Düşünce yapınız ve siz

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Selamlar🐱
Düşünce yapınızın hayatınızda ve ya kendinizde nasıl etkilerinizi görüyor yada göremiyorsunuz
Sinirliyken, sanki ertrafimda herkes beni daha da sinir etmeye çalışıyor. Acele ederken, elim ayağım birbirine dolanır, mutlaka geç kalırım. Sakin ve huzurluyken herşey yolunda ilerler.
Zannedersem o anki yaydım frekansa göre yayın yapılıyor.

Bir keresinde birine büyü yapılmış süsü verdim. O kişi büyü yapıldığına inanınca, başına talihsizlik geldi.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bu düşünce yapısı dediğimiz şey bizim karakterimizi oluşturuyor gıyabında.....belli insanlar var tecrübelerle onlardan başıma ne gelecek biliyorum ve onlara karşı artık düşünce yapımı değiştirdim ve gerçekten artık daha mutluyum zarar görmüyorum

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Bu düşünce yapısı dediğimiz şey bizim karakterimizi oluşturuyor gıyabında.....belli insanlar var tecrübelerle onlardan başıma ne gelecek biliyorum ve onlara karşı artık düşünce yapımı değiştirdim ve gerçekten artık daha mutluyum zarar görmüyorum
Evet bende olumsuz düşünen karamsar ,kusur bulucu insanları sevmiyorum uzak duruyorum onlardan.. hayattan zevk alabilen insanları çok seviyorum küçük şeylerden mutlu olabilenleri çünkü beraber olduğumuz insanlar psikolojinmizi belirleyebiliyor, davranışlarımızı hatta geleceğimizi bile..😊

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
belli insanlar var tecrübelerle onlardan başıma ne gelecek biliyorum ve onlara karşı artık düşünce yapımı değiştirdim ve gerçekten artık daha mutluyum zarar görmüyorum
Aynısını ben de yaşadım. Ben kendi düşünce yapısını değiştirince bazı insanlar hayatımdan yok oldu.
Bazı insanlar bana karşı değiştiler.
Çok ilginç. Bir insanı değiştirmeye çalışırsın, uğraşıp durursun, ama başaramazsin. Kendi tutumunu değiştirince bı bakıyorsun o da sana karşı değişti. Ertrafini değiştirmek istiyorsan, kendini değiştir, formülü bu.

Naden

Kayıtlı Üye
Karakteristik bir durum değil midir ? Yıllar davranışlarimizi ve tepkilerimizi de rutinlemez mi ? Ağladığımiz şeye bu sefer de gülsek belkide öncekine bir kıyas koyabiliriz de, nasıl gulecegiz?

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Düşünce yapım genellikle doğruları ortaya koyar niteliktedir. Karşı taraf bunu yine genellikle kabullenmez ama yarın gelir hiçbir şey olmamış gibi devam ederler. Bende umursamam yine. :)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Yıllar davranışlarimizi ve tepkilerimizi de rutinlemez mi ?
Evet, kendi karakterini değiştirmek çok zor. Ama imkansız değil.

Ağladığımiz şeye bu sefer de gülsek belkide öncekine bir kıyas koyabiliriz de, nasıl gulecegiz?
Bakış açısını değiştirerek. Akillanarak. Evrim geçirerek.
Şimdi ve şu andaki zamanda bulunarak. Kendi tepkileri gözlemleyerek. Ve yaptımız her tepkinin, her davranışın analizini yaparak.

Naden

Kayıtlı Üye
Evet, kendi karakterini değiştirmek çok zor. Ama imkansız değil.

Bakış açısını değiştirerek. Akillanarak. Evrim geçirerek.
Şimdi ve şu andaki zamanda bulunarak. Kendi tepkileri gözlemleyerek. Ve yaptımız her tepkinin, her davranışın analizini yaparak.
Son kısımda devrim nedir ve nasıl yapılırın cevabı.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Son kısımda devrim nedir ve nasıl yapılırın cevabı.
Anlamadım. Agladığımız şeylere nasıl gulecegiz sorusunun cevabı.
Evet karakterimiz de ve düşünce yapısında devrim yaparak.
Siz başka birşey mi sordunuz ve ben yanlış mı anladım?

Naden

Kayıtlı Üye
Anlamadım. Agladığımız şeylere nasıl gulecegiz sorusunun cevabı.
Evet karakterimiz de ve düşünce yapısında devrim yaparak.
Siz başka birşey mi sordunuz ve ben yanlış mı anladım?
Kafada sabitlenmis kabullenilmis bir şeyi degistirmek mümkün gibi bahsetmissiniz. Çokta güzel söylüyorsunuz ama beyin nakli dışında bir çare göremiyorum fikrinize. Agladigim bir şeye sonsuza dek ağlayarak tepki veririm çünkü. Değişimler kişinin de garipsedigi sorguladigi şeyler üzerine gerceklesmez mi ?