Birden fazla ölmüş olabilirim

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Yogun bakimda durumum cok kritikti 30 tansiyonu gordum (o an 2 saniyeligine bayildim) ve her an olebilir bi durumdaydim. Yuruyemiyordum bas donmesinden yatarken bile basim donuyodu hatta ama yogun bakimda duramadim hastneden sorumlulugu ustlenerek ciktim eve geldim evde kotulestim tekrar hastaneye gittim. Anlayisli bi doktora denk geldim acilde yogun bakimda sıkıntıdan duramadigimi soyleyince beni gozetim altina aldi orda cihaza bagli degildim ve yanimda ailem durabiliyordu.

Kendimi iyi hissediyordum sedyede oylece uzaniyordum karsimda da erkek arkadasim oturuyodu. Ben surekli uyanir gibi sicrayarak gozlerimi aciyodum hickirir gibi kalkiyodum bi anda bu 5 6 kez oldu ust uste.

Sonra ogrendimki aslinda ben uyuyormusum. Erkek arkadasim bana uyudugumu ve sicrayarak uyandigimi soyledi. Ben hic gozlerimi bile kapatmadim sadece uyanir gibi sicradigimi biliyorum. Muhtemelen aslinda kalbim duruyodu cihaza bagli olmadigim icin erkek arkadasim uyudugumu zannediyordu. Bayildigimi dusunebilirsiniz ama daha once bayildigim icin bayilmayi biliyorum bayginken siyah bi ekran gorursunuz.

Eger yasadigim bu ölümse,
hic bisey hissetmicez, gormucez hatta gozlerimizi kapattigimizi bile anlayamicaz. Yok olmak gibi bir sey. Anlatmak istedim.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Yogun bakimda durumum cok kritikti 30 tansiyonu gordum (o an 2 saniyeligine bayildim) ve her an olebilir bi durumdaydim. Yuruyemiyordum bas donmesinden yatarken bile basim donuyodu hatta ama yogun bakimda duramadim hastneden sorumlulugu ustlenerek ciktim eve geldim evde kotulestim tekrar hastaneye gittim. Anlayisli bi doktora denk geldim acilde yogun bakimda sıkıntıdan duramadigimi soyleyince beni gozetim altina aldi orda cihaza bagli degildim ve yanimda ailem durabiliyordu.

Kendimi iyi hissediyordum sedyede oylece uzaniyordum karsimda da erkek arkadasim oturuyodu. Ben surekli uyanir gibi sicrayarak gozlerimi aciyodum hickirir gibi kalkiyodum bi anda bu 5 6 kez oldu ust uste.

Sonra ogrendimki aslinda ben uyuyormusum. Erkek arkadasim bana uyudugumu ve sicrayarak uyandigimi soyledi. Ben hic gozlerimi bile kapatmadim sadece uyanir gibi sicradigimi biliyorum. Muhtemelen aslinda kalbim duruyodu cihaza bagli olmadigim icin erkek arkadasim uyudugumu zannediyordu. Bayildigimi dusunebilirsiniz ama daha once bayildigim icin bayilmayi biliyorum bayginken siyah bi ekran gorursunuz.

hic bisey hissetmicez, gormucez hatta gozlerimizi kapattigimizi bile anlayamicaz. Yok olmak gibi bir sey. Anlatmak istedim.
Tansiyonun vücuda etkisi sadece.öldükten sonra dirilmek diye bir şey yok.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Tansiyonun vücuda etkisi sadece.öldükten sonra dirilmek diye bir şey yok.
Orada olmadıgın ve hiç deneyimlenmedigin bir şey hakkında "öyle bir şey yok" diye kesin konuşmamalısın. Kalp durduktan sonra geri atabilir. Önemli olan beyin ölümünün gerçekleşmemesi. Kalp durduktan sonra 20 dakikaya kadar vaktin vardır. Doktorlar bile kalp krizi geçiren hastaların hemen gömülmemesini söylüyor dirilme ihtimali oldugu için.

Bu deneyimimde size anlatmak istedigim ölüm geldiği zaman gözlerinizi bile kapattıgınızı anlayamacaksınız. Ve eğer dirilirseniz, öldüğünüz an ile uyandıgınız andaki zaman farkını anlayamacaksınız. Normal uyumak farklıdır, anestezi altında uyumak farklıdır, bayılmak farklıdır. Tek ortak noktaları ise uyanırken uyumuş oldugunuzun farkına varmanızdır. Kalbiniz durup tekrar attıgında hiç bir şey olmamış zannediyorsunuz, birinin size anlatması gerekiyor farkına varmak için.

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Size Ergun Candan'ın Ölümden Sonra Neler Oluyor adlı kitabını okumanızı öneririm. Kitapta bilimsel araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçlar bulunuyor. Ölüme yakın deneyim yaşamış olanların anlattıkları ve medyumlar sayesinde öte alem ile iletişime geçip alınan bilgiler kitapta sunulmakta. Hiçlik diye bir şey yoktur. Var olan her şey hiçlikten meydana gelmiştir. Zihinlerimizin kavrayamadığı, varlığın tam zıttı olan yokluğun bize boşluğu çağrıştırması sadece bunu kavrama kabiliyetimizin olmayışından kaynaklı. Kitapta birbiri ile tanışıklığı olmayan ölüme yakın deneyim yaşamış olan insanların anlattıklarında şaşırtıcı bir şekilde benzerlik görülmekte. Ayrıca konu hakkında araştırma yapan bilim insanlarının çalışmaları da bulunuyor. Bilinç kaybında da ölüme benzer, bilincin kısa süreliğine vücuttan ayrılması gibi olayların yaşandığı biliniyor. Hatta kendi yaşadığım bir olaydan bahsetmek isterim. 13-14 yaşlarındayken yüksek bir yerden düşüp kolumu kırmıştım. Hastanede beni koma haline soktuklarında ameliyathaneyi yüksek bir yerden izlediğimi hatırlıyorum. Renkler çok soluk ve ışık çok azdı ancak çok net hatırlıyorum. Yaşadığınız buna benzer olabilir.

Ayrıca bir şamanın başına gelen olayı kendi anlatımıyla duymak için bu linke (YouTube) tıklayıp dinleyebilirsiniz. Ayrıca geçmiş olsun :)

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Size Ergun Candan'ın Ölümden Sonra Neler Oluyor adlı kitabını okumanızı öneririm. Kitapta bilimsel araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçlar bulunuyor. Ölüme yakın deneyim yaşamış olanların anlattıkları ve medyumlar sayesinde öte alem ile iletişime geçip alınan bilgiler kitapta sunulmakta. Hiçlik diye bir şey yoktur. Var olan her şey hiçlikten meydana gelmiştir. Zihinlerimizin kavrayamadığı, varlığın tam zıttı olan yokluğun bize boşluğu çağrıştırması sadece bunu kavrama kabiliyetimizin olmayışından kaynaklı. Kitapta birbiri ile tanışıklığı olmayan ölüme yakın deneyim yaşamış olan insanların anlattıklarında şaşırtıcı bir şekilde benzerlik görülmekte. Ayrıca konu hakkında araştırma yapan bilim insanlarının çalışmaları da bulunuyor. Bilinç kaybında da ölüme benzer, bilincin kısa süreliğine vücuttan ayrılması gibi olayların yaşandığı biliniyor. Hatta kendi yaşadığım bir olaydan bahsetmek isterim. 13-14 yaşlarındayken yüksek bir yerden düşüp kolumu kırmıştım. Hastanede beni koma haline soktuklarında ameliyathaneyi yüksek bir yerden izlediğimi hatırlıyorum. Renkler çok soluk ve ışık çok azdı ancak çok net hatırlıyorum. Yaşadığınız buna benzer olabilir.

Ayrıca bir şamanın başına gelen olayı kendi anlatımıyla duymak için bu linke (YouTube) tıklayıp dinleyebilirsiniz. Ayrıca geçmiş olsun :)
siz böyle anlatınca aslında o günden sonra rüyalarımda ölmüş olan insanları görmeye başladım. Dün bi aile gördüm 1 yetişkin kız, 1 küçük erkek cocugu, 1 orta yaşlarda anne trafik kazası geçirmişler ve iki alem görünüyodu bir yerde gözlerini kapattıgında diğer yerde açıyorlardı baba ise yaşam mücadelesi verdiği için araftaydı.

2 yada 3 gün önce de frenleri çalışmayan bi aracın içinde bi adamı gördüm önce direksiyonu bariyerlere doğru kırmayı deniyor yavaşlatmak için ama korktuğundan dolayı yapamıyor düm düz sürüyor. 3 gün önce hatay da frenleri çalışmayan bi tır şoförü 15 kişiyi yaraladı 5 kişiyi öldürdü.

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Konu hakkında çok bir bilgiye sahip olmasam da dünyada zaman algısı düz bir çizgi gibi ilerliyor gibi görünmesi bir illüzyondan ibaret. Zaman bir akarsu değildir. Zaman denilen şey bir göl misalidir. İnsanlar içinde yüzer, gölde olanlar hiç değişmez. Gölü uzaktan izlemek mümkündür. (Bana göre)

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Orada olmadıgın ve hiç deneyimlenmedigin bir şey hakkında "öyle bir şey yok" diye kesin konuşmamalısın. Kalp durduktan sonra geri atabilir. Önemli olan beyin ölümünün gerçekleşmemesi. Kalp durduktan sonra 20 dakikaya kadar vaktin vardır. Doktorlar bile kalp krizi geçiren hastaların hemen gömülmemesini söylüyor dirilme ihtimali oldugu için.
Sende tıbben ne yaşadığını tam bilmediğin bir olay hakkında öldüm dirildim demek ki ölünce böyle oluyormuş tarzında şeyler söylememelisin .yine söylüyorum ölüp dirildiğini düşünmüyorum .yaşadığını yaşayan milyonlarca insan var,
nabzın mı gitti ?
Kalp masajı mı yaptılar ?
Vücudun sıkıntıdayken beynin böyle bir tepki vermiş ,
Kaldı ki biraz araştırırsan ölünce bilinçte ve bedende meydana gelen değişiklikleri öğrenirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Sende tıbben ne yaşadığını tam bilmediğin bir olay hakkında öldüm dirildim demek ki ölünce böyle oluyormuş tarzında şeyler söylememelisin .yine söylüyorum ölüp dirildiğini düşünmüyorum .yaşadığını yaşayan milyonlarca insan var,
nabzın mı gitti ?
Kalp masajı mı yaptılar ?
Vücudun sıkıntıdayken beynin böyle bir tepki vermiş ,
Kaldı ki biraz araştırırsan ölünce bilinçte ve bedende meydana gelen değişiklikleri öğrenirsin.
Kendimi kimseye inandırmaya çalışmıyorum sen böyle düşünüyorsun ben de böyle düşünüyorum ikimizinde aynı şeyi düşünmemiz gerekmez. Yazdıklarımın tamamını okumuş olsaydınız sordugunuz soruların cevaplarını bilirdiniz. Konunun başlığında yazdıgım gibi " olabilirim "

dünyalı

Kayıtlı Üye
herkes kendi yaşanmışlıgını bilir. Yaşadığınız sey sizi bilemem ama bizler için bir gaybdan ibaret... Ama bildiğim bir şey var oda beynin gücü....bunun olmasına sebep yaşanmışlıklarınız. birikimleriniz... derinlerde kalan izler... farkında olmadan etkisi altına alan ve ufak bir boşlukta kendini salan izler...

Ü

Üye silindi 67799

Ben on yaşlarındayken dere olan bir yere pikniğe gitmiştik deredeydim ve su beni sürüklüyordu birden suyun altına girdim bogulmak üzereydim yabancı bir şarkı duydum ve mırıldanıyırdum neydi bu bilmiyorum

Makyavel

Kayıtlı Üye
Bir Doktor ya da Priskolog durumu açıklayabilir mantıklı şekilde kanımca.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
Bir Doktor ya da Priskolog durumu açıklayabilir mantıklı şekilde kanımca.
Merak etmeyin danıştım düşündüğüm gibi olabileceği söylendi.

Biraz araştırırsanız eğer kalp durduktan sonra kendi kendine de tekrar atabileceğini öğrenebilirsiniz. Bunlar çok da sıradışı olaylar değil bu gibi örnekler çok var. Dalga geçeseniz diye anlatmadım. Gizli mabetin eski üyelerini özledim.

Me.

Kayıtlı Üye
muhtemelen halisilasyon gordun rüya tarzı yada astral sıçrama

Makyavel

Kayıtlı Üye
Merak etmeyin danıştım düşündüğüm gibi olabileceği söylendi.

Biraz araştırırsanız eğer kalp durduktan sonra kendi kendine de tekrar atabileceğini öğrenebilirsiniz. Bunlar çok da sıradışı olaylar değil bu gibi örnekler çok var. Dalga geçeseniz diye anlatmadım. Gizli mabetin eski üyelerini özledim.
Ölüme yakın deneyimler hakkın da dökümanlar okumuştum vakti zamanında. Ayrıca dalga geçmedim, yardımcı olmaya çalışmıştım.

• Beğendim
Tepkiler: Voy

Voy

Kayıtlı Üye
Bu konuda cok savunmaci davraniyorsunuz, diger konularda bile isyanlarinizi gordum. Hakli olabilirsiniz, olmayadabilirsiniz. Ama size karsi gelenlere tepkileriniz asiri savunmaci. Sizin icin cok onemli bir deneyim olabilir ama diger yorum yapan insanlar icin bir anlam ifade etmemesine ragmen kendi tecrubelerini paylasmak icin size zaman ayiriyorlar. Bu kadar tepkili olmamaniz sizin icin daha cok firsat dogurur.

Olup dirilmek soylendigi gibi imkansiz degildir, dolayisiyla evet bunu yasamiz olabilirsiniz. Fakat 5-6 kere kalbinizin durup tekrar baslamasi kalici sakatliga yol acmasi kacinilmaz oldugu gibi bilimsel olarak cok zordur. Soyle birsey olmus olabilir bir kere olume cok yaklasmis ve ya olmus olabilirsiniz hayat ile olan bagimiz ip gibi net bir cisim degildir` tak ` diye kesilmez. Sizin deneyimlediginiz 3-5 kere bu baglantinin kopmasi gibi olabilir. Yayin alamamayi getirin akliniza.

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
@Voy adlı kullanıcıya katılıyorum. Burada fikir paylaşımı yapılıyor ve kimse sizi yalancı konumuna düşürmeksizin sadece konu hakkında kendi fikirlerini iletiyor. Ölüm ve ölüm yakını deneyimler arasında büyük ölçüde fark vardır. Öldüğünüzü iddia etmeniz üzerine, ki siz de bundan emin olmadığınızı söyler bir üslupla bunu ifade ederek konu açmışsınız, buna dair yorumlar yapılıyor. Korkmuşsunuz belki de bir nevi travma olmuş sizin için. Belki de size verdiği hissiyatı tam aktarmanız mümkün olmadı, dolayısıyla anlaşılmamış hissediyorsunuz. Zaten kimsenin %100 sizin bilincinizde bıraktığı hissiyatı anlayabilmesini beklemeyin. Belki de sizin için çok ağırdı ve siz de bunu ölüm olarak tanımladınız. Ama bu demek olmuyor ki siz öldünüz, bunu bilemezsiniz.

Ortaya attığınız bu tespit üzerine yine konuya dair bilgisi olan arkadaşlar yaşadığınız olayı kendilerince yorumlamaktan başka bir şey yapmıyor. Üslubunuzu daha açık fikirli tutmanızı öneririm. Böylelikle daha iyi iletişimler ve dostluklar kurarız. :)

Beylane

Kayıtlı Üye

Tansiyonun 30 olsa idi beyin damarların patlar ölürdün ölemezsen bile şuan bunu yazamıyor olurdun