Berhetiyye Duası ve Sırları

anippe

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir şeyi merak ettim duanin havassı kismi var onu tek basina okuyabiliyor muyuz adetleri falan verilmiş yoksa önce duayi okuyup sonra mi o kismi da okumamiz gerekiyor

Dolunays

Moderator
Kardeşler Ulvi Sufli Esmadan Çıkan Hadim İsimlerini verirmisiniz Yoksa etkisi olmaz özelden bana atabilrsiniz

Çınar

Kayıtlı Üye
Duanın orjinali budur, çünkü 50ye yakın havass alanındaki kitaplardan kontrol ettim, elimde seçme formüller, okuma adetleri ve esararı hakkında kendimce hazırladığım 30Gb'a yakın döküman var, fakat insanların korkusu yüzünden paylaşmaktan çekiniyorum, Cumhuriyet'ten önce Osmanlı zamanında Anadolu insanı bu tür uygulamalarda zaten ileriydi, örnek vermek gerekirse; bebeklerin ve loğusa kadınların yattıları yerlerde yastıkları altına bir bıçak bırakılması ki bu uygulama şimdiki zamanda milletimiz tarafından unutulmuştur, esasında bıçağın iki tarafına da Berhetiye'nin barındırdığı 28 adet esma'nın bir kısmı yazılıyordu, böylelikle masum çocukları ve loğusa kadınları rahatsız eden dişi cinlerin şerrinden emin olunuyordu, şimdiki dönemde ise bu uygulama yerini sadece yastığın altına üzerinde hiçbir esma yazılı bulunmayan bir bıçak koyma usulü aldı. Bu uygulamaların çoğu Anadolu'da yaşayan Türk, Kürt, Tatar, Çerkez, Laz v.b. milletlerin OrtaAsya'dan getirdikleri fakat İslami inançlara göre ayrıca Havass ilmine göre birtakım yeni usüller katılarak oluşturulan Örf ve Adetlerimiz arasında zamanla yerini bulmuştur. Başka bir örnek ise kayıp sevgilinin biran önce kendisine geri dönmesi için bir dilek ağacına yine içinde birtakım esmalar barındıran ve kişinin annesinin ismi, kişinin ismi ve yıldıznamesine göre tesbit edilen ulvi ve sülfi hadimlerin havass ilmine göre derlenip tertip edilerek mektub-i şerifelerin asılmasıdır. Aklınızdaki sorulara cevap verebildiysem ne mutlu bana.
Gözlerdeki hastalık için olan terkip hakkında bilginiz var mı? Tıbbi olarak kesin bir tedavisi olmayan bir göz rahatsızlığım var

EkSen

Kayıtlı Üye
Pimi çekilmiş el bombası gibi elden ele dolaşıyor şu terkip. ALLAH idrak açıklığı nasip ede cümlemize.

Hasvili

Kayıtlı Üye
Goz icin olani suya dokunmadan nasil yapiyoruz. Bilen birisi goz icin olani detayli bir sekilde anlatabilir mi?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Başlığı gördüğümden beri verdiğiniz dua tariflerini uygulamaya niyet edip sonra vazgeçiyorum..Vazgeçmemin nedeni de evimde kedi besliyor olmam.Bilirsiniz,kedilerin bizim gördüklerimizden daha fazlasını gördükleri söylenir.Evde "farklı" bir şeyler hissettiklerinde korkup saldırganlaşabiliyorlar.Acaba verdiğiniz koruma duası bunu da engelleyebilir mi?Ya da yoksa bu "kedi konusu" sadece benim paranoyam mı?
Kediler bizim göremediklerimizi görür, ben de evde besledim ordan biliyorum, o tarz uygulamalardan önce kedinize ayetel kürsi koruma çemberi yapabilirsiniz çünkü kötü bir durumda sizi korumak için uğraşır.

Kundalini

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bu esmaları daha önce keşfetmiştim,hayatımda sonuçlarını en hızlı ve etkili yaşadığım dualardır...Halâ günlük okuyorum çok faydasını görüyorum,yeterki içinizden inanın ve isteyin...

woodpecker

Kayıtlı Üye
Kundalini bu esmalardan hangilerini okuyup etkilerini gordun? Ve belli bir sayida mi okudun yoksa sayisiz mi?

Kundalini

Kayıtlı Üye
Kundalini bu esmalardan hangilerini okuyup etkilerini gordun? Ve belli bir sayida mi okudun yoksa sayisiz mi?
Bir işte muvaffak olmak istiyorsan başaracağım işi düşüncende imaj ederek becel mezcel esmasını okuyabildiğin kadar oku,ben olmasını istediğim işten önce yapıyorum güzel neticeler aldım.