Astral Seyahate Çıkmak İsteyenler İçin

crowley

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
223
Tepkime puanı
27
Yaş
41
İş
kulluk
1-Rejim

Öncelikle rejim konusuna değinirsek sanırım yanlış yapmış olmayız. Yalnız Astral Seyahat değil okült çalışmalarda da olduğu gibi yenilmesi ve yenilmemesi gereken bazı yiyecekler vardır. (Altın Şafak Hermetik Cemiyetinin kurucularından) S.L. MacGregor-Mathers ve eşi sıkı vejetaryendiler. Bundan da anlaşılacağı gibi hayvansal besinlerden özellikle kırmızı etten uzaklaşmakta fayda vardır.

Hani bir söz var “Ne yersen o olursun��?. Burada kastedilen konunun duygusal yönü tabii ki. Yani uyumlu bir enerji yaymamız için hayvani besin tüketilmemeli. Bunun yanında üstat Majisyen Eliphas Levi’nin bazı uyarılarına göre kızartmalar, bol yağlı ve hazmı zor yiyecekler, fındık, fıstık vb... çerezler yenilmemeli. Un, şeker ve tuz tüketimini en aza indirmelidir. Hala piyasada bulunan Astral Seyahat Teknikleri isimli kitapta ise her gün bol miktarda havuç ve en az bir adet çiğ yumurta tüketilmesi gerektiği ve bol bol sıvı alınmasının faydalı olacağı belirtiliyor. Çalışma başlamadan en az 4 saat önce ve çalışma bitinceye kadar, hiçbir yiyecek yenmemeli sıvı içecekler ise minimum düzeyde alınmalıdır. Öncesinde oruçta faydalı olabilir.


2-Sabır ve Azim

Sabır konusunda kimse bir şey söylememişse de ben birkaç şey söylemek istiyorum. Her türlü okült faaliyetlerde olduğu gibi Astral Seyahat çalışmalarında da sabır, azim ve soğuk kanlılık çok önem arz etmektedir. Eğer çalışmalar her gün yapılmıyorsa ya da en az haftada 3-4 defa yapılmıyorsa sonuç gecikebilir. Çalışma yapılırken sabır ve azimle her ayrıntı üzerinde yeteri kadar durularak yapılmalıdır. 2-3 ay deneyip bırakanlar genellikle çoğunluğa uyup başaramayanlardan olurlar. Devamlı uygulandığında yaklaşık 5-6 ayda başarılabilir (başarı sizin ciddiyetinize ve azminize bağlıdır.)


3-Zamanlama

Genellikle günün ilk saatleri önerilse de bu zamanda yapamayanlar için sabah uyandıktan sonra veya birkaç saatlik uykudan sonra denemek uygun zamanlar arasındadır. Hiç birini yapamıyorsanız gece yatarken ya da istediğiniz her hangi bir zamanda yapılabilir. Bu arada unutmamak gerekir ki çalışmayı yaptığınız gün cinsel herhangi bir faaliyet çıkış şansınızı azaltır. Belki bir kadeh şarap yararlı olabilir (konsantrasyon açısından). Ama aşırı alkol sakıncalıdır. Zamanlama konusunda uygun gezegen saatleri de mevcuttur. Bunları vermemin sebebi bu saatlerde sert gezegen etkilerinden korunmuş olacağınızdır (tabii verilen ritüellerle beraber yapıldıkları taktirde) yani daha güvenli saatlerdir. günlerin gezegenlerine ait ilk saatler ayrıca güneş, ay, venüs ve merkür gün ve saatleri merkür diyorum çünkü merkür iletişimler yolculuklarla ilgili bir gezegendir. Bir de gezegen tütsülerini kullanmanızı öneririm.


4-Dua

Çalışma öncesi kendinize telkin verebileceğiniz gibi çalışmaya başladığınız anda: “Bu gece/gün Astral Seyahat yapmak istiyorum, yüksek benliğim/koruyucu meleğim bana lütfen yardim et��? vb. tarzda dua edilmesinde fayda vardır.


5-Yer

Bu iş için eğer okült çalışmalar yapabileceğiniz bir oda varsa çok iyi (her okült çalışmada olduğu gibi psişik saldırılara karşı odayı negatif unsurlardan temizlemek ve elementleri dengelemek için KDPR (Küçük Defetme Pentagram Ritüeli) uygulanırsa çok iyi olur). Eğer böyle bir imkanınız yoksa kendiniz rahat hissettiğiniz ve rahatsız edilmeyeceğiniz (en az 1-2 saat) bir yer olabilir. Arındırıcı törensel bir banyodan sonra Gevşeme Ritüeli ardından KDPR arkasından OSR (Orta Sütun Ritüeli) yapıp çakralarınızı dengelemelisiniz. Bu uygulamaları yapabileceğiniz bir mekan yoksa hayal ederek yapılmasında bir sakınca yoktur (çalışma yaptığınız günün pozitif tütsülerinden birini yakmanızda yararlı olur, loş bir ortamda olması bir adet mum - tercihe göre değişebilir ama uygulama gününün gezegenine uyan bir mum rengi daha iyi olur - kullanılması konsantrasyon açısından yararlıdır).


6-NefesKRAL SÜLEYMAN'IN NEFES ALIŞTIRMALARI

Rabbi Simeon'a göre, büyük bir şarkı söyleme ve konuşma ustası olan Süleyman, bu dalınç (contemplation) alıştırmasını kendi derin deneyimleri sonucu oluşturmuştur. Ağacın yedinci küresine değin yükselen Süleyman, kendisini izlemek isteyecekler için bu mistik yükselişini üç kitaba sığdırmıştır: "Şarkıların Şarkısı" kitabında, Güzellik (Tifaret) olarak bilinen kürenin doğasını, Mezmurlar kitabında adalet (Geburah) küresini, Özdeyişler ise Sevgi-İyilik (Hesed/Gedulah) küresini tanımlar.

Süleyman'ın, kendisi de şair olan babası Davut, ona, görsel deneyimlerin yaşanmasını ve sonucunda bu üç değerli kitabın yazılmasını sağlayan esini yada "Kutsal nefesi" uyandırma yöntemini göstermiştir. "İnsan nefesi, hava, ateş ve su gibi narin elementlerin karışımıdır. Nefes almadan yaşayamaz, ölürüz. Nefeste saklı bulunan sırları öğrenen ve onlarla alıştırmalar yapan Süleyman, doğanın yaratılmış şeyler üzerindeki fiziksel örtüsünü kaldırabilmiş ve onun altındaki ruhu görebilmiştir." der Rabbi Simeon. Dolayısıyla genellikle kibir (hebli) olarak tercüme edilen Mezmurlar da, daha örtülü anlamıyla "Nefesimin günlerinde herşeyi gördüm, hebel." Olarak da okunabilir. Daha da kapalı olmayan şekliyle Rabbi Simeon, Süleyman'ın bütün dikkatini beyindeki beyaz maddeye toplamışken, nefes alıp verme şeklini değiştirme tekniğini öğretiyordu. İnsan'ın Tanrı'yla bütünleşmesinin, en iyi olarak dünyada ve nefes aracılığıyla gerçekleşeceğini ısrarla söyleyen Rabbi Simeon, nefes alıp vermenin gizemini, Tanrı'nın birliğini her günkü zikri olan Shema'ya benzetir. Rabbi Simeon, Duada yer alan üç ismin (YHVH, Elohaynu, YHVH), insan nefesindeki ateşi, havayı ve suyu ifade ettiğine dikkati çeker. Duasını zikrederken, Ağacın üzerindeki üç sıfatı (Taç, Bilgelik, Anlayış) gözünün önünde canlandıran Kabalacı, kendi nefesini kutsal akışın aktığı bir kanala dönüştürür. İnsanın ağzı ve dudakları oynarken, kalbi ve iradesi bütünün birliğini yüceltmek için en yukarılara doğru süzülmektedir.

Kabalada nefesin ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliyoruz.

Çok çeşitli nefes alıştırmaları vardır ve çalışma öncesi bu egzersizleri yapmak faydalıdır. Astral Seyahat çalışmasında faydalı olduğuna inandığım ve genelde kullandığım kare nefes tekniğini vereceğim. Ama isterseniz başka bir teknikte kullanabilirsiniz.


1. Nefes tekniği;

-Rahat bir kıyafet giyin, eğer sizi rahatsız eden bir şey varsa kalkıp onu halledin. Daha sonra rahat edebileceğiniz yatak veya yere uzanın (sırtınız yere paralel olacak şekilde), başınızın altına, başınızla sırtınızın açısını bozmayacak bir yastık kullanabilirsiniz. (kare nefes tekniği üzerinde tefekkür ediniz) 3-4 defa derin nefes alın (nefesinizi karın bölgesine alıp bırakın, göğsünüzü şişirmeyin). Tüm nefesinizi boşaltın. Bu şekilde içinizden, birden dörde kadar sayın.
-Nefes alırken birden dörde kadar sayın.
-Nefesinizi tutun, birden dörde kadar sayın.
-Nefesinizi bırakırken birden dörde kadar sayın.

Bu şekilde nefesiniz rayına oturasıya kadar bu konumu koruyun.


2. Nefes tekniği
Burnunuza konsantre olun nefes alırken burnun ucundaki soğukluğa verirken sıcaklığa konsantre olun nefes alıp verdiğinizde içinizden bir, tekrar nefes alın verirken iki... şeklinde on'a kadar sayın ve tekrar bir'den ona kadar sayın şaşırdığınızda, aklınız karıştığında hep bir'den başlayın bu sırada aklınıza gelen tüm düşünceleri atıp sadece burnunuzun ucundaki sıcak-soğuk havayı hissedin bu şekilde bir süre sonra her tarafınızın uyuştuğunu göreceksiniz. devam edin ta ki sadece nefesinizin sesi kalana dek. O zaman tekniklerden birini deneyin.


3. Nefes tekniği
Nefes alırken 8'e kadar sayın nefesinizi tutun 16 ya kadar sayın bırakırken 4'e kadar sayın bu sayede pranayı ciğerlerde daha fazla tutmuş oluyoruz. Hazır olunca tekniğe geçin.


7- Gevşeme

Astral Seyahati açıklarken vücudu uyutup bilinci kandırarak uyanık kalmak şeklinde bir yorum yapmıştık buna ek olarak vücudun daha kolay uyku hali alabilmesi için kasların gevşetilmesi gerekmektedir. Astral Bedenin bazı kaslar tarafından tutulduğu kasların gevşetilmesiyle Astral Bedenin serbest kalacağı fakat bu kasları tam olarak gevşetmek için sürekli çalışmak gerekiyor. Astral Seyahat sırasında vücudun bir başkası tarafından rahatsız edilmemesi gerektiğini bunun ölüm riski bile taşıdığı yazılıydı bazı kaynaklarda. Astral Seyahat Teknikleri ismindeki kitapta kasları gevşetme tekniği var (isteyen bu kitaptan yararlanabilir).
- Ayak tabanı, parmaklar ve bileğinize kadar olan kısmı nefes alıp tuttuğunuzda gücünüzün yettiği kadar sıkın birden dörde kadar içinizden sayın ve gevşetin, nefesinizi bırakırken dörde kadar sayın sonra içinizde hava yokken dörde kadar sayın bunu 3 defa tekrarlayın sonra da ayak parmaklarınızı ters istikamete doğru aynı işlemi tekrarlayın.
- Ve sırasıyla ayak bileğinizden diz kapağınıza kadar olan kısmı
- Diz kapağınızdan (baldır dahil) kalçaya kadar olan kısmı
- Sonra diğer bacak için aynısı
- Kalçalar
- Karın boşluğu
- Sırtınız (köprü şekliyle)
- Göğüsler
- Sağ el parmakları bileğe kadar sonra da ters istikamete doğru
- Bilekten dirseğe kadar
- Dirsekten omuzlara kadar
- Sonrada diğer kol için aynısı
- Omuzlar ve trapez kasları
- Boyun kasları (kafayı göğse doğru eğerek)
- Çene kasları (çeneni göğse eğerek)
- Surat kasları (gözlerini sıkıca kapayarak daha sonra kaslarını gererek)
Her kası kasıp gevşetirken 3 er defa tekrarlamalısınız. Bu işlemler bittikten sonra 2-3 defa derin nefes alarak nefesi rahatlatmalısınız.


8. Korunma ve İmgeleme

Astral Seyahat yapan insanların çoğu bu tür bir deneyimi daha önce yaşamadığı için ilk çıkışta, yaşadıklarından dolayı korkarlar. Kendinizi bir anda farklı bir gezegende hissedin nasıl tedirgin olursanız işte böyle bir duygu ki bazıları bunu bile hayal edemez. İste bu gibi korku ve tedirginlik durumlarında Astral Beden korunma mekanizması olarak tekrar Fizik Bedene geri döner. Bir arkadaşım ilk Astral çıkışında önce kendini görüp şaşırmış daha sonra da korkması sonucu ağlamaya başladığını anlattı. Çünkü öldüğünü sanmış. Birde çeşitli Astral varlıkların saldırma ihtimali düşünüldüğünde korunmanın yeni çıkan insanların uygulaması gerektiğini düşünüyorum. Ve size vereceğim uygulamayla kendinize bir nevi zırh oluşturursunuz. Sırt üstü yere uzanın rahat bir hal alın. Avuç içleri yere doğru olmalı. Nefes kontrolü ile önce sadece gözünüzün önüne gelen anlamsız şekilleri izleyin. 5-10 dakika boyunca yorum yapmadan, görüntülerin arkasından bile gidebilirsiniz. Sonra iradenizle boşluğu yakalayıncaya kadar uğraşın. Hiçbir renk, hiçbir ses olmamalı ve hiç bir ışık olmamalı sadece karanlık olmalı. Bu arada kendinizi kristalden yapılmış, saydam olarak hayal edin. Boşlukta nokta şeklinde bir ışık hayal edin gittikçe büyüyen bir ışık topu şeklinde, yaklaşık olarak birkaç metre kala ışık topunun durduğunu ve kaynadığını hayal edin. Başınızdan başlayarak tüm vücudunuzu kapladığını ve etrafınıza ışık yaydığınızı aura'nızda beyaz ışıktan bir kalkan oluşturduğunuzu hayal edin. Bu arada boşlukta hayal ettiğiniz size gelen ışık topunun sadece beyaz ışık olduğunu hayal etmelisiniz, eğer başka bir renk olursa çalışmayı bırakıp daha sonra tekrar denemelisiniz. Işık vücudunuza girmeye başladığı anda serin suların başınızdan aşağı doğru yayıldığını hissetmeye çalışınız. (Bu çalışmayı eğer KDPR ve OSR'ini yapmadıysanız yapınız yaptıysanız gerek kalmaz.)


9- Rüya Günlüğü
Görmüş olduğunuz rüyaları yatağınızın yanında hazır bulunan rüya günlüğü olarak kullandığınız deftere uyanır uyanmaz rüyayı teze taze yazmalısınız. Eğer daha sonraya bırakırsanız unutabilirsiniz. Bunun amacı; Rüyalar Astral Boyutta gerçekleşir, buradan edineceğiniz bilgiler bilinç altından gelen bilgilerdir. bu yüzden çabuk unutulur. Yani rüyaları kaydederek bir süre sonra bilinç altınızla bağlantı kurabilirsiniz ve rüyada olduğunuzun farkına varabilirsiniz. bu sırada lusid rüya aşamasındasınızdır ve buradan bilinçli Astral Seyahat'e geçiş yapabilirsiniz. Bunun için bir teknik geliştirmiştim bunu sizlerle paylaşacağım; Örneğin: Rüyanızda bir ormanda yürüyorsunuz sonra ileride ne var acaba diye merak ediyorsunuz ve birden uçmaya başlıyorsunuz sonrada uyanıyorsunuz. Eğer rüyada fiziksel ortamda olmaması gereken şeyleri farklı(zıt) renklerle yazarak yada etrafına daire çizerek kaydederseniz bir süre sonra rüyadayken fiziksel ortama aykırı şeyler olduğunda başlangıçta şaşırıp sonra da rüyada olduğunuzun farkına varabilirsiniz. bu sayede rüyanız lücid rüya olur ve burada yapacağınız şey fiziksel bedenin yanına gitmeyi istemek olacak. Bunu yaptığınızda büyük bir ihtimalle ya vücudunuzun üzerinde salınıyor yada vücudunuzun önünde yada yanında ayakta fiziksel bedeninize bakıyor olarak bulacaksınız kendinizi. bundan sonrası düşüncelerinize kalmış. ama ben yinede ilk 3-5 çıkışta evinizin dışına çıkmanızı tavsiye etmem zaten bunun nedenini anlayacaksınız. Astral ortama alışasıya kadar ve düşüncelerinize hakim olasıya kadar evinizi dolaşın ailenizi seyredin vb...


10- Çıkış Belirtileri
İyi bir konsantrasyon, nefes tekniği ve hayal gücüyle bir süre sonra vücudunuzdaki tüm kaslarınızın ve hücrelerinizin uyuştuğunu onları hissedemediğinizi göreceksiniz. (sakın orada olup olmadıklarını hissetmek için dikkatinizi farklı yönlerinize kaydırmayın tüm uğraşınız boşa gidebilir) kulakta uğuldama, tüm vücutta karıncalaşma, baş dönmesi yada vücudun spiral bir şekilde dönmeye başlaması çıkış belirtileri arasında sayılabilir. Tabii burada fiziksel vücut değil Astral Beden dönüyor olacaktır. hafifleme hissi oluştuğunda nefes sisteminizi bozmadan nefesinizi tutun ve hayalinize (uyguladığınız teknik) devam edin, eğer çıkış başarılı olmadıysa (nefesinizi fazla uzun tutmayın) tekrar yani belirtiler bekleyin ve aynı işlemi tekrarlayın. bu sayede çıkış rahat olacaktır.


11- Çıkış Deneyleri

Buraya kadar genelde herkes bu uygulamaları aşağı yukarı yapar. Bundan sonrası kişiye göre değişir. Bu kısımda birkaç örnek vereceğim. Hangisini istersiniz onu kullanın bundan sonrası size kalmış.

Teknik - 1

Genellikle çoğu insan kendi kendine telkin yöntemini kullanır. Bir nevi Lusid Rüya yöntemi de denebilir. “Yemek yanıyor kalkıp ocağı söndürmeliyim, tuvalete gitmeliyim, evde hırsız var kalkmalıyım��? tarzında telkinleri sik sik kendine verir ve sonuçta bu emre fizik beden gevşemeden dolayı cevap veremez ve Astral Beden bu emirlere yanıt vermek için harekete geçer.


Teknik - 2
İmgeleme yöntemleri de vardır.

a- Gökyüzünden bir ipin 3. gözünüze doğru asili olduğunu elinizi uzatınca tutabileceğiniz bir uzaklıkta hayal etmelisiniz. Ve Astral Ellerinizle o ip sayesinde yukarı tırmandığınızı hayal edin.

b- Kendinizi vücudunuzun içinde hapsolmuş olarak (karanlık bir hücre gibi) hayal edin. İçerdesiniz ve sadece 3. gözünüzün olduğu yerde bir ışık ve çıkış var. Bir merdiven sayesinde buradan çıktığınızı hayal edin. Hayal edilemiyorsa bile öyle olduğunu varsayarak hayal etmeye çalışın.

c- Kendinizi bir hücrede hayal edin. Tek çıkış var ve içeriye serin bir su dolmakta. İçerisi suyla yavaş yavaş dolmakta, sırt üstü suya kendinizi bıraktığınızı hayal edin. Ve bu şekilde yükselerek çıkışa ulaşıp çıktığınızı imgeleyin.

d- Kendinizi ayakta durur vaziyette imgeleyin ve tüm ayrıntıları görmeye çalışın. Tam olarak başardığınızda bilincinizin bu
imgelediğiniz size aktığını hayal edin. Bunu başarabilirseniz çıkış yapmış olursunuz.

e- Bir de vücudunuzdaki kaslardan birinin kasılı kalmışta Astral Bedeninizi tutuyor hayal edin ve bu kasın gevşemesiyle Astral Bedeninizin boşlukta aşağıya doğru düştüğünü imgeleyin.

f- Aleister Crowley'in öğrencilerine öğrettiği teknikte; Odanızdaki duvarda bir kapı oluşturun ve bu kapının üzerinde sizin için anlamlı bir simge hayal edin (mottonuz da olabilir.) ve kendinizi o kapıdan dışarı çıkarken hayal edin. Crowley'e göre kapıdan geçebilirseniz çıkış yapmışsınızdır.

g- GD'a göre ise Çalışma öncesi bir boy aynasında kendinize dikkatlice bakmalı ve hayalinizde kendi formunuzu ince ayrıntılarına kadar hayal edebilmelisiniz ki çıkış başarılı olsun.

ğ- Kemal beyin söylediği bir diğer teknik ise ki ben denedim; yere uzanın ayak parmak uçlarından yavaş yavaş yukarıya doğru yaşam enerjinizi (beyaz ışık) çekin ta ki 3. gözünüze kadar hissederek çıkın zaten buraya geldiğinizde vücudunuz neredeyse tamamen uyuşmuş oluyor. ve 3. gözünüze ulaştığınızda yaşam enerjinizle birleştiğinizi ve 3. gözünüzden dışarıya çıktığınızı imgeleyin.

Daha bir sürü teknik verilebilir. Astral çıkışı başaranlara yeni dünyalarında iyi şanslar diliyorum. Bunun anlamı çok büyük, Astral ortamda çok fazla okült bilgi edinilebilir. İlk zamanlar Astral ortamda kontrol çok zordur ama zamanla Astral Bedeni kontrol edip rahat hareket etme imkanı bulabilirsiniz tabi bunu tecrübe belirler. Bir de bir çok kişinin Astral Seyahat denemelerinin boşa gitmesinin sebebi bir uygun zamanda yapmamaları iki çalışmalara yeterince devam etmemeleri üç ki en önemlisi olarak düşündüğüm üç boyutlu imgelemeyi başarmaları. Bir çok üstat da hayal gücü üzerinde boşuna durmamışlardır herhalde.


Kaynaklar:

Kabala Musevi Mistiklerinin Yolu - Perle Epstein - Dharma Yayınları
Altıncı Boyut İnsanın Bilinmeyen Gücü - Roderich Feldes - Cem Kitapları
Altıncı Duyu Duyu Ötesi - Brian Ward - Remzi Kitabevi
Astral Seyahat Teknikleri - D. Scott Rogo - Ege Meta Yayınları


ALINTIDIR...
 

circe

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ara 2008
Mesajlar
20
Tepkime puanı
0
Peki astral seyahate gerçekten çıktığımızı nasıl anlayacağız? Ya biz bunları yapınca beynimiz bize oyun oynarsa? Ben hiç emin olamadım, belki bunun sebebi hiç yapamamış olmamdır, bilemiyorum ama bu ayrımı cidden çok merak ediyorum.
 

pcxlord

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
101
Tepkime puanı
4
Yaş
32
Konum
provakasyon Ler
İş
student
yattığınız odaya gitmeyi düşünün hemen orda olursanız astraldesiniz yine de inanmıyorum derseniz yatağınızda yatana bakın ama fazla yaklaşmayın ve korkmayın yoksa hemen fiziksel bedeninize geri dönersiniz
 

kristen

Kayıtlı Üye
Katılım
12 May 2009
Mesajlar
14
Tepkime puanı
1
Çıkıpta geri dönememek gibi bir olay olabilir mi peki?
Bedenimize tekrar dönememe ihtimali?
 

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
269
peki astral seyahate gerçekten çıktığımızı nasıl anlıycaz ya biz bunları yapınca beynimiz bize oyun oynarsa.ben hiç emin olamadım belki bunun sebebi hiç yapamamış olmamdır bilemiyorum ama bu ayrımı cidden çok merak ediyorum

Bir süre sonra adeta çekildiğinizi farkedeceksiniz. Ellerde ve ayaklarda karıncalaşmalar olacak ve çıktığınızda aşağıda kendi bedeninizi görüceksiniz. Bu durumda insan biraz ürkebilir veya korkabilir ama buna fazla aldırış etmeyin bence keyfini çıkartmanızı tavsiye ederim. Eğer ani tepkiler vs.. yaparsanız astralden çıkabilirsiniz yani kendi bedeninize dönersiniz tadını çıkartamadan. :)
 

mvodave

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Şub 2010
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Konum
İstanbul
İş
Teknik Servis & Müzisyen
Sayın crowley.. size bir sorum olacak.. nasıl olduğunu bilmiyorum ama geçmiş zamanımı hatırlıyorum. Çocukken herhangi bir zamanda bedenimden çıkıp astral seyahat yaptığımı hatırlıyorum. Hem yukarıdan bedenimi görüyorum.. Uçuyorum ve aynı zamanda fiziki bedenimi de kontrol edebiliyordum.. İsteyerek yaptığım bir şey değildi. Nasıl yaptığımı da bilmiyordum.. Ama bu zamanla kayboldu.. Sizce bu nasıl birşey ve ya bu bir astral seyahat mıdır? Yeniden böyle birşey yapabilirmiyim?
 

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Haz 2010
Mesajlar
83
Tepkime puanı
0
Konum
Antalya
İş
Öğrenci
Mesela arkadaş evinde kağıda bir şey yazsa, ben onun evini ziyaret edip kağıtta yazanı okuyabilir miyim? Böyle bir şey olursa eğer düşünemiyorum neler yaparım. :D
 

adlesss

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2009
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Ben de bir iki ay çalıştım, çabaladım ve emeklerimin karşılığını aldım. 2 kere başardım bunu. :D Ancak sonra düşündüm ki; "Gerekli olsaydı Rabbim herkese ihsan ederdi" dedim bıraktım. Bir daha da yapmadım. :)
 

Mermaid

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Eki 2009
Mesajlar
258
Tepkime puanı
26
ben de bir iki ay calıstım cabaladım ve emeklerimin karsılıgını aldım 2 kere başardım bunu :D ancak sonra düşündümki gerekli olsaydı Rabbim herkese ihsan ederdi dedim bıraktım bi dahada yapmadım :)

Gerekliymiş ki, çalışan ve bunu yapabilenler, hatta ileri düzeyde yapabilenler var.
 

adlesss

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2009
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Gerekliymiş ki, çalışan ve bunu yapabilenler, hatta ileri düzeyde yapabilenler var.


bunu yapmak için bu siteden çok destek aldım o teknikt bu teknikti derken oldu :willy_nilly: bende başardım dedim. tabikide profesyonelce yapan artık usatsı olmus kişiler mutlaka vardır. galiba benim korkum gerceklerle yüzleşmek... olmak istedigim yerdeki göreceklerim..:hang:
 

magnetic

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2010
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
sormak istediğim şey şu :
Bütün belirtiler tamam. karıncalanmlar seyirmeler filan. ama tam son noktaya gelince çıkmak istiyorum ve büyük bi arzuyla o çekilme hissini oluşturuyorum tam olacakken gözlerim çok şiddetli bir şekilde açılıp kapanmaya başlıyor. bunu kontrol edemiyorum . bunu bir şekilde düzeltebilir miyim ? ya da yanlış yaptığım şeyler mi var ?
 

ahnuba

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Haz 2010
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Astral seyahat adıyla yaşanan bu deneyim gerçekte ruhu bedenden soyutlamaktan başka bir şey değildir. Kavramları yerli yerine oturttuğumuz zaman her şey gayet net anlaşılacaktır. Ruhun bedenden soyutlanması uykuya dalan her insanda istem dışı meydana gelir. Bedenden ayrılan ruh, soyut diye nitelendirdiğimiz değişik boyutlarda yolculuğa çıkar. Ruhun yolculuk ettiği boyutlar yedi gök katları olabildiği gibi, ruhlar, melekler ve cinler boyutu da olabilir. Ancak ruh, gidip gördüğü nesne ve olayları olduğu gibi beden belleğine vermez. Onları bedenin duyularıyla kavrayabileceği bir ölçüde ve az bir kısmını verir. Biz çoğunlukla buna rüya diyoruz. Rüya bedenin değil, ruhun gördükleridir. Bu görüntüler ruh için gerçek ve mantıklıdır. Fakat beden için mantık dışıdır.
Rüyalarımız bizlere ruhumuzu kendi isteğimizle bedenden çıkarabileceğimizi göstermektedir. Eğer bunu başarırsak, ruh bedene geri dönünceye kadar beden hissiz bir şekilde uyumuş olur. Oysaki bu durumun ileri aşamasında beden günlük rutin işlerini sürdürürken ruh bedenden çıkıp istediği yerlere gider, ölü veya diri kimselerle, hatta melek ve cinlerle de görüşür, bilgi alışverişinde bulunur. Daha da ilerisi bedenden soyutlanan ruh, bir kaç yerde birden bdenlenebilir. Bu bedenler kendi bedeni olabildiği gibi, değişik bedenler de olabilir. Buna rağmen gerçek bedeni ortadan yok olmaz, günlük işlerini sürdürmeye devam eder. Dahası da var bu işin. Ruh isterse fizik bedenini istediği yere taşıyabilir/ışınlayabilir. Dahasını da isterseniz ruh, kendi bedenini bir toz zerresi kadar küçültür veya bir dağ kadar da büyütebilir. Ruhun fizik bedenini istediği varlığın kalıbına sokabildiğini de eklemeliyim. Bütün bunlar Rabbimin ruha verdiği imkânlardır. Kendini tanımadan ölen kimselere ne kadar yazık değil mi?
 

shiva_devi

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Eyl 2010
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
ben uzun zamandan berı bu konu hakkında arastırma yapıyorum we kendımı hala hazır hıssetmedıgımı dusundugum ıcın hıcbır sekılde bılınclı bır deneyımım olmadı.sanırım benı en cok tedırgın eden sey farklı warlıklara karsılasmak buyuzden de bır turlu denemıyorum ama hep aklımda oldugu ıcın gece yatagma yattıgımda bazen kendıme engel olamadan konsantre olup bedenımın uyustugunu hıssedıyorum we sonra wazgecıyrm..ayrıca bu farklı warlık( yada adı her ne ıse) gıbı seylerle karsılasmak tam olarak neyı ıfade edıyor bılemedıgım ıcın belkı de kendı hayal gucumden korkuyorum..eger karsılasan yada bu konu hakkında bı bılgısı olan warsa benı aydınlatabılırmı..sankı ne olacagını bılsem amacımı daha kolay we erkenden gerceklestırebılırmısım gıbı gelıyor...
 

KIZIL1

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Eki 2010
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
merhabalar teşekkür ederim dost çok güzel bilgiler vermişsin denedim oldu ama tabi ruhumu bedenden ayıramadım.
vucudumdaki neredeyse büyün kaslar gevşedi nefes almam yavaşladı yani düzenli ama yavaş.
sonra başım döner gibi oldu bir baktım kople dönüyorum gibi bir his geldi içime özellikle göbek ve baş kısmımda hissettim sonra ne oluyor dedim kendi kendime ve nefes almadığımı farkettim tabiki iç güdüsel olarak korktum ve nefes almaya başladım .
gidipde dönmemek var dedim kendi kendime astral seyahatte kaza geçirip ölen adam diye gazatelere manşet olmakdan korktum desem gülersiniz herade:))

şaka bir yana güzel bir deneyim oldu madem gidince dönebiliyoruz ben bu güün tekrar deneyeyim :)))

saygılar sevgiler teşekkürler o kıymetli bilgileriniz için..
 

agoni

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Kas 2010
Mesajlar
9
Tepkime puanı
1
biraz önce ılk defa denedım :) uyusmalar oldu tıtreme oldu en son noktada gozlerım sıddetlı acılır kapanır sekıl aldı .. ılk gozlerım kpadıgımda cıddı karanlık vardı sonra beyazlık ona benzer ısık sekıllerı aldı . bırde bısey sankı vuduzumu yukarı cekıyor gıbıydı ama bı ruh cıkısı yasayamadım . sonra zaten vucut kasıldı gozlerım actım .. şimdi fena basım donuyor gozlerım ara ara kararıyor bu normalmidir?? ilk denmeye gore bukadar yol almak da ıyı galıba odaklanmacıgımı dusunuyordum fakat bı ara cıddı bosluga dustugumu hıssettım dusunceler vs hersey bı an da bosluk oldu acaıp derece bı huzur :) muthıs bı duyguydu daha tam yasmadıgım halde :)
 

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2010
Mesajlar
371
Tepkime puanı
13
Arkadaşlar yıllardan beri çok merak ettiğim bir şey sormak istiyorum sizlere.Astral seyehat sırasında geçmişe gitmek mümkün mü? Ve eğer mümkünse geçmişteki bir sahneyi yaşayabilir miyiz? Mesela geçmişte liseye gittiğimiz bir güne döndük diyelim..o sınıfta serbestçe dolaşabileceğimiz için arka sırada oturan iki arkadaşımızın neler konuştuğunu duyabilir miyiz? Yada o arkadaşlarımızdan birini takip ederek bir günde neler yaptığını görebilir miyiz? Ama gerçek hayatta evine hiç gitmediğimiz ve samimiyetimiz olmayan biri.
 

Ori

Elit Üye
Katılım
18 Ocak 2010
Mesajlar
3,303
Tepkime puanı
3,287
Warcaft gerçekten çok ilginç bir yaklaşım ama böyle birşeyin olabilceğini sanmıyorum ama gerçekten çok iyi bir yaklaşım.
 

berkooo

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Kas 2010
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Ya arkadaşlar ben astral seyahat yapmak istiyorum ama korkuyorum yani piskoljm bozulcak diye çok güzel bişey ama günlük hayattada karsıma çıkmasından korkuyorum bana yardımcı olabilrmisinz ?
 
Üst