Bunun bir etkisi olduğunu söyleyin lütfen

Hopemore

Kayıtlı Üye
Meraba :)
Ben bazen imgeleme yoluyla ellerimi ağaçlardan bir tanesine uzatıp oradan yeşil-elektrik mavisi enerjileri el bileğimden içeri aktığını ve ordan tüm vücuduma ulaştığını hayal ediyorum, bazen suya elimi sokup sudaki pozitif enerjileri parmaklarımdan içeri aldığımı imgeliyorum yani ortada bir enerji yoksa bile onu imge yoluyla oluşturmaya çalışıyorum. Böyle bir çalışma var mı? Ve de bunun etkisi var mı, varsa olduğunu bilmeye ihtiyacım var?

Ü

Üye silindi 62166

aura enerjiniz olabilir? Belki içinizde saklı güçleriniz vardır...

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Doğada bulunan her varlığın bir şekilde bi tür enerjisi olduğuna inanırım. O yüzden herhangi bir yerden enerji çekmen veya yönlendirmen bana göre** mümkündür. Ancak bunu yapmadan önce enerjiyi alacağın şeyden ricada bulunmanı, rica etmeni ve aktarım bitince teşekkür etmeni öneririm. Ayrıca su ve ağaç her şekilde bir enerjiye sahiptir. Lâkin suyun iletkenliğini unutmamak gerek. Gereksiz bir enerjiyide çekmenize sebep olabilir.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Doğada bulunan her varlığın bir şekilde bi tür enerjisi olduğuna inanırım. O yüzden herhangi bir yerden enerji çekmen veya yönlendirmen bana göre** mümkündür. Ancak bunu yapmadan önce enerjiyi alacağın şeyden ricada bulunmanı, rica etmeni ve aktarım bitince teşekkür etmeni öneririm. Ayrıca su ve ağaç her şekilde bir enerjiye sahiptir. Lâkin suyun iletkenliğini unutmamak gerek. Gereksiz bir enerjiyide çekmenize sebep olabilir.

Dediğiniz gibi teşekkür ediyodum ama enerjiyi almadan önce ricada bulunmamıştım
sudan veya başka bir şeyden gereksiz enerjileri çekmemek için pozitif ve güzel enerjiyi düşünerek çalışıyodum
Yinede yaptığım bu şeylerin bir etkisi olduğuna sevindim teşekkür ederim:)

Birde bazıları güneşten de enerji çekiyordu

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Dolunayın spiral dalgalı enerjisini çok rahat alabiliyorum. Sık sık güneş banyosu ve çıplak gözle güneşe baktığım için gereken enerji süzülüp geçiyor zaten. Ekstradan odaklanmaya ve meditasyona gerek kalmıyor.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Dolunayın spiral dalgalı enerjisini çok rahat alabiliyorum. Sık sık güneş banyosu ve çıplak gözle güneşe baktığım için gereken enerji süzülüp geçiyor zaten. Ekstradan odaklanmaya ve meditasyona gerek kalmıyor.

Gerçekten faydalı, deneyeceğim

Ü

Üye silindi 55028

Uruihama ,site kurucusunun majisyenin doğadan evrenden hatta insanlardan enerji çekebileceği söylüyor.Belki bu tarz bir olay olabilir.Organium olması lazım, moderatör o bu konuda bir yazı yazmıştı.Aura renklerinin anlamları vardı.Bunun dışında kültürden kültüre renklerin anlamları değişiyor.Çin de bizim siyahı kötülük gördüğümüz gibi Çinli insanlar beyazı kötü olarak görür.Onlara göre siyah tek ve açık bir renktir ama beyazı değişik şekillerde görülebildiği için o kültürde beyaz kötüdür.Mavi enerji çekmeniz de bana sıkıntı yaratacak gibi geldi.Etkisi konusunda şunu söyleyebilirim.Hastalıkların %70'i stres yüzünden ortaya çıkıyor yani inancınız varsa gerçekte etkisiz bile olsa işe yarayacaktır.Siz böyle bir şeyin olduğu ve size iyi geldiğini düşünürseniz.Bu size placebo etkisi yapacaktır.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Uruihama ,site kurucusunun majisyenin doğadan evrenden hatta insanlardan enerji çekebileceği söylüyor.Belki bu tarz bir olay olabilir.Organium olması lazım, moderatör o bu konuda bir yazı yazmıştı.Aura renklerinin anlamları vardı.Bunun dışında kültürden kültüre renklerin anlamları değişiyor.Çin de bizim siyahı kötülük gördüğümüz gibi Çinli insanlar beyazı kötü olarak görür.Onlara göre siyah tek ve açık bir renktir ama beyazı değişik şekillerde görülebildiği için o kültürde beyaz kötüdür.Mavi enerji çekmeniz de bana sıkıntı yaratacak gibi geldi.Etkisi konusunda şunu söyleyebilirim.Hastalıkların %70'i stres yüzünden ortaya çıkıyor yani inancınız varsa gerçekte etkisiz bile olsa işe yarayacaktır.Siz böyle bir şeyin olduğu ve size iyi geldiğini düşünürseniz.Bu size placebo etkisi yapacaktır.

Ama plasebo olmasını istemiyorum, bunun gerçek anlamda bir etkisi olmasını istiyorum :)
Mavi enerji çekmenin neden sıkıntı yaratacağını pek anlamadım
Ne zaman güzel şeyler düşünsem gözümün önüne elektrik mavisi renk geliyor ve yanlış hatırlamıyorsam baş meleklerden birinin yaydığı enerji elektrik mavisiydi isminden emin olmadığım için belirtmeyeceğim
Birde pembe renk enerjinin iyi olduğunu düşünüp bazen onu imgeliyorum
Ağaçların aurası yeşil olduğu için yeşil imgeliyorum

Ü

Üye silindi 55028

Çinli örneğindeki gibi bende maviden haz almıyorum.Kişisel bir durum.Alakasız olacak ama duaların Arapça okunmasının hem anlam bakımından hem de ses bakımından kul için daha iyi olduğu düşünenler var.Anlatmaya çalıştığım Arapça kelimenin titreşiminin farklı olması ve bunun Türkçe'dekine göre daha yararlı görülmesi.Demek istediğim titreşimlerin en küçük hareket olarak var olduğu ve bizi etkilediği.Su üzerinde ses denemeleri yapıp bazılarının suyu daha olumlu etkilediği gibi düşüncelerimizde bizi etkiliyor.
Psikolojik bir etkisi var.Belki bilimsel olarak da kanıtlanabilir ama aspirin kadar faydalı mıdır bilmiyorum.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Çinli örneğindeki gibi bende maviden haz almıyorum.Kişisel bir durum.Alakasız olacak ama duaların Arapça okunmasının hem anlam bakımından hem de ses bakımından kul için daha iyi olduğu düşünenler var.Anlatmaya çalıştığım Arapça kelimenin titreşiminin farklı olması ve bunun Türkçe'dekine göre daha yararlı görülmesi.Demek istediğim titreşimlerin en küçük hareket olarak var olduğu ve bizi etkilediği.Su üzerinde ses denemeleri yapıp bazılarının suyu daha olumlu etkilediği gibi düşüncelerimizde bizi etkiliyor.
Psikolojik bir etkisi var.Belki bilimsel olarak da kanıtlanabilir ama aspirin kadar faydalı mıdır bilmiyorum.

Bilgili biri olduğunuz için yazdığınız yazıda her bakımdan çok çeşitlilik vardı anlamakta zorlansamda yinede anladım :) ve katılıyorum haklısınız

Seraphine

Kayıtlı Üye
Tekamülünüz gereği ruhsal konularda bazı ilerlemeler kaydetme vaktiniz gelmiştir belki? Bu tür ufak enerji deneyimlemeleri size enerjinin yapısını öğretir ve onu tanıma fırsatı sunar. Eğer şu an bunu yapabiliyor ve bundan zevk alıyorsanız, doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Çevrenizde bulunan hemen hemen her şey ile etkileşime geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken iki tane husus var. Birincisi, bu tür deneyimlemeleri zarar verici bir unsur haline getirmemek. Doğanın enerjisi ile etkileşime geçmek farklıdır, canlı ve irade sahibi varlığın enerjisi ile etkileşime geçmek farklıdır. Bu başlangıç seviye yetenekleri zarar vermek amaçlı kullanırsanız karşılık olarak hem ilerleme seviyeniz düşer hem de bunun karşılığını almanız gerekir. İkinci durum ise ego kavramı. Bu sık sık yaşanan bir vakadır aslında. Kişi bir şeyler deneyimlediği veya başardığı zaman kendisini üstünleştirmeye de başlar. Bunu bize öğütleyen ve yaptıran egomuzdur. Yine ego'nun kervanına binersiniz sonuç olarak hayal kırıklığı ve kötü olaylar yaşarsınız.

Ortak inançta ve eski zamanlardan beri mavi renk korunma enerjisini temsil eder. Bağlantılı olduğu çakra boğaz çakrasıdır. Aslında gördüğünüz enerjilerin rengi vücudunuzun ihtiyacı olduğu birimleri nakleder size. Melekler hakkında da, Mavi renk Başmelek Mikail/Michael'in rengidir. Başmeleklerin lideri olarak görülür. Özellikle koruma alanlarında yardımına sıklıkla başvurulur. Pembe renk kalp çakrası ile ilintilidir ve çakranın sevgi bölümüne yönelik çalışır. Başmelek Ariel'in rengidir, Tanrı'nın dişi aslanı olarak anılır. Yaşayan tüm canlıların uyumu, korunması için çalışır, cesaret kavramı ile de yakından ilişkilendirilir. Renkler çok koyu olmadığı sürece size fayda sağlayacaklardır. Koyu renk yoğunluğu sembolize eder, ağırlık ve kasvet etkileri yapar.

Bunları uygularken kalbinizin sesini dinleyin, başkalarının enerji alanlarına saldırıda bulunmak oldukça kötü sonuçlar doğurur. Egonuzun üste çıktığını hissedince Yaratıcınıza sığının ve arınmayı talep edin. Niyetinizin oldukça berrak olduğunu hissediyorum, gölgelerin aklınızı bulandırmasına ve sizi yanlışa yönlendirmesine izin vemeyin.

Umarım sizin için en uygun kaynakları bulur ve tekamülünüze en doğru şekilde devam edersiniz. Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Tekamülünüz gereği ruhsal konularda bazı ilerlemeler kaydetme vaktiniz gelmiştir belki? Bu tür ufak enerji deneyimlemeleri size enerjinin yapısını öğretir ve onu tanıma fırsatı sunar. Eğer şu an bunu yapabiliyor ve bundan zevk alıyorsanız, doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Çevrenizde bulunan hemen hemen her şey ile etkileşime geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken iki tane husus var. Birincisi, bu tür deneyimlemeleri zarar verici bir unsur haline getirmemek. Doğanın enerjisi ile etkileşime geçmek farklıdır, canlı ve irade sahibi varlığın enerjisi ile etkileşime geçmek farklıdır. Bu başlangıç seviye yetenekleri zarar vermek amaçlı kullanırsanız karşılık olarak hem ilerleme seviyeniz düşer hem de bunun karşılığını almanız gerekir. İkinci durum ise ego kavramı. Bu sık sık yaşanan bir vakadır aslında. Kişi bir şeyler deneyimlediği veya başardığı zaman kendisini üstünleştirmeye de başlar. Bunu bize öğütleyen ve yaptıran egomuzdur. Yine ego'nun kervanına binersiniz sonuç olarak hayal kırıklığı ve kötü olaylar yaşarsınız.

Ortak inançta ve eski zamanlardan beri mavi renk korunma enerjisini temsil eder. Bağlantılı olduğu çakra boğaz çakrasıdır. Aslında gördüğünüz enerjilerin rengi vücudunuzun ihtiyacı olduğu birimleri nakleder size. Melekler hakkında da, Mavi renk Başmelek Mikail/Michael'in rengidir. Başmeleklerin lideri olarak görülür. Özellikle koruma alanlarında yardımına sıklıkla başvurulur. Pembe renk kalp çakrası ile ilintilidir ve çakranın sevgi bölümüne yönelik çalışır. Başmelek Ariel'in rengidir, Tanrı'nın dişi aslanı olarak anılır. Yaşayan tüm canlıların uyumu, korunması için çalışır, cesaret kavramı ile de yakından ilişkilendirilir. Renkler çok koyu olmadığı sürece size fayda sağlayacaklardır. Koyu renk yoğunluğu sembolize eder, ağırlık ve kasvet etkileri yapar.

Bunları uygularken kalbinizin sesini dinleyin, başkalarının enerji alanlarına saldırıda bulunmak oldukça kötü sonuçlar doğurur. Egonuzun üste çıktığını hissedince Yaratıcınıza sığının ve arınmayı talep edin. Niyetinizin oldukça berrak olduğunu hissediyorum, gölgelerin aklınızı bulandırmasına ve sizi yanlışa yönlendirmesine izin vemeyin.

Umarım sizin için en uygun kaynakları bulur ve tekamülünüze en doğru şekilde devam edersiniz. Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Çok teşekkür ederim gerçekten :)

Hopemore

Kayıtlı Üye
doğadan olabilir ama insanlardan enerji çekmeyin lütfen

İnsanlardan enerji çekmiyorum sadece doğal yollarla enerjimi şarj etmeye çalışıyorum ve örneğin kök salmış bir ağacın enerjisinin kendi enerjimden daha yüksek olduğunu ve bana şifa verebileceğini düşünüyorum

Seraphine

Kayıtlı Üye
İşte abartmamak kavramı burada devreye giriyor. O ağaçtan çekilen enerji belli bir seviyeyi aşarsa, onun için zarar verici olmaya başlar. Ayrıca bir ortamdan enerji çekerken dikkatli olmak gerekir. İnsanların var olduğu her ortam potansiyel kaos ortamıdır. Oraya sinmiş olan negatif enerjileri, üzüntüleri, acıları,bıkkınlıkları çekmek size kendinizi kötü hissettirecek ve arınamadığınız müddetçe çakra tıkanıklığı/aura sorunları gibi sonuçlara sebep olacaktır. Ölçülü ve temkinli davranmak bu öğrenme evresi için oldukça önemli. Tabii sizin bunları bizzat deneyimleyip, sonuçlarını görmeniz gerekiyor ise zaten mutlaka yaşayacaksınızdır.

Ü

Üye silindi 62166

Aura enerjisi ne demek açabilir misiniz
Normalde ağaçlardan sudan pozitif enerji alamıyor muyuz
Aura dışardaki varlıkların enerjisini görebilme bende kitaplarda okumuştum. Şuan aklıma gelmiyor kitabın adı.
Aslında evrende herşey enerjiden oluşmuştur... Allah bile başlıca büyük bir enerjidir.. Melekleri enerjiden yaratmıştır...
Bir zamanlar bende aura gibi enerjileri hissediyordum... Dışarıda yolculuk yaptığım zamanlar gözlerimi kapatıp Allahtan gelen enerjilerin
içime dolduğunu hissederdim... Enerji çalışmam bittiğinde kuş gibi hafiflerdim... Öyle bir rahatlama gelirdi ki anlatamam..
sana tavsiyem dışarıdayken gözlerini kapat beyaz enerjilerin üzerine dolduğunu hisset.. Allahtan gelen şimşeklerin üzerine geldiğini
seni mutlu ettiğini güçlendirdiğini hisset.. saygılarımla...

Hopemore

Kayıtlı Üye
Ben de 6 yıldır elektrik mavisi renginde enerjiler görüyorum doktora gittim bi sorun yok hocslara sordum bilgileri yok , ben bildiğin enerji görüyorum insanların enerjisi de siyahımsı

Çok ilgimi çekti, insanların çoğunluğunun enerjisinin siyah olmasına da şaşırmamak gerek doğrusu:) Keşke kendimin hangi renk enerj yaydığını görebilseydim veya diğer şeylerin.
Hangi çalışmaları yaptınız da böylesine gelişti bu yeteneğiniz acaba

Hopemore

Kayıtlı Üye
Kendi enerjim şeffaf renkte

Çok güzelmiş ? bence gördüğünüz şey aura.
Zaten aura insan çevresini saran enerjiye denir
Şeffaf aura aslında duymamıştım hiç ama bence güzel bir şey. Ben de artık çalışmalarla tekniklerle geliştirmeye çalışıyım
Kendi auranızı temizleme çalışması yapıyor musunuz nasıl bir imgeleme kullanarak aura temizlemesi yapıyosunuz çok soru sordum kusura bakmazsınız artık :ROFLMAO: