Dikkat: Havas, Büyü, Dua Okumadan Geçmeyin

Perina

Banlı Kullanıcı
Sanırım anladım bu konuyu.Mesela Allah'ın isimlerini çekmek(yani sadece kişisel ve ruhsal gelişim amaçlı)büyü olmuyor o zaman..Mesela bugün ya kuddus ismini çekeceğim.Bunu 170 kere çekeceğim.Bu ismin insana katığı şu özelliklermiş:Maddi ve manevi her türlü temizlik,kalp temizliği,ruhi hastalıklardan iyileşmekmiş.Özetle bu vb zikirler Allaha ve sadece kendi kişisel gelişimimiz için olursa büyü olmuyor..Hatta belirli sayılarda çerkilse bile..Çünkü amaç kişisel..Ben bunu anladım.İnşallah doğru anlamışımdır..Özür dilerim bu konudan iyice emin olmak istedim.Bunun için çok fazla üzerinde durdum burada..

Perina

Banlı Kullanıcı
Sanırım anladım bu konuyu.Mesela Allah'ın isimlerini çekmek(yani sadece kişisel ve ruhsal gelişim amaçlı)büyü olmuyor o zaman..Mesela bugün ya kuddus ismini çekeceğim.Bunu 170 kere çekeceğim.Bu ismin insana katığı şu özelliklermiş:Maddi ve manevi her türlü temizlik,kalp temizliği,ruhi hastalıklardan iyileşmekmiş.Özetle bu vb zikirler Allaha ve sadece kendi kişisel gelişimimiz için olursa büyü olmuyor..Hatta belirli sayılarda çerkilse bile..Çünkü amaç kişisel..Ben bunu anladım.İnşallah doğru anlamışımdır..Özür dilerim bu konudan iyice emin olmak istedim.Bunun için çok fazla üzerinde durdum burada..

Ama sanırım şunu atlıyorum hep..Sayı meselesi..Ben 170 adet çekeceğim mesela..O zaman bu büyü oluyor sanırım..Ama bizim grupta bu böyle öğretilmemişti..Gönül rahatlığı ile çekebilirsiniz deniyor..Bunu baz alacağım ben..Çünkü güveniyorum onlarada..Ama sizlerede güveniyorum:)Neyse yinede teşekkür ederim yardımlar için..Ve özür dilerim tekrar ısrarım için..

mami11982

Kayıtlı Üye
Ama sanırım şunu atlıyorum hep..Sayı meselesi..Ben 170 adet çekeceğim mesela..O zaman bu büyü oluyor sanırım..Ama bizim grupta bu böyle öğretilmemişti..Gönül rahatlığı ile çekebilirsiniz deniyor..Bunu baz alacağım ben..Çünkü güveniyorum onlarada..Ama sizlerede güveniyorum:)Neyse yinede teşekkür ederim yardımlar için..Ve özür dilerim tekrar ısrarım için..

Sevgili Perina

Zikir ile büyünün hiç bir alakası yok. Gönül rahatlığı ile zikir çekebilirsin. Peygamber tavsiyesidir zikir. Büyü bazı konularda da geçtiği gibi erkelik bağlama, karı koca arasını bozma vb. gibi olaylarda tılsım vb şeyler kullanarak gidişatı değiştirmektir. Dua etmek, zikir çekmek farklı olaylardır. Tesbihat ile büyüyü karıştırmalayım birbirine.

Eğer sizin niyetiniz birini sevmek, sevdirmek birini öldürmek ya da iyileştirmek ve bunun gibi bir şey ise ve bu niyetin doğrultusunda fizik kurallarının dışında tılsımlı olarak kabul edilen eylemleri gerçekleştirirseniz bu büyüdür. Havas ilminde de olduğu gibi her konu için size tılsımlı kelimeler, yazılar ve buna benzeyen ritüeller anlatılır. Havas ilminde koruma da vardır. Mağrifet alma da vardır. Özgür iradeye müdahale etme hatta öldürme de vardır. Hiiiç kendimizi kandırmayalım. Bir havas kitabında buna benzeyen uygulamalar bu niyetler için Allah'a yalvarmak dışında tılsımlı sözler ya da yazılar öneriyor ve bunlar için gezegenlerin konumlarını elementlerin tabiatını, bitkilerin özelliklerini, insanların yetilerini, kelimelerin gücünü kullanıp herhangi bir şeyi değiştirmeye çalışıyorsa size büyü tarifi veriyor demektir. Ki fizik kurallarının dışında evrensel kuralları kullanarak aklınıza gelebilecek her türlü bedenli ve bedensiz varlıkların enerjisini çekerek fizik dünyada kendi kullanım amaçlarının dışında nesneleri kullanmak konusunda havas en gelişmiş büyü sistemleri içerisinde yer alır.

Aynı şeyleri söylüyoruz aslında. Arada çok ince bir çizgi var. Dua da normal gidişatın değişmesi için edilir. Zikir vb. uygulamalarda ki adetli okuma dua niyeti ile olduğu sürece büyü değildir. Ama elbette sizin dediğiniz gibi havas kitapları bu ve benzeri uygulamalarda içermekte. Bunlara çok dikkat etmek lazım. Yoksa Allah'a yalvarmak için adet ile sure okuma, esmalarını zikretmek farklı konular. Sadece bu ayrımı forumdaki arkadaşlar farketsin diye yazıyorum bunları.

Selam ve dua ile...