Duvarda yazılar gördüm

kenger

Kayıtlı Üye
Dün sabah 5.00 sularında yatayım dedim ve yattım çok zaman geçmeden uyandım. Işık kapalı uyuyorum ama duvar azda olsa gözükür hep neyse duvara baktım bir takım yazılar vardı sayıda vardı galiba düşündüm bu duvarda yazı var mıydı diye sonra yaklaştım hala yazı vardı gözümü ovuşturdum yazılar gitti bende önemli bişey değil galiba deyip uyudum. Yazıda şu şekildeydi oda karanlık ama yazılar az bişey parlıyodu gece mavisi ile turkuaz karışımı bir renk gibiydi. Bu şey nedir?

Denizc

Kayıtlı Üye
Ilginc! Peki okuyabildiniz mi yani bir mesaj gibi miydi? Yoksa hic bilmediginiz bir dilde miydi?

Alakan

Kayıtlı Üye
Göz bozukluğu. İkidir forumda bunu söylüyorum ama benim de yıllardır başıma çok sık geliyor tıpkı tarif ettiğiniz gibi. Muhtemelen odaklamadan kaynaklı bir problem. Ben astigmatın tetiklediğini düşünüyorum. Mutlaka doktora başvurun.

kenger

Kayıtlı Üye
Göz bozukluğu. İkidir forumda bunu söylüyorum ama benim de yıllardır başıma çok sık geliyor tıpkı tarif ettiğiniz gibi. Muhtemelen odaklamadan kaynaklı bir problem. Ben astigmatın tetiklediğini düşünüyorum. Mutlaka doktora başvurun.
Hiçbir şeyin olmadığı duvarda yazı gördüm nasıl göz bozukluğu olabilir? Ki uyandıktan sonra gördüm yani uyanıkken kafamı çevirip değil. Gözlük takıyorum zaten.

Alakan

Kayıtlı Üye
Hiçbir şeyin olmadığı duvarda yazı gördüm nasıl göz bozukluğu olabilir? Ki uyandıktan sonra gördüm yani uyanıkken kafamı çevirip değil. Gözlük takıyorum zaten.
Aynı şeyi senelerdir yaşıyorum. Boş beyaz duvarda, nesnelerin üzerinde tavanda vs fark etmiyor. Uyandıktan sonra yaşıyorum aynı şeyi; evet yazı görüyorsunuz biliyorum. Gözlerim ileri derecede bozulduktan sonra ortaya çıktı. Aynı şeyi senelerdir yaşadığımı ve bir sağlık probleminden ileri geldiğini söylüyorum. Parapsikolojik bir cevap arıyorsanız yine senelerdir yaşadığımı ama hiçbir anlamı olmadığını söyleyeceğim.

kenger

Kayıtlı Üye
Aynı şeyi senelerdir yaşıyorum. Boş beyaz duvarda, nesnelerin üzerinde tavanda vs fark etmiyor. Uyandıktan sonra yaşıyorum aynı şeyi; evet yazı görüyorsunuz biliyorum. Gözlerim ileri derecede bozulduktan sonra ortaya çıktı. Aynı şeyi senelerdir yaşadığımı ve bir sağlık probleminden ileri geldiğini söylüyorum. Parapsikolojik bir cevap arıyorsanız yine senelerdir yaşadığımı ama hiçbir anlamı olmadığını söyleyeceğim.
0.65 sağ sol gözlerim ilk defa böyle bişey yaşadım

Alakan

Kayıtlı Üye
Hiç uyanmamış olabilirsiniz. Belki rüyaydı....
Absoluta rüya esnasında değil arkadaşın anlattığı aniden uyanınca gerçekleşiyor. Normal seyrinde uyandığında olmuyor. Ben tamamen kendi zaman akışımdan yola çıkarak gözle alakalı olduğunu düşünüyorum. Zaten çok uzun sürmüyor maksimum bir dakika. Göz yavaş yavaş odaklıyor ve ortadan kayboluyor. Aynı arkadaşın anlattığı gibi karışık yazılar ve sayılar oluyor ve mavimsi bir renkte. O an doğrulsanız, ayağa da kalksanız göz odaklayasıya kadar geçmiyor maalesef. Ben ilk yaşadığımda çok korkmuştum beni almaya geldiler herhalde diye 🌝🌝 Neden yazı ve sayılar derseniz onun hakkında bir fikrim var ama bilimsel değil. Muhtemelen gün içerisinde gözümüzü en çok uyaran telefon dolayısıyla yazı ve sayılar olduğu için bunu yaşıyoruz.
Sağlığınızı ihmal etmeyin ve ekran süresini kısaltın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Uyku beynin Delta frekansına geçtiği bir haldir. Uyanmadan önce alfa geçer. Tam uyandığımız da beta ya geçer. Ki onlarında farklı dalga boyları var.

görme işlemini beyin de gerçekleşir. Gözlerimiz sadece aktarıcıdır. Beyin görüntüleri anlamlı hale getirmeye çalışır.

bir lekeyi yüze benzetmek, karmaşık bir çizgiyi yazıya çevirmek gibi bir özelliği vardır.

beyin alfa da iken tam uyanmamışken hafızasında tuttuğu görüntüleri işlemeye devam eder.

yani beyin alfa da iken gördüğümüzü sandığımız şey beynin görüntüye anlam kazandırmasıdır.

Işık, gölge, yansıma gibi pek görüntüyü daha önce gördüğü bildiği şeylere dönüştürür.

Google da yanlış bir kelime yazdığımız da bunu mu demek istediğiniz gibi durum yani.

Göz bozukluğunda duvar da yazı görmek diye bir şey yok. Vitreus üzerinde oluşan pazı mikro yapılar birleşip gölge yapabilir. Oda uçuşan şeyler görmemize neden olur.

ileri göz bozukluklarında bulalık görme yüzünden beyin görüntüyü anlamlı hale getireceğim derken bazı şeyleri bir şeye benzeyebilir.

Yüzeylerde yazı ya da şekil belirme de parapsikolojik vakalar var mı elbetteki var.

devamlı olur. Bir işarettir. Acaba bu nedir dememizsiniz. Sürekli aynı yüzü ya da sayısı görürüsünüz ve onun bir anlamı bir haberi vardır. Boş yere olmaz.

diğer bir durumda bu yazı ve görsel kendi kendine oluşur. Temizleseniz bile gitmez ve herkes tarafından görülür. Anlamı vardır. Anlamı çözüldükten sonra kaybolur.

Kısaca yaşadığınız durum Şuan normal bir şey olarak görünüyor.