Düşündüm ki onlar bizi hiç çağırmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

janet

Kayıtlı Üye
ve aradaki duvar çok zedelendi...

hasan06

Kayıtlı Üye
cinlerde insanları cağırır gözlerine görünür istekleri filan olur ama elbetteki insan gibi değildir cinler saf enerjiden yaratılmış oldukları bu dünyada bizden üstündürler bazı ayetlerle korunabiliriz ancak

La-edri

Kayıtlı Üye
Biz neden onları çağıralım.

Bazı arkadaşlar soruyorlar, ilk defa cin çağıracağım ne yapmalıyım diye.

Düşündüm de, neden hep insanlar çağırıyor.

Ve sonrasında zarar görüyor. Çünkü bir nevi kaşınıyorlar.

Bela gelmez Allah yazmadıkça, Allah bela vermez kul azmadıkça.

Biz hiç bir ruhani veya cinni tarafından çağrılmadığımıza göre onların bir bildiği vardır diye düşünüyorum.

Dünyada yapılabilecek daha güzel uğraşlar var bence.

Insanlarda onlar tarafindan cagirilir, davet edilir..
Bu davet fincanlar tahtalar yada ritueller ile olmayabilir tabiki.
Ama onlar acik kapilar ararlar, ve bulduklarinda riza gözetmeksizin insanin hayatina daliveirler.

Bazi insanlar vardir onlarin kapilari ötekilere göre dahami aciktir nedir bilemiyorum, ama kapi aralandigi taktirde gelirler,hatta bana göre kimi acik kapi ariyor dalmak icin.. Davet ederler, ve insan bilincsiz ise kurtulmasi yillar alir zira o kisinin bu kapilari kapatma yada kullanma yolunu ögrenmesi lazimdir..Böyle seylere taniklik etmis her insan sizofren degildirki, bazilarinin hikayelerinde gerceklik payi vardir...Ve onlarin genelde davet vsa etmeden bedensiz varliklar ile yollari kesismistir..

Sevgiler.

AJA

Elit Üye
Birde onlar hep bizden daha güçlü. Uzaylılarda öyle, vampirler de öyle. Kurtadam felan hepsi bizden daha güçlü.

Uzaylıları araya karıştırmayacağım fakat konumuzda ki en güçlü varlık insandır.Asla sizden güçlü olamaz ..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Çağırıldıkları zaman varlıkların yanına giden
insanlar da var.

Geçmişte ,bugün ve gelecekte de olacaklar.

Bunu kendilerine sakladıkları, gizli tuttukları,
anlatmadıkları için olayın bu kısmı pek bilinmemektedir.

tunny

Kayıtlı Üye
Kardeşler benim anlamadığım neden bir güçlülük arayışı içerisindeyiz.Evren hepimizin ve hepimiz evreniz.Hepimiz özel varlıklarız.Evren hiç bir varlık üstüne inşaa edilmemiştir.Ayrıca bugün insan olan bizler yarın evrimsel ilerleyişimize göre farklı varlıklar olacağız.

Perina

Banlı Kullanıcı
Ben aksini belirtmedim zaten.İnsanlar elementallerden evrimsel olarak üst basamaktadır.ama mevzu daha ilerde olmak daha iyi olmak değildir.Hepimiz zaten aynı amacı taşıyoruz ve aynı özden geliyoruz.Mesele birlik olabilmekte.Mesele canlı yada cansız her varlığın özünün bir gittiği yerin bil olduğunu görebilmekte.Hiç düşündün mü Melekler insandan daha üstün varlıklardır ama hiç bir zaman bizlere karşı üstünlük arayışı içinde değillerdir.Çünkü onlar evrenin en önemli kurallarından birini biliyorlar ve anlamışlardır.Karşılıksız yani evrene etki etmeden sevme.Sevmek çünkü aynı kökten geldiğimiz için.Sevmek için aynı yere varacağımız için.Sevmek çünkü karşısındaki varlığın ondan altta olduğunu bilse bile nasıl kendi bedenimize değer verip önemsiyorsak o varlığıda öyle sevmek ve değer vermek için.

Not:Dinlerdeki yada inançlardaki kalıplara takılma.İnançlar kolay anlaşılmak ve insanları düştükleri yanılsamadan en çabuk şekilde kurtarmak için sembolojik anlatımları seçmişlerdir.En büyük tehlike dinlerin bu sembolojisini direkt olduğu gibi anlamaktır.Bizim için zor olanda bu zaten.İnanmaya çalıştığımız çoğu şey yüzlerce yıl önceki insanları uyandırabilmek için söylenmiş ve onlara uygun şekilde dile getirilmiştir.Artık aynı şartlar yok ve insanlar bu yüzden de farklı açıklamaları bekliyor.Ama buna rağmen bu dinleri dogmatik karşılayıp devam edenlerde var.Bu yüzden her düşüncene her anına hatta her nefesine şüphe duy.Şüphe senin mutlak inancını zedelemez.ama sana gerçeği bulmada ve dogmalardan sıyrılmada yardım eder.

Aslında hep yaniliklere açık olmaya çalıştım..yeni bilgilerede..ama bu dinsel anlamda zararlı olabilir..çünkü dediğim gibi dindeki en önemli kavram Allah'ın tekliği,ortağı ve benzeri olmamasıdır..buna tevhid denir..ve çok önemlidir..ve sembolik anlatım değil,açıkça ifadedir dinde bu..Hz.Muhammed(sav)miraç denen mucizevi olayda getirdiği üç önemli şeylerdendir tevhid..o kadar ki bir insan sadece bu inancını korusa(tevhid inancı),Allah'a eş ve ortak koşmasa kurtulmasına kesin gözüyle bakılır..yani tevhide zıd görüş geliştirmek en büyük tehlikedir benim inancımda ve sanırım en önemli şeytani bir tuzaktır..Allah sonumu hayır etsin,eskiden sonumdan korkmazdım doğrusu..ama sanırım şeytan oldukça etkin günümüzde..ve tamam biraz şüphe iyi ama bazı konular tartışmaya açık değildir dinde..

Cryaotic

Banlı Kullanıcı
Onlar neden bizi çağırmak istesin ki biz onları çağırıyoruz çünkü bilinmeyenleri biliyorlar yetenek bakımından bizden farklı yeteneklere sahipler. ve bizim onlar için gerçekleştireceğimiz pek birşey yok..

asterix

Kayıtlı Üye
Akşam evde oturken tanımadığım kişi beni çağırsa bir de zorla filan çağırmaya kalksa ne kadar kızardım :(

Bilgiç

Kayıtlı Üye
Akıl var mantık var etli kemikli varlık insan 2 km gitmeye üşeniyor.Siz kalkmış onlar bizi çağırır mı diye soruyorsunuz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...