Duyu ötesi Algi Yeteneği

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
143
İnsanoğlu olarak hepimiz bir ruha sahibiz.İster farkında olalım ister olmayalım ruh enerjimiz beynimizi,beynimizde oluşturduğu enerji ve iletilerle fonksiyonlarımızı yönlendirir.Hipnoz altındaki bir sujenin kolunda tam bir anestezi ve analjezi sağladığımızda yapılan EMG ölçümleri göstermiştir ki,el sırtına batırılan iğnenin oluşturduğu acı duyusu kol üzerindeki sinirler vasıtasıyla beyin tarafından algılanmakta ancak cevap oluşturulmamaktadır.

Bir kere hipnotize edilen suje kendi ruhsal gücüyle yüzyüze gelir.Kendini daha iyi tanır.Gördüğü yetenekleri hipnoz dışında da gevşemiş ve dalgın konumda yapabileceğini farkeder. Ünlü psikanalizci sigmound freud yaşamının son yıllarında "hayata yeniden başlama şansım olsaydı,psikanaliz yerine ruh üzerine araştırmalar" yapardım diyordu.Psikanaliz üzerine büyük çalışmalar yapıp geride kaliteli belgeler bırakmıştır.

Freud'un psikanalize başlamadan önce hipnoza ilgisi olduğu ancak hastalarının çoğunun bu yönteme istekli olmaması nedeniyle çizgisini hipnozdan ayırmış ve psikanalize yönelmiştir. Duyu ötesi algı her insan da bulunmaktadır.Ancak kullanmasını zaman içinde unutmuş bulunmaktayız.Körlerin yada sağırların duyu ötesi algılarının daha gelişmiş olduğu bilinir.Öyleyse duyu ötesi algı öğrenilebilir bir durumdur.Nasıl geliştirebiliriz? Çeşitli yoga ve meditasyon tekniklerini öğrenip uygulayabiliriz,zikr ile yapabiliriz veya hipnoz ile direk yaşayabiliriz.

Peki şu halimle neden kullanamamaktayım?Çünkü bilinçli beş duyumuz dünyevi duyuları fazlasıyla alıp değerlendirmekte ve duyu ötesi algımız atıl kalmaktadır.Öncelikle kendi gücümüzü hissetmeliyiz.Gürültüsüz,sakin,uygun ısıdaki bir odada rahat bir pozisyonda oturup,gözlerimizi kapatalım.Yüz kaslarımızdan itibaren kaslarımızı yavaş yavaş gevşetelim.Boyun ve omuz kaslarımız,kol kaslarımız,gögüs ,karın ve sırt adalelerimizi yavaş yavaş acele etmeden gevşesin.Bacak ve ayak kaslarımız bu relaksiyona katılsın.Derin bir nefes alıp verelim.nefes alıp verme işlemini 4 kez tekrarlıyalım.Beynimizdeki düşünceler tek tek bizi terk etsin.Ayaklarımızdan itibaren bir sıcaklık bir enerji olduğunu varsayın ve ayaklarınız ,bacaklarınız,kasıklarınız,karın ve göğsünüz,boynunuz ve en son başınız da bu ağırlık ve sıcaklığı hissedin.bırakın bu eneji halkası sizi ele geçirsin ve derin bir uykuya dalın.

Bu alıştırmaları sık sık yinelediğinizde gözlerinizin önünde bir hayal perdesi gelişecek ve sizin yönlendirmeniz ile önceleri istediğiniz rüyayı ve sonrada duru görü dediğimiz,gözler kapalıyken uzakları görme olayını duyumsayacaksınız.Bütün bunları yaparken en önemli nokta gevşemiş ve dalgın bir durumda olmanız gerektiğidir. Hemen yeri gelmiş iken belirtmek istiyorum,Büyük Türk Amirali Piri

Reis'in 1513 yılında çizdiği dünya haritasını aslında zikr yoluyla astral seyahat yaparak yani dünyaya kuşbakışı yükselip bakarak çizdiği parapsikologlar tarafından savunulmaktadır.
alıntı
 
Üst