DikKat : Vefk Basitce Nedir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bana gelen son mesajlarda şu kişiye vefk yaptırdım .şu geldi bu oldu gibi onlarca soru ile karşılaşıyorum.

sevgili arkadaşlar.

vefk tılsımlı kare demek

bu durumda parcalara ayrılmış her tılsımlı öğe vefktir.

bir çok değerli eserde verilen vefkler vardır. çok önemli tılsımlardır.

bu tılsımlar daha önceden hazırlanmış hesaplanmış ve genellikle harfli veflerdir. yani karelerin içinde harf vardır.

tamamen sayılardan oluşan ve etrafında melek isimleri ve ayet yazılı olanlar kişiye özel hesaplanan veflerdir.

bu tür vefkler suya konmaz yakılmaz buna diikat edin.

yaptırdığınız kişiden emin olmadan asla vefk yaptırmayın mesele onu cizmekte değil hesaplamakta ve dularını yani zikirlerini okumakda zikirlerde 1245 gibi 3689 gibi çok fazladır. gününde yapılır öyle hemen yapılmaz

para verken neye para verdiğinizi bilin.

by_jakoben

Kayıtlı Üye
Büyü mu bu ben sınavlarda basarılı olmak ıcın kendım yaptım bı tane kendım yzdım 10 dk da

dodohakan

Kayıtlı Üye
ustadım vekf yazarken kulladığımız mürekkep ne kadar önemlidir bilgilendirirsen sevinirim

beytullah

Kayıtlı Üye
büyü ile vekf farklı şeylerdir vekfin kötülük için yapılan çeşiti yoktur yani bir nevi duanın etkisi veya gücü:)

kontejyan biraz daha anlaşılır ve güzel açıklamış eline sağlık kontejyan :beta1:

ntflx

Banlı Kullanıcı
Bizim şeyh Safran ve kurşun birleşimi mi ne öyle bişey ile yazıyor bu vefkleri...

favole

Kayıtlı Üye
Benim bu konuyla ilgili birkaç sorum var.Bilgilendirirseniz sevinirim.

1-Vefk işlemi, yapan kişinin işleme başlamasıyla etkisini göstermeye başlıyor.Ancak, yaptıran kişi kendi için hazırlanan okumaları da beraberinde okumaya başladığında,yapılan vefkin etkisi artıyor. Doğru mudur?

2-Bu işlem için kişinin inancını en üst seviyede tutması şart sanırım, öyle değil mi?
3-Bir vefk çalışmasından sonuç almak için ,en geç ne kadar süre beklenmeli?

4-Örneğin vefki,çok sevdiğimiz ve geri dönmesini istediğimiz kişi için yaptırdık.Sevdiğimiz kişiyi pat diye karşımızda görüp ''seni çok seviyorum ne olur terketme beni, sensiz yaşayamam'' cümleleriyle karşımızda yakınıp dururken bulduğumuzda o an ne yapmalıyız ? :)
a)Olan biten herşeyden onu sorumlu tutmalı ve bitmek bilmeyen sorgulara maruz bırakmalıyız.
b)Umursamaz bir tavır sergileyip, sevgisine ihtiyacımız yokmuş gibi ona acımsayan gözlerle bakmalı ve arkasından ''sana son bir şans daha veriyorum'' demeliyiz.
c)Susma hakkımızı kullanıp, tek kelime konuşmadan, o ortamdan uzaklaşmalı,endişesini iki katına çıkarmalıyız.
d)''Bende seni çok seviyorum hayatım'' diyerek boynuna atlamalıyız.
e)Hiçbiri

Son sorum tamamen espriydi. :) :) :) Herkeze iyi forumlar..

termagant

Kayıtlı Üye

1-Vefk işlemi, yapan kişinin işleme başlamasıyla etkisini göstermeye başlıyor.Ancak, yaptıran kişi kendi için hazırlanan okumaları da beraberinde okumaya başladığında,yapılan vefkin etkisi artıyor. Doğru mudur?

2-Bu işlem için kişinin inancını en üst seviyede tutması şart sanırım, öyle değil mi?

4-Örneğin vefki,çok sevdiğimiz ve geri dönmesini istediğimiz kişi için yaptırdık.Sevdiğimiz kişiyi pat diye karşımızda görüp ''seni çok seviyorum ne olur terketme beni, sensiz yaşayamam'' cümleleriyle karşımızda yakınıp dururken bulduğumuzda o an ne yapmalıyız ? :)
a)Olan biten herşeyden onu sorumlu tutmalı ve bitmek bilmeyen sorgulara maruz bırakmalıyız.
b)Umursamaz bir tavır sergileyip, sevgisine ihtiyacımız yokmuş gibi ona acımsayan gözlerle bakmalı ve arkasından ''sana son bir şans daha veriyorum'' demeliyiz.
c)Susma hakkımızı kullanıp, tek kelime konuşmadan, o ortamdan uzaklaşmalı,endişesini iki katına çıkarmalıyız.
e)Hiçbiri

:) :) :) Sen çok yaşa, koptum ben :) Çok güldüm yaa son kısmına :) Ama doğru sorular. Ne yapmak gerek? Bende kendi çapımda çalışmalar yapmaya çalışıyorum, inanıyorum da sonuna kadar. Hep imgeliyorum, evet şimdi herşey düzeliyor ... gibi gibi... Ama tam herşey olunca ne yapacağız :) Hakkaten yerinde sorular :)
Tebrikler :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

e)Hiçbiri

Kısa Kısa Cevaplar:
1- Doğrudur.
2- Kesinlikle ama kesinlikle evet.
3- Böyle bir şey söylenemez. Her çalışma farklı şartlar gerektirir. Bunlardan biri de özel vakitlerdir. Bu sebeplerden en geç diye bir şey belirtilmez.
4- Bu sorunuzun cevabı, uygulama yapan kişinin takibi ile, oluşan şartları gözlemlemesi ile size vereceği direktiflerle alakalıdır. Genelde ( D ) Şıkkı gibi pozitif durumlar istenir. Bir de bazen kavga edilmesi gerekiyırdur (nasıl demeyin). Yani bu sorunuzun cevabını o an majisyen verir. :)

favole

Kayıtlı Üye
Kısa Kısa Cevaplar:
1- Doğrudur.
2- Kesinlikle ama kesinlikle evet.
3- Böyle bir şey söylenemez. Her çalışma farklı şartlar gerektirir. Bunlardan biri de özel vakitlerdir. Bu sebeplerden en geç diye bir şey belirtilmez.
4- Bu sorunuzun cevabı, uygulama yapan kişinin takibi ile, oluşan şartları gözlemlemesi ile size vereceği direktiflerle alakalıdır. Genelde ( D ) Şıkkı gibi pozitif durumlar istenir. Bir de bazen kavga edilmesi gerekiyırdur (nasıl demeyin). Yani bu sorunuzun cevabını o an majisyen verir. :)
Cevaplarınız için çok teşekkürler..Cahilliğimi mazur görün ama 3. sorumun cevabıyla ilgili merak ettiğim birşey daha var..Her vefk, çalışmasına göre farklı şartlar gerektirir ve farklı vakitleri vardır bunu anladım.Ancak Allah'ın takdiri ki,vefk in etkili olmama ihtimali de olabilir.Değil mi? Vefki yaptırdık.Okumalarını zamanında yaptık ve bekliyoruz..Bir vefkten sonuç alabilmek için 3-6-8 ay ya da 1 yıl beklenebilir mi? Bunu merak ediyorum sadece.Farklı istekler doğrultusunda,farklı çalışmalar yapılsa bile bir vefkin sonucunu alabilmek için ömür boyu beklenmeli mi?

Ayrıca buradan herkezin Berat Kandilini kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim. :)

vorden

Kayıtlı Üye
4 ay önce yaptırdım vefki hala sonuç bekliyorum ilk başta ilk günler mucize gibiydi birden bi yakınlaşma oldu yüzümü bile görmek istemiyordu sebebsiz yere benden sogguduğunu söylüyordu.neyse sonra birden ben nasıl davranacağımı bilemedim yapan kisi sesiz kalmamı beklememi istedi ben duramadım hemen sonuc olsun boynuma atlasın yalvarsın istiyordum sonra öyle hırslanmıştım ki ona karşı bu tepkileri hemen göremeyince sinirlerim bozuldu ve kavga cıktı biseyden hersey mahvoldu sabırla sukunetle bekleseydim hersey cok güzel gidiyordu. yapan kisiye sordum ne kadar bekleyecem bak sinirlerim yıpranıyor bana yaklasıyo sonra birden gene gidio ne olcak boyle dedim buda bi sonuctu aslında yüzümü bile gormezken oda herhangi bir süresi olmadıgını allah nezaman izin verirse dedi sen gönlünü ferah tut dedi. şuanda ölüm sessizliği var ne boşanıyor benden nede beni görüyor hala bekliyorum ama icimdeki hırs öfke gitti ona karşı hatta hissizlik oldu onu ona karsı bisey hissetmiyormusum gibi oluyorum neden böyle bilgisi olan varmı? daha beklemelimiyim baska bisey yaptırmak istemiyorum bu ilk ve sondu bu vefklerin ömür boyu işlediğini duymuştum.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Vefkler çok değerlidir.İyiye kullanımda dinimizce her hangi bir sakınca yoktur.Vefkler büyük emek ve inanç ile hazırlanmalıdır.Her vefkin kendine has malzemesi ve zamanı vardır.Eğer kuralına uygun hazırlanmış ise gerçekten Allah nasip ederse iş görürler.Selametle :)

mamiyyy

Kayıtlı Üye
Sayın Mabet üyeleri; bazı kitaplar havas bilgisini öğrenmek için izinli olmak ve ilahi bir dereceye sahip olmaktan söz ediyor. Benim merak ettiğim vefk yazma konusunda da aynı durum geçerli mi? Yani izinli olmak gerekir mi. Şimdiden teşekkürler..!

Berk63131

Kayıtlı Üye
benim bildiğim kadar vefk safran mürekkebiyle yapılır ama üstadlar bilir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cevaplarınız için çok teşekkürler..Cahilliğimi mazur görün ama 3. sorumun cevabıyla ilgili merak ettiğim birşey daha var..Her vefk, çalışmasına göre farklı şartlar gerektirir ve farklı vakitleri vardır bunu anladım.Ancak Allah'ın takdiri ki,vefk in etkili olmama ihtimali de olabilir.Değil mi? Vefki yaptırdık.Okumalarını zamanında yaptık ve bekliyoruz..Bir vefkten sonuç alabilmek için 3-6-8 ay ya da 1 yıl beklenebilir mi? Bunu merak ediyorum sadece.Farklı istekler doğrultusunda,farklı çalışmalar yapılsa bile bir vefkin sonucunu alabilmek için ömür boyu beklenmeli mi?

Ayrıca buradan herkezin Berat Kandilini kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim. :)
5 yıl sonra gelen cevap.. Üye bu sayfayı hatırlatmasa görmeyecektim muhtemelen. Bu sebeple en son 22.01.2011'de çevrim içi olan üye kusuruma bakmasın. Bu şekilde şahsıma sorulup da yanıt vermediklerim olmuş olabilir siz de kusura bakmayın.
Cevap: Ömür boyu beklenecek bir durum değildir. Elbette takdir-i ilahi söz konusudur, olmaya da bilir. Ancak olup olmadığını anlaşılır, ömür boyu beklemek gerekmez. O cevapta bahsettiğim gibi bazen çalışmanın kendisi de uzun zaman alabilir zira özel tarihlerde eklenecek ve/veya tamamlanacak çalışmalar barındırabilir.

benim bildiğim kadar vefk safran mürekkebiyle yapılır ama üstadlar bilir

İlla safran mürekkebi kullanılacak diye bir şart yoktur. Büyük çoğunluğunda safran kullanılır evet, ancak çok daha başka terkipler de vardır. Amaca, imkana ve şartlara göre bu terkipler değişir.

prensess

Kayıtlı Üye
Bana bugün aylardır beklediğim adi ne bilmiyorum
15 tane kucuk kağıt parçacıkları hergün birini suya koyub icicegim digerini ise yakmam gerek.
Ve sadece rakamlar var uzerinde ilk defa boyle görüyorum