Bingöl'deki Meşe ağacındaki Arapça yazılar

aris

Kayıtlı Üye
Ağaç kesmeye giden vatandaş meşe ağacındaki yazıları görünce şoka girdi.

Bingöl'de meşe ağacı yapraklarında kendiliğinden oluşan Arapça yazılar görenleri hayrete düşürdü.
Merkeze bağlı Topalan ve Bilaloğlu köyleri arasındaki ormanlık alanda bulunan meşe ağaçlarının yapraklarında kendiliğinden Arapça yazı oluştu. Ormanda kışlık odun toplarken yerde gördüğü meşe yapraklarının dikkatini çektiğini söyleyen Mahmut Karaç isimli köylü, dikkatli bakınca yazıların Arapça olduğunu fark ettiğini söyledi. Yaprakları köye götürüp Arapça bilenlere gösterdiğini ve onlarında olayı doğruladığını ifade eden Karaç, ertesi gün tekrar aynı yere gidip yaptığı incelemelerde ağaçta duran yüzlerce yaprakta aynı yazıları gördüğünü belirtti. Karaç, gördüğü manzara karşısında hayretler içinde kaldığını ifade ederek, "Yaprağın üzerindeki yazılar Allah-ü Teala tarafından kendiliğinden oluşturuluyorsa, bizimde bundan ibret almaya çalışmamız gerekiyor" dedi.
alıntı

Şaman

Kayıtlı Üye
bunlara hiç bir haber kaynağında rastlamadığım sadece sitelerde gezindiği için inanmıyorum açıkçası

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
insan iki arada bir derede kalıyor inansakmı inanmasakmı haşa olmucak şey deil ama gerçekten oldumu yani??? :)

Macro

Kayıtlı Üye
Kurtçukların izine benziyor ...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
İnternette fotoğrafları vardı biraz bakınınca bulacaksınız eminim. Açıkçası arapça bilmiyorum ama o yaprak üzerindeki yazılara bakınca ben pek arapça göremedim. Daha ziyade acıkmış tırtılcıklar yemek yemiş gibi duruyo.. :D

deli_i

Kayıtlı Üye
merak içerisindeyim bakıcam şimdi bende arkadaşlar

belgin

Kayıtlı Üye
ariscim süpersin.ben aslen bingöl gençliyim arkadaşlar heralde ALLAH ın mucizelerine inanmıyorlar galiba.kimseyi inandırmak gibi bir zorunlulukta yok emin olmak istiyende bingöle gidip görebilirler.ben kendim bizzat gözlerimle gördüm.ALLAH ismini uzaklarda aramamıza gerek yok elinizi düz bir şekilde açın sadece baş parmagınızı daire şeklinde kıvırarak işaret parmagınıza bitiştirin ALLAH isminin yazdıgını göreceksiniz tabi arapça bilmiyen şekli göremez.arapça yazan ALLAH ismiyle elinizi yanyana getirin ve inceleyin göreceksiniz

Bump: ya arkadaşlar ne kurçugu resimde öyle gözüküyor canlı gidip gördügünüzde kurt olmadıgını anlıyacaksınız.ben bingöllüyüm kendi gözlerimle gördüm.ayrıca buna benzer birçok mucize olaylar var orda örnegin asker gölü diye bir göl var başını suyun içine bırakıp baktıgında karşina birmagara beliriyor ve o magaraya kaçkez bilim adamları girdi birdahada çıkışları olmadı çıkamamalarının sebebi altından yılan varmış çok eski zamanlarda o magaraya sihir yapılmış ve orda olan altınları hiç kimse çıkaramıyor giren kişiyide o yılan yutuyormuş.ve bunu keşfeden kişide çok eski bir haritayla yerini bulmuşlar.bir benzeride bingölün bir köyünde şeh ali parmek diye bir ziyaret var o ziyaretin hemen yanında koskocaman bir kayalık var ve kayalıgın hemen önünde taştan yapılmış bir kapı aynen sürgülü kapıya benziyor kapının çok az bir kısmı açık çok insan define için girdi ama geri dönüşü olmadı.ve allahın mucizelerinden birtaneside bingöl solhanda yüzen ada var resmen toprak suyun üstünde geziniyor ve hiçbirşekilde batmıyor ve o adanın üzerinde insanlar masa sandalye koyup oturdugu halde yine batmıyor allahın mucizelerini görmek istersek heryerde var

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Her zaman o bahçede ve meşe ağaçları üzerinde kurtçuklar vardır. Eğer daha önce rastlanmayan bir durumsa, ilginç ve incelemeye değer.
Bu arada video için teşekkürler Yule.:)

Jackalll

Kayıtlı Üye
Burada yayınlanan video daki ağaç meşe değil çınar ağacıdır. Konu sanırım farklı yerlerde mevcut.
sevgilerimle.

meee

Kayıtlı Üye
Kuran okumayı bilmiyorum fakat bunlar arapça harfler sizce her yaprakta arapca harflerin dolu olması ilginç değil mi?Üstelik bunları kurtlar yapmış olsa bile nasıl arapça harfler yapabilirler bence ibretliklik birşey. video için teşekkkürler.saygılar....

whitekristal

Kayıtlı Üye
İş
Yönetici
Bazen neyi görmek istiyorsak onu görüyoruz...! İnanmak isteyen inanabilir...inanmak istemeyen inanmaz.Seçmek elinizde....insanlar seçimleriyle yaşar.

origanum

Yönetici
Burada yayınlanan video daki ağaç meşe değil çınar ağacıdır. Konu sanırım farklı yerlerde mevcut.
sevgilerimle.

Nereden çıkardınız çınar olduğunu? Bariz meşe ağacıdır, Latincesi Quercus olan. Sizin orada meşeye çınar diyorlarsa bilemem tabi. Bir yörede ardıç ağacına çınar dendiğini, bildiğimiz çınara ise kavlan dediklerini duymuştum oranın halkından.
Ayrıca üzerindekiler de mikromantarların meydana getirdiği bir bitki hastalığına benziyor. Görevim sebebiyle bitki araştırmaları yapmak üzere dağlarda çok dolaşırım ve bu tarz şeylere sık rastlarım.