Depresyon hakkında

Tofican53

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, ben güzel bir okulda yüksek lisansımı yapıyorum. Aynı zamanda kariyerimde de yükseliyorum. Bir sorun var ben hep depresyondayım. Ruhumu tatmin edemiyorum. Örneğin, duş almak istemiyorum. Kişisel bakımımı yapmak istemiyorum, namaz kılmak istiyorum olmuyor, kuran okumak istiyorum bir ağırlık ki sormayın yani. Eve girmek istemiyorum. Ailesel sorunlarımız da var. Herşeyim var Allah'a şükür. Hergün de şükrediyorum aslında ama çözemiyorum ne eksik. 25 yaşındayım hayatım da ilk defa antidepresana başladım. Çok nazardan ve büyüden bahsediyorlar ama ne hikmetse ufacık iyi birşey beni koruyor sanki genelde büyük belalardan çok ilginç dönüyorum. Ne oluyor bana? Büyü nedir? Nazar nedir? Benim gibi olan var mı?

Ü

Üye silindi 55028

Normal koşullarda mı yoruluyorsunuz yoksa gerçekten sıkıntı mı var?Ona karar vermeniz lazım.Uykunuzu alıp almadığınızı çalışma saatlerinizi gözden geçirin.Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz?
Anti depresanın dozu düşükse endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur diye düşünüyorum.Depresyon tedavileri 6 ay sürüyor.Altı aydan sonra bıraktıracaklardır.İlacın yan etkisi çok olabilir.Sorununuz çok ciddi değilse, yan etki ağır gelirse doktorunuzla konuşun derim.Uyutacak veya aşırı çınlama yapması sizi etkileyebilir.Durum ağırsa doğru ilacı bulmanız lazım.Yan etki dayanılmaz olursa.
Nazarla ilgili sanırım forumda rusların yaptığı bir çalışma vardı.Bazı insanların gözlerinden değişik ışınların çıktığı bunların tehlikeli olduğundan bahsediyordu.Nazarın bu ışınlar olduğu söylüyordu .Hatta bazı insanların bunları kontrol edebildiğinden bahsediyordu.

Tofican53

Kayıtlı Üye
Normal koşullarda mı yoruluyorsunuz yoksa gerçekten sıkıntı mı var?Ona karar vermeniz lazım.Uykunuzu alıp almadığınızı çalışma saatlerinizi gözden geçirin.Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz?
Anti depresanın dozu düşükse endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur diye düşünüyorum.Depresyon tedavileri 6 ay sürüyor.Altı aydan sonra bıraktıracaklardır.İlacın yan etkisi çok olabilir.Sorununuz çok ciddi değilse, yan etki ağır gelirse doktorunuzla konuşun derim.Uyutacak veya aşırı çınlama yapması sizi etkileyebilir.Durum ağırsa doğru ilacı bulmanız lazım.Yan etki dayanılmaz olursa.
Nazarla ilgili sanırım forumda rusların yaptığı bir çalışma vardı.Bazı insanların gözlerinden değişik ışınların çıktığı bunların tehlikeli olduğundan bahsediyordu.Nazarın bu ışınlar olduğu söylüyordu .Hatta bazı insanların bunları kontrol edebildiğinden bahsediyordu.
Hiç iş yapmasam bile yorgun hissediyorum. Sürekli sıkıntılı hissediyorum, gereksiz sinirlerim var. Üzerimde bir baskı hissediyorum bazen de korkuyorum sanki beni izliyorlar. Kötü rüyalar görmem cabası. Ben sanki sürekli yapılan bir büyünün içinde hissediyorum kendimi

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Hiç iş yapmasam bile yorgun hissediyorum. Sürekli sıkıntılı hissediyorum, gereksiz sinirlerim var. Üzerimde bir baskı hissediyorum bazen de korkuyorum sanki beni izliyorlar. Kötü rüyalar görmem cabası. Ben sanki sürekli yapılan bir büyünün içinde hissediyorum kendimi

Psikaytrinizla devamlı iletişim halinde olun, sadece ilaçla kalmayın, sosyallesin, imkanınız varsa terapiye de gidin, ilaç tedavisi ortalama 1 yildir, bu sure uzayadabilir. Bu süreçte tedaviniz tamamlanmadan kesmeyin, moralinizi yüksek tutmaya çalışın, çevrenizden destek ve yardim almaya cekinmeyin. Depresyon basit görünse de sinsi ve hayat kalitesini ciddi düşüren bir hastalıktır. Pes etmeyin yaşama sarılın bir hobi edinin, kendinizi büyü mu nazar mi dusunceleri yerine, iyileşme yönünde odaklayın, daha çok gençsiniz mücadele edin

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba,

Buyuye yormanizi tavsiye etmem. Buyu, ehli tarafindan yapilmadikca zihninizde karisik bir bulmacaya/labirente donusmez. Hemen duser. Aglarsiniz duser, sadaka ile duser, okuma ile duser, yuksek konsantrasyon ile bile duser. Buyuye yormayin. Buyuye yorarsaniz kendi zihninizi buyulemis olursunuz ve bunu yine kendi zihniniz ile cozmeniz gerektigini bilincalti kesin olarak sizden saklar. Oyuna gelirsiniz. Bu boyledir.

Kuran okumak isteyip okuyamamak, namaz kilip isteyip te kilamamak Allahin cok buyuk bir mucizesidir. Islamiyetin canli ve yururlukte oldugunu gosterir. Bir el sizi kasitli olarak durdurmaktadir. Eger baska bir inanc kalibina girmek isteseydiniz cok rahat girer bir sure oyalanabilirdirniz. Hristiyanlik musevilik vs gibi meleklerin artik koruyuculugunu yapmadigi, dolayisi ile de sizin kendi meleginiz ile de ruhsal irtibatin olmadigi bir din size bu sekilde bir uyari bile vermezdi.

Tovbe ve istigfar edin ! Kuran su an degistirilemeyecegi sekilde korunuyor. Manasi, sesleri, kaliplari, mesaji, hikmeti, butunlugu, insan fitratina olan senkronizasyonu, mumine sifa, kafire bela olan algoritmasi, huddamlari, tasiyicilari herseyi ile Kuran diridir. Namaz kilamiyorsaniz icinizden birseyler sizi korkutuyor olabilir. O da zaten haber verildigi uzere nefsi sarip ortmekle ve ayetlere karsi muhurlenmekle (ayet) olur. Yani modern tabirle blokajlariniz vardir. Samimi olursaniz bu hali yasarsaniz uzerinizden blokajlar bir bir dokulur.

Ü

Üye silindi 55028

Sürekli yorgun hissetmeniz sigara kullandığınız için olabilir.Tek o sebep olmuyordur ama etkisi vardır.Yorgunluk için vitamin belki işe yarayabilir ama bazı depresanlarla birlikte kullanımı çok tehlikeli oluyor.
Üzerinizdeki baskıyı anlamaya çalışabilirsiniz.Anlam verebilirseniz daha olumlu davranabilirsiniz.Üzerinizdeki baskıyı sizin kendi nefsinizi terbiye etmeniz gibi düşünmeye çalışın.Daha sonraki zorluklar için hayat sizi hazırlıyor.Üzerinizdeki baskı yapan kişiler, sizin kötü rüya görüp gereksiz sinirleriniz sahip olmanız gibi duygulara sahipler.Sizin bir süre sonra anlam veremediğiniz davranışları onlarda yapabiliyor.
İzlenme konusunda kendinizi hazırlayın.Ne yaparsanız yapın insanlar sizin ne düşündüğünüzü ne yaptığınızı biliyorlar.Başka varlıkların sizi görmesi ve duyması insanların bu bilgilere sahip olmasından daha tehlikeli değil.Büyü konusunda biraz imajinasyon çalışıp küçük bir iki çalışmayı yapabilirsiniz.

Crag

Kayıtlı Üye
5 yıldan beri ilaç kullanıyorum. Şuanda da en yüksek dozda devam ediyorum ve hayatım boyunca kullanmaya devam etmek zorundayım. İlk psikiyatriye gittiğimde sosyal fobi teşhisi konuldu. Doktor pek ilgilenmemişti ve benim de zoruma gitti. Bir süre kullandıktan sonra tekrar gittim farklı birine. Şizoid kişilik bozukluğu ve agorafobi tanısı konuldu. Farklı ilaçlar ve farklı sosyal ortamlar edindim. İlacın da katkısı esirgenemez. Türlü türlü badireler atlattım, detaya girmeyeceğim. Şuan aynı ilaçları en yüksek dozda kullanmaya devam ediyorum. Atlattım mı hayır ama eskisine göre daha iyiyim. Çevrem, akrabalarım benden uzaklaştı. Ben öyle olmasını istemiştim biraz da. Yapman gereken yapmak istediğini yapmak. Onu bunu yapmak istiyorum demişsin, bir şeyin sizi koruduğuna inandığınızı söylemişsiniz, kendinizi kandırmayın. Duş mu alacaksın git al, kitap mı okuayacaksın oku. Yok ağırlık varmış, eve girmek istemiyormuş hep safsata. Kariyerin var, yaşın da genç daha ne olmasını istiyorsun. Yaşadıklarımın milimini yaşasan kendini asardın sanıyorum. Senin durumunu bilmiyorum yine kabalık etmek istemem. Hayatta böyle şeyleri kafana takman çok saçma. Her şerde bir hayır vardır diyerek kendini kandırma, üstüne git.

Ü

Üye silindi 58480

Örneğin, duş almak istemiyorum. Kişisel bakımımı yapmak istemiyorum

Cok buyuk ihtimalle alici bir insansiniz. O yuzden de topraklanmak sizin icin belki de en acil islerden biri olmali. Alici insanla cok onemlidir. Girdikleri ortamlarda paratoner gibi elektrigi alirlar baskalarina konfor ortami saglarken kendilerine sikinti cikarmis olurlar.

Zihnen ve bedenen surekli notralize olmalisiniz. birikmis statik elektrik bedenden spor ve topraklanma ile cikar. Sporda atilabildigi kadar ter atilmasi cok muhimdir . Yoksa stres kudurur ice doner birikir.

Bedenen zayifsaniz guclenmeye calisin yeni kas dokulari yeni beden hafiza kaliplari olusturur. Kilolu iseniz kilo verin, gereksiz yag dokulari icinize attiginiz kotu ani kaliplarinin garantorlugunu yapar.

Kisisel bakiminizi mutlaka yapin. Bu size ben de varim kuvveti verecektir. Aksi taktirde ben oldum kabrimde curuyorum mesajini alirsiniz.

hopeless35

Kayıtlı Üye
bence tamamen büyü ya da depresyon o şu bu gibi gerekçeler düşünüp böyle yaşamak yerine kendini zorlamalısın. duş alman gerekiyorsa zorla kendini, kendine bahaneler uydurmadan hemen kalk ve banyoya git. belli bir zaman sonra rutinin olacaktır. örneğin yemek yemek, su içmek gibi düşün. illa bir sinyal bekleme kalk abdest al niyet ederek yıkan. bence bununla başla. tabi bu bir tavsiye. bana da böyle oluyor bazen. bende ortamdaki elektriği hemen çekerim. hele karşımdaki bir enerji emici ise kendime anca geliyorum. kendini rahatlatan, iyileştirdiğini düşündüğün çalışmalar yapabilirsin. dualar okuyabilirsin. kendini korumaya alan şeyler yapabilirsin. bunu sen istemelisin. gerçekten istemelisin.

• Beğendim
Tepkiler: Hnd

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Buyuye yormanizi tavsiye etmem. Buyu, ehli tarafindan yapilmadikca zihninizde karisik bir bulmacaya/labirente donusmez. Hemen duser. Aglarsiniz duser, sadaka ile duser, okuma ile duser, yuksek konsantrasyon ile bile duser. Buyuye yormayin. Buyuye yorarsaniz kendi zihninizi buyulemis olursunuz ve bunu yine kendi zihniniz ile cozmeniz gerektigini bilincalti kesin olarak sizden saklar. Oyuna gelirsiniz. Bu boyledir.

Kuran okumak isteyip okuyamamak, namaz kilip isteyip te kilamamak Allahin cok buyuk bir mucizesidir. Islamiyetin canli ve yururlukte oldugunu gosterir. Bir el sizi kasitli olarak durdurmaktadir. Eger baska bir inanc kalibina girmek isteseydiniz cok rahat girer bir sure oyalanabilirdirniz. Hristiyanlik musevilik vs gibi meleklerin artik koruyuculugunu yapmadigi, dolayisi ile de sizin kendi meleginiz ile de ruhsal irtibatin olmadigi bir din size bu sekilde bir uyari bile vermezdi.

Tovbe ve istigfar edin ! Kuran su an degistirilemeyecegi sekilde korunuyor. Manasi, sesleri, kaliplari, mesaji, hikmeti, butunlugu, insan fitratina olan senkronizasyonu, mumine sifa, kafire bela olan algoritmasi, huddamlari, tasiyicilari herseyi ile Kuran diridir. Namaz kilamiyorsaniz icinizden birseyler sizi korkutuyor olabilir. O da zaten haber verildigi uzere nefsi sarip ortmekle ve ayetlere karsi muhurlenmekle (ayet) olur. Yani modern tabirle blokajlariniz vardir. Samimi olursaniz bu hali yasarsaniz uzerinizden blokajlar bir bir dokulur.
elinize sağlık,ne kadar güzel yazmışsınız...(y)(y)(y)

bettyboop26

Kayıtlı Üye
Bende büyüye yormanizi tavsiye etmem bende de vardi bu söylediğiniz kafamda takıntılı olduğum bir düşünce vardi onu kenarı ittim hala orada ama şu anda düşünmek istemiyorum ve yapmayı düşündüğüm ne varsa hemen yapmaya çalışıyorum duşa gireyim hemen giriyorum ďüşünce takıntı insanı çok olumsuz etkiliyor

Ü

Üye silindi 58480

5 yıldan beri ilaç kullanıyorum. Şuanda da en yüksek dozda devam ediyorum ve hayatım boyunca kullanmaya devam etmek zorundayım.

Benim bildigim ilac hayat sonuna kadar kullanilmaz. Hele yuksek dozda hic kullanilmaz. Besin takviyesini bundan mustesna.
Ilac alinir, bunyeye tesir eder, bagisiklik tetiklenir, kisi kendini toparlar ve her saglikli bir birey gibi hayatina devam eder. Profil resmindeki kisi sizseniz cok gencsiniz daha.

Halisulasyon, panikatak, ice kilitlenme gibi ruhsal bozukluklar icin ilac verilmesi de ise yarar. Ancak yere dokulen su sisesinin islattigi yerleri hemencecik kurulamak gibi biseydir bu. Asil tedaci siseyi devrildigi yerden kaldirmak olmalidir. Siz ilac aldikca devrilen siseyi kaldirmak yerine devrik halde akan sisesen dokulen suyu temizleme zahmetine girmis olursunuz.

Hayat sonuna kadar ilac kullanmak demek ilac bagimliligina inandirilmis olamak demektir. Ilacsiz kalirsaniz direncinizin birden yerlebir olmasina bir on kabul anlasmasi imzalamak demektir.
Neler yasadiniz bilmiyorum. Konuyu acan arkadasa sizin yasadiklarinin azini bile yasasa intihar eder vs yazmissiniz. Bence sizin ilac bagimliliginizin altinda baska ustunu kapatmayi yeglediginiz sebepler de olabilir.

Ü

Üye silindi 58480

Eroin bir ilactir. Kullanmayi birakirsaniz vucut krize girer. Eroin aldikca da krize giren vucudunuzu sakinlestirip iyilestirirsiniz. Ilaciniz olur.
Simdi bakis acisini size birakiyorum. Dunyada insanlari ilac bagimliligi yapmaya haddinden fazla tesvik var ! Vallahi ilaclar ise yariyor. Billahi yariyor.

Kola vallahi tatli billahi tatli. Fast Foot yemin billah daha lezzetli.
Ilac kullanmak vallahi de iyi geliyor. Ama eroin de bir ilactir. Kullanmayi birakirsaniz vucut krize girer. Krizin kaynagina inip yuzlesmek size gore degilse kriz nobeti vurdukca sakinlestirici/beyni uyusturucu bir ilac alirsiniz. Hem doktorlar kazanir hem siz kasmamis olursunuz. Hem de muayeneyi yapan diplomali doktor siradaki hastaya daha cabuk zaman ayirir. Hem de eczaneden komisyonunu alir. Okonomiye katki saglamis olursunuz

Tofican53

Kayıtlı Üye
Ben hepinize tek tek ayrı ayrı çok teşekkürler ederim benim için güzel tavsiyelerde bulundunuz. Allah'ın rahmeti hepinizin üzerinde olsun inşallah??

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Magnezyum eksikliği, bağırsak florasının bozulması, gibi durumlarda da bahsettiğiniz şeyler yaşanır. Psikoloji fiziksel bedenimize de bağlıdır. Önce bedeninizi tanıyacaksınız. Hormonlara beslenmeye ve bedensel aktivitelere dikkat edeceksiniz daha sonra, bilinçaltınızı kontrol ettireceksiniz. İkisin de ya da bir tanesinde sorun var ise ona göre çözüm üretilecek.

Parapsikolojik bir vaka olması için fizik ötesi olaylar yaşanması gerekir.

Hnd

Kayıtlı Üye
Bu hayata geldik ve geldiğimizin elbet bir sebebi var mesela bu yazılarda neler neler olduğunu olabilceğini ve olmuslarin hepsini konuşuyoruz ve öğrenmemiz gereken birsürü şey var. Aslında hepimizin hayatlarında mutlaka bir vaka vardır yada olacaktir büyü psikiyatrlik farkli olaylar gibi bunlarin hepsini yaşamakta ayrı bir sınav ve elde edingimiz sonucun katkıları. Benm tecrube ile edindigim felsefem bu hayatta ne yaşarsan ya ne olursa olsun mücadele etmek pes etmemek herseyi buyuye muskaya baglamamak ola ki bagladin boyle bsyi gönül ferahligi icin de caba harcayacaksin tek ilac kendinsin evet yardim ederler doktorlarımız hocalarmız falcilarimiz ama sen iyileşmeyi istemedikten sonra hicbiseyin faydası olmayacak. Ve mücadele etmedikten sonra allah hepimizin gönlüne göre hayırlısını versin sevgiler ⚘