bu ne büyüsü ?

Retro

Elit Üye
@Retro valla sana malzeme versek de katılıyorum. Geçen iş çevremden bir arkadas 44 yasında bir erkek 3 çocuğu varmış boşanma aşamasındalar karısı çalışmıyormuş hiçde çalışmamış bir ev bir araba elinde olanı hepsini kadına veriyor çocukların velayeti anne de ama masrafları baba da baba bir maaşlı bir insan. ( üst düzey yönetici konumuda ama sonuçta maaş aldıgı )Ve dediğin gibi çocıklar babaya karşı doldurulmuş. İyi de dedim sen bundan sonra nasıl bir hayat kuracaksın? ev yok araba yok birikim yok kazancın yarısını nafaka ödeyecen 🤷‍♀️ yaşın 44 bu hayat yalnız geçmez ki kadın yapıyoor ama erkek bu konuda yalnız yapamıyor.
Bir başka iş çevresinden bir arkadas 42 yasında bir erkek 4-5 yıl olmuş boşanalı oda vermiş bişeyler yetişkin 2 erkek çocuğuda onun var velayeti anne yakın zamanda zorla almış ama masraflar babada onda da at araba bişey yok buda aynı kategoride bir maaşlı üst düzey bir yönetici çalışan.
Ben şimdi evimi almışım arabamı almışım maddi imkanım yerinde belli bi yaşam standartım var çocuğum yok niye bu arkadasları evlilik olarak kabul edeyim ? siz olsanız kabul edermisiniz ? biri hali hazırda teklifi var zaten diğeri henüz boşanmış değil resmi olarak ama sürekli bi iletişimi var önce sadece iş için görüşüyorduk.Bırakın evliliği normal olarak bile takılmam yani. Küçük gördüğümden değil asla herkes Allahın yarattığı bir kul. Lakin benim kendime göre bir yaşamım var bi yaşam alanı kurşumum evlenerek bu yaşam kalitemi düşüreceksem ne kadar insan olarak kişilik olarak beğenirsem beğeneyim anlaşayım güleyim eğleneyim sohbeti muhabbeti sarsada no no no herkes başka yerde arasın bulsun evleneceği kadını. Beni onların bana sunacağı hayat mutlu etmez

Üzüldüm bunu duyduğuma. Böyle çok fazla vaka var ülkede.

Tüm istatistiklerde erkekler dezavantajlı durumda. Ama hala da kadın erkek eşitliği yok diyen, kadın erkek bir an önce eşit olsun diyen feminist aktörler var. :D
Şaka gibi.

İntihar istatistiklerinde bile erkekler ezici çoğunlukla. Sırf bu intihar oranını 50/50 dengelemek için bile toplumda kadın erkek eşitliğini tüm fiziksel şartlarına kadar yeniden düzenlemek gerektiğini düşünüyorum.

Askerde, insaatta, elektrik ve kanalizasyon işlerinde amelelik gerektiren işlerde , uzun tır şöfürlüğünde vs kadınlar da çalıştırılmaya teşvik edilmeli. Özellikle erkekleşmiş 3. dalga feministler.

Batan gemilerdeki filikalara "önce kadın ve çocuklar" biner mantığı tarihe karışmalı. Neden ? Çünkü kadınlar bizden bile daha erkek olmayı kendileri istediler. O yüzden önce kadın ve çocuklar değil, filikaya ilk g*tü atanlar binmeli. Çocuklar her türlü kucağa alınır. O kadar da değil.

Son düzenleme:

Rhea

Elit Üye
İş
Witch

Tüm istatistiklerde erkekler dezavantajlı durumda. Ama hala da kadın erkek eşitliği yok diyen, kadın erkek bir an önce eşit olsun diyen feminist aktörler var. :D
Şaka gibi.

İntihar istatistiklerinde bile erkekler ezici çoğunlukla. Sırf bu intihar oranını 50/50 dengelemek için bile toplumda kadın erkek eşitliğini tüm fiziksel şartlarına kadar yeniden düzenlemek gerektiğini düşünüyorum.

Askerde, insaatta, elektrik ve kanalizasyon işlerinde amelelik gerektiren işlerde , uzun tır şöfürlüğünde vs kadınlar da çalıştırılmaya teşvik edilmeli. Özellikle erkekleşmiş 3. dalga feministler.

Batan gemilerdeki filikalara "önce kadın ve çocuklar" biner mantığı tarihe karışmalı. Neden ? Çünkü kadınlar bizden bile daha erkek olmayı kendileri istediler. O yüzden önce kadın ve çocuklar değil, filikaya ilk g*tü atanlar binmeli. Çocuklar her türlü kucağa alınır. O kadar da değil.
Bence hayvanlar ve çocuklar binmeli yetişkinler boğulsun sıkıntı yok :ROFLMAO: zaten bin tanesini toplasan on adam etmez ama o çocuklar iyi yetistirilirse büyüdüklerinde insan olma ihtimalleri var 😇

chocolatestrawberry

Kayıtlı Üye
Estafurullah.

Benim cahillik anlayışım biraz farklı :
Topluma göre cahillik, bilgi birikimin ve gördüğün tahsil ile alakalıdır, bana göre ise cahillik tamamen empati kıtlığına dayanan fıtri bir kronik durumdur.

Dünyanın hiçbir yerinde kadınlar bizdeki kadar cahilliğinm dibine vurmuş bir şekilde cinsel eşitlik iddiasında bulunmuyorlar.
1. dalga feminizmle bir farkındalık oluştu. 2. dalga feminizm zaten bu yüzyılı kadınların yy ı yaptı. 3. dalga feminizde de artık kadınlar erkeklere ihtiyacımız yok demeye başladılar :D

Madem Türk kadınına laf ettirmiyorsunuz ve top tüfek savaş ve cenkte hep ön planda oldular o halde kadınlar da askere gitsin. Veya kolayı var: erkeklerde olduğu gibi bedelli askerlik yasası gelsin ve 10.000 dolar ödesin kadınlar )))) Erkekler ödüyor. Aynı ülkede yaşamıyor muyuz. Kiminin fizik gücü kiminin parası geçsin.
feminizm yeğlemiyorum tam tersi mizoşenist kadın düşmanı baskın anlayışıda benimsemiyorum türk kadını karma kültürde iki farklı coğrafya sentezinde her kadın kendi kültüründe yerini bulmaya çalışıyor kadında nihayet doğasında insan etik kısmını düşünürsek iyi kötü taraf kadın içinde geçerli cahillik kolektif birşey kadın neyi görüyorsa onu yapıyor inanın okumuş cahilde gördü bu gözler cahillik eğitime bakmıyor japonlar güzel eğitim anlayışı var onlar teorik eğitime başlamadan önce sosyal bilgi eğitim alıyormıuş tüm insanlığa bu temeleğitim lazım kadın insan populasyon dengesiz çoğalmasının kötü olacağını bilincinde yetişmeli populasyon çoğaldıkça şiddet cehalet çoğalır kadın erkek bütündür iki tarafında birbirine ihtiyacı var ying ,yang dengesi var tabiata karşımı geliniyor antifeminzm kadınlık böyle savunulmaz cinsiyet mevki konum fark etmeksizin bilinçli olmamız lazım ister tarlada ister plazada çalış nerde olursan ol bilinç lazım askerlik konusuna gelince galiba siz anlamaşışsınız ne dediğimi türk kadını savaşta bile kaçmamış tüfek mermi taşımış gidip cephede savaşmamış korkak değil aşağı coğrafyaya baktığımızda türk kadını ortadoğu afrika ülkelerinde ki hemcinslerine göre çok önce o kadar da hakir görmeyelim bence heryerde kadınlar aynı konumda ortalama bir Amerikalının 4 çocuğu var 300 milyon nufus avrupalalılar dengeyi tutturmuş endüstri toplumu avrupalılar nispeten sizin dediğiniz dilime girer orda yüzde bir kaçı her zaman erkekler baskındır kadın toplumdaki rolü belli.
Estafurullah.

Benim cahillik anlayışım biraz farklı :
Topluma göre cahillik, bilgi birikimin ve gördüğün tahsil ile alakalıdır, bana göre ise cahillik tamamen empati kıtlığına dayanan fıtri bir kronik durumdur.

Dünyanın hiçbir yerinde kadınlar bizdeki kadar cahilliğinm dibine vurmuş bir şekilde cinsel eşitlik iddiasında bulunmuyorlar.
1. dalga feminizmle bir farkındalık oluştu. 2. dalga feminizm zaten bu yüzyılı kadınların yy ı yaptı. 3. dalga feminizde de artık kadınlar erkeklere ihtiyacımız yok demeye başladılar :D

Madem Türk kadınına laf ettirmiyorsunuz ve top tüfek savaş ve cenkte hep ön planda oldular o halde kadınlar da askere gitsin. Veya kolayı var: erkeklerde olduğu gibi bedelli askerlik yasası gelsin ve 10.000 dolar ödesin kadınlar )))) Erkekler ödüyor. Aynı ülkede yaşamıyor muyuz. Kiminin fizik gücü kiminin parası geçsin.

chocolatestrawberry

Kayıtlı Üye

Şaka gibi.

Kadını erkek egemen toplum baskılıyor dini dogmalar inançlar örf adetler kadın neyapsın siz dalgaya almışsınız ben demiyorum oturup evde börek çörek yapıp koca beklesin koca eline baksın kadına alan tanınsın üretim çok olsun yerini bulsun dilek buda yorumumdan bu sonucumu çıkardınız gazetelerde kadınlar her gün öldürülüyor sosyolojik gerçeklerin farkındasınız insallah işe başlar maaş erkekten az olur kadının alanı dar evde keza öyle kimlik problemi var kadınlar cahilliği neden acaba ? kadın her alanda yerini bulsun aksini iddia eden yok kıyas ağır ruslar la kıyaslanmış şimdi bişey diyeceğim neyse.

Retro

Elit Üye
gazetelerde kadınlar her gün öldürülüyor sosyolojik gerçeklerin farkındasınız insallah

Orada durun.

Cinayete kurban giden erkekler, cinayete kurban giden kadınlardan çok daha fazla. En az 10 kat daha fazla. İstatistik kurumuna bir bakın.

İstatistikler bu konuda da erkek maktullerin kadınlardan çok daha fazla olduğunu söylüyor.

Siz gerçeklerin farkında mısınız? Rastgele bir akşam haberleri açın, elinize kağıt kalem alın. Her bir ölüm haberi için kadın ve erkek hanesine bir çentik atın.

Erkek ölümlerinin kadınlardan çok aha fazla olduğunu göreceksiniz.

Yani kadın ve erkek eşitse, kusura bakmayın biz daha çok ölüyoruz. Siz ise öldürülmek sadece erkeklerin başına gelmeliymiş gibi davranıyorsunuz. Sanki yaşamayı bizden daha çok hakkediyormuşsunuz gibi

Lütfen eşit olalım. Sadece kadın cinayeti olmuyor. Birey cinayetleri oluyor. Ayrıca erkekler daha çok öldürülüyor.

Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Elit Üye
Kadını erkek egemen toplum baskılıyor dini dogmalar inançlar örf adetler kadın neyapsın
Kadın istediğini yapsın. Yönetici koltuklarda erkekler neden oturuyor? Kadınlara bu tür şeyler genel olarak lazım olmuyor. Kadınların fonksiyonu belli.
İstekler belli.
Ok. Kadınlar yönetici olsun, milletvekili olsun. Oluyorlar da. Yeterli sayıda değilmiş. Niye? İzin verilmiyor diye mi? Çoğumuzun bunları istemediği için olabilir mi?

Retro

Elit Üye
War Brides
(savaş gelinleri)

Rollo Tomassi' nin bir tespiti ve üzerine inşa ettiği öğretisidir.

Özetle kadınlar tarih boyunca erkeklerden daha başarılı bir şekilde hayatta kaldılar.
Bir mağara adamı avlanmaya gittiği zaman en az 4 ihtimal vardır. Ya avlanır ve avını getirir. Ya kendisi av olur. (kadın başka erkeğe kalır) Ya da karşı kabilenin adamları tarafından öldürülür. (KAdın kabilenin alfasına kalır.) Ya da karşı kabilenin adamları savunmasız yuvaya girerler ve kadını götürürler.

Kadına seçme şansı verilse de zaten mutlaka daha güçlü olanı seçecektir. O yüzden karşı kabile tarafındn kaçırıldığı zaman bile kendisine güç ve konfor sağlandığı taktirde hipergamisi ile hayata yeniden ve uyumlu bir şekilde kanalize olabilir. Ve o hayattan dışlanmayı da asla göze alamaz. Yoksa yem olacağını bilir.

İmparatorluklar döneminde de durum aynıdır. Erkekler başka ülkeleri fetih ettikçe oranın kadınlarını kendi ülkelerine getirirler. Ülkelerini korumaya güçleri yetmeyen Erkekler savaşta ölürler. Savaşta Ölmeyenler ise sonradan isyana edip ayaklanmasınlar diye de öldürülürler. Kadınlar ise sunuç olarak güçsüz bir ülkenin kadınları olmaktan kurtarılıp, güçlü ve daha gelişmiş bir ülkeye transfer edilirler. Getirildikleri ülkeye uyum sağladıklarında da sonradan daha güçsüz bir ülkeye asla geri dönmek istemeyeceklerdir. Getirildikleri ve pek beğendikleri bu ülke de bir süre sonra fetih edilirse, yeni fatihlerine de kolayca uyum sağlarlar. Kendilerini bir zamanlar kaçırarak getiren erkekler ise ya savaşta ölürler ya da esir düşerek köleleştirilirler. Bu böyle devam eder. Güç kimden yana daha sürdürülebilirse kadın da o tarafın değişmek parçasıdır.

Erkekler tek seferliktir. Şartları beğenmediklerinde şartları değiştirmek için meydan okuyabilirler ve ölüme yürüyebilirler. Kadınlar ise tüm şartlara çok kolay uyum sağlayabilen , daha iyi hayatta kalma ustalarıdır. Kadınlar güce taparlar.

O yüzden kadın erkek niye eşit değil diyen kadınlar , ölüme daha kolay yürümeyi denesinler bir de. Eşitlik falan yok . Neyin ne olduğu artısıyla eksisiyle ortada.

Son düzenleme:

chocolatestrawberry

Kayıtlı Üye
Orada durun.

Cinayete kurban giden erkekler, cinayete kurban giden kadınlardan çok daha fazla. En az 10 kat daha fazla. İstatistik kurumuna bir bakın.

İstatistikler bu konuda da erkek maktullerin kadınlardan çok daha fazla olduğunu söylüyor.

Siz gerçeklerin farkında mısınız? Rastgele bir akşam haberleri açın, elinize kağıt kalem alın. Her bir ölüm haberi için kadın ve erkek hanesine bir çentik atın.

Erkek ölümlerinin kadınlardan çok aha fazla olduğunu göreceksiniz.

Yani kadın ve erkek eşitse, kusura bakmayın biz daha çok ölüyoruz. Siz ise öldürülmek sadece erkeklerin başına gelmeliymiş gibi davranıyorsunuz. Sanki yaşamayı bizden daha çok hakkediyormuşsunuz gibi

Lütfen eşit olalım. Sadece kadın cinayeti olmuyor. Birey cinayetleri oluyor. Ayrıca erkekler daha çok öldürülüyor.
Cinayetlere sosyolojik bakmak lazım neden oluyor şiddete eğilim haritası çıkmalı geçen düşündüm Meksika Aztek uygarlığı insan kurban etmiş Sami yahudileri genç kız kurban rütieli ,Araplar koyun kuzu kurban ediyor ,Africa kabile anlayışı ,Satan tarikatları ,Engisizyon dönemi insan kıyımı bu kadar kolay cinayet işlemenin temelinde bumu var Yoksa Amigdala denen hepimizde olan hormon fazlamı çalışıyor beyin on off 'mu oluyor dürtüselmi yaşıyoruz alt kollektif bilinçte bu tür ayin inançların etkisimi var düşündüm her gün cinayet haberleri var bunu kanıksamayalım bir insan için barınma güvenlik beslenme en temel ihtiyaçtır üretmek güvenli ortamda yaşamak elzemdir tabi ben size hak veriyorum erkeklerde cinayete kurban gidiyor gazetede geçen okudum adam yolunda trafikte gidiyor normal reaksiyon göstermiş adam inip gelip adamı bıçaklıyor yani bu hiç normal değil bundan rahatsız olmalıyız şiddet enflasyon fakirlik bunlar toplum için zararlı sonuçlar getirir yani bizim ileri üst medeniyetlerden Amerikayı kast etmiyoru Avrupayı kast ediyorum biraz modellemeye ihtiyacımız var japonya gibi ülkeler modelleme ortadaoğu africa değil size hak veriyorum inşallah herşey normale döner sosyolojik ekonomik yapılanmaya ihtiyacımız var.

chocolatestrawberry

Kayıtlı Üye
Kadın istediğini yapsın. Yönetici koltuklarda erkekler neden oturuyor? Kadınlara bu tür şeyler genel olarak lazım olmuyor. Kadınların fonksiyonu belli.
İstekler belli.
Ok. Kadınlar yönetici olsun, milletvekili olsun. Oluyorlar da. Yeterli sayıda değilmiş. Niye? İzin verilmiyor diye mi? Çoğumuzun bunları istemediği için olabilir mi?
Eril enerji erkekler Bizden yaradılış olarak güçlü kabul ediyorum bende kadınım erkek arkadaşıma diyorum ben futbol araba anlamam sor bilmem eğitim alanlarımız aynı olduğu halde o benden önde erkek rasyonel çözümcü varlık ben tersini iddia etmiyorum ama Bizimde eril tarafımız var sizin gibi araba kullanmasakta kullanıyoruz çoğumuz erkek işi denilen mesleklerde çalışıyoruz eril egemenlik dünya kurulduğunda berri var hep olacak biz kadınlar yaradılışımız duygusal isterikliyiz ha erkek enerjisi eril kadında var çalıştım beraber zeki kadınlar var kadını böyle sınırlamayın bazı dengeler buna izin vermiyor erkekler hakimiyeti kadına vermiyor bu hiç şaşmaz ama ileri medeniyetlerde kadın CEO Karar vericiler var bu güç iyi eğitimle alakalı güç olan heryerde herşey kabul edilebilir Türkiyede kadın üst düzey profosyeneller var çok kaliteli kadınlar linkedinde görüyorum ileri dünya görüşlü kadınlar var kadınlar ister tarla çift çubuk ta olsun ister plaza kamu çalışanı olsun öncelikle birey olduğu unutulmasın erkek güçlü baskın varlık kadın istediği kadar yükselsin bazı parametleri aşamıyor benim kızkardeşim deneyimli profosyenel iş bilen kadın oda kendi meslektaşı erkeğin alt pozisyonunda çalışıyor yani ne yapsak aşamıyoruz bunada şükür yok olmaktan iyidir cinsiyetçi politikayı aşamadık dünyada heryerde çalışma ahlak iyi kötü bunun cinsiyeti yok hepimiz içinde eril ,dişil enerji var yoksa duygularımız otokontrolümüz nasıl dengelenecek çok uzağa gitmiyeyim doğduk büyüdük kocaya gitmemiz beklendi çalıştık çabaladık kimse bize oku demedi bir yerlere geldik aile çevremizin beklenti modeli almadık bizimle olanlar koca buldu evlendi biz üniversite iş hayatı bir yere geldik ha herkes okuyacak diye kanun yok insanlar başka şeylerde yapabilir ben bunu örnek olarak söyledim genellemeler değilde ezberlenmiş toplum ölçütlerinden çıkmak yine konuyu uzatacağım avrupalı kadın erkek çiftçilik yapıyor kazanıyor kaliteli hayat sürüyorlar ezbere hayatları yok önlerine makul standart konmuş cinsiyetçilik statüden uzak hayatları var işte bunu anlayabilsek güç odaklı olmasak çözülecek gibi absoloto yazılarınızı okıyorum herşeye güzel mantık çerçevesinden bakıyorsunuz sizde haklısınız.