncelikle bahsetmiş olduğunuz bu inanç "anadolu hurafelerine" aittir. Muhtemel geleceğe anlık bakış atabilmek ruhsal boyutun değil, fiziki boyutta ki saf enerjiyi kullanabilenlerin işidir. İslam inanışına göre "Kader" olgusu ebedi ve ezelidir yani ruh spatyomdan gönderilmeden evvel belirlenmiştir. Ancak ne yazık ki böyle bir işleyişin olduğu bilgisi doğru değildir. Kader kademeli olarak yaşayan kişi tarafından belli aralıklarda değiştirilebilir. Konuda geçen ve Anadolu da ki bu inancın uygulanması sonucunda neler olabileceği, nelere sebebiyet vereceği kestirilemez.

Bilginize Saygılarımla.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Merakımdan soruyorum; insan beyni bilmediği bir şeyi hayal edemez. Rüyalarımızda gördüğümüz insanlar öncesinde tanıdığımız belki de sokaktan geçerken gördüğümüz insanlar. Eğer evleneceğimiz kişiyle tanışmadıysak veya daha önce görmediysek onu rüyamızda görmemizin ihtimali yok.

Bugünden itibaren bunu uygulayacağım bakalım nasıl bir sonuç alacağım.
Yok ya görülüyor sevgili @Mr. Şeytan

Genel olarak ruhu nefsine hakim olamamış kişilerin rüyalara çok anlam yüklemesi de zaten iyi bir eşy değil. Bu bilgiyi kulak ardı etmeyelim..

Çünkü rüyayı dogru yorumlayacak alt yapıya yani selim bir nefse yani dünyevi idden gelen dürtüleirmizi kontrol etme gücüne sahip değilsek her aşamada hata ederiz, ediyoruz.

Rüyalarını kendine rehber edinen insanların ruhları arınmış olmalıdır. Gayrısının yani bizlerin rüyaları karmaşadan ibarettir.

İstisnai durumları saymıyorum. Kırk yılın başı rüya görmüş çıkmış gibi durumlar başka. Herkesin başına geliyor öyle şeyler. Ki onda bile yorumlanmayan haller olur.

Ben bir keresinde hiç tanımadıgım bir genç adamı rüyamda gördüm. Her yer bembeyaz sessiz ben zoom lu şekilde uzaktan onu profilden izliyorum. Bütün hattını zihnime kazıyabilecek kadar.
Bu rüyanın tarihini kenara not ettim. Olur ya dedim belki evleneceğim kişidir ya da başka bir eşy... Bir işe girdim evrak vs götürdüğüm gün beş buçuk altı ay sonra aynı kişiyi yine beyaz gömlekle (rüyada da öyleydi) karşımda buluvermiştim.
Şaşkınlıkla kısa bir süre karşısında donup kaldogımı hatırlıyorum.
Sonra bir şey olmadı tabi. Sadece bir kaç ay sonrasını saçma ama görmüşüm.

Ki bu şekil rüyalar görmediğim halde... Aslında sorun da buradaydı. Çünkü gelecege dair zerre rüya görmeyen ben, bir tane görünce dumura uğramıştım. E hala da görmem.

İstiharelerde de dua ve peygamberin hürmetine görebilirsin yani. Bu dualarının kabul olmasıyla ilgili.

Ruhunu kontrol edebilen biri Allah tan yardım istedigin de ve o yardımı almaya hak kazandığında rüyasında ruhu onu evleneceği kişinin oldugu yere götürebiliyor.
Öyle insnaların bilinçaltı tertemiz. Ruhu emrinde...

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Anadoluda çok yaygın olarak yapılan bu inanca göre önceden yaptığınız tuzlu bazlamayı gece yatmadan önce yiyip hiç su içmeden ve kimseyle konuşmadan sağ tarafınıza dönerek yatıyorsunuz.Daha sonra içinizden evleniceğiniz adamı yada bayanı görmeyi diliyorsunuz.Rüyanızda size su veren kişinin evleniceğiniz insan olduğuna inanılır.Bazlamanın zehir gibi tuzlu olmasına ve hepsini bitirmenize gerek yok.

Bazlama yapmayı bilmeyen arkadaşlarımız için nasıl yapıcaklarınıda anlatıyım 2 yemek kaşığı kadar un 1 çay kaşığı tuz ve biraz su koyup karıştırarak yumuşak bir hamur elde ediyorsunuz.Yuvarlak bir şekil verdiğiniz bu hamuru yağsız tavada pişiriyorsunuz

"Alıntı"
Elmanın kabuğunu hiç koparmadan soyup başucuna koyunca rüyanda evleneceğin kişiyi görürmüşsün diye duymuştum. Bir de yastığın altına anahtar koyunca.

Alakan

Kayıtlı Üye
Elmanın kabuğunu hiç koparmadan soyup başucuna koyunca rüyanda evleneceğin kişiyi görürmüşsün diye duymuştum. Bir de yastığın altına anahtar koyunca.
Kırmızı elma olacak bir de o hıdırellez zamanı yapılıyor sanırım. Anahtar da ilk defa yatıya kalacağınız evde evin sahibinin kendi eliyle vermesi gerekiyor anahtarı. Eğer görülmezse arka arkaya evin tüm anahtarları ile denemek lazım.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Görmeniz gerekiyorsa görürsünüz ritüele gerek yok. Ayrıca neden tuz ? Tatlıyla yansın içimiz bari tatlı konuşalım.
Hem rüyamda yanan gırtlağım yüzünden gözüm sudan başka bir şey göremez ki zaten. Maksimum ayaklarını görürüm :D
Sonra külkedisini arayan prens gibi.. Töbe :D

Deep blue

Kayıtlı Üye
Anadoluda çok yaygın olarak yapılan bu inanca göre önceden yaptığınız tuzlu bazlamayı gece yatmadan önce yiyip hiç su içmeden ve kimseyle konuşmadan sağ tarafınıza dönerek yatıyorsunuz.Daha sonra içinizden evleniceğiniz adamı yada bayanı görmeyi diliyorsunuz.Rüyanızda size su veren kişinin evleniceğiniz insan olduğuna inanılır.Bazlamanın zehir gibi tuzlu olmasına ve hepsini bitirmenize gerek yok.

Bazlama yapmayı bilmeyen arkadaşlarımız için nasıl yapıcaklarınıda anlatıyım 2 yemek kaşığı kadar un 1 çay kaşığı tuz ve biraz su koyup karıştırarak yumuşak bir hamur elde ediyorsunuz.Yuvarlak bir şekil verdiğiniz bu hamuru yağsız tavada pişiriyorsunuz

"Alıntı"
Bu uygulama boyle değildir özellikle Alevilerin yaptığı bir uygulamadır ve bazı kaideleri vardır
Ocak ayının ortası yada subart ortasında sadece yapılır salı başlanır son günün kesinlikle perşembeye denk gelmesi gerekir bu dönem et yenmez su içilmez 3 veya 7 gün yapılır sahura kalkmak yoktur ve yemek yemeye ezanla başlanılmaz güneş batışı saatinde açılır son gün hızır orucu gülbengi okunur internette varmıs niyet edilir ve son gün mümkünse bulgur yenir bas ucuna da su koyulup yatılır ve bunu cok kişi yapmıs arkadasımın nerdeyse tüm cevresi ailesi görmüş ve o kişiyle evlenmiş ancak mesela su verirken bardak kırıldı veya birşey oldu su değil baska bir şey uzattı sonu olmayan evlilikler olarakta yorumlanıyor ben ocakta yapacağım

nurumm

Kayıtlı Üye
Bu uygulama boyle değildir özellikle Alevilerin yaptığı bir uygulamadır ve bazı kaideleri vardır
Ocak ayının ortası yada subart ortasında sadece yapılır salı başlanır son günün kesinlikle perşembeye denk gelmesi gerekir bu dönem et yenmez su içilmez 3 veya 7 gün yapılır sahura kalkmak yoktur ve yemek yemeye ezanla başlanılmaz güneş batışı saatinde açılır son gün hızır orucu gülbengi okunur internette varmıs niyet edilir ve son gün mümkünse bulgur yenir bas ucuna da su koyulup yatılır ve bunu cok kişi yapmıs arkadasımın nerdeyse tüm cevresi ailesi görmüş ve o kişiyle evlenmiş ancak mesela su verirken bardak kırıldı veya birşey oldu su değil baska bir şey uzattı sonu olmayan evlilikler olarakta yorumlanıyor ben ocakta yapacağım
@Rhea @Elnora_alila 😁 yaparsanız yapacağım 😁