Budist inancına göre cehennem resimleri

yohauns

Kayıtlı Üye
gerçekten korkutucu Allah bilir nasıl olduğunu ama kimseyi düşürmesin Allah (c.c)

PesadiLLa

Kayıtlı Üye
cehennemde işkence oLucağı öne sürüLüyor..ve insanlara ceza sadece ateşe yanarak verilmeyecekmiş..işkence yapıLacakmış..iNanması çok güç ve çok acı bir şey...aLLah hepimzn yardımcısı oLsun ne diyeLim.umarım yanLış biLiyorumdur.ve doğrusunu biLen warsa beni de bilgiLendirirse sevinirim...

Yönetici Notu: Bu nasıl bir Türkçe? O ''L'' harfleri neden alakalı alaksız büyük yazılıyor? Türkçe'ye ''w'' ne zaman girdi de kullanmaya başladınız? Neden harfleri yutuyorsunuz, harf başına para mı alıyor sunucunuz? Özel harfler ve noktadan sonra gelen yerler neden küçük harfle başlıyor? Böyle yazınca daha karizmatik veya daha mı hoş görünüyor sanıyorsunuz? Ne düzenliyorum ne de siliyorum. Bir hatalar abidesi olarak bu yazınızı örnek gösteriyorum. / Chillout

PesadiLLa

Kayıtlı Üye
Kusuruma bakmayın. Bir dahaki yazılarımda daha dikkatli olacağım... Uyarınız için teşekkür ederim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kusuruma bakmayın. Bir dahaki yazılarımda daha dikkatli olacağım... Uyarınız için teşekkür ederim
Uyarıyı dikkate alıp, iş birliği yaptığınız için ben de size teşekkür ederim. Kaliteli ve iyi forumlar.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Allah katında din İslam'dır ve bunlkar saçmalıktır...
Sevgili üye bu yaptığınız saygısızlığa kaçar.Biz yada başka dinden biri "İslam saçmalıktır"dediğinde kıyamet kopuyor ve bunu bildiğimizden ve saygımızdan demiyoruz lütfen saygılı kelimeler seçiniz :)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Sevgili üye bu yaptığınız saygısızlığa kaçar.Biz yada başka dinden biri "İslam saçmalıktır"dediğinde kıyamet kopuyor ve bunu bildiğimizden ve saygımızdan demiyoruz lütfen saygılı kelimeler seçiniz :)
Üye diye hitap etmekte biraz saygısızlığa kaçmış sanki ;(

bahamut78

Kayıtlı Üye

Sitedeki enkiyanlar Yehova(Allah) hakkında ileri geri konuştuğunda kimse saygısızlık yaptınız demiyor ama ?

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Sitedeki enkiyanlar Yehova(Allah) hakkında ileri geri konuştuğunda kimse saygısızlık yaptınız demiyor ama ?

YHVH farklidir Allah farklidir.YHVH in İsa adinda oglu vardir ve Dunyayi 6 gunde yaratmistir.Allah ise bir sozu ile yaratmistir ve oglu yoktur.

ShiroNight

Kayıtlı Üye

Sitede kimse dinler hakkında ileri geri konuşamaz, konuşanlar da ceza alıyor diye biliyorum. Nerede gördünüz saygısızlık yapıldığını?

bahamut78

Kayıtlı Üye
YHVH farklidir Allah farklidir.YHVH in İsa adinda oglu vardir ve Dunyayi 6 gunde yaratmistir.Allah ise bir sozu ile yaratmistir ve oglu yoktur.

Yehova Allah aynıdır.Yahudiler sonradan çarpıtmıştır.Tanrı kendini her zaman o kavimce benimsenebilecek bir isimle tanıtmıştır.Araplara Allah,yahudilere Yehova,Mısırlılara Aten şeklinde.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Yehova Allah aynıdır.Yahudiler sonradan çarpıtmıştır.Tanrı kendini her zaman o kavimce benimsenebilecek bir isimle tanıtmıştır.Araplara Allah,yahudilere Yehova,Mısırlılara Aten şeklinde.
Senin fikrine göre Zeus ile Allah aynıdır olarak adlandırılıyor.Tevratta "Ben sizin tanrınızım ve adım YHVH"derken Kuran'da "Allah tek ilahtır."denmektir

bahamut78

Kayıtlı Üye
Senin fikrine göre Zeus ile Allah aynıdır olarak adlandırılıyor.Tevratta "Ben sizin tanrınızım ve adım YHVH"derken Kuran'da "Allah tek ilahtır."denmektir

Ben bir çelişki göremiyorum?Kavimler farklı olduğundan isimler farklı o kadar.Ayrıca konumuz bu değil.Link istediniz bei yalancı çıkarmak için link attık bu seferde konuyu başka yerlere çekiyorsunuz...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben bir çelişki göremiyorum?Kavimler farklı olduğundan isimler farklı o kadar.Ayrıca konumuz bu değil.Link istediniz bei yalancı çıkarmak için link attık bu seferde konuyu başka yerlere çekiyorsunuz...
Yalancı çıkarmak için demedim.Emin olmak için dedim ve kitabımın düzenliyordum göremedim özür dilerim.

bahamut78

Kayıtlı Üye

Hemde dikkat ederseniz makalenin sonlarına doğru Muhammed peygamber hakkındada ileri geri konuşuluyor...

bahamut78

Kayıtlı Üye
Yalancı çıkarmak için demedim.Emin olmak için dedim ve kitabımın düzenliyordum göremedim özür dilerim.

Şimdi söylediklerimi anlıyormusunuz,bu sitede paganlara,satanistlere tek laf edilse hemen uyarı geliyor.Ancak İslam ve diğer 2 din hakkında ağzlarına geleni söylemişler.

ShiroNight

Kayıtlı Üye
"aşağıdaki tüm bilgiler satan bir arkadaşın kaynağındandır satanist değilim probagandasınıda yapmıyorum sadece bilgi amaçlı aktarıyorum ". Urum konu başında bunu yazmış bu Urum'un değil satanist bir arkadaşın saygısızlığını gösterir.