Cadı Adayları İçin Bitkilerin Majikal Ve Tedavi Kullanımları

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,101
Tepkime puanı
4,992
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bitkilerle Tedavi ve Majikal Kullanımları

Burada resimlerle karışımlarla uygulama alanlarıyla Latince isimleriyle hem bir bitkisel kür ansiklopedisi oluşacak hem de neyin nerde nasıl kullanıldığını öğreneceğiz.

Cadı adayları dememin sebebi; majikal uygulamalarda ağırlıkla Cadıların nasıl kullandığından bahsedeceğim. diğer konulara da değineceğim ama ağırlık cadı uygulamaları olacak. [/color:fonvpicw]Abdestbozanotu

( pimpinella saxisfrage) :Gülgillerden; siyah ve yeşil boya çıkartılan bir bitkidir. Rutubetli yerlerde yetişir. Boyu 70 santimetre kadardır. Kökü akıcıdır.

Kullanıldığı yerler:
Mideyi kuvvetlendirir. Göğüs ağrılarını dindirir. Ateşi düşürür. Boğmaca, öksürük ve baş ağrılarını keser. Vücuda dinçlik verir. Balgam ve ter söker. Burun kanamalarını keser. Bademcik şişlerini indirir. Mide yanması ve bağırsak gazlarını giderir. Çıbanın olgunlaşmasına yardım eder.

Taş-Anasonu.jpg

Kolaylıkla bulabileceğiniz bir bir bitkidir Türkiye’nin herlerinde yetişir kopardıktan sonra ters bir şekilde asın ve kurumasını bekleyin yaş olarak kullanmayın

bu bitli havasta kara büyülerde kullanılırken cadılarda iyileştirici olarak kullanılır en çok kullanılan cadı bitkilerinden biridir özellikle cilde sürmek koklamak için kullanılır oral yolla alımı nadirdir. tüm cadı uygulamalarında cam bir kap tercih edin 10 gr 1 çay kaşığı kadar yeterli olacaktır aşk büyülerinde de kullanımı sabittir.

Acı ağaç( kuvasya ağacı ) :Sedefotugillerden; 2-3 metre boyunda küçük bir bitkidir. İnce kabuklarının üzerinde sarı benekler vardır. Çiçekleri kırmızıdır. Sıcak ülkelerde yetişir. Bu ülkelerde acı ağaç kabuklarından yapılan kaplardan su içenlerin kuvvetleneceğine inanılır. Hekimlikte; kökü, kabuğu ve odunu kullanılır. Etkili maddesi "Quassine"dir. Çok acıdır.
Kullanıldığı yerler:
İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma yapar.

bu bitki karahindibanın özeliklerini gösterir. kullanım amacı olarak yanlış anlaşılmasın görünüş olarak hiç benzemez bulunduğu ailede en çirkin üyedir. diğer türleri renkli renkli çiçeklerdir.

bu bitki cadı büyülerinde kabuğunun kurulması ve toz haline getirmesi sonrasında kullanılır yaprakları çok kullanılmaz. kabuğu kuruyunca ve toz haline gelince koyu mat bir kırmızı olur.

adının tam tersine bu bitki aşk büyülerinde kullanılır. fazlaca kullanılan bir bitki türü değildir. kaynatılmadan toz hali asla kullanılmaz. iksirlerde ve kaynatma şırasında kullanılır.hani cadı kazanı vardır ya bu doğru bir şeydir aslında cadı kendi büyü kabında gerekli şeyleri kaynatarak duman ile yada iksir ile büyüsünü yapar bu bitkide işte böyle aşk sevgi büyülerinde kullanılır.

Adamotu

(Alraunwurzel, Mandragore, Mandrake) :Mavimsi-mor renkli çiçekler açan, rozet yapraklı ve kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. Kökleri insana benzediği için, bu isim verilmiştir.Türkiye�de yetiştiği yerler: Batı ve Güney Anadolu.

adamotu.jpg


Kullanıldığı yerler:

Kökleri % 0,3 oranında Hiyosiyaminlerle Skopolamin alkaloitlerini taşır. Bundan dolayı zehirli bir bitkidir. Ağrı kesici, yatıştırıcı, cinsel gücü arttırıcı etkileri vardır. Halen tedavide çesitli preparatların terkibinde kullanılmaktadır. Rastgele kullanıldığında zararlı olur.

nerdeyse tüm majikal çalışmalarda kullanılan çok degerli bir bitki iksirlerde mutlaka kullanılmalı özelikle aşk cinselik ve lanetlerde

adem otuyla ilgili sitede tek bir konu açmıştım

http://www.gizlimabet.com/threads/130-Adam-Otu-Ve-b%C3%BCy%C3%BCc%C3%BCl%C3%BCk?highlight=adam

Anason
(Anis, Anis, Anise)Haziran-Agustos aylarında, beyaz renkli çiçekler açan, 50-60 cm yüksekliğinde, bir senelik bitki. Gövde dik, silindir biçiminde, içi boş, çok dallı, tüylü ve üstü çizgilidir. Alt yaprakları uzun saplı, oval veya kalb biçimindedir. Çiçekler bileşik şemsiyelerde toplanmışlardır. Meyveleri armut şeklinde küçük, üzeri tüylü, yeşilimsi sarı renklidir.Başta Ege bölgesi olmak üzere bütün Anadolu�da bahçelerde yetiştirilir. Kültür anasonunun vatanının Anadolu olduğu tahmin edilmektedir. Meyvalarında nişasta, müsilaj, sabit ve uçucu yağ bulunmaktadır. Uçucu yağ miktarları bitkinin cinsine ve yetistiği yerin şartlarına bağlıdır. Uçucu yağın % 80-90�i anetoldür. Anetol, zehir etkili fakat bu etkisi şok olmayan bir maddedir. Meyvelerinden su buharı distilasyonu ile elde edilen anason yağı, hemen hemen renksiz ve karakteristik kokuludur. Anason tıpta midevi, bağırsak gazlarının teşekkülünü önleyici, hazmı kolaylaştırıcı ve göğüs yumuşatıcı olarak kullanılır. Ayrıca nefes darlığı, öksürük ve kalb çarpıntısı rahatsızlıklarında da etkilidir. Anason yüksek dozda alındığında baş ağrısı, uyuşukluk, görme zorluğu yapar. Daimi kullananlarda anisizm hastalığına sebeb olur. Bilhassa çocuklara uyku vermede, midede teşekkül eden gazları gidermede çok faydalıdır. Bebekler için bir çay kaşığı tohum bir bardak suya olmak üzere çay olarak hazırlanır. Yemeklerden önce veya süte katılarak bir kaç çay kaşığı verilir. Büyükler % 1-2�lik çayını günde 2-3 bardak alabilir. Türkiye�de Bütün Anadolu'da yetişir.

Kullanıldığı yerler:
Kullanılan kısmı, meyvaları ve yapraklarıdır. Meyveleri tamamen olgunlaştıktan sonra toplanır ve gölgede kurutulur. Hazmı kolaylaştırır. İştahsızlığıi giderir. Mide ve barsak gazlarını söktürür. İdrar artırır. Migren ağrılarını keser. Astım, nefes darlığı ve bronşitte görülen şikayetleri giderir.

cadıların en önemli bitkilerinden biri daha olmazsa olmaz assrat seyahat için , güzelik için , uyku için, enerji için, koruma için, aklınıza gelebilecek her konuda hazıralyacağınız iksire demlenmiş ve bekletilmiş halini yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz


örneğin ; güzelik büyüsü

dolunay gecesi

6 damla anason yağı

6 damla gül yağı

6 damla defne yağını saat yönünde karışrırın

AN
GİRRU
AB
TİTAAN

diye dört yöne bakap bu kelimeleri üçer defa söyleyin ve karıma üfleyin bu karışımı üç gece dışarda ay varken bekletip yüzünüze sürün

cam içinde olacak karışım unutmayın
 

Şaman

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
376
Tepkime puanı
21
adamotunun şmdi toplanma zamanı daha doğrusu yaklaştıkSmile
adamotunu ilk gördüğüm tarif lanetleme tütsüsüydü,ama aşk iksirlerine de birazcık katılır yalnız dikkat edin zehirlidir!!!

anason şifa iksirlerinde çok kullanılır özellikle de ruhsal ve duygusal şifa da melekotu ve oğukotu ile beraber çalışılır.
yalnız fazla içmemenizi öneririm çayını

kabuğunun tütsüsü korunma için iidir
 

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
165
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
Anne sutunu artırıcı ozelligi vardır (denenmistir), bebeklere icirilirken yogunlugu ve sıklıgı iyi ayarlanmalıdır. Fazla kacarsa bebek gereginden fazla melekler (!) gibi uyuyabilir.
 

LeuKe

Kayıtlı Üye
Katılım
21 Ocak 2009
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
burun kanamaLarını keser demişsin urum.. peki bu otu nasıL kuLLanıcaz burun kanamaLarımızı kesmesi için.. onun hakkındaa biLgi verir misin.. yada bu biLgi verdiğin LinkLerde var mı??
 

SiyahKelebek

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Ocak 2010
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Konum
balıkesir-edremit
yok bu değil bu çiçeğin adı küpe çiçeğidir.. Abdest bozan otunun özel yetiştirildiği hiç görmedim genelde dağ ve ovalarda çıkan yabani bir bitki kolay bulunur..
 

umarsız

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ocak 2010
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
teşekkürler.. resimlerde aratınca nedense bu resmi çıkartmıştı..daha önceleri görüyordum bu bitkiden ama ne olduğunu bilmiyordum şimdi gidip özellikle toplucam :D
 
Üst