Bilinç Altındaki Zombiler

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Gerginlik ve stress için ses dosyası indirmiştim, odamdaki soğuk buhar üfleyen makinamın içine bahar esansı koydum bir tane mum yaktım uzandım müziğimi dinliyorum, bir yandan da hayal kuruyordum yemyeşil bahçe cennet gibi köpeğim var vs vs bir anda zombiler çıktı. Kendi kendime dedim ben üretiyorum bunları ürettiğim gibi yok edebilirim. Yok olduklarını düşündüm ama olmuyor çünkü düşüncelerimin düşüncesi var sürekli zombilerin varlığını düşünüyor benim düşüncem yok olcak diyor ama bir yandanda varlıklarını düşünüyorum böyle varya deliricem çıldırıcam. Sonra birden köpeğim geldi aklıma onu kurtarmam lazım sonra dayanamadım vazgeçtim kalktım içeride makarna vardı onu yemek için. Bu seferde makarnanın bir tabak dolusu solucan olduğunu hayal ettim ama istemsiz hayal ettim. Yok diyorum yemeğe devam ediyorum ama bir yandanda onları solucan gibi hayal ediyorum. Midem bulandı ve bunu kesmem gerektiği zaman kesemiyorum yani düşüncem ikiye bölünüyor ve ben yok diye düşündükçe düşüncemin düşüncesi varlığını hayal ediyor. Anlatabiliyormuyum bilmiyorum :( Önceden sadece birşeye konsantre olmak için düşündüğümde olurdu, şimdi her an oluyor. Mesela şimdi ofisteyim bilgisayar başındayım gözlerim açık ama o görüntüleri halen düşünüyorum ve görüyorum. Bilerek yapıyorum ama bilinçli ama bilincimi kontrol edemiyorum gibi birşey işte. Yolda yürürken arkadan gelen bir adamın gölgesini görsem ani tepkiler veriyorum, deliriyormuyum acaba? Bunu önlemenin elbet bir yolu vardır. Değilmi?

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
Bende de oluyor bazen bu tarz şeyler.Zihnini disipline sokmakla ilgili herşey,o sana değil sen ona hükmetmelisin.Kaldı ki düşünmemen gereken birşey aklına geldiğinde beyin ısrarla onu düşünmeye devam eder zaten,ben sana şimdi siyah bir top düşünme desem sen illa ki onu düşüneceksin.Bence o görüntüyü kapatmak yerine değiştirmeyi dene,yerine yenisini koymayı.Mesela o zombi konusunda örnek verirsek,onların seni kovaladığını hayal ediyorsun,bunu değiştir mesela,onların seni kovalarken birbirlerine takılıp yere düştüklerini hayal et,onları gülünç duruma getirmeye çalış yani,yaratıcılığını kullan.Bunu başka seni rahatsız eden düşüncelerde de uygulayabilirsin.Onları düşünmemeye çalışmaktan daha kolay bir şey,dene göreceksin.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Uyku sorunu yaşayanlara da uyumaya çalışmayın denir. "Uyumalıyım" diyerek yatarsanız, zor uyursunuz... Bu sa onun gibi birşey :)
Onlarla savaşmayın, odağınızı başka şeylere kaydırın...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bende de oluyor bazen bu tarz şeyler.Zihnini disipline sokmakla ilgili herşey,o sana değil sen ona hükmetmelisin.Kaldı ki düşünmemen gereken birşey aklına geldiğinde beyin ısrarla onu düşünmeye devam eder zaten,ben sana şimdi siyah bir top düşünme desem sen illa ki onu düşüneceksin.Bence o görüntüyü kapatmak yerine değiştirmeyi dene,yerine yenisini koymayı.Mesela o zombi konusunda örnek verirsek,onların seni kovaladığını hayal ediyorsun,bunu değiştir mesela,onların seni kovalarken birbirlerine takılıp yere düştüklerini hayal et,onları gülünç duruma getirmeye çalış yani,yaratıcılığını kullan.Bunu başka seni rahatsız eden düşüncelerde de uygulayabilirsin.Onları düşünmemeye çalışmaktan daha kolay bir şey,dene göreceksin.

Evet meselenin farkındayım ve zaten onlarla çok değişik senaryolarım var :D Birde dün siyah top yazınızı okuduktan sonra aklıma bir geldiki sormayın. Heryerde siyah top var :D İşte sıkıntıda burada. Mesela yıllar önce babamın bize anlattığı bir korku hikayesi yüzünden nezaman yanlız kalsam aynı şey gelir aklıma. Bundan kurtulamıyorum cidden :(

Sevgili MarlaSinger, odağı başka yöne kaydırmak iste okadar zor ki. Örneğin çukalata düşünmemek için donduma düşüneyim diyorum, dondurmayı çukalatalı düşünüyorum.. Gibi.. Anlatamıyorum ki kendimi :(

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Hayır gayet güzel anlatıyorsunuz. Ben bunu yapmanın kolay olduğunu söylemedim ki zaten :) Zor gerçekten... Ama yapabilirsiniz, çalışın...
Konunun üstünde düşünüp, mücadele ettikçe daha da zorlaşacak, bunu yapmamaya çalışın...

alin

Kayıtlı Üye
Zihin kontrol yöntemlerinden nefes teknikleri meditasyon vb. uyguluyor musunuz?Yalnız dediğiniz gibi bir şeyler düşünerek iyi şeyler hayal ederek değil zihni tamamen susturmaya yönelik.İlk zamanlar daha da yoğunlaşarak gelebilir ancak odaklanmayı atttırdıkça kontrol gittikçe zihninizden alınır.Bu tarz durumlarda işe yaradıkça her anlamda işinize yarayacağı anlar olacaktır.Yavaş yavaş sabırla yaşanacak bir süreç olabilir ya da daha kısa zaman alabilir tamamen size ve odaklanmanıza bağlı.İyi forumlar...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Zihin kontrol yöntemlerinden nefes teknikleri meditasyon vb. uyguluyor musunuz?Yalnız dediğiniz gibi bir şeyler düşünerek iyi şeyler hayal ederek değil zihni tamamen susturmaya yönelik.İlk zamanlar daha da yoğunlaşarak gelebilir ancak odaklanmayı atttırdıkça kontrol gittikçe zihninizden alınır.Bu tarz durumlarda işe yaradıkça her anlamda işinize yarayacağı anlar olacaktır.Yavaş yavaş sabırla yaşanacak bir süreç olabilir ya da daha kısa zaman alabilir tamamen size ve odaklanmanıza bağlı.İyi forumlar...

Evet denedim, nefes tekniklerini biliyorum şifa çalışmalarında uyguluyorum, ama meditasyon yapamıyorum denedim fakat beceremiyorum. Az önce şunu farkettim şifa çalışmalarında aklıma hiçbirşey gelmiyor o an. Şimdi bunu dedim ya akşam şifamı zombiler basar kesin :D