Element Egzersizleri

vivalavida

Kayıtlı Üye
Konu, elementlerle bağ kurmak iken kimin cadı olup kimin cadı olmadığını sorgulamaya dönüşmüş. Kimin ne olup olmadığı ya da ne yapabilip ne yapamadığı bizi ilgilendirmez. Mesajlardan bir şeyler öğrenirim kaygısıyla üşenmeden tüm sayfaları okuyan ben gibiler için tartışmanızı okumak inanın çok sinir bozucu. Sevgili Lavander'in mesajıyla konuya ilgim arttı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Lütfen bilgi içeren yorumları okuyalım.

Sevgiyle...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konuya direk girdigim icin ozur diliyorum. Cadi olmak icin inisiye falan gerekmiyordu sanirim ? Cadiysan cadisindir, cadi degilsen degilsindir dogustan gelen gelen bir yetenek zaten. Eski zamanin cadilarini arastirin , burdaki gibi yok inisiye ol yok cadilik calisinca falan oluyor pek inanmiyorum :) Cadi kavraminin cok farkli oldugunu dusunuyorum. Majisyenlerde buyuculerde o zaman cadi ? Sonucta o kadar elementlerle calisma yapiyolar?
İnisiye'yi zaten bir kişi yapmıyor.Bu inisiye olayı eski kadım cadıların ruhları tarafından yapılıyor.Ve 3.seviye bir Başrahip Cadı tarafından yapılıyor. Doğru dediniz kişi cadıysa cadıdır.Ama inisiye olayı bulunuyor. :)

Bu İnisiye olayı kişi tam bir Cadı oluyor ve ilerlemeye başlıyor.İnisiye olmadan önce de Cadıdır ama bu inisiye ile kişi yeteneğini keşfediyor. :)

İnsiye olmadığımı nerden biliyorsunuz cadılıkla ilgili yaşadığım tek olay o olmadı eğer bu denli fütursuzca konuşmasaydınız yine söylemezdiniz bana özel olan bişeyi sizinle paylaşmak istemedim elementleri gayet güzel kontrol edebiliyorum suyu soğutup ısıtabiliyor veya hareket ettiriyorum kapalı alanlarda rüzgar yaratabiliyorum ateşi bazen mumdaki ipten bile koparıyorum taşları oynatabiliyorym bu bence gayet element kontrolü ben inatçı değilim ve siz bana insiye geçirmediniz cadı olduğunuz meçhul dediniz bana cadı olduğumu biliyorum ama insiye olmayı bekliyorum diyebiliyorsunuz sizinde söylediğiniz gibi bu konu daha fazla uzamasın her cadının yetenekleri ve güçleri birbirnden farklıdır belki yapabildiklerimizin farklı olmasının sebebide budur belkide ben ististanıyımdır onu bilemeyeceğim ama tek bildiğim şey cadı olduğum ve elementleri hissedebildiğim.

Yazdığınız mesajdan biliyorum inisiye olmadığınızı çünkü İnisiye olan bir cadı.Doğayla bütünleşmenin doğuştan gelmeyeceğini,elementlerle bütünleşmenin doğuştan gelmeyeceğini bilir.Bir Cadının doğuştan elementlere yatkınlığı ve daha iyi bağı vardır.Ama bütünleşmiş bir şekilde değildir.Ve elementleri kontrol olayı da en zor şeydir.Ve dediğim gibi ileri derece Cadılar yapar. :)

Ve konu uzamasın.Cadı olabilirsin tamam ama biraz daha araştır ve söylenilenlere kulaklarını tıkama. :) Konu uzamasın tamam. :)

ekcs

Banlı Kullanıcı
Elementleri kontrol etmem cadılıkla ilgili olmayabilir yammonun dediği gibi konu çok sapıttı ve ben insiyemi gerçekleştirdim sadece ulu orta konuşmak istemiyorum cadılıkta herşey bilinenlerin rayında olmayabilir bu herşey böyledir belki benim için bir istisna vardır bilemeyeceğim beli element kontrolünün cadılıkla uzaktan yakından alakası yoktur ama sizden istediğim bir yardımı burada paylaşmanıza gerçekten çok kırıldım daha çok aşağılayıcı bir cümle gibi geldi ben forumda çok eski değildim sizide tecrübeli gördüğüm için yardım istemiştim böyle aşşağılayıcı birşey gibi söyleyeceğinizi düşünememişim ne yazık ki daha dün bana soru soruyordum şimdi geçmiş karşıma senden iyi biliyorum havalarına giriyorsun demeye çalıştığınızın bilincindeyim belki ben element kontrolümü cadılığa vurmakla hata etmişimdir neyse daha fazla buraya birşeyler yazılmasın eğer cevabınız olursa özelden yazabilirsiniz kimseyi rahatsız etmeye hakkımız yok ve eğer ben şu ana kadar birini rahatsız ettiysem affetsin lütfen.

dexter

Elit Üye
Sevgili Üyeler, ısrarla tartışmanıza devam edecekseniz, buradan değil özel mesajdan devam edin. Yammo'nun dediği gibi, insanlar bir şeyler öğrenmek için konuya giriyor fakat tartışma okumak zorunda kalıyor. Bu tarz şeyleri özel mesajla halledelim.
İyi forumlar.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hem cadının hem de wiccanın bu bilgilere ihtiyacı vardır. Eğer doğarken full bilgi ile doğsanız zaten dünyaya tekrar gelmeniz için bir sebep olmaz.Var olan bilgileri kollektif bilinçten çekmek veya eski yaşamlarınızdaki deneyimlerinizi geri kazanmak için zihninizin tozunu biraz almalısınız.Zaten halihazırda kişi cadı ise 1 saattede iletişim sağlayabilir,elbetteki zihinsel veya ruhsal bir blokajı yoksa.Fakat elementleri kontrol eebilmek bu kadar basit değildir,değil cadı olmak tam kontrol için resmen Nirvana'ya ulaşmış olmak gerekir:)Öyleki kişi bir istediğiyle toprak gücü sayesinde zelzeleler yaratabilsin!
Ancak bir wiccan inancını pekiştirmek ve doğa ile bağlarını güçlendirmek için ayrıca elemantellerle çalışabilmek için,elementleri ve temel bilgileri özümsemek zorundadır.Bu nedenle küçük te olsa yapacağı her pratik potansiyelinin üzerine ek bir aşama sağlaması demektir.

İnsiye konusunda ise Sevgili TaiChinin bahsettiği insiye wicca insiyesidir,cadı değil ;)Kovene dahil oluyorsanız 3 aşamalı ve yıllara bölünen insiyasyon geçirirsiniz,üyemizin dediği gibi insiyasyonu başrahip ve başrahibe verir (kovenin en üst ve kıdemli mensubu)
Cadı insiyasyonu içinse kişi zaten cadı ise cadıdır ancak insiyasyonun mantığı size sahip olmadığınız birşeyi kazandırmak değildir ki bu her insiyasyonda da geçerlidir(misal usui reiki insiyasyonu,insyasyon size erişim hakkı veriyor ve o prensibin kadim bilgilerini öğrenme hakkı veriyor.Ancak usui reiki aslında el çakralarınızı AKTİVE eder ve herbirimizin içinde yaratılışla mevcut olan içsel şifacımızı uyandırır.)Görüyoruz ki insiyasyonlarla elde edebileceğimiz şey ruhun/bünyenin sahip olmadığı birşeye geçiş değil aksine barındırdığı ve uyumlu olacağı bir sisteme uyumlanması ve gereken yerlerde aktivasyon verilmesidir.Çağımızda herkes herşeye para verip insiye olduğunu zannediyor bu da olayın ironik kısmı elbette :)Asıl kıymetli olan insiyasyonun size gelmesidir,size özel bir insiyasyon.Bu dilerseniz(sonucu garanti değildir) kendi adanma ritüelinizle olur dilerseniz rüya+rehber aracılığıyla veya vizyon aracılığıyla.Ya da işe gitmek için evden çıkarsınız ve bir anda hissedersiniz garip bir şekilde:)
İnsiyasyonu alınca da olayımız bitmez,çalışmaz iseniz zamanla o aktivasyon tekrar kapanır.Şayet insiyasyonu aldınız(bir üstattan gidip eğitim aldınız diyelim)ancak kendinizi hazır hissedemediyseniz bekler hazır olduğunuzda tekrarlarsınız.(Ki zaten benim karşılaştığım hiçbir eğitmenim yalvarsam da istediğim zaman istediğim eğitimi vermediler :D)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bakın ilk önce şunu söyleyeyim. Wicca bir dindir.Ve doğa tabanlıdır.O yüzden bir wiccanın doğayla bütünleşmesi lazım.Bu eğzersizler onlar için de çok önemlidir .

Ve bir cadı yeteneğini keşfedince iş bitmiyor.Cadılık bir yaşam biçimidir.Zorlu,sıkı çalışmalar isteyen bir yaşam biçimidir.
Kişi cadı olduğunu öğrenince iş bitmiyor.Kişi tüm hayatı boyunca çalışır.
Cadılık için de doğa çok önemlidir(Elementler ve Doğa). Bir cadının doğayla bütünleşmesi lazım.Elementlerle bütünleşmesi lazım.Bu da doğuştan gelen bir şey değildir.

Bu eğzersizin amacı budur.Gelişimi sağlamak,doğayla bütünleşmeye sağlamaktır.

Bakın bir cadı doğuştan doğayla bütün değildir,elementlerle bütün değildir.Ve kişi cadı olduğunu öğrenince iş bitmiyor. !
Tüm hayatı boyunca çalışır,cadılık zorlu bir yaşam biçimidir.Doğuştan yetenek gerektirir evet ama o yeteneği fark edip geliştirmek önemlidir.

Ve lütfen sizden çok şey biliyorum gibi kelimeler kullanmayın.Bana ve Syn.Keira'ya da mesajla sorup öğrenmeye çalıştığınızı unutmayın.Sizde daha bir şey bilmiyordunuz bunu da unutmayın.Ve Ego,kibir kişiyi küçük duruma düşürür.Kişi ilerlemeyi istediği yolda ilerleyemez.

Evet sizden fiir istemiştin ve egodan bahsetmiyorum ve sizden çok şey biiyorum demedim ben cadılık hakkında pek şoy bilmiyorum kabulum ama doğal cadıların elementlerle ve doğayla olan bağını çok iyi biliyorum çünkü bunu hissediyorum ben bunu hep hissederdim ama önceden ne anlama geldiğini bilmezdim yaptığınız çalışmaya gereksiz demedim sadece cadı olan bir kişi zaten ya doğuştan bu bağa sahiptir ya da cadı olurken bunları yapıp bağını kurmuştur aksi halde cadı olamaz farkettiyseniz bende cadı olmak isteyenlerin bunu kullanmasının çok önemli ve geliştirici olduğunu söyledim daha fazlada birşey söylemek istemiyorum eğer gerçekten cadı olan bir kişi bunlara ihtiyaç duymaz o bağ zaten mevcuttur ama cadı olmaya çalışanlarda bunu yapmazsa cadı olmaz cadılar doğayla hareket eder bu nedenle doğa ve elementlerle olan bağ çok önemlidirki bende bunları yapmadığım halde elementleri çok güzel hissedip yönetebiliyorum buda cadıların zaten bağının olduğunu gösterir siz başkasından duyduğnuz şeylerle cadıların elementlerle olan bağını yorumlarken ben bunu yaşayarak yorumluyorum buda aradaki fark.

Ve dexter son sözünüze tamamen katılıyorum cadılık yolunda ilerleyenlere çok lüzumludur ben sadece bir cadının bu bağı kurmuş olduğunu ve buna ihtiyacı olmadığını söyledim ve ben bu bağı hissettiğim için sizden çok şey bilebilirim dedim birde şöylede birşey var ben cadılık üzerine çok fazla çalışma yapmadım sadece kendimi keşfetmek adına birkaç ayin ve çalışmada bulundum o kadar yani hiçbir şey işlemedim.

Bakın ilk önce şunu söyleyeyim. Wicca bir dindir.Ve doğa tabanlıdır.O yüzden bir wiccanın doğayla bütünleşmesi lazım.Bu egzersizler onlar için de çok önemlidir .

Ve bir cadı yeteneğini keşfedince iş bitmiyor.Cadılık bir yaşam biçimidir.Zorlu,sıkı çalışmalar isteyen bir yaşam biçimidir.
Kişi cadı olduğunu öğrenince iş bitmiyor.Kişi tüm hayatı boyunca çalışır.
Cadılık için de doğa çok önemlidir(Elementler ve Doğa). Bir cadının doğayla bütünleşmesi lazım.Elementlerle bütünleşmesi lazım.Bu da doğuştan gelen bir şey değildir.

Bu egzersizin amacı budur.Gelişimi sağlamak,doğayla bütünleşmeye sağlamaktır.

--------
Bakın bir cadı doğuştan doğayla bütün değildir,elementlerle bütün değildir.Ve kişi cadı olduğunu öğrenince iş bitmiyor. !
Tüm hayatı boyunca çalışır,cadılık zorlu bir yaşam biçimidir.Doğuştan yetenek gerektirir evet ama o yeteneği fark edip geliştirmek önemlidir.

Ve lütfen sizden çok şey biliyorum gibi kelimeler kullanmayın.Bana ve Syn.Keira'ya da mesajla sorup öğrenmeye çalıştığınızı unutmayın.Sizde daha bir şey bilmiyordunuz bunu da unutmayın.Not : Ego,kibir kişiyi küçük duruma düşürür.Kişi ilerlemeyi istediği yolda ilerleyemez.

Bu yazılar benim yazım.Geri kalanı Syn.Ekcs'nin. :)

Keira

Moderator
Konuda saçma sapan bir sürü gereksiz ego dolu tartışmalar yaşanmış. Bir kaç şeyi özetleyip konuyu kapatacağız.

1. Cadılıkta inisiye vardır. Ancak kişi kendi kendine yapamaz. Tai Chi Chuan yazmış zaten. Uzun uzun yeniden açıklamayacağım bir çok konu altında bu inisiyelerin nasıl olduğundan bahsettik.
2. Rahip ve Rahibe kategorisinde olan 3. derece cadılar bile hala çalışmalarına devam etmektedir. İnisiye olmakla süper güçlere kavuşmuyorsunuz. Ayrıca ben doğal cadıyım demek ne demek? Doğa olmayan cadı mı var?
3. Bu kadar ego sizin yeteneklerinizi köreltir.
4. İnisiye olduğunuzda beyninize cadılıkla ilgili tüm bilgiler kopyalanmıyor. Kendinizi nasıl her şeyi biliyorum havasına sokuyorsunuz?

Konu burada kapanmıştır. Bir daha tartışma içine girerseniz yazdığınız mesajlar direk silinecektir. Bu son uyarıdır. Lütfen herkes haddini bilsin. Hiç kimse burada cadılık konusunda otorite değildir. Bu edayla gezmenize izin vermiyoruz. Herkesin yazdığından zaten ne olduğu, hangi bilgi seviyesinde olduğu anlaşılıyor, herkesin yeri belli.. Sevgi ve ışıkla...