Boy Uzaması

GoodLife

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Benim bir sorum var şöyleki boy uzaması 20 yaşına kadar devam eder diyen var 25 diyen var 18 diyen var herkes birşey diyor. Birtakım doktorlar 20 den sonra zor diyor bazıları bacaklar kaslı bir yapıda tekme atmak nerdeyse her yaşta uzatabilir diyor. Biraz araştırma yaptım 25 yaşımda 10 santim uzadım diyen var. Sorum şu boy uzatmak için bu forumun ilgi alanında veya dışında yapılabilecek birşey varmı ( vefk , muska , esma , bilinçaltı , biokinezi vesaire ) ve sizin bu konuda bir tecrübeniz varmı ? Olağan yaşların dışında uzayan veya uzayan bir tanıdığı olan varmı ?

Cheron

Kayıtlı Üye
Merhaba, nedeni sizce mantıklı olduğu sürece inanmıyor olmanızı anlayışla karşılarım tabii ki ancak bu konuda söylemek istediğim bir şey var. YouTube'da biyokinezi ile yapılabilecek bir sürü şeyin çeşitli rahatlatıcı müziklerle beraber frekans halinde paylaşıldığı bir kanal bulunuyor.
Ben dinledim ama biraz öylesine denedim diyebilirim bir ölçüm yapmamıştım. Verilerle konuşamam ama çevremdeki tepkilerden işe yaradığını söyleyebilirim. İlgili olan bir arkadaşıma da bundan bahsedince merak etti ve denemek istedi. Deneyince bana hem kendisinin uzadığını hissettiğini hem de dinlediği sıralarda arkadaşlarına söylememesine rağmen onların bunu fark ettiğini söyledi ama o şuan dinlemediği halde eski haline döndüğünü hissettiği için dinlemiyor.

Ü

Üye silindi 58480

boy uzaması 20 yaşına kadar devam eder diyen var 25 diyen var 18 diyen var herkes birşey diyor

Boy uzaması biyolojik desteğe göredir. Yıllara göre değil. Yıl dediğin güneş döngüsü. Sayılara takılma.

Uzama çağında başlar ve biter herşey.
Pasif uzama süreci 170te duracaksa, siz bunu 175lere kadar zorlayabilirsiniz. Çünkü genetik emirler uzamaya ve uzatma işlemini kolaylaştıracak şartları destekleme yöneliktir. Günde 1000 kere ziplarsaniz uzarsiniz 1 yılda.
Ama havada asılı kalmaya dikkat ederek ve havadayken eller yukarı ayaklar aşağı uzanmaya çalışacak şekilde ziplarsaniz her yaşta uzarsiniz.

Kemik gelişimi dursa bile, 200 küsür kemik var organizma da. Kıkırdak ve diskler arasında 1 mm bile açılsa ve esnese zaten insan 3 4 cm kazanıyor.

Ü

Üye silindi 58480

Ben 180 boyundayım
Arkadaşım 191 boyunda. Ama bazen öyle bir yan yana duruyoruz ki aynı boyda oluyoruz.

Mesela adamın 10 cm gizli boyu var. Bi kasıldı mı yarım kafa yükseliyor itfaiyeci merdiveni gibi?

Yani boy uzar her yaşta. En azından sizi tatmin edecek kadar yukseltebilirsiniz kendinizi.

xax2

Kayıtlı Üye
Şimdi marketten alıyorsun proteinli sütü içine 1 kere ezan okuyorsun bittimi bitmedi 1 kere felak nas okuyorsun bittimi bitmedi 1 kere yasin okuyorsun bittimi bitmedi son kez salavat getirip ellerini semaya açıp Allahım bu saçma fikirlerden beni vazgeçir diyerek proteinli okunmuş sütünü fondip yapıyorsun . Tek seferde olması lazım 2 seferde yaparsan olmaz

Ü

Üye silindi 55028

Boyunuz çok kısaysa doktora gidebilirsiniz.Çok kısa insanlara doktor, boy uzatıcı ilaçlardan verebiliyormuş.İnternete yazınca çıkıyorlar ama doktor kontrolünde veriliyor diye biliyorum.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Ben 35inde çeşitli esneme egzersizleri ve mesela barfix aletinde 3 x max. Sabit asılı kalma ile 2 cm uzadım.

solosal

Kayıtlı Üye
Evet kardeşim. İstediğin yaşta boyunu uzatabilirsin. Sülalemdeki en uzun boylu insanim 1.86 Bu yöntem sadece boyunu uzatmakla kalmayabilir istersen sana başka kapilarda açabilir. 2 hafta uygula 5cm uzama olacaktir ve 1tl masraf yapmadan uzarsin. Yapabilirsen tabi.
Şöyle ki, gece yatagina sirt üstü yatiyorsun.avuç içlerin aşşagi bakacak yönde çeviriyosun ve sonra uyuyosun sabaha kadar o şekilde. Ustündeki carşaf dahi hiç bozulmamali. Bunu başarabilirsen boyun çok kisa sürede uzar. Zaten başardigin ilk sabah anlarsin oha dersin sonunda başardim

ezgicik

Kayıtlı Üye
benim anlamsız bir biçimde yaklaşık 10 yıldır gün içinde boyum uzayıp kısalıyor bu 1-2 cm değil 10 cmlik oynamalar :) dr. dr gezdim dr.lar şaşırdı söyleyince inanmadılar orda durup boyumu ölçünce inandılar. normal boyum 1.64 1.70 olduğu bazen 1.59 a indiği 1 gün içersinde oluyor. musallatla ilgili benim ki. musallattan olan çoğu şey gitti şükür bu boy uzayıp kısalması kaldı

Impulse

Kayıtlı Üye
Erken ergenliğe girenlerin boyu ortalama 20 den sonra uzamıyor.
Geç ergenliğe giren bireylerde ise 21-22 yaşlarında farkedilir boyutlarda uzama olabiliyor. (10 cm gibi)
Bu büyüme tamamiyle kalıtımla alakalı.

Belirli aktiviteler ve saglıklı beslenmeyle takviye yapıldığı taktirde ise ekstra uzama yetişkinlik (30-60yaş) dönemini kapsayacak şekilde pekâlâ mümkündür. (3/5cm gibi)

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Benim bir sorum var şöyleki boy uzaması 20 yaşına kadar devam eder diyen var 25 diyen var 18 diyen var herkes birşey diyor. Birtakım doktorlar 20 den sonra zor diyor bazıları bacaklar kaslı bir yapıda tekme atmak nerdeyse her yaşta uzatabilir diyor. Biraz araştırma yaptım 25 yaşımda 10 santim uzadım diyen var. Sorum şu boy uzatmak için bu forumun ilgi alanında veya dışında yapılabilecek birşey varmı ( vefk , muska , esma , bilinçaltı , biokinezi vesaire ) ve sizin bu konuda bir tecrübeniz varmı ? Olağan yaşların dışında uzayan veya uzayan bir tanıdığı olan varmı ?
Madem denilenlere çok kulak asıyorsun benimde çorbada tuzum olsun, ''önemli olan işlevi''. Boya takılma, kafanı kullan. Kendine gel, boyu uzatayım derken belin yamulmasın.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Cinsiyete, genetiğe, çevresel etkenler bağlı bir durum. Ben çocukken çok uzunmuşum ve annem korkarmış bi kız çocuğu şimdiden böyleyse 1 80 üstü rahat olur diye ama benim 12 yaşında boy uzamam durdu 1 68 kaldım. Belki hoşunuza gitmeyecek ve sorunuzun cevabı da değil hatta belki öğüt vermek de haddime değil ama bence vücudunuzla barışın. Belirli bir yaştan sonra da esnemeyle boy uzasaydı 5 yaşından beri jimnastiğe giden arkadaşım 1 57 boyunda olmazdı. Onla bunla kendinizi kandırmayın.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bileklerindeki boşluk kapanmadıysa normalde uzamaya devam edersin, büyük balıkların sırtında ortadaki siyah bölümü yemeyi alışkanlık et hani iki etin ortasındaki siyah şerit. Bir de eski kitaplarda bir tarif var şöyle;
50 gr günlük
50 gr çemen
50 gr karabiber
50 gr zeytinyağ
Kuru malzemeleri havanda döv ve zeytinyağ ile karıştır cam şişeye koy güneş gören yere as iki hafta sonra gölgede sakla ense kökünden kuyruk sokumuna kadar tüm omurgana hergün sürdür.
Uzun boyu imaje etmek ya da imaje etmeyi kolaylaştırmak seni uzun gösteren fotoşoplu fotoğrafına devamlı bakmak ve öyleymiş gibi davranmak işe yarar, sabahları ve dinlendiğinde boyun daha uzun olur bu durumları mutlulukla bağdaştırırsan beynin mutlu kalmak için boyunu uzun tutar

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Cinsiyete, genetiğe, çevresel etkenler bağlı bir durum. Ben çocukken çok uzunmuşum ve annem korkarmış bi kız çocuğu şimdiden böyleyse 1 80 üstü rahat olur diye ama benim 12 yaşında boy uzamam durdu 1 68 kaldım. Belki hoşunuza gitmeyecek ve sorunuzun cevabı da değil hatta belki öğüt vermek de haddime değil ama bence vücudunuzla barışın. Belirli bir yaştan sonra da esnemeyle boy uzasaydı 5 yaşından beri jimnastiğe giden arkadaşım 1 57 boyunda olmazdı. Onla bunla kendinizi kandırmayın.
Bende de aynı durum var. Küçükken tüm yaşıtlarımdan uzundum annem hep söylerdi ilerde çok uzun olacak kız çocuğu uzun olmamalı diye dertlenirdi anne tarafım çok uzun hep annem öyle dedikçe ben de üzülürdüm boyum uzun olmasın diye dua ederdim :D şimdi o kadar kızıyorum ki anneme boyum 167. Buradan da şunu anlayabiliriz evrene yaydığımız güçlü enerjiler kabul oluyor... keşke öyle dua etmeseydim.

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Bu arada şunu söyleyebilirim boyunu duruşunu düzelterek uzatabilirsin dolaylı olarak mesela pilates yaparsan dik durursun. Burada da yazmışlar gizli boyu var bazı insanların diye bahsedilen o. Kamburluk en az 10cm kısaymışsın gibi durdurur.

Tanrınıneli

Kayıtlı Üye
Herhangi bir majinin veya benzeri çalışmanın boy uzatma gibi bir etkisi olur mu acaba