çakra açma ayini

Şaman

Kayıtlı Üye
Bir tane topraktan bebek yapacağız önce yalnız bu bebeğin içinde kendi saçınız olacak bebeğin yapımı aynen şöyle
Kil çamurunu alın.Suyla yoğurup bir insan şekli verin içine saçınız katmayı unutmayın ve deyin ki
Yaratılışın ilkleri bedenin ve haytın başlangıcı toprak toprağı işleyen su sizi çağırıyorum gelin
Şimdi bunu ateşte fırında pişirin ve şunu söyleyin
Duyguları veren ateş seni çağırıyorum ver duyguları bu bebeğe ve özleşsin benle.
Sonra bebeği soğuması için biraz rüzgarlı bir yere bırakın ve deyin ki
Düşünceleri ve fikirleri veren hava seni çağırıyorum.Gel yanıma ve yaratılışı tamamla
Şimdi bebeğin kök çakrası kısmında küçük bir delik açın ve içine o çakraya ait taşı veya bitkiyi koyun üç defa çskraya özel mantrayı söyleyin üzerini doğal bir madde ile kapatın mesela balmumu ile.
Bu işlemi tüm çakralara uygulayın sonrada bu bebeği bir yere gömün.Gömerken şunları söyleyin
Açılsın yollar açılsın kapılar ve bütünleşsin bu beden bu bebek gibi doğayla.
farkı ritüelden en geç 2 gün sonra hissedeceksiniz

Çakralara göre taşlar işte burda
Kök Çakrası Taşları: Kırmızı Akik (Agat), Granat (Lal), Güneş Taşı, Hematit, Kırmızı Jasper, Karneol (Kantaşı), Kristal Kuvars, Kırmızı Mercan, Oniks, Beyaz Topaz, Siyah Turmalin, Yakut, Zirkon.

Sakral Çakra Taşları: Kırmızı Akik (Agat), Aytaşı, Güneştaşı, Karneol (Kantaşı), Kehribar, Dumanlı Kuvars, Sarı Topaz, Zirkon.

Mide Çakrası Taşları: Sarı Jasper, Kaplangözü, Kehribar, Kristal Kuvars, Pirit, Sitrin, Topaz.

Kalp Çakrası Taşları: Aventurin, Yeşil Kalsit, Kristal Kuvars, Krizokol, Krizopras, Kunzit, Malahit, Pembe Kuvars, Peridot (Zebercet), Rodokrosit, Rodonit, Yakut, Yeşim, Zümrüt.

Boğaz Çakrası Taşları: Akuamarin, Amazonit, Mavi Kalsit, Kristal Kuvars, Safir, Turkuaz (Firuze), Mavi Turmalin, Lapislazuli.

Alın Çakrası Taşları: Azurit, Fluorit, Elmas, Kristal Kuvars, Krizokol, Labradorit, Lapislazuli, Larimar (Atlantis Taşı), Mavi Safir, Moldavit, Sodalit.

Taç Çakrası Taşları: Ametist, Kristal Kuvars, Moldavit, Magnetit, Opal, Beyaz Topaz.

Edit (Osiris)

İşte Mantralar.

Kök Çakra:LAM
Göbek Altı Çakra:VAM
Göbek Çakra:RAM
Kalp Çakra:YAM
Boğaz Çakra:HAM
3. Göz Çakra:OM (AUM)
Tepe Çakra:OM.

crucifixion

Kayıtlı Üye
kundalini ile daha kolay be oturduğun yerden mis gibi :p

Şaman

Kayıtlı Üye
bu bütün çakralar için
ayrıca sadece taşları değil bitki yağ metal falan da kullanabilirsiniz hangisini bulursanız

sdbr

Banlı Kullanıcı
teşekkürler şaman

Şaman

Kayıtlı Üye
önemli değil.
yalnız şunu da söyliyim bunlar sadece çalışmanızda kolaylık içindir örneğin çakraları tıkanmış olanlar ya da kolay enerji akımı sağlayamayanlarççakralarınızı esas meditasyonla ve her çakranın öğretisini öğrenerek açmalısınız

ayperisi

Kayıtlı Üye
Ben meditasyon olayına ağırlık verdim.Önce çakralarımı açmak gerek kimi fazla çalışıyo kimi çok az:)Bunun içinde omurgamda beyaz bir ışık gezdiriyorum.

Şaman

Kayıtlı Üye
çakraları açtıktan sonra onları kontrol etmeyi de öğrenmeniz lazım kendinizi istenmeyen enerjilere kapatabilmek için;)

ayperisi

Kayıtlı Üye
Ya sn. Şaman bakın öğrenmem gereken bişey daha söylediniz.Bu istenmeyen enerjiler nedir ve nasıl kapatacağım.?Yardımcı olursanız sevinirim:)Yada kaynak belirtin ben zevkle araştırırım:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
enerji çalışması yaparken hayal kurmak dalıp gitmek istenmeyen enerjilerin gelmesine sebep olabilir. türm çalışmalara zihnin boşaltılması şarttır. sessiz bir ortam doğru bir tütsü mum gibi detaylar enerjileri doğru kanalize etmek içindir.
istenmeyen enerjileri ortanadn kaldırmanın en kolay yolu nefesinize odaklanmaktır.

ayperisi

Kayıtlı Üye
Peki size bir sorum olacak bir çakra açık kalırsa ve hisler dahada artarsa bu zararlımı?Diğer sorum ruhlar hisleri kuvvetli olan insanlarla irtibata geçip sevdikleriyle iletişim kurmayı sağlamaya çalışırlarmı?ve en önemli sorun nefese odaklanmak çakrayı kapamaya yeterlimi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
tabiki nefese odaklanmak yeterli değil ama bir önlem

bir çok şey olabilir tabiki sizin yaydığınız enerjiye bağlı gelebilirler

Şaman

Kayıtlı Üye
ayperisi ' Alıntı:
Ya sn. Şaman bakın öğrenmem gereken bişey daha söylediniz.Bu istenmeyen enerjiler nedir ve nasıl kapatacağım.?Yardımcı olursanız sevinirim:)Yada kaynak belirtin ben zevkle araştırırım:)
istenmeyen enerjiler size zararlı olabilrcek enerjilerdir yani sizin alanınıza girmemesi gereken.çakralarını açan ama kontrol edemeyen insanlar en basit negatif etkiye bile açıktırlar.o yüzden auranı beyaz ışıkla doldur meditasyon yaparken böylece korunma sağlarsın

Şaman

Kayıtlı Üye
ayperisi ' Alıntı:
Peki size bir sorum olacak bir çakra açık kalırsa ve hisler dahada artarsa bu zararlımı?Diğer sorum ruhlar hisleri kuvvetli olan insanlarla irtibata geçip sevdikleriyle iletişim kurmayı sağlamaya çalışırlarmı?ve en önemli sorun nefese odaklanmak çakrayı kapamaya yeterlimi?
,
aslında zararlı diyemem direk ama yararlı da değil.kontrolsüz olması o an olmasa bile sonradan zarar verir.Hani o bilgi enerjilerinin dışında çevreye yapılmış kötü bir büyü sana da etki eder örneğin.
her ruh insanlarla iletişime geçemez gerçekten insanlarla iletişime geçen ruhlar evrensel enerjiye yaşadığı zaman karışmış yüce kişilerdir ya da arafta kalmış hayaletlerdir

ayperisi

Kayıtlı Üye
Hımmm evet bunu deneyeceğim.Şimdi kurşundan ve beyaz ışıktan bir çember imajine ediyorum.saolsun bana bu bilgiyi veren arkadaşada sevgilerimi sunuyorum:)Bide ayet el kürsü korunmasına başlıycam nasipse....saolasın şaman....

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Şimdi bebeğin kök çakrası kısmında küçük bir delik açın ve içine o çakraya ait taşı veya bitkiyi koyun üç defa çskraya özel mantrayı söyleyin

Ben malzemeleri toparladım yarın veya öbür gün bu çalışmaya başlayacağım fakat aklıma takılan 2 tane soru var ;
-üç defa özen mantrayı söyleyin demişsiniz. Özel mantra nedir yani orada söylememiz gereken şey nedir ?
-Bu çalışmada topraktan yaptığımız insan modeline bütün çakra yerlerine uygun malzemeleri yerleştirip tek seferde bütün çakralarımızı açabilirmiyiz ? yoksa o insan modeline sadece 1 tane çakra açmak içinmi uygulayabiliriz ?

Sorularımı yetkili biri veya konu sahibi yanıtlarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Osiris

Kayıtlı Üye
Ben malzemeleri toparladım yarın veya öbür gün bu çalışmaya başlayacağım fakat aklıma takılan 2 tane soru var ;
-üç defa özen mantrayı söyleyin demişsiniz. Özel mantra nedir yani orada söylememiz gereken şey nedir ?
-Bu çalışmada topraktan yaptığımız insan modeline bütün çakra yerlerine uygun malzemeleri yerleştirip tek seferde bütün çakralarımızı açabilirmiyiz ? yoksa o insan modeline sadece 1 tane çakra açmak içinmi uygulayabiliriz ?

Sorularımı yetkili biri veya konu sahibi yanıtlarsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Evet tek seferde de yapabilirsiniz.Mantraları yazmamış arkadaşımız,ben eklerim şimdi konuya.

İşte Mantralar.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Evet tek seferde de yapabilirsiniz.Mantraları yazmamış arkadaşımız,ben eklerim şimdi konuya.

İşte Mantralar.

çok teşekkürler ve kusura bakmazsanız son bir sorum var :) temsili bebeği gömdüğümüz toprak üzerinden birisi geçerse bir sıkıntı yaşarmıyız ? veya herhangi bir ağacın dibine kimsenin oralara gidemeyeceği biryerleremi gömmeliyim

Osiris

Kayıtlı Üye
çok teşekkürler ve kusura bakmazsanız son bir sorum var :) temsili bebeği gömdüğümüz toprak üzerinden birisi geçerse bir sıkıntı yaşarmıyız ? veya herhangi bir ağacın dibine kimsenin oralara gidemeyeceği biryerleremi gömmeliyim

Çok fark etmez,ancak siz yinede kimsenin ayak basmayacağı bir yeri seçin.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bu uygulamayı deneyeceğim, yalnız şu varki kili ateşle pişiriseniz ve sonra üzerine delik oyuk.. vb açmak isterseniz objeniz dağılır. O halde en iyisi şekillendirme aşamasında oraları çukur bırakmak???