Dünya hassas kalpler için bir cehennemdir

magicex

Kayıtlı Üye
Ortada bir oyun varsa kuralina gore oynanir. Kuralina gore oynayabilmek akil, zeka, olgunluk hatta bir tik ileri gidersek sezgi, basiret ve feraset gerekir.

Problem burda zaten, kuralları kim koyuyor? Biz üç kıtaya hükmettik diyen adamlar rakı masasında kadeh tokuşturabiliyor bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Kimin ne olduğu belli değil. Hayata bağlanabilmek için okullarda anlatılanları kendilerine göre yorumlayabilen insanlar topluluğu. Başka ülkeye gidilse tahminim ordaki milliyetçilerde bizim dedelerimiz şöyleydi böyledi gibi bir sürü şey anlatabilir.

Latif esmasi bir yavru ceylandir. Cebbar esmasi bir kaplandir. Bedi esmasi mucittir. Icad ettigi sistemin donusumunu ayakta tutar.

Vahşi doğada bir otomasyon var sistemli bir şekilde çalışıyor. İnsanların hayatında ise bu otomasyon ile oynanmış gibi duruyor. Kaplan açıktığında Cebbar esması tecelli edip kaplan karnını doyuruyor ama insan işsiz kalıp aç kalsa atıyorum homeless oluyor. Kaplanda otomatik tecelli eden esma insanda etmiyor nedense.

Olaya bir de şu şekilde bakarsak kaplanın açıktığında tecelli eden Cebbar esması, çalıştığı iş yerinde başkalarının ayağını kaydırma şeklinde tecelli edebiliyor bu ne esması tartışılır. Hayvanlar insanlardan daha delikanlı gibi duruyor. İş hayatının bazı yerlerinde öyle problemli sinerjiler dolaşıyorki bugün abdest alırken adam iletişim cihazından başkasına yalan söyledi ve işe bak abdest alırken yalan söylüyoruz diye söylendi. Kaplan da bu yok Cebbar esması ve kaplan doydu. Dedim ya insanlar acınacak halde. Adam yalan söylüyor niye ayda 2500-3000 TL. kazanıp yeme içme ve barınma ihtiyacını karşılayacak. Madem yalan söylemeyi göze alıyorsun neyse...

Bir kitapta vardı Amerikalılar bir yerli kabilesine gidip bize bir çocuk verin onu eğitelim yetiştirelim demişler, kabilenin önde gelenleri de en son verdiğimiz çocuk ne ev yapabiliyor ne de avlanabiliyor sünepenin teki oldu demişler, siz bize bir çocuk verin de bir cengaver yetiştirelim demişler.

Yeni nesil insanlara bakıyorum gerçekten bu sünepelik kıvamına doğru gidiyorlar tahminin benden öncekilerde büyük ihtimalle benim için aşağı yukarı aynı şeyi düşünmüşlerdir. Şimdi benim avlanabilen bir cengaver olabilme olasılığım nedir o da tartışılır.