Akıl Hastalığı ve Psişik Yetenekleri Ayırt Etmek

lamb

Kayıtlı Üye
Siz de duymuşsunuzdur: Akıl hastalığı teşhisi konan birçok insan bazı psişik yetenekler sergiliyor. Ya da başka varlıklar tarafından ele geçirildiklerini iddia edip normalde yap(a)mayacakları işler yapıyorlar. Peki sizler akıl hastalığıyla bu olayların nasıl ayırt edilebileceğini düşünüyorsunuz?

TukeOwnz

Kayıtlı Üye
Psişik yetenek kavramını daha derinlemesine araştırmanı öneriyorum

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Akıl hastasının beyin kimyası ve ruh sağlığı bozuktur. Diğer dediğiniz ile ilgili olarak da bizim standart algı ve duyu yetilerimizin üzerinde başka algılar, duygular ve yetiler vardır. Bu duygular için çaba ve farkındalık gerekir. Daha sağlıklı olmamız gerekir bir nevi hem bedenen hem de zihnen. Mesela ben arada sırada rüyalarda geleceği görürüm. Bu aslında bir çok kişinin YAŞADIĞI bir şey. Belki de daha geliştirilebilir yöntemleri var ya da evrimsel bir değişim sonunda birçok garip gelen şeylerin normal olduğunu anlayacağız gibi gelir bana hep...

DİPNOT: YAŞADIĞI kelimesinden önce "yaptığı" yazdığım için yanlış anlaşıldım. Bu yüzden bu kelimeyi büyük harflerle yazdım. Lütfen "yüksek sesle bağırma" anlamında anlaşılmasın. :)

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 70925

Mesela ben arada sırada rüyalarda geleceği görürüm. Bu aslında bir çok kişisinin yaptığı bir şey.
Bir çok kişinin yaptığı bir şey derken? Bir çok kişiye yaşatılan deneyim demek istediniz sanırım? Eğer öyle demek istemedinizse kim iradesi ile bir şey yaparak geleceği görüyor?

Ü

Üye silindi 70925

Siz değilsiniz anladığım kadarıyla
Hiç şunları şunları yapayım da geleceği göreyim demedim. Böyle bir şey yapmadım geleceği görmek için. Bu Allah tarafından insanlara yaşatılan bir deneyim. Buradaki sır Allahın geleceğe de vakıf olması.

Moderatör tarafında düzenlendi:

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
0
Görüntüleme
141
Cevaplar
1
Görüntüleme
250
S
Cevaplar