Büyücülük ve asa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eyponle

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu aralar düşünüyorum da acaba asa ile ciddi anlamda büyü yapılabilir mi? ama bahsettiğim görünmez bir büyü değil filmlerdeki gibi... Biliyorum çocukça gelebilir bazılarınıza fakat biraz düşününce herkes enerjiden bahsediyor. Ya insanlar enerjiyi kendi elleri ile açığa vuramıyorsa ? ya bir asa lazım ise o enerjiyi açığa vurmak için? Büyülü sözlerin gerektiğini düşünmüyorum. Zihinde düşünüp, yoğunlaşıp asa yardımı ile onu açığa çıkartmaktan bahsediyorum. Bence bu mümkün olabilir. Zamanında sanskritçe konuşanlar varmış. Onlar için kendi dünyaları var deniliyor, farklı bir dünya ve de kimseler göremiyormuş. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Eğer insanın elleri enerjiyi açığa çıkarmak için yeterli olmasaydı,ellerimizde çakralarımız olmazdı ve başta reiki olmak üzere ellerimizi aktif kullandığımız şifa çalışmaları da olmazdı. Görünür olma durumundan kastınızı anlamadım. Enerji zaten var ancak gözlerimizin mevcut yetisiyle göremiyoruz, hissedebiliyoruz.Özel çalışmalarla aura görme gibi beceriler elde edilebiliniyor,görünür enerjiden kastınız buysa? Bunun dışında asa sadece güç kattığınız elementsel bir ritüel objesidir. Ayrıca olmazsa olmaz değildir çünkü ilk ve en güçlü asanız işaret parmağınızdır. Bu tarihsel süreçte de böyle, hatta Avrupa'da birini işaret parmağıyla göstermek cadılık suçlaması sebebi olmuştur:) Aslında bizde de "Elle gösterme ayıp" denir mesela,çünkü işaret parmağı söze döktüğünüz enerjiyi işaret ederek aktarmanın en natürel halidir. Ama illa bedeninizden bir parçayı uygulamaya dahil etmeyip asa diyorsanız; Asa hava elementidir. İnvokasyon, çember içinde figür-şekil çizme, kazan karıştırma gibi aktiviteler için kullanılır ve kullanım amacına göre binbir çeşidi vardır. Geleneksel olarak ritüel çemberinde bir objeyi işaret etmek,kutsamak ve taktim içinse Athame kullanılır. Ancak farklı uygulamalar değişiklik gösterebilir.

Bir diğer husus ise "sihirli söz" kısmı;sözün sihri olmaz siz inanmadıkça. Ancak büyüde kullanılan alfabeler,çalışmalarda seçilen mantralar farklıdır,bunu kullanmak içinse o pratik grubuna hakim olmanız gerekmektedir. Basit örnek; dua da sözdür inanmazsan hiçtir,büyüsü yoktur.

eyponle

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim,mantıklı geldi söyledikleriniz. Özellikle ''sihirli söz'' kısmı. İnsanın gerçekleşmesini istediği şeye inanması lazım.

eyponle

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, merak ettiğim bir şey var. Asa ile birisini anında iyileştirmek, yaralamak vb. gibi şeyler mümkün mü? Ama anında, zamanla değil.

Keira

Moderator
Bir majisyen asasını kendisi yapar. Bu asanın gücünü arttırmak için doğal taş da koyulabilir. Ancak asa yapımı kolay değildir. Bunu yapabilecek majisyenin yeterli bilgisi ve gücü olması gerekir. Asa yapımı ve kullanımı kolay bir iş değildir, herkesin harcı da değildir. Majisyen asayı kendine gücüne takviye bir güç olsun diye kullanır, asadan enerji alır. Filmlerdeki gibi bir şey beklemeyin, kolayca yapılabileceğini de düşünmeyin..

codzombi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, merak ettiğim bir şey var. Asa ile birisini anında iyileştirmek, yaralamak vb. gibi şeyler mümkün mü? Ama anında, zamanla değil.

Harry Potter asası gibi falan düşünüyorsun ama öyle o kadar olmaz.

yalnız asa ile birlikte enerjini en üst seviyeye çıkartman mümkün. Odaklanmak şart, imajine ile yapabilirsin ama müthiş bir tecrüben olması gerek .

Havas ta duyduğuma göre asa ile sara hastaları , ruhsal hastaları iyileştirme, güçlü bir çekim yaratma gibi etkileri varmış . Sadece bir efsane diyebilirim, çünkü açıklamıyorlar, tehlikeli deyip asa yapımını sadece usta öğrencisine öğretiyormuş vs... Ama dediğim gibi asayla birlikte enerjini daha da yüksek bir güçle kullanabilirsin .

eyponle

Kayıtlı Üye
Şöyle bir şey var, eğer büyücüler var ise(dediğim şekilde büyü yapanlar). İnsanlara gözükürseler, unutturabilirler büyü ile. Yukarıda Sanskritçe konuşan insanlardan bahsettim. Onlar hakkında kendi dünyaları, okulları var diyorlar. Bir yazıda okumuştum ama bulamıyorum şimdi.

codzombi

Kayıtlı Üye
İngiltere de bi ara büyücülük okulu açıldı onun dışında resmi okul var mı bilmiyorum

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

Hiç bir şekilde tek başına olmamakla beraber zamanla evet ama filmlerdeki gibi anında uygulama hayır. sağda solda birtakım şeyler okuyabiliriz.Yazarına,savunduğu kanıtlara ve yazarın diğer yazılarına bağlı bir güveninirlik olmalıdır. Mitolojide ve efsanelerde asa ile ilgili bahsettiğiniz şey olsa bile modern çağda böyle birşey duyulmadı veya ben duymadım. Zaten bunu yapabilecek bir majisyen asaya bile ihtiyaç duymadan zihniyle bunu yapabilir. Ama şov yapar gibi bu kadar kolay ve anında sonuç çıkaran birisi de varsa şu ana kadar peygamberliğini ilan ederdi emin olun:)

canmert196

Kayıtlı Üye
Telekinezi dallarinda usta olmus bir kisi(gercek anlamda isi bitirmis) beyindeki kan basincini artirarak burun kanamasi beyin kanamasi gecirtirebilir.Ayriyetten bir kisinin kalp ritmini 3 dk den az bir sure icinde bozulabilir.Ama bir kisinin kolunun aniden durup dururken yara acilip kanamasi ve olumcul olmasi soz konusu degildir.Hic bu kadar guclu bir majisyen duymadim.

Osiris

Kayıtlı Üye
Eğer insanın elleri enerjiyi açığa çıkarmak için yeterli olmasaydı,ellerimizde çakralarımız olmazdı ve başta reiki olmak üzere ellerimizi aktif kullandığımız şifa çalışmaları da olmazdı. Görünür olma durumundan kastınızı anlamadım. Enerji zaten var ancak gözlerimizin mevcut yetisiyle göremiyoruz, hissedebiliyoruz.Özel çalışmalarla aura görme gibi beceriler elde edilebiliniyor,görünür enerjiden kastınız buysa? Bunun dışında asa sadece güç kattığınız elementsel bir ritüel objesidir. Ayrıca olmazsa olmaz değildir çünkü ilk ve en güçlü asanız işaret parmağınızdır. Bu tarihsel süreçte de böyle, hatta Avrupa'da birini işaret parmağıyla göstermek cadılık suçlaması sebebi olmuştur:) Aslında bizde de "Elle gösterme ayıp" denir mesela,çünkü işaret parmağı söze döktüğünüz enerjiyi işaret ederek aktarmanın en natürel halidir. Ama illa bedeninizden bir parçayı uygulamaya dahil etmeyip asa diyorsanız; Asa hava elementidir. İnvokasyon, çember içinde figür-şekil çizme, kazan karıştırma gibi aktiviteler için kullanılır ve kullanım amacına göre binbir çeşidi vardır. Geleneksel olarak ritüel çemberinde bir objeyi işaret etmek,kutsamak ve taktim içinse Athame kullanılır. Ancak farklı uygulamalar değişiklik gösterebilir.

Bir diğer husus ise "sihirli söz" kısmı;sözün sihri olmaz siz inanmadıkça. Ancak büyüde kullanılan alfabeler,çalışmalarda seçilen mantralar farklıdır,bunu kullanmak içinse o pratik grubuna hakim olmanız gerekmektedir. Basit örnek; dua da sözdür inanmazsan hiçtir,büyüsü yoktur.

Aslında asa ateş,athame hava düşüncesi,daha çok kabul edilen bir eşleştirmedir.Tarot sembolizminde de böyledir.

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Siz biraz Hz.İsa nın mucizesinden bahsediyorsunuz. O bir peygamberdi ve mucizeleri vardı Allah'ın izni ile oluyodu tabi. Günümüzde sıradan bir insanın yapacağı şeyler kısıtlı tamam cin çağırır farklı şeyler yaptırabilirsiniz ama bizzat kendinizin bu tarz eylemler yapması imkansız biraz helede hastaları iyileştirme. Mantıklı düşünmek gerekirse birçok yabancı devlet gizli metafizik birimler kuruyor eminim bunu onlarda düşünmüştür asa ile bir şeyler yapmayı. Hz.Musa nın asası, Hz.İsa'nın asası felan. Şimdi niye asa aracı olmuş derseniz İnsanları biliyorsunuz bir kişiye ilahlaştırabiliyorlar buna önlem olsun diye Allah araya asayı aracı koymuştur, çünkü biliyorki insana direk verse bu mucizeyi insanlar sapıtacak Haşa İsa ilah diyecek Musa içinde öyle diyecekler. Bazı sapkınlıkların önüne geçilmesi için nesneler aracı konulmuştur örneğin Hz.Süleyman'ın yüzüğü. Diyeceksiniz ki Hz.Muhammed(sav)in de mucizeleri var onda niye böyle bir sapkınlık olmadı diye, zaten Müslüman birisi bunun Allah sayesinde olacağı bilincinde olduğu için o bir şeyi aracı kullanmamıştır. Çünkü ümmeti bilinçli inancı gereği bunu biliyor. Ama diğer dinlerde öyle değil İsa,Allah ın oğlu dediler babası belli olmadığı için düşününsene birde arada asa aracı olmasaydı ne derlerdi Hz.İsa'ya.

Keira

Moderator
Burası Wicca-Witchcraft bölümüdür. Burada bahsedilen asa farklıdır. Konu dışına çıkan yorumlar yapmayalım lütfen. Her dinden üyemiz mevcuttur. Yorumlarımız kendi inancımızı övücü nitelikte olmamalıdır. Sevgi ve ışıkla..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...