Başmelek Mikailin Mavi Koruma Işını

Espavo

Kayıtlı Üye
Başmelek Mikailin Mavi Koruma Işını
Başmelek Mikail Mavi Koruma Işını olan Birinci Işında hizmet eder.
Başmelek Mikail bize hem spiritüel hem de fiziksel koruma sağlar ve her zaman çağırılabilir. Mikail�in yardımına gereksiniminiz olduğunda, sadece çağırın, �Başmelek Mikail, lütfen bana yardım et. Şimdi korumana ve rehberliğine ihtiyacım var.�
Mikail etrafınızda olduğu zaman elmas gibi küçük mavi parıltılar görürsünüz ve bu onun sizinle birlikte olduğunu gösterir.
Başmelek Mikail korktuğunuz zaman size cesaret verebilir ve koruma sağlayabilir ve yaşamınızda kayıp hissettiğinizde ve yönünüzü bulamadığınızda size rehberlik yapabilir. Tüm Melekler ve Başmelekler gibi, Mikail teklifsizdir (resmi değildir), basit bir yardım çağrısını yanıtlar.
Mikail�i yardım için çağırdığınız zaman, sizi hem Başmelek Mikail�in hem de Korumanın Mavi Işınının korumasında tutan, içinizde ve dışınızda mavi ışık ışınını gözünüzde canlandırabilirsiniz . Bu mavi ışığın başınızdan ayak parmaklarınıza kadar sizi çevrelediğini ve deneyimlemekte olabileceğiniz korkulardan ve saldırılardan özgürleştirdiğini hissedin ve görün.
Mavi Işının Taç Çakranıza ve aşağıya bedeninizdeki her çakraya aktığını hissedin ve ayaklarınızdan aşağıya dünyaya aksın. Mavi ışın bedeninizi terk ederken, korku ve saldırıya hassaslık hislerinin bedeninizi terk ettiğini hissedin ve bunun yerini Başmelek Mikail�in size sunduğu cesaret ve korumanın doldurduğunu hissedin.
Bu koruma ve cesareti sevgiyle kabul edin, sizi koruduğu için Başmelek Mikail�e kalpten teşekkür edin.
BAŞMELEK MİKAİL�İN KILICI
Başmelek Mikail bir kılıç taşır. Bu kılıç sizi yaşamınızda veya başkaları ile ilişkilerinizde geri tutan negatif bağları kesmek için size yardımcı olabilir.
Sık sık başka insanlar ile birlikte iken enerjimizin tükendiğini hissederiz. Başmelek Mikail�in kılıcının, sizi o insanların enerjilerine bağlayan kordonları kestiğini gözünüzde canlandırarak, enerjinizin tükenme hissini salıverirsiniz.
Sadece sizden enerji çeken insanlara veya duruma sizden uzanan beyaz bir kordonu imgeleyin ve sonra Mikail�in kılıcının bu bağları kestiğini görün. Mikail sizinle birlikte iken, koruma ve sevgiyi hissedin, sizi Birinci Işının sıcak mavi ışığı ile koruyarak sarmalıyor.
Başmelek Mikail bir odadaki veya binadaki negatiflikleri temizlemeye yardımcı olabilir. Birinci Işının Mavi Işığı ile çevrelenmiş Mikail�i gözünüzde canlandırın ve mavi ışığın odaya yayıldığını hissedin.
Işığın negatiflikleri uzaklaştırdığını ve yerini korumanın aldığını görün. Negatifliğin son ipliği giderken, Mikail�in kılıcının onu kestiğini ve negatifliği Dünyaya salıverdiğini görün.
Başmelek Mikail her zaman çağrınızı işitir � korktuğunuz zaman veya korunmaya gereksiniminiz olduğu zaman, onun sizinle olmasını isteyin, sizi korkutabilecek herhangi bir durumdan koruması için yanınızda durmasını isteyin.
Tercume:Saffet güler

Alıntı

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
bu konu nereden alıntı ?

tasavvufı bır acılım ıle desteklersen sevınırız:)

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Paylasimin icin tesekürler.Ayrica sormak istiyorum,bas Melek Mikail ne zaman ve nasil Invoke edilmelidir?

Espavo

Kayıtlı Üye
Bu konunun tasavvufi bir açılımına rastlamadım ama bilen varsa tabi bende öğrenmek isterim seve seve. Çağırma konusunda bilgilerimde belli bir ritüel gerekmediği yazıyo ama melek renkleri enerjisi diye bir enerji var bu çalışmalarda artı katkı sağlıycaktır muhtemelen.

serap

Kayıtlı Üye
denicem paylasim icin tesekkürler

ben bunu denedim ve inanin cok etkili sadece konsantre olun ve bekleyin icinizin huzurla doldugunu göreceksiniz
espavo paylasim icin tesekkürler

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
Bu melek mikail as. onun cagri duasi var ve ayrica özel günü var. her melegin bir cagrilma sifresi vardir. Bunda kolay kolay kimseye vermezler. o dediginiz mavi isyklar enerjinizin yansittigi isyklardir. Dikkatli olmanizi tavsiye ederim. 3 harflerde ufak isyk seklinde görünüolar.

hira

Kayıtlı Üye
O duayı nereden bulabiliriz?

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Bu enerjiye ait yazı metnine
baktığım da derlenme olduğunu
anlıyorum. Bir enerjiyi sırf içinde
Bir veya birkaç meleğin ismi
zikr'ediliyor diye alamazsınız.
Bu yanlıştır. Öncelikle enerji
ilk kimin açtığını yani kısa tarihini
bilmek lazım.

Bu enerji daha önce açılan,
Mikail (A.s) enerji yöntemi
ile aynıdır. İçinde değişik olan
tek şey ilaveli 'mavi ışık'tır.

Evet. Meleklere ait bazı enerji açılımları
mevcut, ama onları açanlar da belli.
Mavi ışık, bu yazı da Mikail aleyhisselamin
zatını değil, o'nun yaydığı enerjiye remz'dir.
Bundan dolayı, 'mavi ışığı' öyle anlamak lazım.

Melekler ile bağlantı.

Her kişinin kendi meleği vardır. Bir zaruret halinde
kendisi ile ilişkiye geçebilmeniz için, davet eder ve
yardımcı olmasını istersiniz. Allah'u teala takdir
buyurur ise O işiniz hal olur.

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Bu melek mikail as. onun çağrı duası var ve ayrıca özel günü var. Her melegin bir çağrılma şifresi vardır. Bunda kolay kolay kimseye vermezler. O dediginiz mavi ışıklar enerjinizin yansıttığı ışıklardır. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. 3 harflerde ufak ışık seklinde görünüyorlar.

Özel çağri duası yok.Kendi duanızla onu istediğiniz zaman çağırabilirsiniz ama melosun da dediği gibi kendi gününde ve zamanında çağırmanız daha etkili olacaktır.Yanlız şunu sakın unutmayın burdaki sözkonusu varlık Mikail as dir.İstediğiniz kadar çağırınız yada davet ediniz siz kalben ve ruhen "temiz"olmadığınız sürece asla gelmez, bunu bilmelisiniz.Yanı sıra burda bu ek bilgiyi de vermek istiyorum.Verdigim 72 Meleğin senede 5 gün dünyamıza 24saat boyunca en yakın ilişki halindedir.Dünyaya geldiginiz gün ve aya göre bunu çikartabilirsiniz.Örneğin CREEPA 15.05.1981 doğumludur ve yardımcı meleği Lauviahdir.*
01.-05.01. Nemamiah
06.-10.01. Ieilael
11.-15.01. Harahel
16.-20.01. Mitzrael
21.-25.01. Umabel
26.-30.01. Iahhel
31.01.-04.02. Annauel
05.-09.02. Mehriel
10.-14.02. Damabiah
15.-19.02. Manakel
20.-24.02. Eiael
25.-29.02. Habuiah
01.-05.03. Rochel
06.-10.03. Jabamiah
11.-15.03. Haiaiel
16.-20.03. Mumiah
21.-25.03. Vehuiah
26.-30.03. Jeliel
31.03-04.04. Sitael
05.-09.04. Elemiah
10.-14.04. Mahasiah
15.-20.04. Lelahel
21.-25.04. Achaiah
26.-30.04. Cahethel
01.-05.05. Haziel
06.-10.05. Aladiah
11.-15.05. Lauviah *
16.-20.05. Hahaiah
21.-25.05. Ieiazel
26.-31.05. Mehabel
01.-05.06. Hariel
06.-10.06. Hakamiah
11.-15.06. Laviah
16.-21.06. Caliel
22.-26.06. Leuviah
27.06.-01.07. Pahaliah
02.-06.07. Nelchael
07.-11.07. Ieiaiel
12.-16.07. Melahel
17.-22.07. Hahuiah
23.-27.07. Nithaiah
28.07.-01.08. Haaiah
02.-06.08. Ierathel
07.-12.08. Seehiah
13.-17.08. Reiiel
18.-22.08. Omael
23.-28.08. Lecabel
29.08.-02.09. Vasariah
03.-07.09. Iehuiah
08.-12.09. Lehahiah
13.-17.09. Chavakiah
18.-23.09. Menadel
24.-28.09. Aniel
29.09.-03.10. Haamiah
04.-08.10. Rehael
09.-13.10. Ihiazel
14.-18.10. Hahahel
19.-23.10. Mikael
24.-28.10. Vevaliah
29.10.-02.11. Ielahiah
03.-07.11. Seliah
08.-12.11. Ariel
13.-17.11. Asaliah
18.-22.11. Mihael
23.-27.11. Vehuel
28.11.-02.12. Daniel
03.-07.12. Hahaziah
08.-12.12. Imamiah
13.-16.12. Nanael
17.-21.12. Nithael
22.-26.12. Mebahiah
27.-31.12. Poiel

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Güzel kardeşim bu liste
daha da uzun. Siz bir bölümünü
alıntılamışsınız.Ama çalışma
usulu kabalisttir. Ayrıca bir ins'an-ın
belirlenmiş olan meleği ile çalışması
için özel bir saat gerekmez. O zaruriyet
halin de şanı pek yüce olan Allah'ın
izni ve rızası'na riayet ile davet edilir,
hacet ne ise giderilir. Elbette okunması
gereken terdib olmalıdır.

a-) Kişi meleğini bilecek.
b-) Yönünü bilecek.
c-) İki rekat namaz kılacak.(acil durumlarda
namaz kılınmadan da davet edilir.
Hangi cihette o ise o cihed üzre dönüp,
okumasını kısaca ayakta icra edip, bitirir.)

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Bakiniz Her burcun ayrıca her dekan (10°) için meleksel bir gücü vardır, bu meleklerin toplam sayısı 72'dir.Kabbala ögretisinde tanrinin 72 isiminin meditatif bir sekilde okunmasini yada zikredilmesinin de özel acilimlar sagladi,begindeki bazi merkezleri etkiledigi öne sürülmektedir.Burda sözkonusu olan Kabbalanin 72 Melegidir tanrisal aspekt olarak kabul ediniz.Genel melek sayisi tabi cok daha yüksektir ama bunun hemem hemem bu konu ile uzaktan yakindan bir alakasi yoktur!

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Benim bir reddiyem olmadı,
sadece bu melek listesinin
kabalist olduğunu belirttim.

Ben Allah'ı kabul etmişim
öyle ise O'na ait olan her
varlığı da kabul ediyorum demektir.

Ama uygulamam islam fıtratı
üzerinde olduğum için, doğal
olarak O'na uygun olmalıdır.
(bu benim tercihim, başkasının
tercihi ile ilgilenmem.)

Benim kendi çalışmalarımdan
oluşum ve netice örneği verdim.

Ayrıca; Kabalizm - yolu hakkında
oldukça fikir sahibi sayılırım (nacizane).
Neyse mesele bu değil.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Konuda bahsedilen korumada daha önce benzer bir yazı okumuştum ve mavi ışıktan bahsedilmiyordu. Başmelek Mikail'i bi çok kere yardıma çağırdım koruması için ve geldiğinde mavi ışık görmedim ancak üzerimde yoğun bir enerji akımı hissettim içim huzur doldu diyebilirim.

Yine yazıda bahsi geçen kılıçla bağları kesme işlemi ise Eterik Kordonların kesilmesidir. Biriyle aranızda negatif bir durum veya olay yaşanmışsa küslük, sinirlilik, üzüntü gibi. Aranızda oluşan negatif bağlar eterik kordonlardır. Bunları kesmek için Başmelek Mikail'i şu şekilde çağırablirsiniz;
"Başmelek Mikail lütfen ........... (noktalı yerlere aranızda sorun yaşadığınız kişinin adı) ile aramızda oluşan eterik kordonları kes ve bendeki tüm negatif, karanlık enerjiyi al yerini pozitif enerjiyle doldur" Sonra Mikail'in bu işlemi yaptığını yoğun şekilde hissediceksiniz.

Ve içten teşekkür etmeyi unutmayın. Sonra da Allah'a şükredin.

Ben sorun yaşadığım zamanlar mutlaka Mikail'den yardım alırım ve hep gelir. Vucudumda, özellikle taç, kök ve kalp çakralarımdan yoğun şekilde enerji çekildiğini ve yerine pozitif enerjiyle dolduğumu hissederim.

CREEPA verdiğin liste iyi de sanırım eksik ben kendi rehberimi bulamadım o listede doğum tarihim 27.03.1985 yardımcı olursanız sevinirim

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
Duayi eklemek istiorum jpg olarak ama bi türlü beceremedim :D
my.php

CREEPA

Banlı Kullanıcı
CREEPA verdiğin liste iyi de sanırım eksik ben kendi rehberimi bulamadım o listede doğum tarihim 27.03.1985 yardımcı olursanız sevinirim
JELIEL! elementi Atesdir.Aile ici huzur sevgi saygi ve sempati konusunda,karsilikli güven konusunda sana yardimci olabilen bir melektir.Sevmeyi ve sevilmeyi ögreten bir melektir.Hayat ağacında ismi yazılı bir Seraphim meleğidir. Kralların kaderini kontrol eder ve haksız yere saldırıya uğrayanlara zafer alametleri verir. Cinsiyetler arası tutkuya esin verir ve evlilik sadakatini güçlendirir.Sizi cesitli sekilde imtihan eder ve aile ici konularda yardimci olur.

heduba

Kayıtlı Üye
creepa verdiğin bu liste ve hemen yukarıdaki açıklamanla ilgili geniş bilgiyi nerede bulabiliriz?bulamazsak haamiah meleğinin özelliklerini de yazarbilir mısın rica etsem?

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Merhaba Heduba.Yabanci kaynaklardan elde etigim bilgiler oldugu icin bunlari tercüme etmem gerekir önce.Oldukca genis bilgiler veriliyor ama dedigim gibi sadece yabanci dilerde örnegin inglizce yada almanca.Bana 5 dakkika müsade ver sana Haamiah konusunda bilgi vereyim.
HAAMIAH:Kaliteleri -ispirtuel bilginin ve tecrübenin melegidir.Dinlerin yani cesitli inanc sistemlerin koruyucusdur,kötülüklere yani negatif enerjilere karsi savasir ve dogru yolu gösterir/ögretir.Dogrularin melegidir.Dileklerinizi kabul eder ve size mutluluk ve basari duygusu verir.Psikoloji inceleme(karsindakini inceleme)exorzisim,güzelik huzur ve baris,sosyal olmak saygili olmak ve lifestyle.
Negatif :Kara büyü ve satanik majiye düskünlük/sempati.Okkült calismalar ve merak.Hazirliksizlik,yasalara kuralara uymama,yalan ve bilgisizlik,gercekleri görmeyen onlari kabul etmiyen yada anlamiyan,Kötü Huylar ve materyalizime düskünlük.Kaballistik özelikleri:Netzach-domizil:Geburah

heduba

Kayıtlı Üye
tamam:)çok teşekkürler...bunu tahmin ettiğim için senden yardım istemiştim...