Bitmek bilmeyen uğursuzluk?

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar belki alaya alabilirsiniz, dalga geçebilirsiniz. Yine de bunu burda paylaşmak istedim.
Bitmeyen bir uğursuzluğum var. Bir sey alirim bozuk cikar, kahve yaparim makine bozulur, kapiyi ardimdan kapatirim dili bozulur, siraya girerim tam bana gelince stok biter. Okula giderim yer bulamam, erken giderim hoca gelmez... Daha saymadigim bir sürü şey. Artık o kadar yoruldum ki
Her şeyin ters gitmesinden, dualarimin bile tersi kabul oluyor.
Ben Allah'ın mucizelerine layik olmak istiyorum artik. Namaz oruç vs elbette dinin gereği ancak bunların hiçbirini yapmayan ateist arkadaşım benden daha mutlu. Nedir sizce bu kadar bahtsiz olmanın sebebi?

Broad

Banlı Kullanıcı
Simdi dini aciklamalar yapan insanlar gelmeden ben bir yorum yapayim. Surekli olumsuz dusunmek gelenek olmustur, kendine karsi saygin kalmamistir, algida secicisindir, insanlari iyi gozlemleyemiyorsundur veya buna benzer daha bircok etken. Insan ne dusunurse onunla yasar. Kendine karsi rol yapmadan biraz daha ilimli ol. Kendine az saygin olsun. Birde bilmem neylere layik olmak istiyorum diyorsun. Insani sinirlendirme kendine don bak neden boyle oldugunu bulursun zaten.

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Simdi dini aciklamalar yapan insanlar gelmeden ben bir yorum yapayim. Surekli olumsuz dusunmek gelenek olmustur, kendine karsi saygin kalmamistir, algida secicisindir, insanlari iyi gozlemleyemiyorsundur veya buna benzer daha bircok etken. Insan ne dusunurse onunla yasar. Kendine karsi rol yapmadan biraz daha ilimli ol. Kendine az saygin olsun. Birde bilmem neylere layik olmak istiyorum diyorsun. Insani sinirlendirme kendine don bak neden boyle oldugunu bulursun zaten.
Neden? Allahin mucizesine layik olmak istemek suç mu? Siz oturup ben kötülüklere layigim mi diyosunuz ne alaka?

Broad

Banlı Kullanıcı
Kendini daha fazla komik duruma dusurme. Kelimelere degil olayin tumune karsi bir yorum yap o zaman daha net anlasilirsin. Iyi vakitler sana.

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Kendini daha fazla komik duruma dusurme. Kelimelere degil olayin tumune karsi bir yorum yap o zaman daha net anlasilirsin. Iyi vakitler sana.
Ben komik duruma düşüyorum öyle mi? ? Siz önce kendi üslubunuza bakın. Yargı dağıtmak istiyorsaniz da burasi yeri değil ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Atalarımız iyi düşün iyi olsun demiş, tamamen olmasa da kısmen etkili bir yöntem, şanssızlıklarına mantıklı açıklamalar getirmeye çalış, kurban bilincinden kurtulmak için, bir şey kötüye gidecekse en azından kötüyü bekleyip fazladan stres altına girmemiş olursun.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Ben sizi çok iyi anlıyorum. Dışarıdan belki durumun ciddiyetini anlamazlar, iyi düşünebilmek de basit birşey zannederler ama öyle değil. Tam da yazdığınız gibi bir 15 sene geçirdim, etrafımdakiler bile inanamazdı başıma gelene.. Öyle saçma bir durumdaydim ki.. Modern tıp, tamamlayıcı tıp, hocalar, herseyi denedim.
Sonra bir gün biri işe yaradı ve iyileştim. Allahla aramı da düzeltiyorum yavaş yavaş.
Tutunacak küçücük bir dal olunca olumlu düşünmek kolay, sıfırı tuketince o kadar kolay olmuyor maalesef. Bunu onu yaşamayan anlayamaz. Size tavsiyem çare aramaktan vazgeçmeyin.

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Ben sizi çok iyi anlıyorum. Dışarıdan belki durumun ciddiyetini anlamazlar, iyi düşünebilmek de basit birşey zannederler ama öyle değil. Tam da yazdığınız gibi bir 15 sene geçirdim, etrafımdakiler bile inanamazdı başıma gelene.. Öyle saçma bir durumdaydim ki.. Modern tıp, tamamlayıcı tıp, hocalar, herseyi denedim.
Sonra bir gün biri işe yaradı ve iyileştim. Allahla aramı da düzeltiyorum yavaş yavaş.
Tutunacak küçücük bir dal olunca olumlu düşünmek kolay, sıfırı tuketince o kadar kolay olmuyor maalesef. Bunu onu yaşamayan anlayamaz. Size tavsiyem çare aramaktan vazgeçmeyin.
Çok teşekkür ederim ne güzel yazmışsınız ❤️

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Bu arada ayetel kursi, Felak, nas okumak günlük nazarlara ya da genel korunma olarak çok koruyucu ama bazen büyük savaş için sizden, sizin okumanızdan daha büyük savaşçı gerekiyor. Haşa Allahın ayetlerini küçümseme olarak değil bu yazdığım, sadece içinizdeki düşmanın anlayacağı dilden birinin konuşması ilk etapta daha işe yarar olabiliyor. Küçümsediğim bizim o hastalıklı halimiz.
Burada denk geliyorum hep özellikle @dennise "ayetin anlamını yaşarsanız içinizde hiçbir parazit barınamaz, enerjiniz bende parazit yok derse o zaman içinizde hiçbir şey yaşayamaz" yazıyor ama o raddede insanın gücü ona yetmiyor.
Ruh haliniz düzeldikçe anlıyorsunuz ve inanarak Felak, Nas ile korunmaya başlayabiliyorsunuz.
Çok teşekkür ederim ne güzel yazmışsınız ❤️
Rica ederim, şunu bilin ki geçiyor, geçecek. Allahın benden nefret ettiğini düşünürdüm hep, kırgındım ona ( estağfurullah) Birazcık iyi hissedince, enerjiniz değişince, ve dahi (varsa) içinizdeki parazitler gidince herşey yavaş yavaş düzeliyor.

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Bu arada ayetel kursi, Felak, nas okumak günlük nazarlara ya da genel korunma olarak çok koruyucu ama bazen büyük savaş için sizden, sizin okumanızdan daha büyük savaşçı gerekiyor. Haşa Allahın ayetlerini küçümseme olarak değil bu yazdığım, sadece içinizdeki düşmanın anlayacağı dilden birinin konuşması ilk etapta daha işe yarar olabiliyor. Küçümsediğim bizim o hastalıklı halimiz.
Burada denk geliyorum hep özellikle @dennise "ayetin anlamını yaşarsanız içinizde hiçbir parazit barınamaz, enerjiniz bende parazit yok derse o zaman içinizde hiçbir şey yaşayamaz" yazıyor ama o raddede insanın gücü ona yetmiyor.
Ruh haliniz düzeldikçe anlıyorsunuz ve inanarak Felak, Nas ile korunmaya başlayabiliyorsunuz.

Rica ederim, şunu bilin ki geçiyor, geçecek. Allahın benden nefret ettiğini düşünürdüm hep, kırgındım ona ( estağfurullah) Birazcık iyi hissedince, enerjiniz değişince, ve dahi (varsa) içinizdeki parazitler gidince herşey yavaş yavaş düzeliyor.
İnşallah sağolun ❤️

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Doğal taşların enerjisinden faydalanabilirsin, doğal taş satılan bir yere git orda kendini yakın hissettiğin almak istediğin taşın enerjisine ihtiyacın vardır.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Sen başına böyle şeyler geldiği için isyan ettiğini sanırsın. Halbuki sendeki isyan duygunun açığa çıkması için sürekli bunlar yaşatılır...

-Hayatta yaşadıklarını iyi ya da kötü diye ayırma.. Hayat olduğu gibidir. İyi ya da kötü kötü tanımlaması bize ait..

- Olaylara daima büyük resimden bak. Kaçırdığın bir otobüs daha güzel birşeye vesile olabilir.

- Olmuş olanı, olmakta olanı ve olacak olanı kabullenip sevmeye başla... Hayat olması gerektiği gibi değil, olduğu gibidir. Olduğu gibi sevmeyi öğrenirsen uyumlanırsın.

Şu saydıklarını yaşamayan yoktur. Ama onların yorumu senden farklıdır...

Büyük resim demiştik değil mi...

Bu günlerde... Kesin olacak dediğim iş görüşmelerinden karşılık alamadığım bir dönemde oflaya puflaya gittiğim bir arkadaş davetinde hiç tanımadığım birinin vesile olmasıyla harika Bi iş sahibi oldum...

Bu gibi yüzlerce örnek var hayatımda...

İsyan duygun üzerine biraz çalış