Eterik bag kesmek

Ü

Üye silindi 56746

Hepimizin ortak sorunu. Bu bence biraz da kulturel bir sorun.

``Anne olunca anlarsiniz`` diyorlar ya hani; aman Allahim bu nasil bir buyu ? oyle guclu bir sekilde suur altindan, sizin belleginize bir kod yaziyorlar ki, siz kendi cocugunuzun ustune asiri titrerken annenizi yillar sonra anladiginizi zannediyorsunuz. Ama isin asli ondan size gecen o bozucu enerji ile artik tanismis oldugunuz icin anneninin rolune caresizce soyunmus oluyorsunuz.

Cok mu ileri gittim ? Anneler mazur gorsun :) Annem asiri korumaciydi, caresizligini bile bastiramayacak derecede. Allahin korumasini ve ilahi guven yasasinin temellerini asilamasi gerekirken, herseye ulasimimi engelliyordu. Bir ogretmen hayata hazirlarken boyle olmamali. Cete olaylarina karistigimda babam bidahakine ya gitme ya da beni de cagir demisti : ) Soz verdim babama cunku genis yurekliligi ve derin anlayis gosterebilmesi ile beni fetetmisti. Annemden ise ne yazik ki herseyimi saklamak zorunda kaldim. Simdi iletisim sorunlarimizin altindaki sebepleri surekli sorguluyor ama yine de biryere varamiyoruz. Kusluk elbette ki yok, ama derinlesebilme sorunu olustu. Gerci o da yasliligin getirdigi aczlik ile ortadan kalkiyor cok sukur.

Simdi bence bundan kacis yok. ``Anne babaya of bile demeyin`` demis bir kere yaradan !

benim yaşadıklarımı anlatmışsınız kısmen, ben de anneme karşı yalancı bir evladım ne yazık ki :) anneme göre hata olmamalı, risk alınmamalı ama bu benim yaşam anlayışıma ters; ben yaşayarak, tecrübe ederek, hatta canım yanarak öğrenmeyi seviyorum çünkü en iyi böyle öğrenebildiğimi görüyorum. ilerde olur da çocuğum olursa böyle davranmak istemiyorum ancak dediğiniz gibi büyü bende de tutacak, eminim :D bence bir yolu olmalı, bu zinciri kırmalıyız.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Nesilden nesile gecen bu hastalıklı durumlardan okuyarak internet cağını kullanarak ebeveyn olmadan once ve olundugunda mumkun oldugunca temizlenmeye calismaliyiz, yaradanın ilk emri oku!

taroh

Kayıtlı Üye
Annem ben calisirken kizima bakiyor kendini yetersiz bir anne olarak hissediyor kizima bakip benim ses cikarmamama cesaret alip beni yetersizlik ile sucluyor.yani bir kadin neden negatife ceker kizini sozde hep iyiligimizi isterler

X6K3

Kayıtlı Üye
(ilk defa destan yazmayi abartmayayim dedim, onda da ayni mesaj 3 kere nasil olduysa arka arkaya gelmeyi basardi. Sanirim az ve oz konusmayi icten basaramadigim gibi bunu denerken bile evren blokajina distan maruz kaliyorum)
Maalesef ki bende benzer sıkıntıyı yaşıyorum, özellikle özel mesaj gönderirken mesaj çiftleniyor. Eskiden bu tarz bir sorun yoktu, forum ne zaman ki yeni sisteme geçiş yaptı o anda bu sıkıntı olmaya başladı.