Astral Seyahat İnceleme Cilt:2

My_soul

Banlı Kullanıcı
Katılım
14 Ara 2009
Mesajlar
143
Tepkime puanı
22
Bu bölüm, ilk yayınlandığı zamandan bu yana alınan soru ve yorumlar düşünülerek tamamen yeniden yazılmış ve güncellenmiştir. Projeksiyon yapan bir kişi ve bir mistik olarak deneyimlerimi kullanarak insanların projeksiyonla ilgili bazı temel problemlerini çözümlemeye çalıştım. İnternetin ilham verdiği tüm yapıcı geri bildirim ve deneyim sayesinde bu interaktif bir çalışma oldu.

Astral boyutun ve projeksiyon sürecinin çok karmaşık bazı belirli görünümleri vardır. Bunlardan pek çoğu yanlış anlaşılmıştır ve yeri geldiğinde çok kafa karıştırıcı olabilir. Bu makale serisi konuya küçük bir ışık tutmayı amaçlamaktadır ve işallah konunun ne olduğunu açıklar. Bu araştırmadaki teoriler ve çıkarımlar çoğunlukla benim kendi projeksiyon denemelerimden alınmıştır. Bu araştırmanın amacı daha üstün bir anlayış ve projeksiyon için yeni, daha basit ve daha etkin teknikler geliştirmektir. Burada ele alınan teoriler ve teknikler sürekli olarak gelişim aşamasındadır ve yeni keşifler ve kavrayışlar açığa çıktıkça değiştirilmeye ve düzenlenmeye tabiidir.Astral boyut nedir?

Astral, fiziksele en yakın boyuttur. Tüm düşünceleri yakalayan ve tutan kocaman zihinsel bir ağ gibi dünyayı kaplar ve ona nüfuz eder. İçeriği, dünya zihninin kollektif bilinci tarafından yaratılmıştır. Dünyadaki tüm yaşayan varlıkların bütün düşüncelerini, hafızalarını, fantezilerini ve rüyalarını içerir. Onun içinde duygudaş etkileşim, veya benzer benzeri çeker yasası, bu zihinsel malzeme okyanusunu böler ve onu havuzlara ve seviyelere ayırır. Bu düşünce havuzları genellikle astral düzlemler, astral dünyalar, astral alt-dünyalar ve astral alemler olarak adlandırılır.

Astral boyut astral malzemeden oluşmuştur ve uygun bir şekilde zihinsel malzeme olarak tarif edilir. Zihinsel malzeme düşünceye karşı çok duyarlıdır ve her türlü şekle ve forma dökülebilir. Bu yaratımlar o kadar mükemmellerdir ki gerçekten ayırt edilemez.

Zihinsel malzemeyi açıklamanın en iyi yolu astral maddeyi ışığa tutulmamış, yüksek hızlı fotoğraf filmiyle mukayese etmektir. Bu film ışığa tutulup fotoğraf makinasının lensi tarafından odaklanıldığında filmin ışığa verdiği kimyasal tepkime sayesinde gerçeğin mükemmel bir görüntüsü anında filmin içine işleyecektir. Astral madde düşünceye maruz bırakılıp zihnin lensi tarafından odaklanıldığında, astral malzemenin düşünceye verdiği tepkime sayesinde gerçeğin mükemmel bir görünümü anında astral malzemeden oluşacaktır. Astral boyuttaki herhangi bir yaratımın karmaşığı ve dayanıklılığı büyük ölçüde onu yaratan zihnin gücüne bağlıdır.Rüyalar

Bilinçaltı zihin rüyaları şu şekilde yaratır: Bilinçaltı zihin uyku esnasında astral boyuta kendini ayarlayarak istediği herhangi bir senaryoyu yaratabilir. Bu, bilinçaltı zihnin problem çözme ve bilinçli zihinle iletişim kurma yöntemidir. Bir seri karmaşık düşünce formu senaryoları yaratır ve onları astral boyutun zihinsel malzemesine projekte eder ve orada onlar katı bir hale gelir. Bilinçaltı zihin sonra rüya halinde, bu yaratılmış senaryoları yaşar ve deneyimler. Bu, bir yönüyle sinema perdesine (astral boyut) projeksiyon yapan bir film makinasına (bilinçaltı zihin) benzer.Düşünce formları

Gerçek dünyadaki herhangi bir yeni obje bir süre geçtikten sonra astral boyuta sindirilir. Onun düşünce formu temsili, ilk olarak fiziksel boyuta yakın olan astralin alt bölümlerinde gelişmeye başlar ve zaman geçtikçe daha fazla kalıcı hale gelir. Tüm düşünce formlarında olduğu gibi, ona ne kadar dikkat edilirse o kadar hızlı gelişir.

Astral boyutun daha üstlerinde, fiziksel plandan uzaklarda, fiziksel dünyadan gelen az sayıda düşünce formu, (bizim bildiğimiz anlamda) bulunur. Fiziksel şeylerin, yüksek astralde belli bir şekil alıp belirmeden önce onun içinde çok uzun süre kalmaları gerekir.

Hiç karanlıkta yabancı bir evin içinde gezinmeyi denediniz mi? Her şeye çarpar durursunuz. Ama etrafınıza aşina oldukça çevrenizin zihinsel bir resmi zihninizde belirir ve etrafta yolunuzu daha iyi bulursunuz. Bu evde ne kadar çok vakit geçirirseniz bu zihinsel resim de o kadar güçlü olacaktır. Bu, diğer boyutlarda nesnelerin düşünce formları olarak asimile edilmesi ve büyümesine benzer.

Astralde düşünce formlarının oluşması aynı zamanda geri yönde de işler. Eğer fiziksel bir obje uzun zamandan beri ortalıktaysa, astralde daha uzun süre dayanan bir düşünce formu etkisi yaratacaktır. Obje yok edildikten veya yeri değiştirildikten sonra onun düşünce formu kalır. Örneğin astraldeyken evinizde sizin olmayan, sizin eşyalarınızın arasına karışmış duran mobilyalar bulabilirsiniz. Bu durum, bir önceki oturanlara ait, orjinalleri seneler evvel taşınmış eski eşyaların düşünce formları tarafından oluşmuştur.

Eski düşünce formları, yeri değiştirilen fiziksel karşıtlarını takip etmezler. Yenileri astralde belirmeye başlarken eski olanlar yavaş yavaş çözülmeye başlar. Bir nesne bir yerde ne kadar uzun süre kalırsa orada bulunan düşüne formu da o kadar güçlü olur. Bu durum aynı zamanda binalara, yapılara ve jeolojik özelliklere de uygulanabilir. Bir parka projeksiyon yaparsınız ve orada kesinlikle orada olmadığını bildiğiniz bir ev, köprü, dere, tepe vs... bulursunuz. Bunlar geçmiş zamanlarda var olmuş olabilirler. Astralde ne kadar yukarı giderseniz, düşünce formları veya içinde bulunuyor gibi göründüğünüz jeolojik devir o kadar eski olur.

Bir düşünce formunun büyüme oranı büyük çapta ona gösterilen dikkat miktarına dayanır. Örneğin, milyonlar tarafından sevilmiş, seyredilmiş ve yoğun bir şekilde düşünülmüş ünlü bir tablo, birinin yatak odasında asılı olan ve birkaç kişi tarafından görülen sıradan bir tabloya nazaran çok daha kuvvetli bir düşünce formuna sahiptir. Astralde rasladığınız düşünce formu sayısı aynı zamanda fiziksel plana ne kadar yakın olduğunuzla alakalıdır. Gerçek zamanlı bir projeksiyonda veya BDD'de olduğu gibi, eğer çok yakınsanız pek az düşünce formu bulunur. Gerçek zamanlı bir BDD'de tam olarak astral boyutta değilsinizdir ama astral ve fiziksel boyutlar arasındaki bir tampon bölgede astral form olarak bulunursunuz.Astral Görüş

Fiziksel bedende 220 derecelik görüş açısına sahibiz. Örneğin, sadece önümüzü, arkamızı değil, ve aynı anda yukarı ve aşağıyı görürüz. Astral bedendeyken 360 dereceden daha FAZLA görüş vardır ve aynı anda tüm yönleri görebiliriz. Bu, küresel görüştür. Projeksiyon esnasında, alışkanlık bizi sadece ön görüntü olarak hissettiğimiz tek bir yönde dikkatimizi toplamamıza neden olur. Arka görüntü, yukarı, aşağı, sol, sağ hepsi oradadır ve aynı anda görülebilir ama bunların hepsi bir anda beyin tarafından özümsenemez. Bu beynin bir yaşam boyu sürmüş olan ön görüntü alışkanlığına ters düşer. Küresel görüntü; tüm yönleri, yukarı, aşağı, sağı, solu, önü ,arkayı aynı anda görebilen çok taraflı kocaman bir göz olmak gibidir.

Astral bedende herhangi bir fiziksel organınız yoktur. Mesela gözler. Siz uzayda süzülen, fiziksel olmayan bir bilinç noktasısınız. Aynı zamanda yer çekimi ve diğer fizik yasalarından da etkilenmezsiniz. Bu haldeyken yukarı veya aşağı, geri veya ileri, sağ yada sol yoktur. Projeksiyon esnasında bizi bu perspektife mecbur eden yaşam boyu süren süren alışkanlığımızdır.

Eğer astralde etkin bir şekilde iş görmek istiyorsanız küresel görüntüyü anlamak önemlidir. Bu özellikle fiziksel boyuta yakın olduğunuz zamanlarda böyledir. Küresel görüntü çoğunlukla size bir ayna görüntüsü boyutunda veya gerçekliğin tersten bir kopyasında olduğunuzu zannetmenize yol açacaktır. Bu demektir ki, örneğin eviniz ters yüz edilmiş gibi görünecektir. Bu durum, projeksiyon esnasında orijinal doğal bakış açınızı kaybettiğinizde sizin tarafınızdan kaynaklanmaktadır.

Projeksiyon esnasında bir noktada yönünüzü şaşırırsınız ve normalden daha farklı bir bakış açısı edinirsiniz. Örneğin düşünmeden dönmüş, tepetaklak veya tersyüz olmuş olabilirsiniz. Bu sizin doğal sol sağ, yukarı aşağı bakış açınızı değiştirecektir. Bu durum bilinçaltı zihninizi bulunduğunuz yeri tersine çevirmesi konusunda kandırır böylece bilinçaltı zihniniz düzgünce iş görebilir.

Astralde fiziksel bir bedeniniz olmadığı için eğer geri bakmak isterseniz dönmenize veya hareket etmenize gerek yoktur. Sadece bakış açınızı geriye doğru yönlendirirsiniz. Bu, hareket edilmeden yapıldığında ayna görüntüsü etkisini oluşturur. Bu, bir bakıma arkayı görmek için aynaya bakmaya benzer.

Aşağıdaki diyagram dönmeden bakış açısındaki bu geri dönmeyi göstermektedir. Sol ve sağın değişmediğine dikkat edin:

Sağ | Sağ
|
(A) <<<<<<<<<--------|-------->>>>>>>>>> (B)
|
Sol | Sol


Eğer bakış açısı (A) dönmeksizin bakış açısı (B) oluyorsa, bu halde sol ve sağ geri dönmemiş oluyor. Bu durum, bilinçaltı zihnin görüntüyü veya sadece belli bir kısmını geri döndürmek suretiyle yaratıcı gücünü görüntüyü düzeltmede kullanmasına sebep olur. Bu daha kolaydır ve bilinçli zihin deneyip de sol ve sağın geri dönüşünü kabul etmişse çok problem çıkarmaz.

Buna yakın bir etki yatar vaziyette kafanızın üzerinden bakarak veya amuda kalkıp nesnelerin sol ve sağ yanlarını seçmeye çalışırken yaşanır. Bu, sol sağ hissinde hafif bir karışıklık yaratır. Örneğin geri dönmüş pozisyonunuzdan bilinçli olarak ne tarafın sol ne tarafın sağ olduğunu hesaplamalısınız. Bu hafif kafa karışıklığı, bilinçaltı zihni kabul edilmesi daha kolay olan bir şeyler yaratmaya kandırmada gerekli olan tek şeydir.

Beyniniz bu geri dönüşümü özümsemeye kadir değildir dolayısıyla kendisi o anda sol ve sağın neresi olduğunu hissediyorsa size ona göre yeni bir perspektif verecektir. bir kere bu tuhaflığı fark ettiğinizde artık onu geri çevirmek için çok geçtir. Beyin sol ve sağın bilinçli bir değişimini kabul edemez.

Eğer küresel görüntüyü tam anlamıyla anladıysanız ve projeksiyon esnasında bir anda kendinizi geri dönmüş bulursanız bu artık bir problem teşkil etmeyecektir. Garip bir ayna görüntüsü boyutunda vakit kaybettiğinizi düşünmektense bunu hesaba katıp normal bir biçimde fonksiyonda bulunursunuz. Örneğin astralde bir şeyler yapma planlarınız varsa hala yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey etrafınızdaki bina veya yapılardan sol sağ koordinatlarını almak ve kendi sol sağ hissinizi tamamıyla göz ardı etmektir.

Astral boyutta gördüğünüz her şey doğrudan zihin tarafından algılanır. Bir projeksiyon esnasında bilinçaltı zihnin gerçekliğin bilinçli algılanmasının bir kısmını veya tamamını geri döndürmesi veya bozması olağan bir meseledir.

Not: Bakış açısının geri dönmesi bir gerçek zamanlı projeksiyonda pekçok kez olabilir.

Yaratıcı İmgeleme GücüBilinçaltı zihin, bilinç üstüne oranla ÇOK muazzam bir imgeleme gücüne sahiptir. Bu bir çocuğun hesap makinesini süper bir bilgisayarla karşılaştırmaya benzer. Astral boyutta, bilinçli zihnin farkında olduğu herhangi bir bilinçli projeksiyon veya lusid rüyada bu fark büyük bir kafa karışıklığı yaratabilir. Her projeksiyonda bilinçaltı yüzeyin altında kaynamaktadır. Bütün o yaratıcı güç dışarı çıkmak, yaratmak için yanıp tutuşmaktadır ve eline fırsat geçtiğinde bunu yapacaktır. Yaratıcı güçteki bu değişim, bir yaşam boyu alışkanlığımız olmuş normal ön görüntüyle birleştiğinde '' Alis harikalar diyarında'' etkisini yaratır. Açıklayayım:....

Şunları birbirine katın:

1. Bilinçaltının muazzam yaratıcı gücü

2. Bilinçli zihnin zayıf yaratıcı güçleri

3. Astral maddenin düşünceye karşı duyarlılığı

4. Küresel görüntü

5. Sol, sağ hissinin tersine dönmesi

Ve tam kafakarışıklığı yaratan listeniz hazır.Alis harikalar diyarındaAstral bedeninizi projekte edersiniz ve odada etrafınıza bakınırsınız. Herşey normal görünür ama bir anda kapının yanlış duvarda olduğunu fark edersiniz. Etrafa bakınırken doğal sol sağ beyin perspektifini kaybederek kapıyı arka görüntünüzde görürsünüz. Beyin bunu algılayamaz çünkü ön görüntünüz ve mobilyaların, resimlerin, pencerelerin vs.. pozisyonu normaldir. ama arkanızdaki görüntü ters dönmüştür. Bu durum bilinçaltını kapının olması gerektiğini düşündüğü yerde bir kapı oluşturması konusunda kandırır. Bu kapıya baktığınızda gerçek gibi görünür, yanlış yerde olduğunu bildiğiniz halde. Bir kere yaratıldığında geri gönderilemez çünkü bu bilinçli zihin açısından kabul edilmezdir. Yani somut kapılar gözlerinizin önünde yokolup gitme gibi alışkanlıklara sahip değildir.

Kapının olması gerektiği yere döndüğünüzde genelde normal olarak kapınızı bulacaksınız. Şimdi bir tane olması gerekirken iki veya daha fazla kapıya sahipsiniz. Eğer gerçek kapıdan geçerseniz evin geri kalanını olması gerektiği gibi bulacaksınız. Ama eğer yanlış kapıdan geçerseniz zihniniz onun yanlış olduğunu bilecek ve bu kapının kesinlikle evin normal bölümlerinin orada olmadığını bildiğinden dolayı o bölümlere açıldığını kabul etmeyecektir. Dolayısıyla bu kapıyı açarsanız başka bir şey bulacaksınız.. Bu genelde evinizde olmayan bir koridor veya geçittir ve yine evinizde bulunmayan başka ev bölümlerine gitmektedir.

İşte bu andan itibaren eğer bu kapıdan devam ederseniz harikalar diyarındasınızdır. Burada her şey mümkündür ama pek inandırıcı değildir. Yapmış olduğunuz şey, sonuç olarak, sahip olmadığınız ama artık sahibi olduğunuz o kapıdan geçerek kontrolsüz yaratım vasıtasıyla astral boyuta girmektir. Bir kere bilinçaltı bu şekilde yaratmaya başladığında bu geometrik oranda bunu yapmaya devam eder. Bunu bilinçli zihnin içinde bulunduğu tuhaf durumu algılayabilmesi için yapmak zorundadır. Bu yaratıcı fırtınanın içinde bir noktada, bilinçaltı kontrolü tamamen kaybeder ve astral boyutun farklı bölümlerine kendini ayarlamaya başlar. Projeksiyonun bu kısmında tüm gerçeklik görüntüsü kaybolur ve tamamen astral boyuta girilir.

Projeksiyon esnasında ''Alis'' etkisinin oluşabileceği pek çok yol vardır. Yukarıdaki örnek sadece bir varyasyondur. Pek çok projeksiyon yapan kişi tarafından belirtildiğine göre, projeksiyon esnasında bir anda kontrol kaybedilmektedir. Objeler belirmekte, kaybolmakta ve genel olarak her şey biraz tuhaflaşmaya başlamaktadır. Bu durum basitçe, bilinçaltının geniş yaratıcı yeteneğinin tetiklenmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Nesneler yapmaya ve geri kaybetmeye başlamakta, astralin başka alanlarına kendini ayarlamakta ve genelde projeksiyon yapan zavallı kişi için her şeyi zorlaştırmaktadır.

Bu problemin üstesinden gelmek için: Projeksiyon yaparken ne yapıyor olduğunuza konsantre olun ve zihninizin ayak sürümesine izin vermeyin. Görüntünün geriye dönüşü eğer projeksiyon esnasında ön görüntünüze konsantre olursanız en alt seviyeye inecektir. Bir kerede sadece bir yöne odaklanın. Dönerken odayı görüntünüzle takip edin ve onun bir görüntüden diğerine zap yapmasına izin vermeyin. Eğer ciddi planlarınız varsa astral dinlenmekiçin bir yer değildir.

Yine de bilinçaltının geniş yaratıcı gücü kullanılabilir. Nasıl kullanacağı bilindiğinde o çok değerli bir gereçtir. '' Bu serinin üçüncü bölümünde ''Sanal gerçeklik projeksiyonu'' başlığı altında bunu yapmanın anahtarlarını çizeceğim. Böylece kendi kişisel astral aleminizi yaratabileceksiniz.Eriyen ellerAstral bedeni fiziksel dünyaya yakın bir noktaya projekte ettiğinizde böyle bir bedene sahip olmazsınız. Ama zihin bunun kabul edemez ve kendine eterik maddeden bir düşünce formu yaratır. Eğer bedeninize bakmayı denerseniz, mesela ellerinize, hızla erimeye başladıklarını fark edersiniz. Elleriniz solgun ve tuhaf görünürler, birkaç saniye içinde parmaklarınız alev makinası tutulmuş buz gibi eriyip kaybolmaya başlar. Solgun kütükler gibi kısalırlar ve elinizin geri kalanı ve omzunuzda erimeye başlar. bu erime etkisi sadece özellikle bir vücut parçasını incelediğinizde veya bilinçli olarak bir şey yaramaya çalıştığınızda olur.

Beden parçalarını özellikle bu şekilde incelemek, zayıf yaratıcı güçlere sahip bilinçli zihninizin çok uzun süre karışık şekilleri bir arada tutamamasını kullanır ve bu erime etkisini oluşturan işte budur. Projeksiyon esnasında geçişlerde vücut parçalarını fark ederseniz erime etkisi görünmeyecektir.

Yaratılmış düşünce formu objeleriProjeksiyon yaparken bilinçli zihninizi obje yaratmada kullanabilirsiniz. Bu düşünce formundaki yaratılmış objelerin sürekliliği sizin yaratıcı imgeleme yeteneğinizin gücüne dayalıdır. Aynı zamanda yaratıma ne kadar zaman ve çaba harcadığınıza da dayanır.

Aynı erime fenomeni, astral boyutta yapılan herhangi bir bilinçli yaratımda da kendini gösterir. Örneğin eğer bir kılıç yaratırsanız, siz onu hayalinizde yaratırken elinizde belirecek, kısa bir süre sonra elinize olduğu gibi eriyecektir. Eğer üzerine konsantre olursanız onu şekli bozulmadan bir arada tutabilirsiniz, ama konsantrasyonunuz dalgalandığı anda yaratımda dalgalanır. Bu gerçek dünyada yaptığınız herhangi bir imgelemeye benzer. Zordur ve görüntüyü zihninizde tutabilmek için konsantre olmalısınız. Konsantrasyon dalgalandığında imgelenen edilmiş görüntü de dalgalanır. Bu durum bilinçaltı ve bilinçli zihnin yaratıcı güçleri arasındaki geniş farkı gösterir.

Uzun süreli bir düşünce formu objesi yaratmak için bilinçaltını onu sizin için yaratması konusunda kandırmalısınız. Serinin ilerlerinde bu konuyu daha derinlemesine ele alacağım.

Projeksiyon nasıl oluşur?Uyku esnasında enerji bedeni, aynı zamanda eterik beden veya yaşamsal örtü olarak da bilinir, durumu ele alır. Genişler, enerji emmek ve depolamak için açılır. Enerji beden, bunu normalde uyku esnasındaki açılmış halinde yapabilir. Bir kere genişlediğinde, çakralar enerji bedene eterik malzeme şeklinde güç akıtmaya başlarlar. Bu şarj olma işlemi esnasında astral beden ayrılır ve rüya yaratıp deneyimleyebileceği astral boyuta kendini ayarlar.

Eğer ayrılma bilinçli olarak yapılır veya olduktan sonra farkına varılırsa onun kontrolünü ele alabilirsiniz. Bu, ondan sonra bir BBD, astral projeksiyon veya lusid rüya olacaktır.

Bir BDD, astral projeksiyon ve lusid rüya arasındaki ana farklar şunlardır:

BDD (Beden Dışı Deneyimi)BDD (Beden Dışı Deneyimi) fiziksel dünyaya yakın bir gerçek zamanlı projeksiyondur. Bu genelde bir yakın ölüm deneyiminin bir parçası olarak belirir. Örneğin: trafik kazası, ameliyat, kalp krizi, doğum vs... gibi ağır travmaların sonucunda kişi bedeninden dışarı çıkar. BDD yapanlar, gerçek dünyada gerçek zamanlı olarak fiziksel bedenlerinin etrafında geçen olaylar, konuşmalar gibi şeylerin farkındadırlar. Pek çok olayda kişi bedenine geri döndükten sonra bu olaylar ve konuşmalar onun tarafından aktarılmıştır.

Gerçek zamanlı BDD'nin iki nedeni vardır:

1. Kişinin bedeni ölüme yaklaşmıştır veya böyle olduğunu düşünmektedir. Bu da yüksek miktarda eterik maddenin ölüm sürecine hazırlanan astral bedene aktarılmasıyla sonuçlanır.

2. Kişi, astral bedene eterik madde aktaran aktif çakralara sahiptir, Aktif çakralara sahip olmak doğal bir yetenek olabilir veya eğitimle geliştirilebilir.

Not: Eğer çakralar tarafından yeterli eterik madde üretiliyorsa bilinçli olarak projeksiyon yapabilir ve gerçek zamanlı BDD yaşayabilirsiniz. Bir BDD esnasında gerçeklik objektif (gerçek) olarak algılanır ve zaman (gerçek zaman) da normaldir.

Teknik olarak, bir BDD'de olduğu üzere fiziksel dünyaya gerçek zamanlı olarak projeksiyon yaptığınızda, orası fiziksel ve astral boyutlar arasında, tampon bölgenin sınır alanı içindedir. Eğer astral beden yeterli eterik malzeme barındırıyorsa, gerçekliğin sadece biraz ötesindeki bir safhada bulunmaktadır. Bu, projeksiyonun gerçek zamanlı ve fiziksel boyuta ondan ayırt edilemeyecek ölçüde yakın olduğu anlamına gelir.

Not: Bunu, gün içinde projeksiyon yapıp kendi yerel bölgemdeki yol çalışmaları, kazalar, olaylar vs... gibi durumları keşedip sonra bulduklarımın doğruluğunu kanıtlayarak pekçok kez kontrol ettim.

Fiziksel dünyaya bilinçli, gerçek zamanlı projeksiyon, BDD yaparken arada kuvvetli doğal bariyerler vardır. Üretilip astral bedene aktarılan eterik maddenin miktarı bunlardan biridir. Çakra gelişimi ve kontrolü seviyesine bağlı olarak gerçek zamanlı projeksiyonun süresini sınırlar.

Astral ProjeksiyonBurası, astral bedenin her şeyin gerçek dünyadan son derece farklı olduğu bir yer olan astral boyuta projekte edildiği yerdir. Zaman dönüşüme uğramış ve genişlemiştir. Örneğin astralde geçirilen bir saat, astralin hangi seviyesinde bulunduğunuza bağlı olarak fiziksel boyutta birkaç dakika gibi hissedilebilir. Gerçeklik akıcı ve değişkendir.

Lusid RüyaBurası, bir kişinin rüya esnasında rüya gördüğünün tamamen bilincinde olduğu yerdir. Bu kişi ya olayların akışı üzerinde kontrol sahibi olacaktır veya deneyimi bir astral projeksiyona dönüştürecektir. Lusid rüya BDD'den ziyade astral projeksiyona daha çok benzer. Zaman ve gerçeklik değişime uğramıştır.Astral projeksiyon mu Lusid rüya mı?

Pek çok astral projeksiyon yapan kişi bedenlerinden bilinçli çıkış yapamadan bilinçlerini kaybetmekte ve astral boyuttaki farkındalığa dönmektedirler. Fiziksel bedenden tam çıkış olduktan sonra farkındalığı sağlarsınız ve genelde zaten astral boyuttasınızdır. Eğer vücudunuzdan bilinçli çıkış anını kaçırdıysanız teknik olarak bir lusid rüya görüyorsunuzdur, astral projeksiyon değil çünkü farkındalık ayrıldıktan sonra sağlanmıştır.

Bu üç projeksiyon tipinin üçü de birbiriyle yakından alakalıdır. Yani astral bedenin fiziksel olandan ayrılmasını ve fiziksel beden olmaksızın ayrı bir gerçekliği deneyimlemesini içerirler.
 
Üst