Esma Secimi Hakkında

Aisling

Kayıtlı Üye
Elbette. Buna ben de katılıyorum : )))

Öyle deyince olmuyor ki. :)

Mesela Aisling musavvir esmasi ile uyumlu diyelim.

Musavvir, tasvir eden demektir. Örnek edinmeden yaratan, yani kopya çekmeyen, kendine has olan, hayata getiren demektir.

Yani Aisling her çağrılmasında, ismini her duyduğunda, zihni fonetik olarak el-musavvir diye titriyor. Çünkü ismi ile melodik uyumu el-musavvir esmasına denk geliyor. Ya da ona yakın bir değere ulaşıyor.

O halde Aisling bir ressam, bir yazar, bir mimar, bir mühendis olma becerisine sahip. Doğuştan sanatçı. Yaratim, ve ortaya marjinal bir fikir koyma konularında zihnen de zaten çok çevik. Ben görüyorum yazılarını okurken.

İşte bu da Musavvir esmasi ile geliyor olmalı. Çünkü tasvir ediyor, betimliyor.

Şimdi Musavvir esmasi ile neyi tasvir edebilir?

Mesela ben bir ayeti klasik görüşe göre anlatırım. Ama o o ayeti öyle bir anlatır ki kimsenin bakmadığı bir yerden bir bilgi yakalatmış olur. Çünkü temsil kabiliyeti var. Tasvir yapabiliyor. Düzenek kurabiliyor. Sana parçaları birleştirtiyor.

Yani 1 Esma ile geri kalan 98 esmayı ararız aslında. İşin derin sırrı burada yatıyor.

Bu da kalplerin ancak Allahın isimleri ile tatmin olduğunu gösteriyor. Çünkü eksik isim kalınca tatmin de oluşmuyor.

lisede resim üzerine eğitim aldım, eğilimim vardı, görsel hafızalıyım...
ayrıca şu aralar bir şeyler yazıp karalıyorum başka platformda [hikaye, deneme vs..] betimleme yapmayı seviyorum yani :LOL: bazen korkutuyorsun beni dennise :oops:

dünyalı

Kayıtlı Üye
lisede resim üzerine eğitim aldım, eğilimim vardı, görsel hafızalıyım...
ayrıca şu aralar bir şeyler yazıp karalıyorum başka platformda [hikaye, deneme vs..] betimleme yapmayı seviyorum yani :LOL: bazen korkutuyorsun beni dennise :oops:

bende grafikerim dediğin gibi görsel hafızalıyım fkt şunu yap bunu yap denilen şeyleri genelde unutuyorum :)

Ü

Üye silindi 58480

bende grafikerim dediğin gibi görsel hafızalıyım fkt şunu yap bunu yap denilen şeyleri genelde unutuyorum :)

Unutkanlık varsa el-hafız esması tam sana göre. Grafikerlik için musavvir esması çok yerinde olur. Tasarım da varsa zaten tam musavvir esmasının tecellisi olarak o melaikeyi kullanabiliyorsun demektir.

Kısaca yetenek diye bişey yokken esmasi vardı. Olayı ilgili esmasından yakalamak her türlü enerji verimliliğini arttırır.

Müzik nasıl ki yazıya, notaya, ya da dijitane convert ediliyorsa,

Ademe secde eden melekler de esmalara convert edilebilirler. Melek kelime olarak yetenek demektir. Güç, beceri, akıl, sezi, hafıza vicdan, muhakeme, ilham, sevgi.. Vs vs bunlar melaikelerimizdir.

Bize secde eden melekler ilk günden beri ruh kanalımıza frekans olarak destek oluyorlar. Yeteneklerinizi Kendimizden bilmek ilk fırsatta bizi ilgili melaikeden mahrum bırakabilir dikkatli olmak lazım.

Kainattaki tüm olup biten, 99 esma diline çevrilebilir. Daha doğrusu bu 99 Esma, melaikeyi damıtılmıș olarak sezinlememize yardımcı olur. Kolaylaştırılmıș ve sadeleștirilmiș bir enerji dilidir anlayana.

Biz melekleri ölmeden önce göremeyiz, ama esmalar üzerinden melaikeyi kullanmayı başarabiliriz. Çünkü melekler ancak Allah'a ibadet ederler. Bize secde etmeleri bizim için değil, tam tersi Allaha secde ediyor olmalarının gereği olaraktır. Yani Allahın bir esmasını vird edinmek, o melaike bilinci ile bilinçlenmek ve o kanaldan sezgisel olarak beslenmek içindir.
Esmayı Sahiplenmek için vird edinen kişiler işte ne yazık ki carpiliyor. Çünkü huddam devreye girmiyor ve koruyucun da senin farkedemedigin gizli egonu korumuyor. Ve açık verip carpiliyorsun. Çok dikkatli olunmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dünyalı

Kayıtlı Üye
bu güzel yazın beni çok müteşekkir etti :) teşekkür ederim ?

Ü

Üye silindi 58480

Çok konu dışı olsun istemiyorum ama...
Hacım hocam şeyhim bilmem neyim (hatta yakınım muhabbeti bile var) melek gördü diyenler var. Münakaşaya girince de saldırıyorlar sonra ?
Ya ne kolaydı öyle...

Onların o gördükleri melek değil. Başka bir varlık türü ? o varlık tabakasındakiler daha zeki, ama biz daha akıllıyız. Onlar kıvrak biz hatalız. Onlarda yok yok. Uzaylı olarak ta, melek olarak ta, yaratıcının kendisi olarak ta, ölmüş yakınının ruhu olarak ta, hatta mevlana, Atatürk, kanuni VS gibi kişilerin ruhları olarak ta gelir onlar. Öyle yerlerden öyle bilgilerle gelirler ki başta kapilirsin, sonlara doğru kademeli olarak sapıtırsın.

Kasarlasmıș şeytanlar acele etmezler. Bize acelecilik telkin etmeleri, zihnimizde kolay hakimiyet kurmak içindir. Çünkü acele iș, istikrarsız aura demektir. Hemen ususurler.

Melek gördüm diyen kişi, evet belli bilgiler verebilir. Cinler bilgiyi geçmişten alıp getirirler çünkü. Ama bu olağanüstü bilgi karşısında seni uzun vadede kandırmak için tuzağa çekerler. Sen suda kaynayan kurbağa olduğunu anlayamazsın.

Bu en basit kandırma yöntemidir. Çocuk kandırır gibi kandırırlar kısaca. Çünkü sende olmayan şeylere bir anda kavuşunca artık tüm direncini düşürmüş olursun. Direncin düşünce de hem onlardan bilgi almaya devam edersin, ama paralel akımdan da sana tiksinti verirler. Onlardan geldiğini anlayamazsan bu hisleri insanlardan bilirsin ve aranı yavaş yavas kendi türün ile bozarlar. Bu 10 yılda da olur. 10 yıl cin takvimine göre bir seanslik delirtme numarasıdır.

Bakınız feto.

Moderatör tarafında düzenlendi:

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
561
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme