Büyü malzemeleri hakkında yardım

magicex

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Bildiğim kadarıyla büyü yapımında kurbağa bacağı, yarasa kanı vesaire gibi ürünler kullanılmakta, hava elementi ile bağlantılı bir sorum olacak ama ondan önce balık veya deniz ürünleri büyü yapımında kullanıyor mu, bilen var mı?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Denizati ile yapilani duymustum. Ama nasil olur amaci nedir bir fikrim yok.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Yarasa yı da kanını da bence artık kimse kullanmaz. Büyücüler de buna dahil ?

Balık vs. kullanıldığını düşünmüyorum.
Leş türü şeyler kullanır onlar. Balık leş değil.
Denizden babam çıksa yerim diyen bir mezheb imamımız var. Deniz ürünlerinin ölüsü helaldir. Hepsini yiyin demiyorm tabiki, ben önermem kendimde bir çoğunu yemem ama büyülerde ölüsü leş olan şeyler kullanılır.

thew3w

Kayıtlı Üye
Deniz ürünleriyle hiç duymadım ama bir kitabım var , en arka sayfalarında kitapta geçen malzemeler yazıyor. Bi bakıp tekrar döneyim buraya.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Hayret neden kimse büyü günahtır yapma etme zart zurt yazmamış.
Sağır sultan bile duydu günah olduğunu, söylemeye ne hacet. Soran olursa söyleriz. Henüz açtığı konusunun Başında;günah olduğunu biliyorum kimse bana haram günah demesin diyenleri ve bu uyarılara zart zurt diyenleri "onlar kördür görmezler, sağırdır duymazlar" kaidesince kendi haline bırakırız.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Sağır sultan bile duydu günah olduğunu, söylemeye ne hacet. Soran olursa söyleriz. Henüz açtığı konusunun Başında;günah olduğunu biliyorum kimse bana haram günah demesin diyenleri ve bu uyarılara zart zurt diyenleri "onlar kördür görmezler, sağırdır duymazlar" kaidesince kendi haline bırakırız.
Ağasınnn paşasıınnnnn krallllsınnn

magicex

Kayıtlı Üye
yaratılış.jpg

Eklediğim çalışma tamamen kendi tasvirimdir, Kesinlik içermez, eleştiriye açıktır. Topladığım bilgilerden bu şekilde bir tabloyu soruyu daha iyi anlatabilmek için hazırladım. Hava elementine geçersek, uyuduğumuzda bilinç farklı bir aleme geçiyor. Bunun farkına, farklı şekillerde varılabilir, benim vereceğim örnek sabah uyandığımda odanın havasız kalmasından dolayı rahatsız olmam. Uyurken bu kokunun farkında olsam büyük ihtimalle uyanır oda hava alsın diye kapıyı açarım ancak bilinç hava elementi ile farklı bir aleme geçmiş oluyor. Başka bir örnekte soba zehirlenmesi, sobadan o zararlı gazlar yayıldığında bilinç orada olsa tepki gösterip hayatta kalabilmek için orayı terkedecek ama nafile bilinç o an orada değil.

Deniz seviyesindeki balık ise hayvansal seviyenin suda yaşayanlar grubunda oluyor, hava elementinin bilinç ve hafızayı etkilediğini doğru sayarsak balık hafızasının düşük olması belki de buna bağlıdır ve belki de bitkilerin hafızası hava aleminde yaşadıkları için balıklardan daha kuvvetlidir.

Cinlerin ise kedi kılığına veya hava seviyesinde yaşayan başka canlı bedenine girdiği söylenir ama balık veya deniz canlısı bedenine girdiğini duymadım sanırım zaten girse ne yapacak orda aldatılan balina eşine büyü mü yaptıracak :) O alemdeki canlılarda örtünme utanma vesaire diye birşey de yok.

Biraz dağıldı konu kusura bakmayın maksat yine beyin fırtınası yapmak gelelim sorulara.

Balıklarda fosfor olması acaba hava elementi ile bilinç alemine bağlanamadıkları için bedenlerindeki fosforu tüketemediklerinden midir?

Nefes tekniklerinden maksimum seviyede yararlanabilen öğretiler hangileridir?

Şimdilik bunlar konu açıldıkça belki başka sorularla karşılaşabiliriz.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Nefes tekniklerinden maksimum seviyede yararlanabilen öğretiler hangileridir?

Ses ile çalışılan öğretiler..

Zamanınız varsa, Şan eğitimi almanızı öneririm. Sesin ve diyaframın doğru kullanımını öğrenmeden, öğretiler ile başlamanın hata olduğunu kısa süre önce fark etmiş biriyim. Yeterli zamanım olsa, ilk yapacağım Şan eğitimi almak olurdu.

Aum sesini çıkarırken.. Solfej çok ama çok önemli. Bunu örnek ile anlatmak daha yerinde olur. Paylaşacağım şarkının 0.06 - 0.12 arasını birden fazla kez dinleyin ki, nota geçişini ve harflerin ek yerlerindeki ağız (nefes) kullanımını iyice fark edin.

Oğuz24

Kayıtlı Üye
Angut Korona Yarasa çorbası yapıp yedikleri için çıkmıştır. Yarasa büyüsünde yarasa yenilmiyor.