Değersizlik,Güvensizlik..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HeLga

Kayıtlı Üye
Merhaba sizlere bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim..
Nedenini tam olarak bilmiyorum ama kendimden aşırı derecede nefret ediyorum kendimi beğenmiyor zerre değer vermiyor ve kendime güvenmiyorum aynaya bakmak bile istemiyorum bakdığım da ''genemi sen su haline bak iğrençsin'' gibi düşünceler beynimi hemen kaplıyor, bu bütün yaşamımı etkiliyor.
21 yaşındayım tek bi günüm bile farklı geçmedi..Ergenlik dönemimde psikolojik tedavi görmüştüm fakat bi yararı olmadı ilaca bağımlı yaşamanı istiyorlar. Aşk ilişkim de bile karşımdaki insana güvenemiyorum.. hep tetik de duruyorum gerçekden bu beni ve karşımdaki insanı çok yıprattı ilişkimiz çıkmaza gidiyor, kendi cinsimi pek sevmediğim için yolda erkek arkadaşımla doğru düzgün yürüyemiyorum bile.. sürekli biri bakıyomu yada arkadaşım birine bakıyomu diye kontrol ediyorum buna engel olamıyorum.. :( kendime acıyorum diğerlerinin yanında sanki eziliyorum küçülüyorum.. Karşımdaki insana tüm kalbimle güvenmek istiyorum.
Kendini sev diyorlar ama neyimi sevicem hani sevilcek bir yanım yokki diyorum. Ama gerçekden kendime değer vermek sevmek istiyorum :( telkin vermek mi olumlama yapmak mı pek işe yaramadı bi türlü kendimle barışamadım bu sensin diyemedim hep aykırı düşünceler..
Sizce ne yapmalıyım fikriniz öneriniz varsa lütfen paylaşın minnettar kalırım bunlar galiba son çırpınışlarım..
Yoksa gene psikologa düşücek yolum o da beni psikiyatriye yönlendiricek ve klasik ilaç yazmalar yok dozları.. Bunu tekrar istemiyorum ayakda uyumak istemiyorum :(

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sizi seven insanların sizi neden sevdiklerini toparlayın bir yere yazın. Bu kadar insan, iyi bir şeyde (birini sevmek) hata yapıyor olamaz mantığını gözden geçirin. Her şeyi siz bilemezsiniz, sizden iyi bilenler de olabilir mantığını da gözden geçirin. Bahane üretmekten vazgeçin. Böylece sizi seven insanlardan güvenmeye başlayarak, sizi neden sevdiklerini maddeler halinde kendinize nakledip o maddeler aracılığıyla kendinizi sevin. Böylece hem güven duygusunu, hem de kendinizi sevmeyi zahmetsiz ve kolay yoldan tek taşla iki kuş misali halledin..
Çok kolay.
(bahane üretmeyin)
Çok kolay.
:)

aşk1

Banlı Kullanıcı
insan ne yaparsa kendi kendine yapıyor mutlu olmakta mutsuz olmakta bizim elimizde olan bir şey. insanlara olan güvensizliğinizi sanki sizde olan bir güvensizlik hastalığı gibi açıklamışsınız. güvensizlik bir hastalık değildir. güvensizlik ya da güven kişilere göre oluşur. yani erkek arkadaşınız sizce güvenilmez olduğunu için böyle düşünmenize davranmanıza sebep oluyor. kişinin ne kadar çok güveni sarsılsa da karşısına çıkan kişiler güven güvensizlik yaratabilir. kendinizi fiziki olarak yeterli göremiyor ya da cidden böyle olmanız sizi mutsuz etmemeli çünkü sizi sizde olan şeylerle sevip bu sevgiyi hissettirip güveni hissettirip bir ilişki sunacaklar insanlar olacak o yüzden kendinizi mutsuzluğa endekslemeyin. insanların arasına karışın sizi sevmelerine izin onları sevmenize izin verin. kısacası sorun sen değilsin sorun sana güven vermeyen bir erkek. sen güven vermeyen bir erkekle isen bundan dolayıda mutsuzum dememelisin. sana ayrıl ya da devam et gibi bir cümle anlam kurmadım. tercihlerine karışmıyorum ama tercihlerin içinde mutlu olmalısın. onlar senin tercihlerin kimse sana zorla şu yaşadıklarını yaşatmıyor bunlar tercihler böyle olacağını böyle hissedeceğini zaten biliyordun ne bekliyordun masal ya da filmlerde gibi şeyler mi? sen dünya denen yerdesin.

HeLga

Kayıtlı Üye
Sizi seven insanların sizi neden sevdiklerini toparlayın bir yere yazın. Bu kadar insan, iyi bir şeyde (birini sevmek) hata yapıyor olamaz mantığını gözden geçirin. Her şeyi siz bilemezsiniz, sizden iyi bilenler de olabilir mantığını da gözden geçirin. Bahane üretmekten vazgeçin. Böylece sizi seven insanlardan güvenmeye başlayarak, sizi neden sevdiklerini maddeler halinde kendinize nakledip o maddeler aracılığıyla kendinizi sevin. Böylece hem güven duygusunu, hem de kendinizi sevmeyi zahmetsiz ve kolay yoldan tek taşla iki kuş misali halledin..
Çok kolay.
(bahane üretmeyin)
Çok kolay.
:)
Sayın Chillout değerli yorumunuz için sağolun en kısa zamanda bunu yapıcam, fakat bahane kısmını anlayamadım ne demek istediniz acaba ? :)

insan ne yaparsa kendi kendine yapıyor mutlu olmakta mutsuz olmakta bizim elimizde olan bir şey. insanlara olan güvensizliğinizi sanki sizde olan bir güvensizlik hastalığı gibi açıklamışsınız. güvensizlik bir hastalık değildir. güvensizlik ya da güven kişilere göre oluşur. yani erkek arkadaşınız sizce güvenilmez olduğunu için böyle düşünmenize davranmanıza sebep oluyor. kişinin ne kadar çok güveni sarsılsa da karşısına çıkan kişiler güven güvensizlik yaratabilir. kendinizi fiziki olarak yeterli göremiyor ya da cidden böyle olmanız sizi mutsuz etmemeli çünkü sizi sizde olan şeylerle sevip bu sevgiyi hissettirip güveni hissettirip bir ilişki sunacaklar insanlar olacak o yüzden kendinizi mutsuzluğa endekslemeyin. insanların arasına karışın sizi sevmelerine izin onları sevmenize izin verin. kısacası sorun sen değilsin sorun sana güven vermeyen bir erkek. sen güven vermeyen bir erkekle isen bundan dolayıda mutsuzum dememelisin. sana ayrıl ya da devam et gibi bir cümle anlam kurmadım. tercihlerine karışmıyorum ama tercihlerin içinde mutlu olmalısın. onlar senin tercihlerin kimse sana zorla şu yaşadıklarını yaşatmıyor bunlar tercihler böyle olacağını böyle hissedeceğini zaten biliyordun ne bekliyordun masal ya da filmlerde gibi şeyler mi? sen dünya denen yerdesin.

Sayın aşk yorumunuz için sağolun bazı yerlerde evet haklısınız bu bazen karşı tarafın verdiği bir güvensizlik..
Ve tabiki kimse bana bunları zorla yaşatmıyor fakat kimse bir ilişkiye başlarken ne olacağını ne biteceğini ne hissedeceğini bilemez..Burda mantık işlemiyor sonuç olarak duygularımızla hareket ediyoruz yeri geliyor bağıslıyoruz. Herşeyden önemlisi umut ediyoruz bunlar doğamızda var..Ve dünyamızda..:)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Hipnoz ile tanıšmanızı öneririm.sorunun ana kaynagına inilerek bu sorun çözülebilir

Aluhamut

Kayıtlı Üye
Seni çok iyi anlıyorum çünkü düşüncelerimiz aynı.Bende kendimi hayatım boyunca değersiz hissettim.İnsanlara karşı güvensizliğim var, aşırı sosyal bir insan değilim.Sadece belli insanlarla yakın irtibat içerisindeyim ve çoğu zaman aklıma gelen derin düşünceleri insanlara anlatmak için çekindiğim de oluyor.Felsefeyle çok uğraşıyorum beni rahatlatıyor,öneririm.Maneviyatına pay biçmen gerekli,en çok maneviyat inancı rahatlatır.Birileriyle sohbet etmeni,duygularını,düşüncelerini paylaşabilirsin.Dış görünüşünden yakınabilirsin fakat hiçkimsenin isteyerek seçmediğini bilmelisin.Birbirimize benziyoruz bende biraz da gizli çekingenlikte var.İstersen konuşabiliriz,dertlerini anlatabilirsin bir arkadaş gibi çünkü birbirimize benziyoruz.
Ek olarak sana önerdiğim; geceleri belli saatlerde gökyüzünü görebileceğin bir yere geç ve gördüklerini yaz.Burada paylaşabilirsin veya birkaç kişiye okutabilirsin,bende okuyabilirim.Ben de bunu yapıyorum,tamamen maneviyatına odaklanman ve kendi zihnini bulandırmanı engellemek için basit gibi görünen ama değerli uğraşlara yönelmeni öneriyorum.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Kolaylıkla bulabilirsiniz tecrübeli uzman kisiler mevcut ve etkili bir yöntem

HeLga

Kayıtlı Üye
Sayın Aluhamut önerileriniz için teşekkürler umarım sizde bu düşünce yapısından en kısa zamanda çıkarsınız konuyu takip edin yararınıza olucakdır..Site kuralları gereği bazı dedikleriniz mümkün gibi durmuyor. Bende size bir şey öneriyim sizi mutlu eden ne varsa kendinizi onla ödüllendirin, Ruhunuzu dinlendirin müzik dinleyin ve mediyasyon yapın..

Kolaylıkla bulabilirsiniz tecrübeli uzman kisiler mevcut ve etkili bir yöntem
Peki hemen araştırmaya başlıyorum, kendimizi hipnoz edebiliyormuşuz galiba bunu da denemekde yarar var. :)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Biraz zor kendi kendine hipnoz fakat uzman destek alarak etkili bir basarı saglayabilirsiniz

kıvep

Banlı Kullanıcı
Durumunuz çok karışık hiç kendimi sevmemezlik etmediğim için pek anlamıyorum. Seni seven insanlara konsantre ol mutlaka iyi yanların vardır. Hemen ilaç yazılmaz önce konuşarak çözüm aranır çok ileri derece depresyonda başlar ilaç tedavileri. Sorun kendinş beğenmemen değil depresyonda olmandır belki? Derdinin dermanını bulursun umarım...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Neden bilmiyorum ama yazıyı okurken sürekli diğer insanlardan (çevrenizdeki) daha zeki olduğunuzu düşündüm. Bence bu tür psikolojik problemler zeka konusunda farklı olmaktan kaynaklanıyor, ya da bakış açısı mı demeliyim bilemedim..

çilekeş

Kayıtlı Üye
merhaba siz bence depresyon altındasınız ...mutlaka destek tedavi almak zorundasınız ilerleyen zamandada kendinize zarar veremek isteyeceksiniz ben sizin duygu bozukluğunuzun çok kötüsünü yaşadım .....yaşadım sonunda doğru ilaçla tedaviye başladım ve şuan iyiyim ama benin durumun çok ağırdı büyüzden ben ömür boyu ilaç içicem.....birde dualarla bütünleşin şifa ayetleri okuyun yada okutun.....başka kurtuluş yok.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Nasıl bu kadar emin bir dille kesin bir teşhis yaptiniz?

Konusma sekliniz kisi uzerinde olumsuz etki yapmasını karamsarlığa yol acacagını důśűndunuzmü?

4

43887

Arkadaşların yazılarına ek olarak EFT (duygusal özgürleşme) öneririm,senin için faydalı olacağını düşünüyorum...

repece

Kayıtlı Üye
Yazdıklarından doğru anladıysam bir aşk ilişkin var , bir erkek arkadaşın var.Bak seni seven yani sevilmeye değer bulan birisi var hayatında hal böyleyken sende kendini bu kadar ezme.Demekki o kadarda sevilmeyecek biri değilsin.

Bu arada değersizlik ve güvensizlik duygusunun kalp çakrasının kapalı olmasıyla bağlantılı olduğunu bir dergide okumuştum.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sayın Chillout değerli yorumunuz için sağolun en kısa zamanda bunu yapıcam, fakat bahane kısmını anlayamadım ne demek istediniz acaba ? :)

Sayın aşk yorumunuz için sağolun bazı yerlerde evet haklısınız bu bazen karşı tarafın verdiği bir güvensizlik..
Ve tabiki kimse bana bunları zorla yaşatmıyor fakat kimse bir ilişkiye başlarken ne olacağını ne biteceğini ne hissedeceğini bilemez..Burda mantık işlemiyor sonuç olarak duygularımızla hareket ediyoruz yeri geliyor bağıslıyoruz. Herşeyden önemlisi umut ediyoruz bunlar doğamızda var..Ve dünyamızda..:)

bazen bu karşı tarafın verdiği güvensizlik demişsiniz ama bende yine diyorum ki aslında tamamen bu karşındaki kişi de olan bir şey. sen güzelde olsaydın çirkinde olsaydın karşında ki sana güven vermedikçe sen yine bu hal içinde olacaktın. eğer senin için önemli olan sadece güvense güveni arayacak onu isteyeceksin yok senin istediğin erkek arkadaşınsa onuda bu şekilde kabul edip yaşamasını bileceksin mızmızlanmadan kendine yüklenmeden.

ne olup ne biteceğini tabi ki de bilebiliriz. çoğu insan sonuçlara bakmaz hele ki yaş gençse. sizde eminim ki bir şeye başlamadan önce onu tartıp ölçebilirsiniz. ama tabi bunu isterseniz yaparsınız istemezseniz anlık ilerler yaşarsınız. seçiminiz neyse ya da neyi yaşamanıza izin verdiyseniz onu iyisi ve kötüsü ile yaşamaya çalışın. ama yok bana fazla bu kötü kısmı diyorsanız yaşamazsınız olur biter. kimse sizi zorlamıyor. kendi seçimlerinizi yaşıyorsunuz. şuan hayatındaki beyin nasıl bir şeyse onun artısını eksisini yaşarsın. hayatınızdaki bey sizin kendinizi güzel görebilmenizi sağlayamıyor güven duyabilmenizi sağlıyamıyor. bunlar eksilerdir. ama sen onla olmaktan mutlusundur bu sana yetiyorsa sorun yok. ama sizi bu halinizle çok sevecek ve güven verecek bir insanda bulabilirsiniz bunu aramadan bilemezsiniz. böyle bir adam bulursunuz oda size güven nedir nasıldır gösterir. ama tabi size güven ve sevgi veren biriyle sizde olmak ister misiniz olmaktan mutluluk duyar mısınız bilemem. bazı insanlar öngörüde bulunsa da bulunmasa da mutluluğu yaşamayı tercih eder. bazıları da buna cesaret edemez. sorunlar olmadan bu dediğimiz eksilerin olmadığı bi yaşamı tercihler. her şey tercih meselesi. neyi tercih edersek onu yaşarız. sizde neyi nasıl yaşamak istiyorsanız nasıl mutlu olucaksınız ona yönelin. ve ona da yönelirsiniz zaten insan böyle bir şeydir.
bazı insanlar bazen hayatında kendine zarar veren yıkıp döken paramparça eden insanlarla mutlu olur. hamburger zararlıdır ama verdiği zarar önemsiz öyle mutludur. bu tam anlatan bir örnek olmadı ama olsun :p kısacası mutlu musunuz değil misinize takılın mutluysanız diğer şeyleri arka plana göremeyeceğiniz yerlere yerleştirin. aksi takdirde ki muhtemelen yüksek bu durum erkek arkadaşınızı bu sebepten çok rahatlıkla kaybedersiniz ya da erkek arkadaşınız sizi kaybeder (aldatmasına da gerek yok bunun için şüphe yeter bunu dile getirmek ortaya koymak yeter). alın size bir olması yüksek bir tahmin. ve ben bu tahmini hislerle duygularla mantıkla mantıksız oluşla ve diğer her şeyle katarak yapıp söyledim.

umarım sizin için hayırlısı olur :)

durubilir

Banlı Kullanıcı
degerli kardeşim benm bende insanlara fazla güvenmem ama kimin iyi kimin kötü oldugunu bilirim.bence iyilik kötülük kavramını yeniden gözden geçirmelisin zaten kimse sana insanlara güven diyemez.mesela ben kendiimi iyi bir insan olarak görürüm.ama işe yaramazın tekiyim sadece takmıyorum. bide böyle düşün

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Bahane derken, kendinizi sevmemek için özel çaba sarfetmeyin, kendinizi tam severken bahane üretip kendinizi değersizleştirmeyin.
Kainatta her şeyin bir değeri vardır. Bilinç sahibi olanlar daha da değerlidir. Nefsi olan bilinçliler de çok daha değerlidir. Değersizleştiren ise nefs sahibi bilinçlinin kendisidir. Başka hiçbir şey ve hiç kimse seni değersiz kılamaz, buna ancak ve ancak sen karar verebilirsin.

Alt mesajlarda güvenilir hipnoz sormuşsunuz, Urum veya Yule ile irtibata geçin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...