Çekim Yasasının Paradoksu

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çekim yasasından hiç haberi olmayıp çok şanslı olan,isteklerinin bir bir gerçekleştiği kişileri tanıyorum...Onlarla sohbet ettiğimde daha önce hiç hayal edemedikleri yerlere geldiklerini itiraf ediyorlar..Bir insan bazen istese de istemese de ,hayal kursa da kurmasa da hayat ona yine de güzellikler getirebiliyor...Kimisi de bütün zamanını hayal kurmaya,planlara ayırıyor..Ama bir değişiklik olmuyor...Düşünceleriniz nelerdir?Bana katılıyor musunuz?Yaş almış bazı insanlarla da konuşuyorum,çekim yasası denilen bir şeyden haberi bile olmayan insanlar düşündüklerinden daha iyi yerlere gelebiliyorlarsa bunu nasıl açıklayabiliriz?Olumlu insanlardır diye düşünmeyin,negatif özellikleri baskın insanlardan bahsediyorum..Siz ne düşünüyorsunuz?

cathrine

Kayıtlı Üye
Çekim yasası uyduruk olduğu için oldukça normaldir.
Böyle deyince alınanlar oluyor nedense, şahsi düşüncem.
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:Beni güldürdün mabedist,ben daha önce inanıyordum ama çekim yasası çok sahte gelmeye başladı artık...Gerçek deneyimlere sahip olmadan her öğretiye inanmamak gerekir...Gerçek deneyimi olanların da yazmasını rica ediyorum..Belki açılımlar yaşarız....

alexisis

Kayıtlı Üye
Aynen oyle! Yok ben sadece hayal edeyim, devamli tembellik yapayim, evren benim icin calissin!! Yok oyle bir dunya! Yasamin ozunde mucedele, emek var. En ufak sorun ve yenilgide pes edip, karalar baglayana bu dunyada zaten hak ettigini zannettigi yasam fersah fersah uzak demektir.
Cekim yasasi yanlis anlasilan bir olgu bence de.

cathrine

Kayıtlı Üye
"Ne isen o olur"dur.
Kendini olduğunun çok üstünde hisseden insanlara da rastladım,ilgisi yok..Senin demek istediğin''Önce kral ol,krallık sonra gelir''Bütün çek,m yasası ile ilgili kitaplarda yazan buydu...Hissetmekle de ilgili değil bence....

Ü

Üye silindi 62166

Çekim yasası ne derse desin Allah neyi isterse O olur. Bazen çok hayal kurarız ancak hayallerimiz bişey ifade etmez.
Çünkü herşey yaratanın elindedir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Çünkü herşey yaratanın elindedir.
Ben zaten böyle düşünüyordum ama niyetin önemli olduğu konusuna takılıyordum...Artık niyet,dua,çabalamak da bir yere kadar...Bazen hiç bir şey yapmadan her şey kendiliğinden oluyor,bazen de ne kadar uğraşırsan uğraş olmuyor...Şimdi bu söylediklerimi de ters çaba kuralıyla açıklıyorlar...Dileklerin gerçekleşmesi ve süresi kişiden kişiye göre değişir..Hiç kimsenin yöntemi de bir başkasınınkiyle aynı değildir..Herkes başka bir yoldan ulaşır...

Ü

Üye silindi 62166

Bu ismi azam duası çok önemli diyor hocalar.. Hz isa peygamber bu dua ile ölüleri diriltirmiş bu duayı okumayı dene hergün bıkmadan usanmadan bu duayı oku dilekte bulun Allahtan sevgi ve ışıkla..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çekim yasasından hiç haberi olmayıp çok şanslı olan,isteklerinin bir bir gerçekleştiği kişileri tanıyorum...Onlarla sohbet ettiğimde daha önce hiç hayal edemedikleri yerlere geldiklerini itiraf ediyorlar..Bir insan bazen istese de istemese de ,hayal kursa da kurmasa da hayat ona yine de güzellikler getirebiliyor...Kimisi de bütün zamanını hayal kurmaya,planlara ayırıyor..Ama bir değişiklik olmuyor...Düşünceleriniz nelerdir?Bana katılıyor musunuz?Yaş almış bazı insanlarla da konuşuyorum,çekim yasası denilen bir şeyden haberi bile olmayan insanlar düşündüklerinden daha iyi yerlere gelebiliyorlarsa bunu nasıl açıklayabiliriz?Olumlu insanlardır diye düşünmeyin,negatif özellikleri baskın insanlardan bahsediyorum..Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki sizin yolunuzda istediğiniz şeyleri bu yolu keşfederek ulaşmak vardır.Diğer insanın körü körüne bunlara sahip olması onun yoludur.
Herkes caddeye aynı sokaktan ulaşacak diye birşey yok.
Bilinç ve enerji realiteyi yaratır.Ancak bunu böyle bilmekten herkes hoşlanmaz.Düşünsenize herşeyin sorumlusunun biz olduğumuzu kabullenmeyi..Halbuki suçu evrene,Yaradan’a ,kadere yüklemek gibi cazip bir yol varken.:)

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar çekim yasasından hiç haberi olmayıp çok şanslı olan,isteklerinin bir bir gerçekleştiği kişileri tanıyorum...
Vallahi ben de : )))

Onlarla sohbet ettiğimde daha önce hiç hayal edemedikleri yerlere geldiklerini itiraf ediyorlar..

Ben birkac kisiyle konustum, Basarili insanlarin ortak yonlerine de baktim internetten. Aliskanliklarindan baslayip, dogum tarihlerine, Dogum yerlerine, isimlerine, hatta ailelerini bile arastirdim.

Einstein, Nikola Tesla, Ataturk, Graham Bell, Bethoowen, Charlie Chaplin, Kanuni Sulatan Suleyman, Leonardo da Vinci ...

Bir insan bazen istese de istemese de ,hayal kursa da kurmasa da hayat ona yine de güzellikler getirebiliyor...
Hepsinin birkac tane ortak ozelligi var
Ama bir tanesi var ki o olmadi mi naparsan yap bosa kurek cekersin !

Kimisi de bütün zamanını hayal kurmaya,planlara ayırıyor..Ama bir değişiklik olmuyor...

Mesela hayal kurmak degilmis.
Mesela gerektigi gibi hayal kurmakmis. Kesinlesecegine emin olarak !
Oyle birsey ki bu :
Hayal olmak ile kaderinin bir dayatmasi olmasi arasinda bir cizgide sakli. Bu frekansa butun gun hayal kurarak hizalanamazsiniz. Baska mekanizmalarin da desteginin yetisip gelmesi gerekir, ki hayaliniz sizin kalbinizi yerinden cikaracak gibi olsun !

Olumlu insanlardır diye düşünmeyin,negatif özellikleri baskın insanlardan bahsediyorum..Siz ne düşünüyorsunuz?

Negatif te olsa pozitif te olsa hatta notr de olsa bazi insanlar cok buyuk bir enerji kumesi icinde hareket ederler.
Sirra vakif olarak ta olur olmayarak ta olur.
Sirra vakif degil iken o sir kendilerine aciklanacak olsa ters te tepebilir, tepetaklak ta olabilirler.
Sirra vakif iken zaten o sirrin kendisini muhafaza etmek dunyaya bedel olacaktir, dunyadan siz kacacaksiniz ve dunya nimetleri yakaniza yapisacaktir.

Bu boyledir.

Ü

Üye silindi 58480

Cok kisa yazayim :
Bilinc altini tanimak gerekir. Bilincalti kainat ile baglanti koridoruna acilir,ama o koridora dizilmis nihayetsiz cazibeli kapilardan U donusu yapip basa da dondurur sizi, kisa devre de yaptirir yani, kendi tuzaklari vardir.

Kurdugunuz bir hayal heves etme odaciginda ise onu kainatin membagina uzanan korudora cikarabilmelisiniz. Kendinizi sorgulayin. Istediginiz bir seyi ne icin istiyorsunuz ? Bastirilmis kisilik sorunlarinizi perdelemek icin mi zengin olmak istiyorsunuz ? Misal veriyorum. Bilincaltini tanimak gerekir. Baslanacak yer burasi. 1. sinifi okumadan 2. sinifa gecerseniz dersleri anlamazsiniz. Hatta dersleri gereksiz bulursunuz.

Ü

Üye silindi 58480

Simdi diceksiniz ki bilicaltindan haberi olmayan insanlar nasil istediklerini bir cirpida elde edebiliyorlar ?
El-cevap :
Farkinda olmadan bilincaltlarina hukmediyorlar. O insanlara senin sirrin ne diye sorsaniz alacaginiz cevap alakasizdir.
Kimisi cok calismak der, kimisi sabah 5te kalkmak der, kimisi hayal kurmak der, kimisi ozel secilmis olduguna inanir, hepsi farkli seylere yorar.
Sirra vakif olan sirri vermez, sirri tasiyabilecek olan birine sirri degil anagtari verir ve sirri kendisinin kesvetmesine onu birakir. Bunun usulu budur. Bilinc alti kendisi bulmalidir. Bulamazsa tatmin olmaz. Bulursa da siz bilincustunden zaten sirri desifre ettiginizi anlamazsiniz. Bu boyle kapali bir mekanizmadir. Allahin sirridir.

taroh

Kayıtlı Üye
bilinç altımda olmasına rağmen bazen düşüncelerimle bazı şeyleri kendime çekiyorum ve dejavu gibi hissettiriyor.ama benim yaptığım bilinçsizce.o yüzden ne zaman neye yoğunlaşmam gerektiğini tam bilemiyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
bilinç altımda olmasına rağmen bazen düşüncelerimle bazı şeyleri kendime çekiyorum ve dejavu gibi hissettiriyor.ama benim yaptığım bilinçsizce.o yüzden ne zaman neye yoğunlaşmam gerektiğini tam bilemiyorum.
Kendimi daha iyi tanıman belki durumu çözer...

Özgür Psişik 28/34

Kayıtlı Üye
Allah bazı insanlara çok iyi davranırken bize b*ktan şeyler verip b*ktan sorunlarla uğraştırır. Bence ilahi adalet diye bişey yok. Kız çok şanslı insanlar diyor. Sanırım Allah ayrımcı. Bazılarına süper güç veriyor bazılarına sorun verip geliştirmelerine izin vermiyor bile. Benim istediklerim gerçekleşmez onların istedikleri gerçekleşir. İnanmıyorum. Ne Allahın adaletine nede çekim paradoksuna.

cathrine

Kayıtlı Üye
Özgür Psişik zaten ben de çekim yasasına şüpheyle yaklaştığım için bu konuyu açtım..Sen çekim yasasına inanmıyorsun,ben de inanmıyorum..Çekim yasasının paradoksu burada devreye giriyor...Çekim yasasının neye göre olduğu belli değil...Aynı şeyi söylüyoruz..Çekim yasası yapmayanların hayatı belki daha düzgün gidiyor...

Özgür Psişik 28/34

Kayıtlı Üye
Özgür Psişik zaten ben de çekim yasasına şüpheyle yaklaştığım için bu konuyu açtım..Sen çekim yasasına inanmıyorsun,ben de inanmıyorum..Çekim yasasının paradoksu burada devreye giriyor...Çekim yasasının neye göre olduğu belli değil...Aynı şeyi söylüyoruz..Çekim yasası yapmayanların hayatı belki daha düzgün gidiyor...
Hayatımızı yazan çekim paradoksu değil. Allah. Ama oda şanslı bi şekilde yazmamış. İkisine de inanmıyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Bazi insanlar ne isterse olmuyor mu ? E oluyor. Demek ki cekim yasasi adam secer.
Siz bir idolun sac modelini ve kiyafetlerini taklid ederek o idol gibi havali olamazsiniz. Belki ayna karsisinda gecici bir heves tatmini yasarsiniz. O idol olan kisi bunu ruhunda yasar. Kiyafetleri, havali sac modelleri sizi aldatir. Siz isin derinligine inemezseniz ayni kiyafetleri giyip ,berberden ayni saci yapip, belki ayni olculerdeki fizik bedeninizle benim neyim eksik diye yakinirsiniz.

Demek ki bazi seyler taklidi degil ruhun demirbasi olmalidir. Inanc gibi. Inanmak yetmez. Biliyor olarak inanmak gerek. Inaniyor oldugunuz seyi icten ice kaderinizin bir dayatmasi gibi kesin gorebilmelisiniz.