Birinin Kalbine Teshir Etmek

Merdut

Kayıtlı Üye
Birinin kalbini teshir ve arada bulunan nefret ve adavetin giderilmesi niyyeti ile seher vakti 30.800 defa "Yâ Semi'" okuyan kimse istediği adamın,istediği kişinin kalbini zabt ve teshir eder, kendine çeker ve bağlar dolayısıyla arada kin ve keduret, buğz ve adavet varsa onlar aradan kalkar yerine sevgi,muhabbet dolar.

Kaynak: Kenz-ül Havas

Esen kalın..

Ü

Üye silindi 70925

Hakikaten sayı çok fazlaymış. Seher vaktine sığdırmak mümkün olur mu acaba. Ama daha çabuk sonuç için benim farklı bir uygulama önerim var. Ona güzel sözler sarf edin. Değerli olduğunu hissettirin. Çiçek alın. Hediye verin. Sonra sevgi enerjisi patlasın. Sizden ona, ondan size : ) Ama sanırım bu dua daha çok artık çaresiz kalınmış, hediye ile onarılamayacak kadar nefret ve kırgınlıklar için galiba. Teşekkürler paylaşım için.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Hakikaten sayı çok fazlaymış. Seher vaktine sığdırmak mümkün olur mu acaba. Ama daha çabuk sonuç için benim farklı bir uygulama önerim var. Ona güzel sözler sarf edin. Değerli olduğunu hissettirin. Çiçek alın. Hediye verin. Sonra sevgi enerjisi patlasın. Sizden ona, ondan size : ) Ama sanırım bu dua daha çok artık çaresiz kalınmış, hediye ile onarılamayacak kadar nefret ve kırgınlıklar için galiba. Teşekkürler paylaşım için.

Medea Çiçek görse ot zanneden insanlar var. :)

Şaka bir yana dediğiniz şeyler saygı ve sevgiyle harmanlanmış bir ilişkinin en doğal güzellikleridir. Ama insan bazen mecbur kalıyor .Galiba hayata birlikte bakılan pencereler bir noktada ayrı düşüyor.Kalp kalbe el ele göz göze olanlar ayrı düşüyor...

Ü

Üye silindi 70925

Çiçek görse ot zanneden insanlar var. :)
Yani ne diyim ki küçük şeylerle mutlu olabilmeli bir insan. Bir güzel söz dahi insanı mutlu etmeye, onarmaya yetebiliyor bazen benim şahsi görüşüm.

Ben genel konuşmuştum sadece aşk kapsamında değil bu arada : )

Dediğiniz gibi fikirlerin farklı oluşu, zevklerin farklı oluşu da insanları bazen çekmek yerine itebiliyor, birbirinden uzaklaştırabiliyor. Hatta çoğu zaman böyle denebilir. Saygı olmazsa da zaten tamamen kopuş olur yolunuzun kesiştiği insanla.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
İbadetler dahil herşeyin hammaddesi samimiyettir..gönülden çıkannsöz gönüle tesir eder.sadece ağızdan çıkan ise kulağı bile aşamaz.bu yüzden döngelbirtanem veya çevirgel yada "Allahümme ya Vedut ağzını bağla dilini tut" duaları ile fazla mesaiye ne gerek var.

Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez,
Gönülden gönüle giden..sıcak olun karşı taraf zaten ısınır.samimi olun inanır.hal dili kal dilinden yeğdir.sen sus gözlerin değil halin konuşsun.fıldır fıldır dönen gözlerden kim ne anlasın ? sen dağ gibi ağır ol.herkes seni duruyor sanırken sevdiceğin; "...sen o dağları yerinde duruyor sanırsın..." ayetinin tecellisiyle görsün seni.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Başkalarının yaşam akışına, ilerleyişine ufak da olsa etki edecek uygulamalar illa ki yapan kişide karma yaratır ve ortaya bir bedel çıkar diye okumuştum. Bu konuda fikri olan var mı?

Ü

Üye silindi 58480

Başkalarının yaşam akışına, ilerleyişine ufak da olsa etki edecek uygulamalar illa ki yapan kişide karma yaratır ve ortaya bir bedel çıkar diye okumuştum. Bu konuda fikri olan var mı?

Evet dediğiniz doğru.
İnsanın başkalarına karşı davranış biçimi esasında evrenden kendisi için olan talebi olarak dikkate alınır.

Etrafımızdaki insanlara karşı olan niyet, amel ve dışa vurumlarımız aslında bizim evrene karşı olan muhattap alınma biçimimizin haritasını oluşturur.

Ayette '' size sadece süre veriyoruz'' der.

Yani o süre içinde bir kapalı devre harita çıkarmış olursun kendine ve artık hayat sana aynı şekilde davranmaya başlar.

Facebook' ta nasıl ki haritamız çıkarılıyor ve ülkelerin duygu grafiği üzerinden zaafları vs tespit ediliyor ise, hayat ta biz yaşadıkça amellerimkzden bir harita çıkarır ve o haritaya göre bize en uygun ürünü pazarlar. Karşımıza hep o yıldırıcı insan tipi çıkar mesela...

Karma aslında bir yapay zeka sistemidir. Enerjidir ve enerji hedef şaşırmaz. Enerji torpil de geçmez. Big data havuzuna hangi girdileri girdiledi isek, sonuçlarını görmek o kozmik yapay zekanın işidir artık.

Allah melekleri bu yüzden var etti. Kablosuz kozmik yapay zeka ve data toplayicilara melekler diyoruz. Her yerdeler. Elektronikler çünkü. Nurdan yaratildilar, cibsiyetleri yok ve sadece yaratıcının matrixinde is bitiriyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi: