500 Yıldır Böyle Oturuyor

aris

Kayıtlı Üye
mumyakizdo01oi4.jpg

İnkalılar tarafından tanrıları için kurban edildiğinde henüz 15 yaşındaydı.

Kurban etme ritüelinin üstünden tam 500 yıl geçmiş olmasına rağmen yüzünün ifadesi, hüzünlü gözleri ona bakanların kanlarını donduruyor. Arkeoloji tarihine "La Doncella" ismiyle geçen küçük kızın cesedi Arjantin'deki High Mountain Arkeoloji Müzesi'nde bugüne kadar bulunmuş en eski ve en iyi korunmuş cesetlerden biri olarak sergileniyor.

Beyni, derisi, saçları tam olarak korunmuş olan La Doncella'nın cesedi 1999 yılında bulunduğunda, yanında iki çocuğun cesedi daha vardı. Onlara ise El Nino, La Nina del Rayo isimleri verildi.
alıntı

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ayrıca Cesedin bu kadar iyi korunarak günümüze ulasmaşmasının en büyük nedeni olarak ise, And Dağlarında, kurban edilmeden, donarak ölmüş olması gösteriliyor. O soğuk, cesedin çürümeden günümüze kadar gelmesini sağlamış.

Hayalet

Kayıtlı Üye
Evet size katılıyorum Yule.
Aris'e de teşekkürlerimi sunarım, mistik bir tarih konusu oldu benim için.
Sonradan mumyalanmış mı acaba?

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Derisine dikkat ettim nasıl olmuşta hiç çürümemiş bu kadar yıldır en ufak bir bozulma yok.

Aftiel

Kayıtlı Üye
çok güzel=) nil nehrine gömülen piravun misali elelrine sağlık.

Lux

Kayıtlı Üye
çok güzel paylaşım için teşekkürler. bu arada arkadaşlar dünyadaki ilk mumayalama orneklerini yapanlar türklerdir. bununla ilgili elimde çok güzel yazılar var bende paylaşacağım :)