el vahidû ismi

sdbr

Banlı Kullanıcı
el vahidû isminin ebcedi kaç ediyor arapça yazılışı ve okunuşları bilmediğim için soruyorum lütfen yardım edin

sdbr

Banlı Kullanıcı
bunu sormamın nedeni kaç kez okunması gerekiyor bilmiyorum ondan sordum

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
ebcedi 19 neden okucaksın :)

sdbr

Banlı Kullanıcı
akşam yatmadan adetince okuyup rüyada ne görmek istersen ona niyet edersen rüyada istediğini görüyormuşsun bir deneyeyim dedim teşekkürler

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
bunu sormamın nedeni kaç kez okunması gerekiyor bilmiyorum ondan sordum

El Vahidü ismi serifinin ebced hesabi 15 tir. Ama bu ismi serifi zikretmen icin yildizinin hangisi olduna bakmali. Ona göre hangi gün ne kadar zikredecegin bulunur. Normalde 101 defa zikredilir. Pazar günü iyidir.

Şaman

Kayıtlı Üye
El Vahidü ismi serifinin ebced hesabi 15 tir. Ama bu ismi serifi zikretmen icin yildizinin hangisi olduna bakmali. Ona göre hangi gün ne kadar zikredecegin bulunur. Normalde 101 defa zikredilir. Pazar günü iyidir.
hyr 19eder ebced değeri. çünkü yazılışı vav elif ha dal
yani 6+1+8+4.isteyenler görsel arama yapıp el vahid yazabilir arama motoruna dediğimde haklı olduğumu göreceksiniz

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
hyr 19eder ebced değeri. çünkü yazılışı vav elif ha dal
yani 6+1+8+4.isteyenler görsel arama yapıp el vahid yazabilir arama motoruna dediğimde haklı olduğumu göreceksiniz

Ben Vahid isminde elif görmedim. Vav ha dal gördüm. Elif nerden cikti? birdaha bakin isterseniz. Arama motorunda degil kitaplardan bakin. havas kitaplarindan. Ama önemli olan kac defa zikredilmesidir.

sdbr

Banlı Kullanıcı
ebcedi okuma sayısı olarak kabul edilmiyormu

Şaman

Kayıtlı Üye
Ben Vahid isminde elif görmedim. Vav ha dal gördüm. Elif nerden cikti? birdaha bakin isterseniz. Arama motorunda degil kitaplardan bakin. havas kitaplarindan. Ama önemli olan kac defa zikredilmesidir.
vahid isminde vava harfinde sonra a sesini veren bir elif harfi vardır.
havas kitaplarından bakmaya gerek yok çünkü yazımı değişmez ki eminim de çünkü anadilim arapça
buyrun siz de bakın eğer orda elif harfi olmasaydı kelime vahd veya vehad olarak okunurdu
066-El-Vahid.png

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani

Hayir zikir sayisi önemli, bide yildizi hangisi ise. Mesela günes olabilir, Ay olabilir, yada mars falan. O kisinin yildizina göre esmaül hüsnadan isimler vardir. Ve onlarinda günleri vardir. Ama yinede hergün zikretmekte fayda vardir.

Şaman

Kayıtlı Üye
kullanılan ekole göre değişir eğer islam öncesi arap kullanacaksanız o zaman vefk için ayrı hesap okuma için ayrı hesap yapılır biri kırma biri yayma tarzı kullanılır
eğer havas kullanıyorsanız hepsini kırıp hesaplarsınız tüm harfler kullanılır.
yani sonuç itibariyle bu işlem için 19 kullanın derim ben

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
Evet ama o harf olarak gecmio. vav harfinin üstünde zaten üstün var. üstün e esre i ötre ü dür. Ben kurani kerimi tecvidli biliorum. Bircok tanidigim ebcedciler var. emin olmak icin sordum. Sayisi 15tir.

sdbr

Banlı Kullanıcı
2sinide denerim teşekkürler

_kelebek_

Kayıtlı Üye
El Vahidü ismi şerifinin ebcedi 19 dur günü salı dır
saati: salı günü meih saati yani mars saatidir
Buda salı gününün ilk saatiyle sekizinci saatine denk geliyor.

Anlamı: zat ve sıfatlarıyla tek olan benzeri olmayandır.
hergün çokça zikreden kimsede allaha yakınlık hasıl olur.

Şaman

Kayıtlı Üye
Evet ama o harf olarak gecmio. vav harfinin üstünde zaten üstün var. üstün e esre i ötre ü dür. Ben kurani kerimi tecvidli biliorum. Bircok tanidigim ebcedciler var. emin olmak icin sordum. Sayisi 15tir.
bende tecvidli tecvidsiz biliyorum sevgili melos ama ebced hesabında genelde(havas için)harfler kırılıp tek tek hesaplanır ve bunu yaptığında sayı 19 oluyor.

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
bende tecvidli tecvidsiz biliyorum sevgili melos ama ebced hesabında genelde(havas için)harfler kırılıp tek tek hesaplanır ve bunu yaptığında sayı 19 oluyor.

Olabilir, ben ebcedle ilgilenmiorum. Genelde havas ve rukyeyle ilgileniorum.