Beden Dışı Deneyimlerde Korkuyu Yenmek

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
270
Beden Dışı Deneyimlerde Korkuyu Yenmek

Astral Projeksiyon sırasında içinde ölüm ya da bedensiz varlıklar korkusu olanlar lütfen bu yazıyı sonuna kadar okusun .

Korku !
Korku sizin için nedir ?Sevdiğiniz bir insanı kaybetmek , bir köpek tarafından ısırılmak ya da en büyük korku olarak kabul edilen ölmek ..İnsanlar korkunun aslında bir duygu olmadığını bilmezler .Korku cesaretin ve inancın yokluğunun oluşturduğu bir boşluktur .Bu boşlukta kaybolmak istemiyorsanız , bu boğluğu farklı bir duyguyla doldurmalısınız .Öncelikle korkularınızın sebeplerini çözmelisiniz .Korkuya neden olan faktörü ele almanız lazım ve bu faktör üzerine yoğunlaşmalısınız .Bu yazı size karşılaşılan en büyük sorunlardan biri olan astral projeksiyon korkusunu nasıl egale edebileceğinizi göstermek için yazıldı .

Yaptığınız astral projeksiyonlar sırasında , korkularınız elbet olacaktır .Astral projeksiyonlarda fiziki bedenin tamamen uyuşmuş ve zihnin boş olması gereklidir.Siz zihninizi sürekli
boşaltmak için uyardığınız süre zarfında zihinde bu durumu engellemek için size korkuyu sunar .Çünkü zihin uyuşmuş bedeni kaybedeceğini düşünür.O ana kadar okuduklarını unutur ve kendini korumak için adeta kabuğuna çekilir .Bu kabuğa çekiliş sırasında bir duygu boşluğu oluşur .İşte bu korkudur .Zihniniz aslında sizsiniz ,buna bağlı olarakta korkularınızı kendi önünüze koyan sizsiniz !Öncelikle şunları bilmeniz lazım ..

Evrende hiçbirşey yokolmaz !Kainatın kuralı budur .Herşey sürekli başka bir şeye dönüşür ya da farklı bir şekle bürünür .Fizikte ana fazlar sayılan katı-sıvı-gaz fazlarında bile madde asla yokolmaz .Sürekli bir döngü içindedir .İnsan dediğimiz varlıkta aslında bilinçten meydana gelmektedir , ve bu bilinci 7 şekilde yaşar .

-Uyku Bilinci
-Rüya Bilinci
-Uyanıklık Bilinci
-Aşkın Bilinç
-Kozmik Bilinç
-Peygamber Bilinci
-Birlik Bilinci

Burda bizim için önemli olan bilinç halleri uyku , rüya , uyanıklık ve aşkın bilinçtir .

Uyku bilinci ; hiçbirşeyin farkında olmadığımız adeta ölü gibi bir fiziksel bedene sahip olduğumuz bir bilinç halidir .Bu bilinç halinde önemli organlar işlemeye devam ederken , ağır uykularda hiçbir duyu organı görev yapamaz .Eğer korkularınız bu kadar güçlüyse uyku halinden korkmanız lazım çünkü asıl savunmasız olduğunuz bilinç hali budur .

Rüya bilinci ; farklı bir boyuta geçtiğiniz ve o anda fiziki bedeninizin bulunduğu fiziki boyutta ki uyaranları ve olayları değil ,rüya boyutunda ki uyaranları ve olayları gerçek olarak kabul ettiğiniz bilinç halidir .

Uyanıklık bilinci ; bilincin tamemen fiziki bedenin kontrolünde olduğu ve maddesel uyartıların algılandığı 3 boyut kavramının geçerli olduğu bir mekanda bulunan , fiziki bedenin hat safhada kullanıldığı bilinç halidir .

Buraya Dikkat !

Aşkın bilinç ; fiziki bedenin ötesine geçtiğimiz ve maddesel duygular ve uyaranlar dışında değişik uyaranlarıda algılayabildiğimiz bilinç halidir .Astral projeksiyon , zihin seyahati , durugörü gibi farklı boyutlara açıldığımız zamanlarda bu bilinç hallerimizi kullanırız .Yani sonuç olarak buda bizim bir bilinç halimizdir , insanlara bahşedilmiş bir yetenektir .

İnsan beyni öyle karmaşık bir makinadır ki , en güçlü bilgisayardan bile milyonlarca kat güçlüdür .İnsanlar uyanıklık durumlarında fiziki bedende bilinçlerini bu beyinde tutarlar .Uykuda bilinç astral bedenle vücut dışındadır .Rüyada bilinç farklı bir boyuta geçmiştir ve orada en çılgın fantezilerini yaşar.Aşkın bilinçte ise bilinç hem fiziki bedende hemde astral bedende bulunur .Eğer siz isterseniz bilincinizi tamamiyle astral bedene taşıyabilirsiniz .İşte buna 'Astral Projeksiyon' denir .Yani bilinciniz herzaman sizin elinizdedir .Çünkü bilinciniz sizsiniz!Ölmek sadece bilincin beden değiştirmesidir .

Sonuç olarak korkularınız..Neden korkulara hedef olduğunu bir düşünün.Korkularınız olmasaydı kendinizi ruhsal yönden geliştirme yoluna gidemezdiniz .Herşeyin olumlu olduğu bir dünyada hangi amaca hizmet etmek için dünya üzerinde varolacaktınız ?Korkularınızın sizi ele geçirmesine izin vermeyin .Sizi astral projeksiyon sırasında karşınıza çıkacak BEDENSİZ BİR VARLIK korkutmamalı.Çünkü eğer siz bu bilinç şekillerini kullanmayı öğrenebilirseniz tam anlamıyla İNSAN olacaksınız .Sizin bu kadar çok bedeniniz varken bedensiz bir varlık size ne yapabilir?Bırakın herşey olması gerektiği gibi olsun .Bilincinizi astral bedene taşıyın ve , aşkın bilinçle kainatın kapılarını zorlayın .Çünkü herşey size verilen bu bilincin içinde gizli .Önemli olan bunu açığa çıkarmak...
 

kaansarp

Banlı Kullanıcı
Katılım
23 May 2010
Mesajlar
289
Tepkime puanı
32
Konum
Şemsilvanya
İş
Master
bunu başarabildiğimizde yapabileceklerimiz neler_? örneğin ucabilir miyiz ya da istediğimiz yere kısa sürede gidebilir miiym_? duvarların icinden gecebilir miyim_? nesneleri elimde tutabiilir miyim_?
 

Voy

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ocak 2009
Mesajlar
525
Tepkime puanı
50
Çok fazla deneyimim yok sık yapabildiğim birşey değildir ama evet çok kısa sürede hatta istediğinizden daha kısa sürede bir yere gidebilirsiniz bu yüzden düşünceleri kontrol edebilmek çok önemli.Duvarın içinden de geçebilirsiniz yani zaten duvarın için geçemezseniz bulunduğunuz mekandan ayrılamazsınız.
 

augury

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Nis 2011
Mesajlar
224
Tepkime puanı
7
Konum
Ankara
ilk denememe rağmen astralde, astral öncesi evrelerde görülen belirtileri yaşadım ve eğer bedensiz varlıklar üzerine oluşan korkularım olmasaydı çıkışı başarabileceğime inanıyorum. Fakat korkularımın önüne geçemiyorum .. Buda beni bir adım geri başlatıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :S
 

ölümsüz05

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Nis 2011
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
ewet tam olacakken boynumun hemen altında gögüs bolgesine dogru tuhaf bişe oluyo(birisi elini sürermiş gibi) buda konsantiremi bozuyo
 

glsn19

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Mar 2011
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Yazıyı çok beğendim fakat kendi üzerimde uygulamakta çok da başarılı değilim doğrusu.Ben de astral seyehat yapmaya çalışırken uzandığım yerde bir süre sonra bütün vücudum dönüyormuş gibi hissetmiştim.tabi ondan öncede uyuşmalar filan olmuştu.Fakat emin olmamakla birlikte tam astral seyehate çıkacağım sırada korkup gözlerimi açtım.en kısa zamanda tekrar denemek istiyorum.
 

schutze07

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nis 2010
Mesajlar
347
Tepkime puanı
19
Logii teşekkür ediyorum ve astralla ilgili soru sormak istiyorum.Ben istem dışı astrala çıkabilenlerdenim.Astralda yada realde bedensiz varlıklardan korkum yok sadece astralda olduğum sırada birden içimden ben nerdeyim burası neresi bu kim diye sorgulayıp aniden sıçrayarak uyanmaktan rahatsız oluyorum bunu nasıl kontrol edebilirim?
 

Isadora

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Haz 2011
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
iki kere deneyim yaşadımm Astral ile ilgili ve ikiside korkum nedeniyle yarı da kaldı. Aslında tam deneyim mi bilmiyorum ama geçen senelerde Astral seyahat ile çok ilgilendim. Yani özel olarak hazırlandım Astral'e. Öğleden sonra oda da yatağa uzanıp gözlerimi kapattığımda -o sırada bi çeşit meditasyon yapıyordum. Nefes egzersizi ve zihin rahatlaması ve bir süre sonra Astral'i düşünmeye başlamam gibi- bİ süre sonra yatağımın Gondol gibi sallandığını farkettim. Başım tavana hafiften dik geliyordu bunu görüyordum. Bu devam etti bi süre sonra ani bi korku sardı ve diğer odaya gittim. Başka bir deneyim ise yatağa yattığımda gözlerimi kapattığımda -çok sakindim-yatağımın üzerinde döndüğümü gördüm ve hissettim. Astral'i düşünmeye başladığım anlarda olmuştu. Acaba bunlar deneyim midir yoksa başka bir açıklaması var mıdır?
 

[XTR] Similar Threads

Üst