Basit Demon davet etme kılavuzu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Üslüpsuz ve saygısız mesaj, konuyu inanç tartışmasına çevirmeden dolayı uyarıldınız.
Kabir azabı hakkında ayet var mı ?
Kabir azabınıdamı reddediyorsunuz
Kabir azabı bir kaç ayette anlatılıyor
Senin bu sözlerin insanların inanışını zayıflatır fıkıh kitaplarına bak evliyaların sözlerine hadislere ayetlere bak kurana inanmıyorsan incile tevrata bak apaçık bir şekilde delil ve işaretler var

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Melekler, son derece iyi geliştirilmiș kozmik yapay zekanın, belli kontrol, onarım ve sürekliliği sağlama alanlarında, tanrısal iradenin dengelerini tanrının eli olarak yerine getirmekle görevli, ileri hesaplama yeteneğine sahip bilinçli ve yetkin varlıklar.

Adem yaratılınca melekler ne diyor?
Eyvah rabbimiz, bu kan dökecek, bozgunculuk çıkaracak diyorlar.

Neden? Çünkü hemen hesaplamaya, olasılıkları işlemeye, sonuç çıkarmaya, Z raporu üzerinden de itiraz etmeye başlıyorlar. Amaçları sistemsel kilitlenme olacağını haber vermek.

Allah her ne kadar "ben sizin bilmediklerinizi de bilirim" dese bile, melekler tüm dünya hayatının bir özetini çıkarmış oluyorlar. Burada iradenin tarsimasiz şartsız Allaha ait olduğunu da görüyoruz. Melekten medet umulmaz yani.

Bunu Allah ta doğruluyor:
Şeytan zannında haklı çıktı ve yeryüzündekilerin büyük bir çoğunluğunu saptirmayi başardı diyor. Hem de hala dünya hayatı devam ederken inen bir ayetle söylüyor. Sonuçlar çoktan belli yani. Melekler ademin ilk gününden haklı çıkıyorlar.
Meleklerde ledün vardır bir çok ilime ve bilgiye hakim ler

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Meleklerin cinlerin olduğu gibi bedenleri vardır lakin bizimki gibi değil onu anlatmaya çalışıyorum onların bedenleri hava gibidir içinden geçer gidersin öyle yani
Cinsiyetleri yoktur üreyerek çoğalmazlar !!!

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Senin bu sözlerin insanların inanışını zayıflatır fıkıh kitaplarına bak evliyaların sözlerine hadislere ayetlere bak kurana inanmıyorsan incile tevrata bak apaçık bir şekilde delil ve işaretler var
Beni tehdit ettin, sustum !
Hadsiz dedin, sustum !
Şimdi ise ; senin bu sözlerin, insanların inanışını zayıflatıyor diyorsun !

İnancı kuvvetli değilse bu benim sorunum olamaz.

Ayrıca,

Banane evliya sözünden, banane adamın birinin yazdığı fıkıhtan. Ben ayeti delil tutuyorum. Varsa vardır, yoksa yoktur.
Allah'ın sözü dururken Buhari'yi mi kendime yol tutucam ?

Ayrıca hiç canınızı sıkmayın. Tevrat'ı da okuyorum, İncil'i de, Kuran'ı da ..
Okumayanın kim olduğunu : Hristiyan ve Yahudiler şeytanın oyuncağıdır diyen sizle deneyimledik.

Ayna icat edildi. Bilmeyenlere duyurulur..

Dracolia

Moderator
Bu konu iyice amacından sapmış, islam konusu değil lakin çok sert ve şiddetli bir şekilde tartışıyorsunuz konu dışı. Üslübumuza da dikkat edelim, konuyla alakasız ve tartışma içeren uygunsuz mesajlar silienecektir. Bu sitede kimse kimsenin inancını sorgulamaz, inanç tartışmasına da dönüştürmeyelim.
Konu şuanlık kilit.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...