"EN" sembolü

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
270
"EN" sembolü

en.gif


EN sembolü, son günlerde tartışma gruplarında sıkça dile getirilen ve bazı masterların 1. Derece Reiki inisiyasyonlarında öğrencilerine öğrettikleri bir semboldür. Sıkça sorulan soru "Bize böyle bir şey bize öğretilmedi, eksik bir şey mi kaldı?" şeklindedir. Reiki disiplininde 1. Derecede hiç bir sembol yoktur. EN, Reiki'den bağımsız olarak Japon kültüründe genelde bizim "nazar boncuğu"nun inanılan işlevine benzer bir etki yaratmak üzere geliştirilmiş bir koruma sembolüdür ve herhangi bir şifa tekniği ile bağlantısızdır. Bu nedenle bir inanç sembolü olduğu söylenebilir. Bazı master'lar bunu ekstra bir kişisel koruma yardımcısı olarak vermektedirler ancak düzenli kişisel reiki uygulaması zaten EN'in yarattığı düşünülen etkiyi fazlasıyla sağlamaktadır. Bu nedenle Reiki eğitimlerinde verilmesi gerekli görülmemektedir.

En Japonca'da daire anlamına gelir ve eğer bu sembolü kullanmak isterseniz genel koruma-korunma amacı ile kullanabilirsiniz.

Bu işareti kullanabilmek için diğer semboller gibi uyumlanmaya gerek yoktur. EN şifa öncesi-sonrası kullanıldığı gibi, günlük yaşamda korunma için de kullanılabilir. Kendine güven sağlamak, kendini kontrol, sükunet ve barış için kullanılabilir. Bu sembol diğer tüm sembollerde olduğu gibi her zaman şartsız sevgi ile kullanılmalıdır. Meditasyon durumunda, daire çizerek veya çevrenizde bir silindir ya da küre oluşturarak kullanılabilir. EN sembolünün koruyucu gücünün sizi, Reiki verdiğiniz kişiyi veya bulunduğunuz odayı, binayı vs. içine aldığını düşünün. Aynı zamanda kalp çakranızı açarak sevgi gönderin. Bu işareti günlük yaşamınızda sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
Çok güzel yazmışsınız. Teşekkürler.

"EN" sembolünün Reiki-1 öğrencilerine verilmesi Usui Reiki'nin Japonya kökenli olmasından kaynaklanıyor bence.
 

Murph..

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Haz 2010
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Paylaşım için teşekkürler değerlendirilmesi gereken bir bilgi tekrar teşekkürler.
 

hakim

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Tem 2010
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Merhaba Sayın Logii,EN Sembolunun çiziliş yönlerini verebilir misiniz acaba?
Teşekkür ederim,Sevgilerimle.
 

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Katılım
28 Şub 2010
Mesajlar
350
Tepkime puanı
41
Buyrunuz Sevgili Hakim, çiziliş yönleri bu şekildedir.. Yardımcı olabilmişimdir umarım.

Sevgili Kosovali2016, sembolün kullanım şekli yazıda da belirtilmiş. "Meditasyon durumunda, daire çizerek veya çevrenizde bir silindir ya da küre oluşturarak kullanılabilir."

Işığınız daim olsun.
 

hakim

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Tem 2010
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Bilgi için çok teşekkür ederim.
Sevgilerimle.
 

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
270
Syn hakim siteye belli aralıklarla giriş yapamadığım için sorunuzu cevaplayamadım fakat amphitrite sorunuzu açıklamış, aynen orada belirtildiği gibi çiziliyor.
 
Üst