Benim yüzümden mi ?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bu konu da genellemeye müsait değil gibi ve ucu açık.
Bireysel deneyim daima en doğru olacak. Burada defalarca konuşuldu zaten. İyi ve kötü göreceli bir kavramdır. Kimine göre ve neye göre iyi? Benim deneyimim de yazdığım yönde. Kimse ile inanç tartışmasına girmek istemem. Ben inanca değil, neticeye bakarım.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Merhaba mabet üyeleri,
Uzun zamandır kafamda olan bir şeyi sormak icin yada fikir almak icin buraya yazmak istedim. Çünkü farklı bir yere konu açıp cevabını alabileceğim bir şey değildi bu. Hayatım boyunca hep negatif bir olayla karşı karşıya kaldığımda dilimle dilemeden aklımla düşünmeden fakat içimde bir yerde bi yardım çığlığı attığımda bir şeylerin gerçekleştiğini farkettim.Bu ilk zamanlar eski sevgilim acı çeksin , arasın , üzülsün gibi ufak şeylerle başladı sonrasında işin boyutları değişmeye başladı . En son ev sahibim oğlunu bahane ederek beni evden çıkarmak istedi ve hiçbir gerekçe sunmadan hiçbir uzlaşmaya gitmeden bu taleple geldi bir kaç ay sonra oğlunun vefat ettiğini öğrendim intihar ederek. Evi satacağım ,resimleri çekmeye geleceğim diye eve geldiği gün evin içinde kalp spazmı geçirdi ve evden alelacele çıktı . Bunların hiçbirini ben dilemedim. Ama kalbim sızladığı zaman sanki evren korkunç bir şekilde benim icin bir şeyler yapıyor ama bunlar hep korkutucu şeyler olmaya başladı . Ben kimsenin ölmesini dilemedim. Bu nedir böyle ? Ben mi diliyorum farkında olmadan veya beni koruyan birileri mi var ?
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste dedikleri durum olsa gerek.