Cadıların Ayı Çekmesi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Drawing down the moon nedir?...çlerle saf iradenin odaklanmasını gerektirir.

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
bende örnek bir uygulama vereyim

Bu tanrıça odaklı ritüelin birçok yorumu vardır.Erkek veya kadın olun,size bilgi,yüksek sezgi, psişik güç ve sevip sevilme yeteneği vermek için uygulanır.Bazı insanlar ayın,eski bir Ay Tanrıçası şeklinde sembolize edildiğini görürler.En ünlü Ay Tanrıçası,modern büyücüler için hala temel olan romalı Ay,av ve bereket Tanrıçası Diana'dır.Yunanlı emsali Artemis gibi ona da Ayın bakire yönü olarak ibadet edilse de,zamanla aynı zamanda dolunayı da temsil eder oldu.Bazen modern büyücülüğün Üçlü Ay Tanrıçaları klasik Tanrıçalarla temsil edilir: Diana (Yunanlı Artemis),Selene ve hekate (bakire,anne ve bilge kadın veya kocakarı).

Mısır Tanrıçası İsis,hem Ay Tanrıçası hemde Güneşin Annesiydi.Ama siz güç kaynağı,gümüş rengi ayın ışığına uyum sağlamayı tercih edebilirsiniz.

Bu ritüeli uygulamak için;

1)Karanlık basıp ay gökte parlayana dek bekleyin.Hava yeterince sıcaksa,dairenizi dışarda,rahatsız edilmiyeceğiniz,sakin bir yerde söğüt ağacından değnek,kara saplı bıçak veya kristalinizle düzenliyebilirsiniz.

2)Eğer halkayı hayal ediyorsanız,gökten yayılan ve siz kristalinizle havada daire çizerken,yavaşça,sizi baştan aşağıya kuşatan bir altın ip oluşturduğunu gözünüzde canlandırın.Bir-iki güvendiğiniz kız veya erkek arkadaşınızıda davet edebilirsiniz.Cinsiyet önemli değildir,çünkü hem erkekler hemde kadınlar ayın kadınsı sezgi gücünü çekebilirler.

3)Dairenin kuzey,doğu,güney ve batı noktalarını belirleyin.Tuz ve potpuri serperek toprak ve kuzey,bir tütsü çubuğu veya yağla -mür,yasemin,veya sandal ağacı- hava ve doğu; ayın rengi olan gümüş rengi bir mumla ateş ve güney.Son olarakda içine gül veya lavanta konmuş,su da su elementi için batıya serpilmelidir.

4)Her çeyrek daireye en az bir tane uygun ritüel malzemesi olsun: Toprak için bir beş köşeli yıldız veya zil; Hava için bir bıçak;Güneyde ay için mümkünse söğüt ağacından yapılmış bir değnek; Batıda tas,kase veya derin tabak.Eğer uygun malzemeniz yoksa yinede birşeyler uydurabilirsiniz; Toprak için demirden yapılmış bir nesne;Doğu için paslanmaz çelikten birşey; Güney için pirinçten bir nesne; Batı içinde bakır.

5)Saat yönünde dairenin etrafında dönerken her birini sırayla elinize alın ve eski kayalardaki ve uzun ağaçlardaki toprak enerjisini; tepeleri karlı dağların, esen rüzgarla karışmasını, hızla geçen bulutları ve gökgürültüsünü hayal edin.Onlara, çakan şimşeğin parlaklığını,ormandaki ateşin hararetini,çağlayan şelaleri,kıyıya vuran güçlü dalgaları,girdapları ve hızla akan nehirleri ekleyin.

6)Dilerseniz,istediğiniz gibi birkaç sözde ekleyerek, daireyi tamamladığınız zaman, dokuz tane gümüş rengi mumu daire şeklinde yerleştirip yakın ve ortayada küçük ay taşları koyun.

7)Mum ışığını araya koyarak aya bakın ve ayın gittikçe büyüyüp yakınlaştığını görün, ta ki onun bir parçası haline gelinceye, birlikte yekpare oluncaya kadar.Siz ay olun ve onun psişik gücünü,gizemli bilgisini ve sezgisini emin.

Sonra yavaşça gümüş ışığın geri çekildiğini ve ayın,uzaklaşıp önceki poziyonunu aldığını görün.

9)Mumları,kuzeybatıdakinden başlayıp kuzeydekine doğru birer birer söndürün.Gümüş ışığın sevdiklerinizin ve en çok ihtiyaç duyanların etrafında parıldadığını görün.Kendi ihtiyaçlarınızı da unutmayın.

10)Son olarak, en kuzeybatıdan başlayarak dairenizi bozun.Tebeşirle çizilmişse, silin veya parıldıyan altın koruyucu ipin kendi içine kıvrıldığını ve kozmosta kaybolduğunu görün.

alıntıdır

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
birde anne annemin bana öğretiği bir şey var dı onada kenid anneannesi öğretmiş bulgaristanda iken ayı ne zaman görse bunu söler

ayı gördüm allah
amentübillah
ay mübarek olsun
alhamdülillah

ayperisi

Kayıtlı Üye
Bizde ay gördüm allah,amentübillah,ne günahım varsa affeyle allah derdik:)senin dediğine ilave olarak.Niyetine göre ekleyebiliyosun sözcükleri:)

lunatic

Kayıtlı Üye
bizde bulgaristan göçmeniyiz dediğiniz gibi birşey duydum sanırım babaannemden ,çok güzel bir şey hakkaten :) mabette iki bulgar göçmeni hayırlara çıksın valla...
paylaşım için teşekkürler

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Kuzenimin babasi makedonyali. O anlatirdi. Onada babannesi anlatiyormuş. Babannesinin babasi ve makedonyadaki köylüleri orada iki cadi öldürmüşler. Kuzen diyorduki : ( babannem anlatti. Büyük dedemler köyde iki cadi öldürmüşler, cadilar ayin altinda çirilçiplak dans ediyorlarmiş ve ayi aşşağiya indirmişler. ) tabi inanmamiştim. Merakliyim ama cadilar hakkinda bilgim yok. En azindan ayi çekebildiklerini bilmiyordum. şimdi burada okuduklarimdan sonra kuzenimin babannesi tarafindan anlatilan bu çok eski öykü daha bir ilginç geldi.

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Ay'ın yere inmesi
zahiri olarak düşünülmesin.
Bu tür çalışmaların temel
amacı, dış enerjiyi çekip,
kendi enerjiniz ile birleştirmektir.
Görünen ise bir ilüzyon olur, ikinci
kişiler için. Ha! Zahir de maddeye
hakim olunmaz mi?. Elbette ki olunur
ve olunuyor da. Ama bu tür ritüellerde
ana hedef güç birleşimi veya takviyesidir.
Yani ruhen daha hafiflesmektir.
(Bu hafifleşme ile maddenin üzerinizdeki
etkisi azalır hatta kalkar. Böylece madde-
çekim değil, siz maddeye hakim olursunuz.)
Bu hafiflik fizik bedene de yansır
ve çalışmayı yapan majisyenin etrafında
yüksek yogunluklu bir enerji oluşur.
Bu oluşan enerji majisyenin yakın çevresinde
bulunan maddelerde bazi farklılıklar oluşturur.

Şaman

Kayıtlı Üye
ayı aşağı çekme ayini ayla bütünleşip enerjini kullanmakla ilgilidir.
aynı şekilde güneşi aşağı çekme ritüeli de vardır.eril enerjinin gücünü çeker.

Osiris

Kayıtlı Üye
birde anne annemin bana öğretiği bir şey var dı onada kenid anneannesi öğretmiş bulgaristanda iken ayı ne zaman görse bunu söler

ayı gördüm allah
amentübillah
ay mübarek olsun
alhamdülillah

Benim annemde bulgar göçmeni oda bu sözleri söyler =)