Büyülü köyler

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
Heryerde duyuldu hatta bu köyler filmlere konu bile oldu ama şuanki o köylerin söylentilere göre devlet yani jandarma tarafından köylerin adının değiştirildigi işte girişteki bazı evlerinin yıkılarak köy oldugu anlaşılmasın diyenler bile var söylentilerde bazı musallatlı kişilerin o köylere gidip kayıp oldukları bulunamadıgı efsaneleri bile anlatılıyor en tehlikelilerinden biride azem köyüdür nedeni tek bir kişiye değil köye yapmasıdır ifritleri ve büyücünün kendi kanını kullanarak yaptığı anlaşmadır bir imam köye girer sonrasında konuşamaz dilsiz olarak çıkar musallat 2 adlı filme konu olmuştur ve daha bir sürü filme konu olmuştur köye azem büyüsü yapılmış hemde büyücü üstüne kendi kanıyla anlaşma yapmış bu köyü mesela komple çembere alsan yaksan çemberin içinden 3 gece 3 gündüzde yağmur yağsa gene etki etmez bir odada bile 100-150 cin yaşıyor birde köyde düşünün yani ve hepsi ifrit rütbesinde bir kişi gitsin böyle köylerde yaşamaya çalışsın kafayı rahat yer ya kendini öldürür yada onlar öldürür dahada garip köyler var düşünün yani bir köy vardı araştıran bulabilir geceleri akşam ezanından sonra kapıları kitliyorlar sonrasında evlerin kapısı çalınıyor kapıda simsiyah adamların geldigi anlatılıyor hatayda bir köy ama hikaye tek oldugu için köyde bir şey olmayabilir zulmanlar kabilesi diye yazınca o hikaye çıkıyor ,

diğer bahsediceğim olayda bazı doğu illerinde geceleri çocukların camdan dışarı bakması yasaklanıyor cinin biri dışarı çağırır kaçırır diye akşam ezanından sonra kapıları kitlenirmiş ve çalınırsa açılmazmış camları örterlermiş çobanlar hayvanlarını başka yoldan otlatırmış anlatılan hikayelerde o bölgelerde 2.5 metre iri koca kafalı siyah varlıklar ağaçların yanından geçerken görülürmüş benim duydugum bu kadarı böyle köyler hakkında bilgisi ve yaşadıgı olaylar olan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur

ruhname

Kayıtlı Üye
Köylerin adını açıkça verebilir misin? Ben de epey merak ediyorum bu şekilde hikayesi olan köyleri, mekanları hatta geçen bir başka platformdaki bir arkadaş da filme konu olan bir köyden bahsetti şuan köyde yaşayan yok jandarma bile gitmiyor mu falan diyordu. Merak edene bu konuyla ilgili anlatılan çok şeyi söylerim dedi ama ne yazık ki irtibat kuramadım. Gerçekten bu şekilde ilginç efsanevi filmlere konu olmuş veya olmamış her köyü öğrenmek isterim. Bu konuda birbirimize yardımcı olalım aydınlatalım birbirimizi 😅

integral

Kayıtlı Üye
köye gittiğimde psişik dalgalar alıyorum gece çok yoğunlasıyor o yüzden dağ orman köyden pek hoşlanmam başka enerjiler hissediyorum.

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
Ben hiç inanmıyorum bu tarz şeylere.Yani dizi film sektörünün ( özellikle türkiye sektörü) büyük şişirmesi.Anadolunun her yerinde;Dere kenarında düğün yapıp oradan geçen kişiyi davet eden cinler anlatılır Batıda ki köye gitsende aynı doğu köylere gitsende aynı.Köylerde yaşayan çok tanıdığım var 15-20 senedir ordalar hiç bir zaman şahit olmadım.Hatta anneannemin yaşadığı olay var.Ankaranın göbeğinde altındağda (bugün bentderesi dolmuş durakları ) olan bir olay,Hızırın gelmesi.Ama cinnli hiç bir olay duymadım.Sektöre dönüştü bu iş.

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
Ben hiç inanmıyorum bu tarz şeylere.Yani dizi film sektörünün ( özellikle türkiye sektörü) büyük şişirmesi.Anadolunun her yerinde;Dere kenarında düğün yapıp oradan geçen kişiyi davet eden cinler anlatılır Batıda ki köye gitsende aynı doğu köylere gitsende aynı.Köylerde yaşayan çok tanıdığım var 15-20 senedir ordalar hiç bir zaman şahit olmadım.Hatta anneannemin yaşadığı olay var.Ankaranın göbeğinde altındağda (bugün bentderesi dolmuş durakları ) olan bir olay,Hızırın gelmesi.Ama cinnli hiç bir olay duymadım.Sektöre dönüştü bu iş.
bazı olaylar zamanın gazetelerine bile konu olmuş ama herkes istedigine inanır orasına birşey diyemem

Ori

Kayıtlı Üye
Eski açtığım bir konu vardı. Herkes köylerle ilgili yaşanılan hikayeler anlatıyordu. İlginizi çekebilir arkadaşlar, buyrun.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ben psişiğim her ortamda hissetiğim enerjiler var bundan sebep sağlıklı yaşam köye bir kere gitmeyle olmaz o iş uzun iş.
Tabiki öyle, sağlıklı yaşam istikrar ve devamlılık ister. Köyü ziyaret etmek ve orada tatil yapmak yine de insan sağlığına iyi geleceğini düşünüyorum.
Benim asıl merak ettiğim nasıl enerjiler bunlar ? Neden hoşuna gitmezler. Ya da nasıl bir insan? Hangi enerjileri ile uyumlu ki, ormaninkinden hoşlanmıyor. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle yadirgamiyorum. Yadırganacak birşey yok zaten bunda. Benimki saf bir merak.

wellness

Kayıtlı Üye
Tamamen palavra olaylardır. Anadolu halkımızın cahil kaldığı konularda sürekli cin musallatı diye uydurduğu olaylardır. Efsaneler, mitler, dedikodular, destanlar bunlara örnek olabilir.
Köylülerin en çok uydurduğu olayların başında da tüm köye musallat olan cinlerdir. Ne hikmetse köy ağalarına hiçbir şey olmuyor :)
Boş bir zamanımda bununla ilgili kaynaklar eklerim.
Özellikle cumhuriyet dönemi Anadolu halkını konu alan romanları, mektupları okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

U

Utopia

Tamamen palavra olaylardır. Anadolu halkımızın cahil kaldığı konularda sürekli cin musallatı diye uydurduğu olaylardır. Efsaneler, mitler, dedikodular, destanlar bunlara örnek olabilir.
Köylülerin en çok uydurduğu olayların başında da tüm köye musallat olan cinlerdir. Ne hikmetse köy ağalarına hiçbir şey olmuyor :)
Boş bir zamanımda bununla ilgili kaynaklar eklerim.
Özellikle cumhuriyet dönemi Anadolu halkını konu alan romanları, mektupları okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Köy ağası cinlere para veriyordur, paranın her yerde hükmü var