21 Haziran Ateş Çemberi Güneş Tutulması

• Konbuyu başlatan Üye silindi 70925
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 70925

Yılın en önemli üçüncü gök olaylarından birisi olan "Ateş Çemberi" Güneş tutulması için geri sayım başladı.

21 Haziran'da gerçekleşecek olan "Ateş Çemberi" Güneş tutulması sürecinde Ay Güneş'in yaklaşık yüzde 99'unu kaplayacak.

"Ateş Çemberi" Güneş Tutulması Nedir ?

Güneş tutulmaları, Dünya’dan bakıldığında, Ay’ın Güneş’i kapatması ile gerçekleşir. Halkalı Güneş Tutulması’da bu olaylardan biri. Ama buradaki fark, tutulmanın Ay’ın, Dünya’dan en uzak yörüngesinde iken gerçekleşmesi. Bu yüzden Güneş tam olarak kapanmıyor ve karşımıza, dairesel bir Güneş çemberi çıkıyor. Tam Güneş tutulmalarında ise Ay, Güneş’i tamamen kapatabiliyor.

IMG_20200620_010407.jpg

"Ateş Çemberi" Güneş Tutulması Nereden İzlenebilecek?

21 Haziran Pazar günü gerçekleşecek tutulma, Afrika, Pakistan, Hindistan ve Çin’in bazı bölgelerinden görülebilecek. Güney ve doğu Avrupa ile kuzey Avustralya’da ise kısmi olarak izlenecek.

Türkiye'den de izlenebilecek olan tutulma 06:45’te başlayacak ve en net Hakkari'de izlenebilecek.

Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen "Ateş çemberi" Güneş tutulması'ndan objektiflere yansıyan kareler...

IMG_20200620_010317.jpg

IMG_20200620_010336.jpg

Alıntı

Ü

Üye silindi 70925

- HİÇ HESAPTA YOKKEN ☀⠀⠀

‘Nasıl oldu anlayamadım.’ ⠀⠀
‘Hiç aklımda yoktu, öyle gelişti.’⠀⠀
‘O günden sonra hayatım değişti.’ ⠀⠀
‘Bir anda ... karar verdim.’ ⠀
Ve benzeri şekilde andığınız zamanları düşünün.. oralarda bir yerde güneş tutulmuş olabilir ?⠀

Bu sefer Güneş Yengeç'in 0 derecesinde tutuluyor.. Tutulmanın başlatıcı enerjisi ile gerçekleşeceği burcun başlangıç derecesinde olmasından ciddi bir hareketlenme geliyor hepimize ? Yengeç temaları genel itibariyle ev, yuva, aile, ebeveynlerimiz, sevgi, merhamet, şefkat ile ilgilidir.. Diğer yandan alıngan, duygusal, kırılgan ruh hali de verebilir.. Bu durumları hepimiz haritamız özelinde bir şekilde yaşayacağız, kimimiz majör etkiler alırken kimimiz minör etkiler alacak belki etrafında olanları izlemekle kalacak, yani felaket senaryoları ile hemen gaza gelmeyin ☀ Burada mesaj daha çok 18 aydır Yengeç özelliklerini içselleştiremeyenlere, direnenlere gelecektir, #evdekal derken kalmayanlar gibi ?

Yükselen burcunuza göre etkiler;

Koç; yaşam alanı, eviniz, yuvanız, ebeveynleriniz

Boğa; yazılı, sözlü, her türlü iletişim, sosyal medya, komşularınız, kız kardeşleriniz, uzak-yakın mesafe ilişkileriniz

İkizler; kazançlarınız

Yengeç; kendinizle ilgili ruhsal/bedensel her türlü değişim

Aslan; bilinçaltınız, rüyalarınız

Başak; arkadaşlarınız, dahil olduğunuz sosyal gruplar, idealleriniz, proje fikirleriniz

Terazi; kariyer hayatınız, toplumsal statünüz, iş hayatındaki kimliğiniz

Akrep; yurtdışı ile ilgili konular, akademik hayatınız, felsefik bakışınız, davalarınız

Yay; ek kazançlarınız, miras/nafaka/tazminat konuları

Oğlak; sözleşmeli bir işte çalışıyorsanız iş hayatınız, evliliğiniz, ortaklı iş yapıyorsanız ortaklığınız

Kova; sağlık sorunları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışan kişiler, günlük rutinleriniz, hizmet alanınız

Balık; keyifli zamanlar.. Aşk ilişkileri, çocuklarla ilgili konular, hobisel faaliyetleriniz

Tüm bunlar genel etkilerdir, harita özelinde değişkenlik gösterebilir. (Alıntı: merlunaleo)

Ü

Üye silindi 56746

Terazi; kariyer hayatınız, toplumsal statünüz, iş hayatındaki kimliğiniz

Allahım yine mi iş değiştircem...? :cautious:

Milkyway83

Kayıtlı Üye
Bu etkileri acaba güneş burcumuza göre mi bakmalıyız? Bir kere horoskop çıkardığımda astrolog bana haritamın yengeç gibi çalıştığını söyledi. Kad yengecim ve hep aile özlemindeyim aslında...

4

43887

Bu etkileri acaba güneş burcumuza göre mi bakmalıyız? Bir kere horoskop çıkardığımda astrolog bana haritamın yengeç gibi çalıştığını söyledi. Kad yengecim ve hep aile özlemindeyim aslında...
Tutulma anı haritanızı çıkartıp tutulmanın hangi eviniz de gerceklestigini bulup diğer gezegenlerle bağlantısını açılarıyla beraber incelemelisiniz.
Haritanızın Yengeç gibi çalışması sadece KAD'a bağlı değildir. Belki başka noktalardan da öyle yorumlamıs olabilir. KAD gitmeniz gereken yolu işaret eder. Yengeç gibi hareket etmelisiniz. Sınavlar tabi aileden yana da gelir. Aldığı açılar etkiler. Kuzey Ay Düğümüne gitmek zordur. :))

Ü

Üye silindi 56746

En kısa gecede tutulma yaşanacak olması hiç hayra alamet değil diye okudum bi yerde. Allahım inşallah deprem olmaz :( böyle mucizevi doğa olaylarının felaket senaryolarıyla bezenmesini sevmiyorum.

abc123

Kayıtlı Üye
simdi arkadaslar 23 temmuz doğumluyum burcum yengec mi aslan mı. kimi yerde 23 temmuzu yengecin bitisi vermis kimi yerde aslanın baslangıcı

hayır ben kendimi aslan gibi hissediyorum onda sıkıntı yokda meraktan soruyorum :)

bide yükselen burcu nasıl buluyorsunuz

4

43887

simdi arkadaslar 23 temmuz doğumluyum burcum yengec mi aslan mı. kimi yerde 23 temmuzu yengecin bitisi vermis kimi yerde aslanın baslangıcı

hayır ben kendimi aslan gibi hissediyorum onda sıkıntı yokda meraktan soruyorum :)

bide yükselen burcu nasıl buluyorsunuz
23 Temmuz her iki burca da işaret edebilir. Kisinin doğum saati ve tarihi önemlidir. Sabah doğan ile öğle doğan bir kişinin natal haritasında birisinde Aslan burcu gözükürken diğerinde Yengeç burcu olabilir. Ki tarih içinde aynı durum geçerlidir.. Ayrıca derece sapmaları da olabilir. Bazı siteler yanıltabiliyor. Aynı tarihte doğan kişi Yengecin son derecesine düserken başka bir harita da 0 derece Aslan burcunu gösterebilir. Astrodients. harita çıkarmada diğer sitelere nazaran daha guvenilirdir. Karışıklık yasarsanız özelden yazabilirsiniz. Yardımcı olurum.

Ü

Üye silindi 70925

En kısa gecede tutulma yaşanacak olması hiç hayra alamet değil diye okudum bi yerde. Allahım inşallah deprem olmaz :( böyle mucizevi doğa olaylarının felaket senaryolarıyla bezenmesini sevmiyorum.
Şurda saatler kaldı yayyy. Allah korusun az önce de istanbul depremi ile ilgili habere denk geldim. Olası depremde yüz binlerce bina zarar görücekmiş, can kaybı olarakta milyonlardan bahsediyor uzmanlar.
Iyi tarafindan bakarsak hala akıl tutulması yaşamadık.
Bence olan oldu da etkisi hala devam ediyor gibi.