Bu hangi alfabe? Tümünü bilen var mi?

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba

Link, sayfa vs belirtmek yasak oldugundan sarimsakla yapilan bir calismadan asagida ki alfabenin ekran görüntüsünü aldim.

Bu alfabenin ne alfabesi oldugunu bilen var mi?

AC779569-5C18-4DB4-A6A9-619BF58B38CC.jpeg

Darkon

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba

Link, sayfa vs belirtmek yasak oldugundan sarimsakla yapilan bir calismadan asagida ki alfabenin ekran görüntüsünü aldim.

Bu alfabenin ne alfabesi oldugunu bilen var mi?

Ekli dosyayı görüntüle 2111
Sorunuzun cevabı bu, aradığımda Wikipedia'dan bunu buldum:

Vai hecesi, Grand Cape Mount County, Liberya'da bulunan Jondu'daki Momolu Duwalu Bukele tarafından Vai dili için tasarlanmış bir hece yazı sistemidir. Bukele, Vai topluluğunun yanı sıra çoğu akademisyen tarafından, 1830'larda ilk kez belgelendiğinde, hecenin mucidi ve baş destekçisi olarak kabul edilir.

400px-Vai.gif

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Sorunuzun cevabı bu, aradığımda Wikipedia'dan bunu buldum:

Vai hecesi, Grand Cape Mount County, Liberya'da bulunan Jondu'daki Momolu Duwalu Bukele tarafından Vai dili için tasarlanmış bir hece yazı sistemidir. Bukele, Vai topluluğunun yanı sıra çoğu akademisyen tarafından, 1830'larda ilk kez belgelendiğinde, hecenin mucidi ve baş destekçisi olarak kabul edilir.

400px-Vai.gif

Aratirken ne yazdiniz?

Darkon

Kayıtlı Üye
Aratirken ne yazdiniz?
Bir şey yazmadım çizerek sembolleri bulan bir site var oradan buldum. Ayrıca sizin attığınız görseldeki sembollerin aynıları bu Vai harflerinde de var ancak yine sizin attığınız görseldeki karşılıkları farklı.

Mesela benim attığımda "fo" harfi sizin attığınızdaki sembollerde "j" harfi olarak eşleştirilmiş sizinki yanlış mı onu bilemiyorum eğer yanlış değilse yine Afrika bölgesinden benzerlikleri olan farklı bir harf sistemi olma ihtimali çok yüksek.

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Bir şey yazmadım çizerek sembolleri bulan bir site var oradan buldum. Ayrıca sizin attığınız görseldeki sembollerin aynıları bu Vai harflerinde de var ancak yine sizin attığınız görseldeki karşılıkları farklı.

Mesela benim attığımda "fo" harfi sizin attığınızdaki sembollerde "j" harfi olarak eşleştirilmiş sizinki yanlış mı onu bilemiyorum eğer yanlış değilse yine Afrika bölgesinden benzerlikleri olan farklı bir harf sistemi olma ihtimali çok yüksek.
Tesekkür ederim.
Evet bende ki alfabenin yaninda türkce harfler yazili, nasil ve neye göre cevrildi bilmiyorum fakat önemli olan da o kisim.

aegeawicca

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Paylaştığım ekran görüntüsünün tümü var artık ama yine de inceleyeceğim siğili. Teşekkürler
rica ederim, birço kullanımı var sigillerin aşk için şans için vesaire bileklerine ya da kağıda çizip ritüel yapabilirsin

Snooww

Kayıtlı Üye
Nasil?
Yani bunun kurali, dikkate alinmasi gereken seyleri illa ki vardir??
Tabi ki her büyünün kuralı ve dikkat edilecek yerleri vardır.Hiçbiri kolaylıkla elde edilebilecek bir şey değil.Siğiller benim bildiğimce tılsım görevi görüyor.

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Ben de öyle biliy
Tabi ki her büyünün kuralı ve dikkat edilecek yerleri vardır.Hiçbiri kolaylıkla elde edilebilecek bir şey değil.Siğiller benim bildiğimce tılsım görevi görüyor.

Ben de öyle biliyorum fakat nedir kuralı ve dikkat edilecek yerleri? Sadece çizerek veya çizdim bitti tamamdır gibi bir şey değildir herhalde diye düşünüyorum. Siğillerle daha önce çalışmadığım için soruyorum. Bilmeyen fakat ilgilenenler için de önemli bilgiler olduğunu düşünüyorum. Paylaştığım alfabenin paylaşımını yapan kişiye sordum, tek dediği aklınızdan ilk geçen rakamı sadaka verin veya kurban kesin kan akıtın dedi. Ben kurban kesmem ama kan akıtmam, sadece sadaka ile de biteceğini sanmıyorum. Gerçi sağolsun buradan bir üyeden ne tür karşılık vermem gerektiğini öğrendim ama sizler de bilginizi veya tecrübenizi paylaşırsanız birlikte bilgeleniriz.

Selamlar