Atlantis Korunma Ritüeli

Thyphon

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Kas 2009
Mesajlar
52
Tepkime puanı
6
Yaş
38
Konum
Ankara
İş
Acil Tıp Teknisyeni
Bu ritüel atlantis döneminde uygulanan koruyucu bir ritüel. Öncelikle yedi köşeli yıldızdan kasıt hekzagramdır. Aslında altı köşelidir ama ortasıda sayıldığı için bazı kaynaklar yedi köşeli der. Buradaki tanrı motifine gelirsek;

Öncelikle çağırılan kullanılan tanrı formu hakkında bir bilgi sonrada tanrılara adanmasının nedenini açıklayalım:

AKHANTUIH
(Okunuşu Ar-knan-too-ee)
Koruma ve kaosu düzenleyici, uzlaşıcı tanrı
Kutsal taşı: Topaz
Rengi: Sarı
Sembolü: Kristal meşale
Totem hayvanı: Siyah panter
Tanrılar birçok eski kavimde ve atlantiste görülmektedir. Bazı ritüellerde onların isimlerinin geçtiği görülür. Aslında bu daha derin açıklanması gereken bir olaydır. Tanrılar evrende var olan enerjisel bütünlük ve formdur. Aynı zaman kanunları yasaları temsil eder. Genel olarak tanrılara tapınma yoktur hiçbir dinin temelinde. (Yozlaşmıştır dinler) Tek bir yaratıcı vardır ve altında sembol ve enerjisel bütünlük olarak tanrı sembolleri bulunur. Bu yüzden siz ritüellerinizde tanrıların isimlerini değiştirebilir onun yerine kendi inandığınız şekle getirebilirsiniz. Bunlar paganist ritüeller değil majikal ritüellerdir. Titreşimsel olarak bu tanrı kullanılmıştır burada. Sizde isterseniz aynı fonetiksel titreşimi için bu tanrıyı kullanabilir yada kendi inancınız ve isteğiize göre değişirebilirsiniz. Burada tek dokunmanız gereken bu noktadır. Onun dışında hiçbir tarafa dokunmamanızı tavsiye ediyorum.

Element çağırma ve ritüele başlamadan önce benim daha önce yazmış olduğum majikal daire başlığına bakabilirsiniz. Elementlerin çağırımı içinde oradaki majikal dil olan enochian sözcüklerini kullanabilirsiniz.Ritüele Hazırlık

Bu gelişmiş bir ayindir ve bu yüzden gösterilen majikal saygının derecesi fazla olmalıdır. Katılımcı sayısı 7 olmalıdır. Eğer çok acilse 3 kişide olabilir.

Sarı renginin hakim olduğu bir ortam meydana getirilmelidir. Saydam cam/ kristal kaplarındaki sarı mumların yaydığı ışık dışında ışık olmamalıdır.

Katılımcılar odaya girmeden önce yere yedi köşeli bir yıldız çizilmeli, katılımcılar odaya girdiklerinde odanın batı köşesinde yıldızdan mümkün mertebe uzakta bir sıra oluştumalıdır. Kutupsallık yasasına saygı gösterilerek mümkün olduğu sürece bir erkeğin yanına bir kadın yerleştirilmeli, herhangi bir cinsin çoğunluğu söz konusu olduğunda üyeler kimin aktif enerjileri, kimin pasif enerjileri temsil ettiğine karar vermelidir. Çoğunluk hangi cinsten yana olursa o cinsten biri "lider noktasını" almalıdır.Yani kadınlar çoğunluğu durumunda lider noktasını bir kadın almalıdır.

Lider, oluşturulan sıranın en sonunda olmalıdır. Bir asa ile bir lamba, meşale yada yanan mum taşımalıdır.

Ritüel Başlıyor....

Liderin yedi kere yere vurması ve ışığı kaldırarak sıranın başındaki kimseyi yıldızın zirvesine doğru saat yönünde ilerlemeye davet etmesiyle ayin başlar. Sıranın sonunda ki lider tepe noktasına ulaşıp diğer katılımcılar da boş kalan uçlardaki yerlerini alana kadar sıranın başındaki döne döne ilerlemeye devam eder.

Bunun ardından lider asasını yıldızın merkezini gösterecek şekilde indirmeli ve evrenin negatif bölücü güçlerine karşı koruma istemiyle Akhantuih'e yakarışta bulunmak için elindeki ışığı başının üstüne kaldırmadan önce dört elementi yüksek sesle zikretmelidir. [Bu noktada bakınız kendi yazdığım majikal daire açma başlığı] Bunun ardından ayine katılanlar sağ elin avuç içini alınlarına ve sol avuç içini başlarının arkasına yerleştirmelidirler. Sonra aşağıda ki sözler tekrarlanmalıdır:

"Ruhum aklımı kontrol ediyor... Ve aklım bedenimi kontrol ediyor...."
Sol avuç içi başın sağ üst kısmına ve sağ avuç içi de başın sol üst kısmına dayanacak, baş parmaklar üst kısımda birleşecek şekilde kollar başın üzerinde çapraz tutulmalıdır. Başınızı hafifçe geri eğerek yukarı doğru bakınız ve aşağıdaki sözleri tekrarlayın:

"Mantığım sezgilerimi kontrol eder ve sezgilerim mantığımı tadil eder. Böylece Akhantuih'in önceliğinde evrenin karanlık bölgelerinin içinden güvenle geçebilirim. Bu kutsamalara karşılık olarak, beynimin iki yarısını disiplin etmek, programlamak ve dengelemk için günümün yedi dakikasını vermeye söz veriyorum."

Yakaran kimse yedi kalp atışı süresince bu pozisyonda kaldıktan sonra ellerini başını yedi kalp atışı süresince indirilebilir.

Şimdi sıra yedi dakikalık sessiz konsantrasyona gelmiş bulunuyor... Yedi dakika boyunca ritüele katılanların sessiz bir bekleyişe girdiği bu bölüme "Zaman hediyesi" adı verilmekteydi.

Bundan sonra lider, Akhantuih'e ayin öncesinde katılımcılar arasında belirlenmiş konulara göre doğal nedenlere, kazalara, kötü rüyalara ve benzerine karşı korunma talabinde bulunan genel bir dua okur.

Akabinde Lider yıldızın iç kısmında saat yönünde ilerlemeli ve her bir ucu önünde duraksayarak, ışığını o uçta duran katılımcının başının üzerine kaldırmalıdır. Işığı her kaldırılışında şu kelimeler sarfetmelidir:

"İşta ilhamların ışığı... Bu Akhantuih'in meşalesidir. Bu ışık gelecek günlerin gündüzlerinde ve gecelerinde sizin güvenle yol almanızı sağlayacaktır. Onun koruyuculuğunda rahatça yolculuk edin. Bu ışık sizi kuşatacak ve kutsayacak..."

Ritüelin Tamamlanması

Liderin yıldızın merkezine gelmesi ve asasıyla yere yedi defa vurmasıyla ayin tamamlanır. Tekrarlanacak kelimeler şöyledir:

"Akhantuih'in diyarına giden tüm kapıların uygun şekilde kapatılarak mühürlendiğini ve koruyucu varlığı olmadan açılmayacaklarını temenni ederim."

90770yu3.th.jpg


Lider bunun ardından yıldızın tepesindeki yerinden dönerek, meşalesini yavaşça havaya kaldırır ve "İlah" ile "Dört Element"e sırasıyla varlıkları ve yardımları için şükranlarını sunar. Bunun ardından geri adım atarak, yıldız oluşumunu bozar ve saat yönünde hareket ederek diğerlerini de oluşumdan uzaklaştırır. Tören sonunda yedi köşeli yıldız sökülmeli ve Akhantuih'in enerjileri neşe ve gülücüklerle topraklanmalıdır.

 
Üst