Biri benimle arapça konuşuyor

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

Arkadaşlar, durup dururken içimden, aklımdan arapça kelimeler geçiyor o an fark ediyorum, neydi bu şimdi, ne demek ki bu falan oluyor, internete bakıyorum ve ilginç bir şekilde günle, durumumla alakalı alakasız çeviriler okuyorum. En son derinden üzüldüğüm anlardan birinde içimden biri “la tahzen” dedi, ne olduğuna baktım, “üzülme” veya “üzülme Allah bizimle” demek miş. Arapça bilsem kendi iç sesim, ne bileyim bilinçaltım falan diyeceğim ama değil. Ne bu, kim bu? Tahmin ediyorum ama emin değilim. Fikirlerinizi almak istiyorum. Yazarsanız sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Yaşamış olduğunuz bu durumun üç sebebi bulunmaktadır.

1.Sebep: Ruhsal boyutla bilinçli ya da farkında olmaksızın anlık ya da devamlı olarak iletişime geçiyor ve o varlıkların kendi aralarında ki konuşmalarına şahit oluyorsunuz. Bu duruma antik-ahit dönemlerde "Şeffaf Telsiz" adı verilirdi. Meleklerin, iblislerin, cinlerin, adorların, kunilerin, büyücülerin, itirafçıların, cadıların, seydlerin, nimuehlerin kendi aralarında kullandıkları ve şifrelerini sadece türlerinin bildiği telsizleri, haberleşme araçları bulunur. Farkında olmadan bu şifreyi kalben söylemiş ve bu iletişim trafiğine dahil olmuş olabilirsiniz. Dahil olduğunuzun farkında olan o boyutta ki bir varlıkta sizinle iletişime geçiyor. Sorun şu ki, hangi türün telsizine dahil olduğunuz ve sizinle iletişime geçen varlığın amacının ne olduğunu bilmememiz...

2.Sebep: Beyin dediğimiz organ oldukça karmaşık ve algıları zorlayacak bir yapıya sahiptir. Hayatınızda ki herhangi bir anda farkında olmadan duyduğunuz bu Arapça ya da farklı kelimeler duygusal yoğunluğunuza bağlı olarak Beyniniz tarafından algı kanallarınıza iletiliyor olabilir.

3.Sebep: Sizi önemseyen, düşünen bir büyücü, boyutsal bir varlık ya da ölen bir yakınınız siz göremeseniz de sizi izliyor ve içinde bulunduğunuz üzücü, olumsuz durumlardan kurtulabilmeniz için size yardımcı olmaya çalışıyor olabilir. Bu bir büyücü ise, sizinle iletişime geçmeye çalışıyor ya da muhtemel kaderinizi sizi hatırlatmaya ve sizi bu duruma alıştırmaya çalışıyordur. Boyutsal bir varlık ise, sizinle iletişime geçmesinin birçok sebebi olabilir, araştırılması gerekir. (net bilgi verilemez.) Ölen bir yakınınız ise, kısa süreli de olsa fiziksel boyuta Tanrı ya da Arş izniyle geçerek size yardımcı olmaya, sizi korumaya çalışıyordur.

Saygılarımla.

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Merhaba,

1.Sebep: Ruhsal boyutla bilinçli ya da farkında olmaksızın anlık ya da devamlı olarak iletişime geçiyor ve o varlıkların kendi aralarında ki konuşmalarına şahit oluyorsunuz. Bu duruma antik-ahit dönemlerde "Şeffaf Telsiz" adı verilirdi. Meleklerin, iblislerin, cinlerin, adorların, kunilerin, büyücülerin, itirafçıların, cadıların, seydlerin, nimuehlerin kendi aralarında kullandıkları ve şifrelerini sadece türlerinin bildiği telsizleri, haberleşme araçları bulunur. Farkında olmadan bu şifreyi kalben söylemiş ve bu iletişim trafiğine dahil olmuş olabilirsiniz. Dahil olduğunuzun farkında olan o boyutta ki bir varlıkta sizinle iletişime geçiyor. Sorun şu ki, hangi türün telsizine dahil olduğunuz ve sizinle iletişime geçen varlığın amacının ne olduğunu bilmememiz...

2.Sebep: Beyin dediğimiz organ oldukça karmaşık ve algıları zorlayacak bir yapıya sahiptir. Hayatınızda ki herhangi bir anda farkında olmadan duyduğunuz bu Arapça ya da farklı kelimeler duygusal yoğunluğunuza bağlı olarak Beyniniz tarafından algı kanallarınıza iletiliyor olabilir.

3.Sebep: Sizi önemseyen, düşünen bir büyücü, boyutsal bir varlık ya da ölen bir yakınınız siz göremeseniz de sizi izliyor ve içinde bulunduğunuz üzücü, olumsuz durumlardan kurtulabilmeniz için size yardımcı olmaya çalışıyor olabilir. Bu bir büyücü ise, sizinle iletişime geçmeye çalışıyor ya da muhtemel kaderinizi sizi hatırlatmaya ve sizi bu duruma alıştırmaya çalışıyordur. Boyutsal bir varlık ise, sizinle iletişime geçmesinin birçok sebebi olabilir, araştırılması gerekir. (net bilgi verilemez.) Ölen bir yakınınız ise, kısa süreli de olsa fiziksel boyuta Tanrı ya da Arş izniyle geçerek size yardımcı olmaya, sizi korumaya çalışıyordur.

Saygılarımla.

Merhaba Lords

Zaman ayirdiginiz ve aydinlatici aciklama yaptiginiz icin tesekkür ederim.
Hangisi oldugunu nasil ögrenebilirim bir fikriniz ve/veya yönteminiz var mi?

Selamlar

Alex06

Kayıtlı Üye
Bu duruma antik-ahit dönemlerde "Şeffaf Telsiz" adı verilirdi.
Antik ahit dönem dediğiniz hangi zaman dilimi oluyor ???? Antik olduğuna göre hayli eski olsa gerek. Telsiz dediğimiz alet son 100 yıla hadi 150 yıla ait bir nesne. Nasıl oluyorda gelecekte kullanılan bir alet ile tanımlama yapıyorlar???? Kaynağıniz nedir????

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Antik ahit dönem dediğiniz hangi zaman dilimi oluyor ???? Antik olduğuna göre hayli eski olsa gerek. Telsiz dediğimiz alet son 100 yıla hadi 150 yıla ait bir nesne. Nasıl oluyorda gelecekte kullanılan bir alet ile tanımlama yapıyorlar???? Kaynağıniz nedir????
Merhaba,

Buradaki telsiz kavramı bizim boyutumuzda ki insan icadı olan telsiz değil. Düşüncede akımlar, rahmet yolları ya da farklı bir iletişim ağına dahil oluyor olabilirsiniz.

Alex06

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Düşüncede akımlar, rahmet yolları ya da farklı bir iletişim ağına dahil oluyor olabilirsiniz.
Ne güzel soylemissiniz rahmet yolları düşüncede akımlar. Arkaik dönem ile ilgili bir kavram izah ediliyorsa bunlar gibi tanımlar kullanılır. " Şeffaf telsiz adı verilirdi"" gibi absurd bir tanım kullanılmaz. Tas devrinde suyu tanımlamak için " şeffaf inorganik madde " adı verilirdi. Demek gibi birşey . Yazarın güvenilirliği inandırıcılığı adına çok sıkıntılı çevirmen böyle bir tanım kullanıyorsa bunu uydurduğu gibi daha neler uydurmuş olabilir. Özetle sorgulayıcı bir okur için güvenilmez bir metin. Bu sebeple kaynağını sordum yanlış anlaşılmasın yazının içeriğini sorgulamak değil amacım. Bu platformda yazının içeriği ile ilgili yorum yapabilecek çok değerli arkadaşlar var bana düşmez.

Ragnaros

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Saygılarımla.
Merhaba adorlar kuniler ve seydler nimuehler demişsiniz bunların ne veya kimler olduğundan kısaca bahseder misiniz rica etsem araştırdım fakat bulamadım

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba adorlar kuniler ve seydler nimuehler demişsiniz bunların ne veya kimler olduğundan kısaca bahseder misiniz rica etsem araştırdım fakat bulamadım
Merhaba,

Bu gibi antik ve şuanda dünya devletleri tarafından büyük maliyetlerde koruma altına alınan bilgiler erişelemez duruma geldiği için bulamıyorsunuz. Bahsettiğim bu varlıklar ruhani ve kubbe boyutu ile iletişim kurabilen, bir zaman fiziki boyutta yaşayıp kendi istekleriyle ya da mecburi olarak algısal boyuta geçen varlıklardır. Bizim boyutumuz ile iletişim kurabilen her varlık, daha önce bu boyutta fiziki olarak mutlaka yaşamıştır.

Saygılarımla.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Ne güzel soylemissiniz rahmet yolları düşüncede akımlar. Arkaik dönem ile ilgili bir kavram izah ediliyorsa bunlar gibi tanımlar kullanılır. " Şeffaf telsiz adı verilirdi"" gibi absurd bir tanım kullanılmaz. Tas devrinde suyu tanımlamak için " şeffaf inorganik madde " adı verilirdi. Demek gibi birşey . Yazarın güvenilirliği inandırıcılığı adına çok sıkıntılı çevirmen böyle bir tanım kullanıyorsa bunu uydurduğu gibi daha neler uydurmuş olabilir. Özetle sorgulayıcı bir okur için güvenilmez bir metin. Bu sebeple kaynağını sordum yanlış anlaşılmasın yazının içeriğini sorgulamak değil amacım. Bu platformda yazının içeriği ile ilgili yorum yapabilecek çok değerli arkadaşlar var bana düşmez.
Merhaba,

Burası güvenilirliğin test edildiği ya da hangi bilgilerin daha doğru olduğunun yarıştırıldığı bir platform değildir. Şeffaf Telsiz kavramı, bir tanımlama yada örnekleme aracı değildir. Bu kavram, tek tanrılı dinlerde, ruhani boyutta ki varlıkların çoğunlukla kendi aralarında ki iletişim ağına ve bazen de fiziksel boyuta gönderdikleri mesaj ağına verilen isimdir. Şeffaf denmesinde ki asıl sebepte; saf iyiliğin bulunduğu, ham ve karma kötülüğün uzak olduğu bir boyutta ki iletişim ağı olmasıdır.

Bilginize.

Alex06

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Burası güvenilirliğin test edildiği ya da hangi bilgilerin daha doğru olduğunun yarıştırıldığı bir platform değildir.
Sevgili Lord,
Bilgi yaristirabilmem mümkün değil çünkü ben henüz yolun başında olan bir öğrenciyim. Iyi bir öğrencinin sorgulayıcı olması gerektiğini düşünüyorum hem okuduklarını hem de hocalarından duyduklarını. Çünkü sorgulamadan alınan bilgiler ogrenilmemis sadece ezberlenmiş olur. Doğru bilginin içeriği de kaynağı da önemli her tür eğitimde hocalar belli kaynaklar kullanirlar. Kaynağa ilave olarak yorumlarını deneyimlerini eklerler. Bu metni güvenilmez buldum ve kaynak sordum. Sormamali miyim? Kaynak göstermeme paylaşımlarda genel bir problem bana göre.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Sevgili Lord,
Bilgi yaristirabilmem mümkün değil çünkü ben henüz yolun başında olan bir öğrenciyim. Iyi bir öğrencinin sorgulayıcı olması gerektiğini düşünüyorum hem okuduklarını hem de hocalarından duyduklarını. Çünkü sorgulamadan alınan bilgiler ogrenilmemis sadece ezberlenmiş olur. Doğru bilginin içeriği de kaynağı da önemli her tür eğitimde hocalar belli kaynaklar kullanirlar. Kaynağa ilave olarak yorumlarını deneyimlerini eklerler. Bu metni güvenilmez buldum ve kaynak sordum. Sormamali miyim? Kaynak göstermeme paylaşımlarda genel bir problem bana göre.
Merhaba,

Evet her öğrenci sorgulamalıdır doğru. Lakin sorgunun ne anlamda, nasıl ve hangi yoldan yapıldığı da büyük bir önem taşımaktadır. Bu bilgilerin kaynağını doğru yoldan, direkt sormuş olsaydın tabii ki iletirim lakin eleştirel bir bakış açısıyla direkt "GÜVENİLMEZ" damgasını yapıştırmak ya da durumu buraya getirmeye çalışmak ayrı bir meziyettir. İletmiş olduğum tüm bilgiler ahitlere, eski mitlere ve antik metinlere dayanmaktadır. Uzun süren çabalarım sonucunda ve ailemden miras kalan bilgilerdir.
Kaynakçalarım ve bölüm numaraları aşağıdaki gibidir;
1. Mısır ahti - Gemruyan Kamon Ölüler Kitabı 3 kısım 1 bölüm.
2. Atrintalun - Elsunrey Tapınağı İlk Düzen Eski Rahipler kitabı / Mu - Alantis
3. Georgia Kütüphanesi - Gökyüzü arşivi - 7 Parşomen / Atlantis Kralı Andorun Kraliyet konuşması

Bu bilgileri gizlilik ilkesine bağlı olarak Büyük Devletler Google gibi arama motorlarından kesinlikle paylaşmazlar belki forumlarda karşınıza çıkabilir. Yerinde gidip görerek ya da ocak (miras) yolu ile edinebilirsiniz.

Bilginize.

Alex06

Kayıtlı Üye
Iletmiş olduğum tüm bilgiler ahitlere, eski mitlere ve antik metinlere dayanmaktadır. Uzun süren çabalarım sonucunda ve ailemden miras kalan bilgilerdir.
Kaynakçalarım ve bölüm numaraları aşağıdaki gibidir;
1. Mısır ahti - Gemruyan Kamon Ölüler Kitabı 3 kısım 1 bölüm.
2. Atrintalun - Elsunrey Tapınağı İlk Düzen Eski Rahipler kitabı / Mu - Alantis
3. Georgia Kütüphanesi - Gökyüzü arşivi - 7 Parşomen / Atlantis Kralı Andorun Kraliyet konuşması
Kusura bakmayın yazının size ait olduğunu anlayamadım. Sürekli paylasilan kopyala yapıştır metinlerden biri olduğunu düşündüm. Emeğinize sağlık . Kaynaklar için ayrıca teşekkürler bana güzel bir okuma listesi vermiş oldunuz.

Son düzenleme: