Cehenneme gitmek icin gerekenler..

Psişik

Kayıtlı Üye
Kafa karıştırmadan başka birşey değil:willy_nilly:

mutsuzum

Kayıtlı Üye
cennete gideceğimizin garantisini kim verdiki cehenneme gitmek için uğraş vericez,nasıl bir düşüncedir bu güzellik dururken çirkinlik için uğraş verilir.inanın şaşkınlığım öyle böyle değil:ban:

B.s

Kayıtlı Üye
Bunu yapıp sonuç alan varmı.inancınıza saygım var tabii ama biraz garip geldi bu bana.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Astral olarak yapılabilen bir uygulama bu. Gerçekten cehennem söz konusu değil. İster İslami, ister evrensel, ister başka türlü bunu sayfalarca anlatabilirim. Kısacası gerçek bir cehennem söz konusu değildir.

logii

Kayıtlı Üye
constantine filminde oldugu gibi benzer bir çalışma

NeFReT696

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
resmen ölesine konu açmak için ben bilgiliyim demek için açmış bu konuyu ama bir şey bildiği yok bana çok saçma geldi harbi costantine çok izlemiş sanırım :):)

arkhe93

Kayıtlı Üye
bir kere abicim senin gerçekten inançların çok zayıf... Ölen insanlar cehenneme gitmiyor... Şuana kadar cehenneme giden(GÖREN) tek insan Hz. Muhammed (S.A.V) dir...

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
En az hasarla?:) Allahın verdiği canı tehdit etmek gibi birşey.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Uygulamaların esaslığı, gerçekliği, yalanlığı tarafımızca tartışılmaya çok açık değildir. Hiçbirimizin bilmediği ritüeller, çalışmalar, bilinçler söz konusuyken pratiğini yapmadığımız bir öğretinin çalışmasına ya da herhangi bir ritüele saçma diyemeyiz. Nasıl ki burada herkes bir formülün işe yarar olmasını sağlayamıyorsa, herkes de bu çalışmaları yapamaz. Hep dediğimiz gibi, işlevsel formül yoktur, işlevsel majisyen vardır. O nedenle bilgilenmek amaçlı da olsa okuyun, ama yine de işe yaramadığı görüşünüz sizde kalsın.

Saygılar.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Cennet ve cehennem henüz varolmayan kavramlardır. Bu hayattan göçen kişiler beklemededir. Amel defterleri açıldıktan sonra cennet veya cehenneme gidip gitmeyecekleri belli olur.
Dipnot: (Cehennemin varoldurulacağına inanmıyorum.Yaradan neden yarattıklarına zarar vermek istesin ki. Bu benim düşüncem.) Ama pek bir Constantine-vari bir metin. Yine de saygı duyarım görüşünüze.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Benim söylediklerim sanırım yanlıs algılanmıs.... Cennet ve Cehennem su anda yaratılmıs bir kavramdır ki Peygamber Efendimiz S.A.V. orayı gordugunu belirtmiştir. TAbiki Allah Teala sayesinde.... Fakat su anda ölen insanlar ne cehenneme ne de cennet e giderler... Farklı bir boyutta amellerine göre yha cehennem Çukurunda ya da cennet bahçesinde... Elbette kişilerin görüşlerine sonsuz saygım var fakat henüz sadece peygamber efendimize bile bir seferlik gösterilen bir yere nasıl seyahat edilebilir... Siz ce bu ne kadar mantıklı ??

Necromancer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkezin inancı kendine.Anlayamadığım neden herkez cennet ve cehennem daha aktif değil diyor.Tamam inancımıza göre öyle fakat bir başkasına göre cennet ve cehennem yok.İster inanın ister inanmayın.Konuyu bu kadar irdelemenize gerek yok.Cennet ve cehennemin sembolik olduğunu düşünen onlarca insan varken siz cehennemin kendi inancınızda aktif olmadığını belirtiyorsunuz.Belki bu ritüele göre de cehennem aktiftir.Lütfen konuya saygınız olsun...:banghead:

arkhe93

Kayıtlı Üye
Abicim kırdıysam özür dilerim.. İnancınıza sonsuz saygı duyuyorum ve susmayı tercih ediyorum.... İyi Çalısmalar...

Ace

Kayıtlı Üye
Yeterince açık. paylaşım için etşekkürler. Ve legba yardımcı olabilir gerçekten.

repece

Kayıtlı Üye
Böyle bir olayın olabileceğine ihtimal bile vermiyorum çünkü öyle her canı isteyen yada merak eden cennet yada cehennemle irtibata geçemez diye düşünüyorum.Eğer öyle olsaydı dünyada olmanın mantığı nedir ki çoğu cennete geçiş yapardı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cennete gidiş ya da Cehenneme gidiş Antik Yunan mitolojisinden gelir. Bildiğimiz anlamda Cennet ya da Cehennem değildir elbette ki. Yer altı ve gök yüzü diye adlandırabiliriz (ki hala cennet göklerde cehennem yer altında resmedilir) ve bazı yarı tanrıların buralara gittiği ve amaçlarını gerçekleştirdiğini görürüz.( mitolojik hikayelerde görüyoruz) Bu anlatımların amacı gerçek bir olayı anlatmak değil, o hikayede dinleri hakkında bilgi verme amacı güder. Kurallar yasak ya da insanları etkileme amacı vardır (yunan tanrılarını görmediğimiz için gerceklik hakkında bir şey söyleyemeyiz, belki de yer altına inen ya da çok yüksek dağlara çıkan insanların mitolojik anlatımıdır.)

Hristiyanlık gelişmeye başladığında karşısında bulunan tehdit dinleri yok etmeye çalıştı. Yok edemediklerini kendi bünyesine aldı. Pagan, Antik Yunan, Antik Mısır inanışları Hristiyanlığın içinde emildi.

Hristiyanlığın karşısına çıkan politik bir din olan sanat inancı ve kökleri kaybolmuş bir pagan inancı kendi inanışlarını yeniden canlandırmak için Hristiyanlığın içindeki ögeleri aldı ve onları kutsadı. Cennet Hristiyanlıkta bir ödülken, Satan(Satanistik) dinler için Cehennem bir ödül olarak sunuldu. Birçok peygamberin ya da antik dindeki yarı tanrıların Cennet Cehennem gibi yerlere gitmesi anlatıldığı için Satan dinleride Cehenneme gidiş yollarını aradı, fiziki olarak gitmek mümkün olmayan bu yere. Astral olarak gitmek mümkün. (astral alem bizim düşüncemizle hemen şekil alan bir alemdir, ne düşünürsek olur ve Cennet, Cehennem anlatımıda böyledir. O nedenle astral olarak gitmek mümkündür.)

aswang

Kayıtlı Üye
Cennet ve cehennem henüz kapılarını açmadı arkadaşlar.. kimse cennet yada cehennemde degil dolayısı ile.. Cehennemi yaşayan hiçbir varlık aklı ile tasvir edemez, çeşitli belgesel yada filmlerde ki animayonlar görsel efektlere benzemez..
Eger bir insan cehennemin sadece kapısını görmüş olsa milyar sene yaşasa başını secdeden kaldıracak cesareti bir an dahi bulamaz...
Cennet ve cehennem kıyamet koptuktan sonra kapılarını açılacak, onun öncesinde mizan kurulacak, ümmetler toplanacak en son kapılar açılacak.. Şuana kadar ölen kişiler henüz bekleme salonunda diyelim...
Bence başka söze gerek yok ama her düşünceye saygı duyarım.
Cennet cehenneme gitmek ha :)
Astral seyehatin çok ileri aşamalarında ölen yakınların görüldüğü bir yer duymuştum. Teknikleri anlatılıyordu. Rehberin devreye giriyormuş filan. Hadi ona bir yere kadar tamam derim ama bu konu biraz fazla ütopik.. Henüz olmayan bi yere gitmek.. Giden varsada yardım aldığı varlık iyi kandırmış diyeceğim. Bunlar benim düşüncelerim..

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Cennet ve cehennem henüz kapılarını açmadı arkadaşlar.. kimse cennet yada cehennemde degil dolayısı ile.. Cehennemi yaşayan hiçbir varlık aklı ile tasvir edemez, çeşitli belgesel yada filmlerde ki animayonlar görsel efektlere benzemez..
Eger bir insan cehennemin sadece kapısını görmüş olsa milyar sene yaşasa başını secdeden kaldıracak cesareti bir an dahi bulamaz...

güzel bir açıklama