El almak

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Merhaba, Ökutizm,Maji gibi gizli ilimler konusunda bir üstadan el almak veya öğrenmek gerekli midir.Kişi kendi başına da bir çok şeye zamanla vakıf olabilir mi?Yanlız başına ilerleme olmaz mı?

Dolunays

Moderator
El Alma konusuna çok vakıf değilim ama bu tip şeyler eğitimi için https://bilgimabedi.com/ Sitemizi ziyaret ediniz.Tek başına ilerlemek zor bu ilimde biri şart.

Alex06

Kayıtlı Üye
Merhaba, Ökutizm,Maji gibi gizli ilimler konusunda bir üstadan el almak veya öğrenmek gerekli midir.Kişi kendi başına da bir çok şeye zamanla vakıf olabilir mi?Yanlız başına ilerleme olmaz mı?
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Birisi hocalık yapıp ogretiyorsa tamam çok yol aldırır. İnisiye olmak uyumlanmak ne kadar gerekli? Reiki falan gibi çalışmalarda inisiye ediyorlar. Acaba ne tür çalışma yapacağımızla mi alakalı???Sanırım el almak ve inisiye farklı kavramlar. Peki ilk bu işi yapan kimden el aldı????

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Birisi hocalık yapıp ogretiyorsa tamam çok yol aldırır. İnisiye olmak uyumlanmak ne kadar gerekli? Reiki falan gibi çalışmalarda inisiye ediyorlar. Acaba ne tür çalışma yapacağımızla mi alakalı???Sanırım el almak ve inisiye farklı kavramlar. Peki ilk bu işi yapan kimden el aldı????
İnsinasyon acaba verilirken sadece bir insan tarafından mi veriliyor.Yoksa başka üst alemdeki varlıklar da veriyor mu? Peygamberlere baktığımız zaman bu fikire doğru çıkarım oluyor.🤔

Dolunays

Moderator
El alma olayını kendi bildiğim kadarı ile anlatıyım.Yanlışım var ise şimdiden affola.Eskiden Tarikat Zamanlarında ve Hüddam ilmi ile ilgili uğraşan insanlara Baştaki Manevi yetkisi olan kişi mürid düzgünce eğitildiği zaman ve vakti gelince ilimde bir şeyleri yapabilmesi ve icraate geçirebilmesi için icazet veriyor ve çalışmayan işlemleri icazet verildiği zaman çalışmaya başlıyor tabi çalışır çalışmaz bilemem.Doğuştan yetkisi olan kişilerde yavaş yavaş Ulvi Ruhaniler tarafından hayatlarında yönlendirilir ve sorduğu sorulara cevap alır.Bunu ancak Yaşayıp Görmek gerekiyor hayatlarda.Şu an Ama El verme olayı herkese olmuyor nasibinde var ie çünkü işi ehli yapan isimler günümüzde çok nadir.