Ametist ile gelen değişim

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
nerde bulabilirim bu taşı

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Gümüşçülerde olabilir ya da internetten sipariş edebilirsiniz.

mavişpery

Kayıtlı Üye
nerde bulabilirim bu taşı

bazı büyük alışveriş meydanlarında, takı pazarlarında falan satılabiliyor. yazar zaten ametist,firuze,ay taşı vs. kolye,tesbih,bileklik,küpe şeklinde olabiliyor. kristal şeklini biraz zor bulabilrsiniz. internetten bulabilirsiniz..

arkhe93

Kayıtlı Üye
Bu taşı sadece üzerimizde mi taşıyacağız. Herhangi bir işlemden geçmesimi gerekiyor ?

mavişpery

Kayıtlı Üye
Bu taşı sadece üzerimizde mi taşıyacağız. Herhangi bir işlemden geçmesimi gerekiyor ?/QUOTE]

taşı aldıktan sonra arındırılması gerekiyor. bunun için de çeşitli yollar var. araştırabilirsiniz. doğal taşların arındırılması diye..

giantzeus

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar başka taşlarla (örn topaz, kaplan gözü vs) yanyana kullanmak etkisini azaltırmı?

AJA

Elit Üye
Benimde Ametist taşıyla ilgili bir sorum olacaktı, ben koç burcuyum ve Ametist taşı burcuma uygun geldiği için almıştım. Benim Ametist olarak aldığım taş siyah oval, doğrumudur acaba, birde kolye olarak kullanmaya başladıktan sonra benimde uyku sorunlarım arttı ve kullanmayı bir süreliğine bıraktım, hala kullanmıyorum. Merak ettiğim, sizinde kullandığınız Ametist taşının rengi siyahmı, yoksa ben yanlış taşımı aldım.. Teşekkürler.

Ametist taşının rengi açık lila'dan koyu mor'a kadar olan tonlardır.Meslegim geregi biliyorum taşları fakat başak burcunun taşını hic arastırmadım..ametisti genel olarak kullanabilirmiyim bilmiyorum..

alin

Kayıtlı Üye
Ametist olduğunu yeni öğrendiğim bir yüzük yıllar önce elime geçti ilginç bir veriliş öyküsü vardı beni çekmişti kendine ama ara ara takabildim.Özellikle stresli bir ortama vs gireceksem onu taktığımı ve beni rahatlattığını farkettim herkese aynı etkiyi yaratır mı bilmiyorum ama beni oldukça pozitif yönde etkiliyor .İyi ki bu site var bu taşa olan yakınlığımın sebebini öğrendim.

BlackMilk

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar başka taşlarla (örn topaz, kaplan gözü vs) yanyana kullanmak etkisini azaltırmı?

Bazı taşlar etkiyi artırmak için birlikte kullanılır örneğin sitrin ile birlikte kehribar kullanmak solar plexus ile ilgili bir enerji akışı sorunu yüzünden midede oluşabilecek rahatsızlıkların da giderilmesine yardımcı olur.Ama Ametist genel şifa taşı olarak nitelendirildiğinden başka taşlarla birlikte kullanmak yersiz olacaktır.Zaten başka taşı kabullenmez ametist,o başlı başına size yetecektir.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Merhaba çoğu yerde farklı bilgi var. örneğin bazı kaynaklarda koç için opal ,diğerinde terazi için opal kullanılması gerektiğinden bahsediyor. hangi burç için hangisi önerilmeli acaba ? net bir bilgiye ihtiyacım var. Paylaşım için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Taş seçerken burcunuzdan ziyade taşı kullanma amacınız ve niyetiniz önemlidir. Sitemizde şifalı taşlar hakkında bir çok bilgi vardır. Bu bilgileri okuyup kendinize yararlı olacağını hissettiğiniz taşı alabilirsiniz. Sizin hisleriniz taş seçiminde önemli bir etkendir. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra kendiniz için en iyi taşı seçebileceğinizi düşünüyorum.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Çok teşekkür ediyorum, sağolun sayın Elfangel. uyku problemim. var balık burcuyum yükselenim ikizler. üzüntü verici veya mutluluk verici olaylardan çok çabuk ve çok fazla etkileniyorum. Metin değilim. Bu özelliğimin farkındayım. çok detaycıyım, başak ta değilim ama :) küçücük bir obje, bir renk veya müzik bile fazlasıyla etkiliyor bence beni. Biraz araştırma yaptım . birkaç alternatif düşündüm . Fakat sizlerinde fikrine , önerinize ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bana ayıracağınız zaman için tekrar teşekkürler. İyi çalışmalar dileğimle.

Sahire

Kayıtlı Üye
Benim evimde de küçük bi' parça bu taştan var. Bu taştan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama evime her gelen çok huzurlu bir havası olduğunu söylüyor. Uyuya kalıyorlar bir de.
2 senedir tamamen yalnız yaşıyorum. Ve arkadaşlarımın evlerine uğrayıp onlarla vakit geçirmeyi çok severim ve gece saat geç olmuşsa onlarla kalırım. Fakat bu evime geçtikten sonra bu değişti. ''Huzur'' bulmak için koşa koşa geliyorum dersem yeridir.

Söylediğim gibi tam olarak neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama evimin genel havası gerçekten huzurlu.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
Ben hayatıma doğru dürüst bir kişi girsin diye takmıştım, niyetim buydu. Ama dozunu kaçırdım. Sürekli sevgili hayali kurmaya başladım ve bana uygun olmayan birisiyle görüşmeye başladım. O an sadece düşündüğüm, beni önemseyen birinin olmasıydı. Tahmin edileceği üzere de 2 gün sonra görüşmeme kararı aldım, çünkü hiç bir yönden bana göre değildi. Neden böyle oldu anlamadım, bunun bir orta yolu yok mu acaba?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Her şeyi taşlardan beklememeli, olumsuzlukları da onlara bağlamamalıyız. Sonuçta taşlar taktığımız anda sihir yüklemiyor. Hayatımızda olması gereken neyse, onu yaşıyoruz. Ancak ametist hayatınıza birinin girmesini sağlayamasa bile yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Belki de ilişkinizi bitirmedeki cesaret ve gerçekçi gözleminizi ona borçlu olabilirsiniz.

Ametist, endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır.

Meditasyon için en ideal taşlardandır. Sitede detaylı bilgi mevcuttur.

Ancak asıl Pembe Kuvars aşk taşıdır.Pembe Kuvars Taşı, sizi negatif enerjiden korur ve sevgi gibi güzel duyguları artırır. Bu taş, kendisini takanların etrafından sevgiden oluşmuş bir ortam sağlanmasına yardım eder.

Bence pembe kuvars taşı sizin isteğinize daha uygun olur.

Ayrıca aynı soruyu başka yerde de sormuşsunuz, sabırlı olup cevabın gelmesini bekleseniz daha iyi olurdu.