bir cismin hareket ettirilmesi

iyigiq

Kayıtlı Üye
Peki parmağımdaki yüzük kaybolup nasıl gelir

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
4 yana zigzag çizerek dümdüz kuru tepside kayması fiziksel bir şey değil maalesef
Merhaba muhtemelen tepsiniz metal tepsiydi. Çay bardağına göre soğuktu, sıcak çay bardağını koyduğunuzda oluşan ısı farkı nemlemlenme yaratır ve bardak kayabilir. Gayet fizik kuralı bir durum.

2013

Kayıtlı Üye
Merhaba muhtemelen tepsiniz metal tepsiydi. Çay bardağına göre soğuktu, sıcak çay bardağını koyduğunuzda oluşan ısı farkı nemlemlenme yaratır ve bardak kayabilir. Gayet fizik kuralı bir durum.
metal tepsi değildi desenine kadar hatırlarım mavi yuvarlak plastik bir tepsiydi nemlenme olsa bile tek yönlü hareket olur bu 4 yönlü rastgele kafasına göre bir hareket.

2013

Kayıtlı Üye
fiziksel olarak açıklanabilseydi konu açmazdım arkadaşlar tekrardan söylüyorum.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Rusyada bu konuda uzman birisi var.Videosu çekilerek deney yapılmış.Camın içindeki kibrit kutusunu bir kaç cm kaydırabiliyor.Bu tür çalışmalar günümüzde çok fazla para yatırılarak yapılıyor.İnsanların bu tür yetenekleri körelmiş bir durum gerçek bir fark yaratamıyor.Bu tür hareket ettirme olaylarına çalışma videoları var.Kaşık bükmek için kaşığın ateşle eridiğini hayal etmek gibi.
Bardağın havada uçtuğunu gören birini okumuştum.Varlıkların bizim alemimizdeki maddelere etkisi az.Karartılar gördüğüm dönemde karartı cama vurduğunda genleşme sesi çıkıyordu.Fiziki olarak sıcağa maddenin verdiği normal bir tepki.
Dini kaynaklara baktığımızda da çok hızlı şekilde madde transfer edebilen varlıklar olduğuda söyleniyor.