Düşünceyle İnternet Download hızınızı artırın :)

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın by_h424n;
Kanıtla desteklenmiş cevabınız için teşekkür eder sizden özür dilerim :) Daha önce alıntı yazılmadığı için yöntemin arkadaşın yöntemi olduğunu sanmıştım ama alıntıda yazılınca herşey tamam oldu.Tekrar özür dilerim.
İyi Forumlar...

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Bir bilgisayarcı olarak ampul gibi basit bir cihazla bilgisayarı kıyaslamanıza çok şaşırdım. Bilgisayarlar o kadar akıllı şeyler değiller, elektrik yollayınca birşeylerin ters olduğunu anlamazlar. Donmalarının yada yavaşlamalarının sebebi de elektrik azlığı değildir.

Modemlere gelince, eğer o giden elektrik sinyallerine bir etkide gerçekten bulunsaydınız, karşınıza düzgün bir sayfa gelmezdi. Çünkü bir sayfa yüklenirken veya herhangi bir işlemde birsürü veri paketi elektrik sinyaline çevrilerek gönderilir, bunların kendi sıraları vardır ve belli saniye aralıkları vardır.

İnternet hızı herkesin kullandığı belli saatlerde düşer, trafik sıkışması gibi düşünün. Muhtemelen hız odaklandığınız için değil, daha çok zaman geçirdiğiniz için yükseliyor. Ha odaklanmanız diğer insanları bilgisayardan uzaklaştırıyorsa onu bilemeyeceğim :) Belki odaklanmanız başka faktörleri değiştiriyor olabilir. Yine de hiç birşey yapmadan durup baktığınızda da hızın düştüğünü veya yükseldiğini gözlemleyebilirsiniz, pek sabit durmazlar.

JuMPeR

Kayıtlı Üye
Bence enerjilerimizi daha iyi şeylere yönlendirelim diyorum ben:D

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Mantıklı ama modeme odaklanmamızın ne önemi var? Hızımızı ayarlayan modem değil ki. Bizim hattımıza sağlayıcı ne kadar hız biçtiyse ona mecburuz. Ayrıca yoğunlaştığımızda niye bu hız olarak etki etsin?

fatih7998

Kayıtlı Üye
inancımın seninki kadar güçlü olmasını isterdim (Kendimi kandırmadan :) )
Son zamanlarda download hızının oldukça yüksek seviyelerde olduğu bir çok kişi tarafından bundan yaklaşık 10 gün belki daha fazla 850-900 lere çıktığı söylenmekte, ki bendede öyle.
Son olarak bence enerjini ileriye yönelik başka şeylerde kullansan daha uygun olur.

Eski Tertip

Kayıtlı Üye
Konu saçma değildir. Tüm modemlerin tam hızıyla kullanmayız çoğu zaman. Modemin hızını tarifeniz kısıtlar. İnternet hızınız 1mbps ise modeminiz 1mbps değildir. Sadece tarifeniz. Modemlerin modemlerine göre hızları değişebilir. 32 mbps, 64mbps ideal satılanlardır. Yani böyle bir şey enerji ile alakalıdır. Bazen de yol çalışmaları gibi nedenlerle. İnternet sapmaları olup sizin hızlarınız artabiliyor. Yine buna benzer bir enerjiye neden oluyor olabilirsiniz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Wireless modem kullanıyorsanız teknik olarak bu mümkün. Daha önce GSM teknolojisiyle alakalı bir takım teknikler hakkında konuşmuştuk. Bakın mümkün diyorum ama kolay falan demiyorum. Komplike ve beyin hasarına neden olabilecek bir şeyden bahsediyorum. Bu konuyu teknik olarak ileride yazabilirim. Kitabımda da bu konuları işliyorum. Bitince uygun olursa yazarım siteye.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben yapamam daha çok elektrikler gidip geliyo kötü etkiliyorum :)

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
az önce deneyeyim dedim torrent de 800 kbps di 50 60 kbps ye düşdü sonra odaklanmayı bıraktım geri yükseldi kötü etkiledim heralde :)

Lord Marvaldo

Kayıtlı Üye
Bu tarz şeyleri istemeden de olsa hepimiz de olsa denemişizdir. Eski , yavaş , sürekli donan bilgisayarlara zaten bu tarz şeyler denemiyor muyduk.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Ben denedim işe yarıyor hız 2,5 katına çıkıyor ama insan belli bir süre sıkılıp konsantrasyonunu bozuyor.

cevap

Kayıtlı Üye
youtubedan 1080p klib izleyebildim işe yarıyor